PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sol arkadan çarpıp kaçan kamyon...

Xenophan
20/07/2012, 16:09
Selamlar,

Bu sabah işe giderken İzmir bornovada Ankara caddessi üzerinde sol arkadan ford kargo kamyon çarptı ve kaçtı. Herif frene değil kornaya bile basmadı...

Büyük ihtimalle uyuduğunu düşünüyorum. Ben sağ şeritten yola giriyordum kamyonda orta şeritteydi. Sonra bi anda sarsılmayı hissettim ve aracımın önü sağa doğru savrulmaya başladı. Toparlayınca bu sefer ön kısım sola doğru yani kamyon tekerinin altına doğru kaymaya başladı. O anda direksiyonu sağa kırıp gaza yapıştım önümü çevirdim. Burada asr olmasaydı büyük ihtimalle patinaj yapıp sola kaymaya devam edecektim ve motor kısmı kamyonun altında kalacaktı. neyseki kurtardık kenarda durdum ben tam o turuncu çubukların üstünde.

Kamyon şöförü uyanmış olacakki klendisini sol şeride atıp bastı gitti Plakası 35FA2809 Polisi çağırıp zabıt tutturdum. Kaza tutanağını yarın tepecikteki merkezden alabileceğimi söylediler.

Kaskom var (Yapıkredi) servis tutanak olamdan başlamam dedi. 3. sanayide rot balansa gittim sol arka tekeri ölçüp biçtiler bi problem yok dediler.

Şu anda sol arka kapı, sol arka çamurluk göçük ve çizik sol ön kapı ise sadece çizik.

Arabayı daha salı günü almıştım çok moralim bozuldu şimdi...

Hangi servise götürsem, birmot iyimidir?

Not: Araç yürür durumda yürüyen aksamında problem yok. tahminim saçlar değişecek boya pasta cila çekilip teslim edilecek. umarım çok uzun sürmez yapılması.

Engin_T
20/07/2012, 16:13
Çok geçmiş olsun..

ozdemir58
20/07/2012, 16:14
Geçmiş olsun...

Ziyaretci040
20/07/2012, 16:19
yaklaşık 3 hafta belki daha fazla sürer işleminiz gibi geliyor... Geçmiş olsun daha beteri olmadı iyiki...

cosworth20
20/07/2012, 16:20
büyük geçmiş olsun ... kamyoncuyu yakalamadın mı ?

alpimmm
20/07/2012, 16:35
kardeş geçmiş olsun, umarım kısa sürede hallolur.

amoleddarkness
20/07/2012, 16:57
geçmiş olsun umarım kısa sürede yaparlar aracını

Ziyaretci037
20/07/2012, 17:02
Cok gecmis olsun buna sukretmeli bence.

Bikac sene once dayima kamyon arkadan vurmustu dayimda ondekine vurup tost olmustu arabasi arada,kamyon basip gitmisti..

araciligiyla Htc HD 2'den gonderilmistir..

takres
20/07/2012, 17:14
geçmiş olsun...kaçan kamyoncuya da selam olsun...:@

knbi
20/07/2012, 17:17
Çok geçmiş olsun bu kamyonculardan çekilen nedir anlamadım.İnsanın kültürüne ters orantıda taşıt vermeyeceksin altına

fota
20/07/2012, 17:19
geçmiş olsun

berko
20/07/2012, 17:21
geçmiş olsun

ZAK1980
20/07/2012, 21:31
Uğur yasal olarak sıkayetcı olup aracının masraflarını karsı taraftan ıste kendı kaskonu ortaya sokma bırak aracının tum hasarını karsı taraf odesın bırde hatırlatma aracını yenı almıssın arkadasım karsı tarafa DEGER KAYBI DAVASI acman durumunda buyuk ıhtımal aracının degerının %25 oranında bır tazmınat talep hakkın var yanı aracını 30. bın tlye almıssa karsı taraftan 7.500 tl cıvarında bır tazmınat alırsın almalısınkı ökuz uyumadan arac kullanmayı ogrenıp ınsanların hayatını teklıkeye atmasın .
Deger kaybı olayını kasko acenten ıle veya bır avukat ıle gorusebılırsın acentan bılıyordur kesınlıkle gecmıs olsun bu arada

kdrrshnn
20/07/2012, 22:07
geçmiş olsun iyi kurtarmışın daha kötüsüde olabilirdi inşallah kamyon şöförünede iyi bir ceza yerleştirirler umarım

Xenophan
21/07/2012, 03:40
2 ile GT-I9100 cihazımdan gönderildi

hakank34
21/07/2012, 04:50
geçmiş olsun ..

farukileri
21/07/2012, 10:18
Uğur yasal olarak sıkayetcı olup aracının masraflarını karsı taraftan ıste kendı kaskonu ortaya sokma bırak aracının tum hasarını karsı taraf odesın bırde hatırlatma aracını yenı almıssın arkadasım karsı tarafa DEGER KAYBI DAVASI acman durumunda buyuk ıhtımal aracının degerının %25 oranında bır tazmınat talep hakkın var yanı aracını 30. bın tlye almıssa karsı taraftan 7.500 tl cıvarında bır tazmınat alırsın almalısınkı ökuz uyumadan arac kullanmayı ogrenıp ınsanların hayatını teklıkeye atmasın .
Deger kaybı olayını kasko acenten ıle veya bır avukat ıle gorusebılırsın acentan bılıyordur kesınlıkle gecmıs olsun bu arada

Zeynel abicim doğru o olay, ilk kazada %25 sonraki kazalarda %10 isteyebiliyorsun çarpıp kaçma olaylarında.

Geçmiş olsun öncelikle, mahkemeye başvurup değer kaybı davası açtırın, plakadan tespit isteğinde bulunun, kendisine bir icra takibi gittiğinde bu paranın nasıl ödeneceğini düşünerek kamyonu mu satar artık başka bir şey mi yapar bilmiyorum

Canınızı sıkmayın, ben buradaki Birmot'a gittim(istinye'ye) gayet iyilerdi; ama İzmir'de oto'yu genelde öneriyorlar(bir gün izmir'e gittiğimde kendisi ile de tanışma fırsatım olur diye umuyorum :) ) oraya da bir gidebilirsiniz

Xenophan
23/07/2012, 08:21
Herkese Teşekkürler. Bugün kaza tutanağı alacağım bakalım. Adama değer kaybından dolayı dava açsam kaç yıl sürer sonuçlanması?
Malum ülkemizde çok hızlı değil bu işler.
Aracı servise auto kingemi görürsem yoksa birmotamı?
Yada çağdaş oto nun yapikredi ile anlaşması varmı?

farukileri
23/07/2012, 09:06
Herkese Teşekkürler. Bugün kaza tutanağı alacağım bakalım. Adama değer kaybından dolayı dava açsam kaç yıl sürer sonuçlanması?
Malum ülkemizde çok hızlı değil bu işler.
Aracı servise auto kingemi görürsem yoksa birmotamı?
Yada oto nun yapikredi ile anlaşması varmı?

bence gidin sorun :) sormaktan bir zarar gelmez o konuyla ilgili. Oradan aldığınız bilgiye göre hareket edin derim.

Autoking ile uğraşmayın aracınızın mini onarımla halledilemeyecek bir hasarınız var.

Değer düşüklüğü davası taş çatlasa 2 yıl sürer o da çok çok yavaş işlediğini varsayıyorum. Amcamın damadına 2009 yılında yaptığı kazadan dolayı 2010 yılında karar celbi ve icra takibi ihtarnamesi geldi, bu davalarda çok hızlı davranıyorlar

Xenophan
23/07/2012, 12:22
Hızlı dediğiniz 2 yıl :-)
Kaza sabah 8de oldu. O gün akşam 6sularinda Telefonum çaldı, arayan zabıt tutan polismis. Bana çarpan aracın plakasını sordu tabi ben ufak bi şok yaşadım. Bugün de kaza tutanağını aldım. Polis plakadan bulunamayacağını söyledi ve kaskon varsa yaptır geç dedi. Sabahtan beri şok içindeyim. Ben hiç polisi çağırmasaydım ve evin önünde ki park halindeki aracıma çarpıp kaçmış deseydim şu an araç serviste onariliyor olacaktı.
Yazık yani çok yazık....

zoomes
23/07/2012, 16:24
Geçmiş olsun.

Xenophan
01/08/2012, 19:42
Arkadaşlar bu akşam aracı onarım için 3. sanayi yakınındaki Fiat birmota bırakacağım. Kaza kaynaklı onarımın dışında garantiden yaptırmak istediğim şeylerde var. Bunlar:
Hizlaninca yolda gezme
Sol on teker civarında seyir halindeki tikirti gelmesi
Viteslerin sert geçmesi
Radyonun sürekli af ye geçmesi
Dikiz aynasında gece görüş desteği olmasına rağmen gündüz halinden bir farkının olmaması
Yokuş kalkış desteğinin arada bir devreye girmemesi
Far yükseklik ayarı butonlarının seyir halindeki tepki vermemesi (bu normaldir belki bilmiyorum)
Özellikle arka kapıların zor açılıp kapanması
Sol ön kapı açılırken sanki yırtılıyormuşcasına ses gelmesi ve kazadan sonra rüzgar sesinin artması

Birde esp nin düzgün çalışıp çalışmadığı nın kontrol edilmesini rica edeceğim. Eskiden babamın arabasi ile(1.6 Reno 2001 megan) girmeye tırstığım virajlarda puntocan ile yaldır yaldır girmeme rağmen ekranda hiçbir uyarı ışığı görmedim (kitapçıkta uyarı ışığı yanacağı yazıyor) durum böyle olunca işkillendim. Belkide yol tutuşu çok çok daha iyi olduğu için dir.

Bunların dışında sizce nelere dikkat etmeliyim servise teslim ederken ve teslim alırken ?

Xenophan
07/08/2012, 16:37
Tekrar selamlar,

Çarpan kamyonu bulduk eş dost vasıtasıyla.

Şu anda aracım serviste kaskom delindi ve yapılıyor. Aslında tam olarak kaskom delindimi onuda bilemiyorum. Sonuçta kaza tutanağında şu şu plakalı aracın çarpıp kaçtığı beyan edilmekte diye bir ibare var.

Diğer bir yandan benim kaskomun delinmeden karşı tarafın kaskosu üzerinden hasarın giderilmesi için çarpan kişinin gelip imza atması gerekli diye bir söylem duydum. Bu işin aslı astarı nedir nasıl yapılır?

Birde aracın orjinalliği bozulduğu ve değeri düştüğü için dava açarak değer kaybı için tazminat alınabiliyormuş ancak bu dava da uzun sürüyormuş.

Adama gidip "şu kadar değer kaybı var paşa paşa öde yoksa dava açarım uğraşır durursun" desem sizce tavrı ne olur? Yada bu durumda nasıl bir tavırla yaklaşmak mantıklı olur sizce ?

celenlee
07/08/2012, 16:58
Tekrar selamlar,

Çarpan kamyonu bulduk eş dost vasıtasıyla.

Şu anda aracım serviste kaskom delindi ve yapılıyor. Aslında tam olarak kaskom delindimi onuda bilemiyorum. Sonuçta kaza tutanağında şu şu plakalı aracın çarpıp kaçtığı beyan edilmekte diye bir ibare var.

Diğer bir yandan benim kaskomun delinmeden karşı tarafın kaskosu üzerinden hasarın giderilmesi için çarpan kişinin gelip imza atması gerekli diye bir söylem duydum. Bu işin aslı astarı nedir nasıl yapılır?

Birde aracın orjinalliği bozulduğu ve değeri düştüğü için dava açarak değer kaybı için tazminat alınabiliyormuş ancak bu dava da uzun sürüyormuş.

Adama gidip "şu kadar değer kaybı var paşa paşa öde yoksa dava açarım uğraşır durursun" desem sizce tavrı ne olur? Yada bu durumda nasıl bir tavırla yaklaşmak mantıklı olur sizce ?

Öncelikle bu olay:
Kaza mı ?
Kastılı yapılmış bir şey mi?

Kısaca tazminat davası gerçekten gerekli mi?

Kasko için ise:
İşlemler bitmediyse ve eğer adamı bulduysanız, kaskonuzun ekspertiyle görüşürp, işleri rayına sokabilirsiniz bence.Yeni kaza tutanağı düzenleyerek, her iki tarafın sigorta poliçeleri ile birlikte işlemler yeniden düzenlenebilir.

Xenophan
07/08/2012, 17:13
Evet olay bir kaza, kasıtlı değil. Adam büyük ihtimalle uyukluyordu. Savunmasıda şirket kamyonu olduğu için korkup kaçtım oldu.

SYG
07/08/2012, 17:15
öncelikle geçmiş olsun malesef beyanda size çarpan aracın plakasını versenizde bir sonuç alamazsınız.Ya anlaşmalı tutanak yada polis zaptı gerekli karşı tarafın olaya dahil olabilmesi için.Karşı tarafla uzlaşmaya çalışın kabul etmezse ve kanıtınız varsa (görgü tanığı çarptığı yerdeki hasarların uyuşması vs.)trafik mahkesine başvurabilirsiniz.Fakat bunu için bi miktar para ödemeniz gerekli ve biraz zaman alıyo.Mahkeme sizi haklı bulrsa aracınızı kaskonuzdan yaptırırsınız ve indiriminiz bozulmaz.Kaskonu bunu mahkeme kararıyla seve seve karşı taraftam alır.Bunların hiçbiriyle uğraşmazsanızda malesef kaskonuz bozulur.