PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fren sesi

okahinoTR
31/07/2012, 08:12
Tekrardan Merhabalar Grande Punto Ailesi
-Frenlere bastığım zaman gıcık bir ses geliyor sanki birşeyler birbirne sürtüyormuş gibi. Acaba sert frenmi yapıyorum diye düşünmedim değil! Lakin çok yavaşken bile denediğimde aynı sesi yapıyor. Bir kaç arkadaşa sordum balataların bitmiştir dediler. balataları değiştirdim bir süre sesi kesti sonra tekrar devam etti. Bu sesi gidermenin bir yolu yokmu? acaba balatalara biraz yağ döksem ses kesilirmi?

dogus618
31/07/2012, 09:52
aynı ses ben sıfır aldım arabayı oldu balata değiştim kesildi lancia balatalar genel de ses yapıyor opar taktım ses kesildi ve bir daha olmadı lancia balatalar biraz sert sanki demire bişiler sürtüo gibi ses yapıor..
opar balatada biraz fazla yumuşak toz cok oluyor ama sessiz

kadir07
31/07/2012, 10:16
benim orjinal balatalarda çok ses yapıyordu ustamın tavsiyesi üzerine trw marka balata aldım 60tl civarıydı bir senedir ses falan yok tavsiye ederim...

blackhawk
31/07/2012, 10:49
Semih balatalarını yağlarsan ses tamamen kesilir zira bir daha arabanı kullanamaya bilirsin!... :) Espri yaptığını düşünüyorum. Piyasada balata temizleyici spreyler var. WD40 değil yalnız sadece balata temizleyici onlarla sesi biraz azaltabilirsin ya da yenisiyle değiştireceksin.

krm1983
31/07/2012, 11:11
Aman aman yag dokulur mu balatalara.

rbcn
31/07/2012, 11:23
bende de ses geliyordu tekerleri ve jant kısmını tazikli suyla yıkadım geçti :D

skystar37
31/07/2012, 13:12
Opar balatanın yanı sıra birde albealar için üretilmiş orjinal balatalar var marka aklıma gelmedi tek farkı balata kontrol teli yok. Yetkili servisteki usta opar takana kadar bundan taktır hem daha az toz çıkartıyor hemde tutunması daha iyi fren mesafen kısalır demişti.

Du Hast
31/07/2012, 14:56
aracınıza riw marka balata takmayın resmen demir gibi.
ucuz ama kaliteli balata istiyorsanız kale marka kullanın. hiç sesi çıkmaz ve gayet yeterli performansı vardır.

xvlkn
31/07/2012, 23:01
Bende aynı dertten sıkayetcıydım. Servıse bunun ıcın 2-3 defa gıttım. Son gıttıgımde ne yaptılarsa ses kesıldı artık gelmıyor :)