PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : E-bay den ürün alma hk;

alibozpinar
27/07/2012, 14:16
Merhaba arkadaşlar;

Sizlerden bir konuda soru sormak istiyorum.
Bu chip box olayını kafaya takmış durumdayım. geçenlerde forumdaki arkadaşlardan birinden 2. el alacaktım ki arkadaşımız yeni aracındada bunu kullanabileceğinden dolayı satmaktan vazgeçti. :) Bende bunun üstüne internetten araştırırken fiyatlarına bakarken , e-bay üzerinden Türkiyedeki firmalardan daha uygun fiyata getirtebilceğim bikaç marka model buldum. Şimdi bunlardan brini getirtmek istiyorum.

Fakat benim sorum şu daha önceden hiç buradan ürün almadım. bir ürün satınaldığımızda gümrüğe takılmasından korkuyorum. yada astarından pahalıya gelmesinden korkuyorum.
Bu konuda biraz fikir verebilecek arkadaşlar varsa yardımınızı beklemekteyim.

E-bay üzerinden alışveriş yapan varmı? Problem yaşayan?

Luc
27/07/2012, 14:38
100$'a kadar alirsan Gumruk sorunu olmaz. Hatta saticiyla konusup daha dusuk fatura kesmesini saglayabilirsin. Paypal ile alisveris yapabilirsin rahatlikla.

rbcn
27/07/2012, 14:38
daha once zippo çakmak almıştım e-bay den sorunsuz gelmişti 1 haftada

alibozpinar
27/07/2012, 14:48
100$'a kadar alirsan Gumruk sorunu olmaz. Hatta saticiyla konusup daha dusuk fatura kesmesini saglayabilirsin. Paypal ile alisveris yapabilirsin rahatlikla.

Benim almak istediğim ürünler 79 sterlin. şimdi buna vergi binermi peki.?

Luc
27/07/2012, 14:56
Benim almak istediğim ürünler 79 sterlin. şimdi buna vergi binermi peki.?

Maalesef gumruge takilir. Saticiyla gorusup fiyati dusuk tutmasini istemeniz lazim. ( Ben hep 100USD'den daha az tutari olan urunler aldim simdiye kadar bu arada. Baska forumlarda bu sekilde urun getirenleri biliyorum.)

Capraz kurlarda bugun 1Sterlin=1.555USD

Yani urun 122.84USD'ye geliyor.

sadece_erhan
27/07/2012, 14:58
abi recepk uygun fiyat verirse bravoyu chiplettirip bendeki boxu satıcam az bekle :D

alibozpinar
27/07/2012, 15:03
Maalesef gumruge takilir. Saticiyla gorusup fiyati dusuk tutmasini istemeniz lazim. ( Ben hep 100USD'den daha az tutari olan urunler aldim simdiye kadar bu arada. Baska forumlarda bu sekilde urun getirenleri biliyorum.)

Capraz kurlarda bugun 1Sterlin=1.555USD

Yani urun 122.84USD'ye geliyor.

E ozaman ben max 64 sterlinlik ürün alabilirim.

başka ürünler vardı, daha düşük fiyatlı olanlar onlara bakayım inceleyim.

Bide elektronik ürün sonuçta , bozuk çıkma durumunda ne yapılıyor.???
Bu konuda bilginiz varmı??

alibozpinar
27/07/2012, 15:04
abi recepk uygun fiyat verirse bravoyu chiplettirip bendeki boxu satıcam az bekle :D

Tamam bende şuan araştırıyorum , sen heveslendirdin zaten beni bu işe :D

ametist
27/07/2012, 15:37
100 dolar uygulaması çoktan değişti arkadaşlar. sürekli yurtdışından ürün getiriyorum, tecrübeme güvenirseni diyeceim şu: ne zaman neyin takılacağı belli olmaz. halihazırda yolcu yanında ya da hediye mahiyetinde posta ile gelen eşyada muafiyet sınırı 75 avrodur. buna posta dahildir. amma ve lakin buna çok dikkat edilmez. ben statik t getirtiyorum, 150-200 avro takılmadan kapıma geliyor, ama elektronik bir zımbırtı oldu mu ekseriyetle fiyata da bakmaksızın gümrüğe çağırıyorlar. oradaki görevli senden kredi kartı extreni isteyip o ürüne hakikaten o parayı mı ödedin ispatlamanı isteyebiliyor.
ama bu korkulacak bir şey değil... 1500 avroya kadar avrupadan gelen bireysel kullanım elektronik için sadece fatura bedelinden %15 maktu vergi ve beş on lira ardiye ödeyip alabilirsiniz. yani öyle yüksek bir maliyeti yok. ama, eğer ups gibi özel kargo ile getirirseniz, onlar gözünüzün yaşına bakmaz, kendi antrepolarında gümrükleme yaptıkları için bir de sizden 300 lira civarı gümrük komisyonculuğu masrafı isterler ki acayip sinir bozucu olur. hasılı, kayıtlı posta (registered) ya da acele posta (EMS) isteyin, takılırsa da en fazla %15 öder malınızı hemen alırsınız.

Ziyaretci040
27/07/2012, 15:42
Bu boxların bir zararı yokmu?

OzzY
27/07/2012, 17:03
100 dolar uygulaması çoktan değişti arkadaşlar. sürekli yurtdışından ürün getiriyorum, tecrübeme güvenirseni diyeceim şu: ne zaman neyin takılacağı belli olmaz. halihazırda yolcu yanında ya da hediye mahiyetinde posta ile gelen eşyada muafiyet sınırı 75 avrodur. buna posta dahildir. amma ve lakin buna çok dikkat edilmez. ben statik t getirtiyorum, 150-200 avro takılmadan kapıma geliyor, ama elektronik bir zımbırtı oldu mu ekseriyetle fiyata da bakmaksızın gümrüğe çağırıyorlar. oradaki görevli senden kredi kartı extreni isteyip o ürüne hakikaten o parayı mı ödedin ispatlamanı isteyebiliyor.
ama bu korkulacak bir şey değil... 1500 avroya kadar avrupadan gelen bireysel kullanım elektronik için sadece fatura bedelinden %15 maktu vergi ve beş on lira ardiye ödeyip alabilirsiniz. yani öyle yüksek bir maliyeti yok. ama, eğer ups gibi özel kargo ile getirirseniz, onlar gözünüzün yaşına bakmaz, kendi antrepolarında gümrükleme yaptıkları için bir de sizden 300 lira civarı gümrük komisyonculuğu masrafı isterler ki acayip sinir bozucu olur. hasılı, kayıtlı posta (registered) ya da acele posta (EMS) isteyin, takılırsa da en fazla %15 öder malınızı hemen alırsınız.

+1
gümrük işi şans işi.

alibozpinar
27/07/2012, 18:07
Bu boxların bir zararı yokmu?

kimi var diyor kimi yok diyor. Ben her iki tarafın bazı yorumlarını doğru buluyorum. işin doğrusu bende mekanikçiyim malzeme daha çabuk yorulur mantığıyla bu tarz şeylerin çok çok ilerde problem verebileceğini düşünüyorum.
Ama bu iş zevk işi , gönülden gelen bişey. :) zararı olsada alacam olmasada.

alibozpinar
27/07/2012, 18:08

Evet gümrük işi şans gibi görünüyor. olmadı dışardan (ingiltereden) izne gelecek bi arkadaşım var. ona göndertirim. o getirir bana.