PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araçıma çimento tozu bulaştı

xcoder
31/07/2012, 10:46
Oturduğum sitede çalışma sırasında Araçıma çimento tozu benzeri bir toz bulaştı, yıkama ile çıkmıyor, ne önerirdiniz ? forumda birkaç sirke önerisi olmuş deneyip sonuc alan oldumu

https://b1207.hizliresim.com/z/z/b92v0.jpg

Ziyaretci037
31/07/2012, 10:59
Pasta deneyin derim baktiniz olmuyo sonax meguiars ziebart tarzi oto kuaforlerine gotururseniz onlar cikarirlar..

araciligiyla Htc HD 2'den gonderilmistir..

Sparco34
31/07/2012, 11:01
Ben senin yerinde olsam inşaat mühendisinin kafasını gözünü acarım

xcoder
31/07/2012, 11:29
Pasta deneyin derim baktiniz olmuyo sonax meguiars ziebart tarzi oto kuaforlerine gotururseniz onlar cikarirlar..

araciligiyla Htc HD 2'den gonderilmistir..

Pasta ile denedim çıkmadı, garip yapışkan bişi,
sonax çıkartırım 1 gün kalması lazım dedi ama altından nasıl birşey çıkacak endişe ediyorum,

Ziyaretci037
31/07/2012, 11:46
Bence çıkarırlar ama uğraştırır tabi biraz.En kötü cila ister üstüne sonrasındada bişey kalacağını sanmıyorum..

matushella
31/07/2012, 12:13

Bu da bir yöntem.

punt0
31/07/2012, 12:32
o cimentoyu döken vatandaslara gidip söyle bence arkadasım..
nerden baksan 200-250 tl para isterler senden onu cıkarmak icin..

blackhawk
31/07/2012, 13:03
pasta cila üzerinde toz varken daha çok çizer gibi geliyor. Basınçlı sıcak suyla yıkatmayı denedin mi?

sedini
31/07/2012, 13:16

Mühendisin günahı ne? Bende inşaat mühendisiyim.. işçinin yaptığı kabahatin her sorumluluğu bize yüklenir hep. Işi biz yapacak değiliz ki.. neyse belki gerekli önlemi almamıştır ama direk kafa göz sertlesmeyin santiyecide malzeme çoktur :) :P

Bu arada bizim başımıza santiyede çok gelir nissan country var santiyede üzerine gelir hep.. çimento ise normalde kurudugunda dokununca düşmesi lazım.. tazyikli su ile de çıkardı.. eğer bu şekilde çıkmıyor ise malzeme neymiş bilmek lazım.. yapistiysa boyaya illa ki zarar verir.. sıcak suyu inceden dokundurup yumuşatip mazotla da bez yardımı ile silerek çıkarabilirsiniz membran tarzı malzemeler yapisinca biz bu yöntemle.çıkarırız.. ama cikarticam diye zorlamayın boya zarar görmesin..

HTC Sensation Z710e cihazımdan gönderildi

xcoder
31/07/2012, 14:01
2 kez yıkattım kapılar kaput bi nebze azaldı ancak tavandan çıkmadı melet,

pasta cila üzerinde toz varken daha çok çizer gibi geliyor. Basınçlı sıcak suyla yıkatmayı denedin mi?

xcoder
31/07/2012, 14:11
Merhaba bilgiler için teşekkürler, belki malzemeyi tahmin edebilirsiniz tenis kortu yapılıyor beyaz köpük plastikle karısık bir çimento atmışlardı onu bir aletle traşladılar gece vaktide komprasor ile korttaki tozu arabaya başmışlar,

birde atlamışım aracı akşam autoking den teslim almıştım, üstünde cila vardı korur diye umuyorum ama daha kotü yapıştırmısta olabilir,

Mühendisin günahı ne? Bende inşaat mühendisiyim.. işçinin yaptığı kabahatin her sorumluluğu bize yüklenir hep. Işi biz yapacak değiliz ki.. neyse belki gerekli önlemi almamıştır ama direk kafa göz sertlesmeyin santiyecide malzeme çoktur :) :P

Bu arada bizim başımıza santiyede çok gelir nissan country var santiyede üzerine gelir hep.. çimento ise normalde kurudugunda dokununca düşmesi lazım.. tazyikli su ile de çıkardı.. eğer bu şekilde çıkmıyor ise malzeme neymiş bilmek lazım.. yapistiysa boyaya illa ki zarar verir.. sıcak suyu inceden dokundurup yumuşatip mazotla da bez yardımı ile silerek çıkarabilirsiniz membran tarzı malzemeler yapisinca biz bu yöntemle.çıkarırız.. ama cikarticam diye zorlamayın boya zarar görmesin..

celenlee
31/07/2012, 14:57
Merhaba bilgiler için teşekkürler, belki malzemeyi tahmin edebilirsiniz tenis kortu yapılıyor beyaz köpük plastikle karısık bir çimento atmışlardı onu bir aletle traşladılar gece vaktide komprasor ile korttaki tozu arabaya başmışlar,

birde atlamışım aracı akşam autoking den teslim almıştım, üstünde cila vardı korur diye umuyorum ama daha kotü yapıştırmısta olabilir,

Tenis kortu falan yaptıklarına göre güzel proje :)

Arabanla hemen müteahit firmanın ofisne gidiyorsun. Şantiye şefi / Saha mühendisleri ile görüşüyorsun.

Olur böyle şeyler tozdur dedim problem etmedim.
Ama yıkadım,yıkattım ona rağmen geçmedi, ne bulaştırdınız aracıma??
Kim sorumluysa bundan aracımı eski haline getirsin diye bir konuş ;)

Du Hast
31/07/2012, 14:58
Mazot ya da gaz yağı ile bastırmadan temizlemeyi deneyin. neticede küçük zerrecikler arabanın üzerinde sakın pasta yapmayın boyayı çizersiniz.

sedini
31/07/2012, 15:07

Tenis kortu olduğuna göre yüksek ihtimal perlitli malzeme kullanmışlardır.. buyuk ihtimalle aracinizda güneşte kaldı biraz.ve tavan iyice emdi.. malzemeyi tam bilmiyorum dediğim gibi.. ama hafif sıcak suyu noktasal olarak dokün.. yumuşak bir bez ile mazot döküp bastirmadan hafifçe silmeyi deneyin.. tamamen cozmeyecektir o nedenle arada inceden cizmeyecek şekilde tirnaginizla durtun.. yine çıkmıyor ise aman diyeyim siddetlenmesin hareketler dahada beter edersiniz boyayı.. verin bir meguiars veya sonax bayisine onlar çözüme ulaşır bir şekilde..

Sparco34
31/07/2012, 15:35

dostum mühendisleri görüyoruz yerleri ıslatıyorlar herhangi bir sıkıntı olmuyor :D

Sparco34
31/07/2012, 15:36
Tenis kortu falan yaptıklarına göre güzel proje :)

Arabanla hemen müteahit firmanın ofisne gidiyorsun. Şantiye şefi / Saha mühendisleri ile görüşüyorsun.

Olur böyle şeyler tozdur dedim problem etmedim.
Ama yıkadım,yıkattım ona rağmen geçmedi, ne bulaştırdınız aracıma??
Kim sorumluysa bundan aracımı eski haline getirsin diye bir konuş ;)

budu r:D:D

sedini
31/07/2012, 16:37
dostum mühendisleri görüyoruz yerleri ıslatıyorlar herhangi bir sıkıntı olmuyor :D

Ahahahahahahahahah.... ;) hacı onlarda bagajda kürek taşısın ya kizdirana veriyorum küreği :) işin şakası bi yana gerekli önlemi almadiysa sorumluluk muhendistedir firma yetkilisindedir.. gorusmekte elbette ki fayda var

tayfux
31/07/2012, 17:04
cila atarsan birşey kalmaz diye düşünüyorum..

M@GIC
01/08/2012, 09:57
cimento lekeleri için özel bi solüsyon var. Geceden sürüp sabaha kadar ancak çözüyor.
Arkadaşımın 1 haftalık aldığı araçın üstüne beton sıçratmışlar. Bir çok şey denedi olmadı.
En sonunda oto king gitti orada çıkartmışlar birde boya koruma yaptırdı, pırıl pırıl oldu.

Sparco34
01/08/2012, 14:00
Ahahahahahahahahah.... ;) hacı onlarda bagajda kürek taşısın ya kizdirana veriyorum küreği :) işin şakası bi yana gerekli önlemi almadiysa sorumluluk muhendistedir firma yetkilisindedir.. gorusmekte elbette ki fayda var

:)

z07h10
06/08/2012, 23:28
Ben çimento fabrikasında çalışıyorum. Bizim arabalarda da benzer durumlar yaşanıyor. Bir şişe üzüm sirkesi al. Oto yıkamacıya ver. Köpüklü suyun içerisine katsın arabayı onunla yıkasın. Kesinlikle çıkacaktır. Eğer çıkmazsa arabaya saran çimento tozu değildir.( Boyaya bariz zararı tespit edilmemiştir.)

xcoder
07/08/2012, 15:53
Bilgi aktaran arkadaşlara teşekkürler, sirke ile birkaç kez yıkama ile sorun çözüldü, üstünede pasta cila ile eski haline döndü,

matadorcuk
07/08/2012, 18:13
Vay beee ne sırkeymıss:DGecmıs olsun ...

berko
08/08/2012, 11:43
geçmiş olsun