PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza tespit komisyonunu mahkemeye vermeyı düşünüyorum

matadorcuk
18/07/2012, 18:51
Selam arkadaslar,27 haziranda kaza yaptım.Taksici gelip arka tampondan basladı on kapıya kadar girdi,Tutanak tuttuk.tramer sonucu bugun geldı.Tam 22gun sonra.Sonuc %100 ben kusurluymusum.ıtıraz için trameri aradım, sıgorta sırketlerınız anlasamdıgında dosyanız kaza tespıt komısyonuna gıtmıs.kararınızı kaaza tespıt komısyonu vermıs nıhai karardır.ıtıraz etmek için mahkemeye basvurmalı ve dava acmalısınz dedıler..ıkıncı seferdır haklı oldugum halde ıhale bana kalıoyor.bu konuda yardım edersenız sevınırım.Daha onceden tecrubenız falan varsa bılgı sahıbı olmus olurum.Saygılar

krm1983
18/07/2012, 20:43
Cok gecmis olsun hem arkadan vurmus taksici hem de kusur sana cikmis cok ilginc.Bu iste birseyler donmus.

celenlee
18/07/2012, 20:52
Cok gecmis olsun hem arkadan vurmus taksici hem de kusur sana cikmis cok ilginc.Bu iste birseyler donmus.

Öncelikle geçmiş olsun.
Kaza kimin şeridinge gerçekleşti?

Anlaşılan kaza tam arkadan çarpma olayı değil. 2 araçtan biri şerit ihlali yapmış.
Foto varmıydı gönderdiğiniz belgeler içerisinde??

OzzY
18/07/2012, 23:22
geçmiş olsun aynı şeyi bende yaşadım sanırım taksicilere zaafı var bu komisyonun...
dava açmadan halletmek için çok uğraştım, dilekçeler yazdım elimde taksicinin suçunu kabul ettiğini beyan eden imzalı dilekçeye kadar herşey vardı ama hiç birşey yapmadılar. mahkeme için vaktim olmadığından da kaldı gitti.

matadorcuk
19/07/2012, 07:01
Öncelikle geçmiş olsun.
Kaza kimin şeridinge gerçekleşti?

Anlaşılan kaza tam arkadan çarpma olayı değil. 2 araçtan biri şerit ihlali yapmış.
Foto varmıydı gönderdiğiniz belgeler içerisinde??

Ikımız de arka arka ya gıderken,ve ıkımızde sola donmek ıcın manevra yapmısız,ben gayet sakın bı sekılde sınyalımı vermıs donmeye calısıodum.taksıcıye sordum sen duzmu gıdecektınde yawaslamadın dıe.yooo bende donecektım dedı.dedım ustumden atlamayı dusundun heralde:),abı acelem vardı,yerlerde kaygann duramadım dedı,raporada bole yazdık ama sallamamıslar.hem taksıcı hatalı oldugunuda yazdı rapora.araclar yan yana ıkı foto gonderdıkk ne kadar ıs gordu ,mechul

matadorcuk
19/07/2012, 07:04
geçmiş olsun aynı şeyi bende yaşadım sanırım taksicilere zaafı var bu komisyonun...
dava açmadan halletmek için çok uğraştım, dilekçeler yazdım elimde taksicinin suçunu kabul ettiğini beyan eden imzalı dilekçeye kadar herşey vardı ama hiç birşey yapmadılar. mahkeme için vaktim olmadığından da kaldı gitti.

Malesef komısyonun verdıgı karar nıhaı oldugu ıcın.sadece hukukı yolla ıtıraz edebılıormusuz

Ziyaretci040
19/07/2012, 08:43
O zaman mahkeme yolu göründü kardeşim sana...

hakguner
19/07/2012, 09:06
tramer sonucu geldi demişsiniz, nereye geliyor acaba ? yazılı belge ile adrese filan mı ?
bende kaza yaptım ama bana böyle birşey gelmedi. ?

matadorcuk
19/07/2012, 09:49
O zaman mahkeme yolu göründü kardeşim sana...

dur hacı taksıcıyle anlasmaya calısıom.taksıcı karsılarsa,mahkemeye gerek kalmaz

Ziyaretci040
19/07/2012, 09:52
dur hacı taksıcıyle anlasmaya calısıom.taksıcı karsılarsa,mahkemeye gerek kalmaz

Mahkemede olsa adamın lehine bi karar çıkabilme ihtimali var hacı karşılamıyacaktır kanımca...

ibrahim06
19/07/2012, 09:52
Haklı olduğunuzu düşünüyorsanız takipçisi olun. Kararlılığınızı yitirmeyin.Strese sokan bir süreç işler ama elden bişey gelmiyor.

matadorcuk
19/07/2012, 10:00
Mahkemede olsa adamın lehine bi karar çıkabilme ihtimali var hacı karşılamıyacaktır kanımca...

Iyıde adam sucunu kabul edıo zaten.mahkeme hala haklısınmı dıecek ona ısrarla,vala ben taksıcıye ınsanlık yaptım acelesı vardı saldım tutanagı sonra gıttıık tuttk,abı benım arabanın sıgortası cok pahalı dıger arabayı yazalım dedı onada eyw. dedım oncekı araba haklı oldugum halde ıhale bana kaldı dedım.kalırsa ara paran kalmas bızde dedı bakalım..sımdı gorecez ınsanlıgı.

matadorcuk
19/07/2012, 10:02
tramer sonucu geldi demişsiniz, nereye geliyor acaba ? yazılı belge ile adrese filan mı ?
bende kaza yaptım ama bana böyle birşey gelmedi. ?

Yok tramer karar verıp kendı sıtesıne yazıo.sız sorgulayıp buluosunuz sonucu.

matadorcuk
19/07/2012, 10:06
Haklı olduğunuzu düşünüyorsanız takipçisi olun. Kararlılığınızı yitirmeyin.Strese sokan bir süreç işler ama elden bişey gelmiyor.

Bakalım ılk tarcıhım takısıcıden yana.olmassa mahkemeye gıdıcem.1000lıra hasar cıkarmıslar,kaportacı sen 600 ver dıo.en azından 1000 lırayı alırım ustu baana kalır tabı kalırsa bende bu kısmet varken;)

Ziyaretci040
19/07/2012, 10:27
Hacı abi 1000 lira hasar çıkarmışlarda 1000 liralık ne işlem var ortada ilginç ya.Taksici ile görüşebildin mi?

matadorcuk
19/07/2012, 10:36
Hacı abi 1000 lira hasar çıkarmışlarda 1000 liralık ne işlem var ortada ilginç ya.Taksici ile görüşebildin mi?

Experle bızım kaportacı uyanık yaa.sıgortaya gecırecekler.bendende vekalet aldılar.bende gormıcem parayı.dırek cebe.yapılan ıslem,arka tamponun yarısı boyandı,sol arka cmurlugun agızı duzeltıldı,sol arka kapıda cok kucuk bı ezık vardı o duzletıldı sol on kapıyla bırlıkte boyandı.kaporta ıslemı 400lıra boya 500.sokup takma yanı trım 100lıra.sokup takılan bısıde yok hee,arka tamponun vıdalarından ayrıldı onları gerı vıdaladılar.taksıcıyle konustum bı arac sahıbıyle konusım dedı.oglenden sonra arıcak.

celenlee
19/07/2012, 10:43
Araç sahibi:
""Cebinden veriyosan ver.
Boşuna mı sigorta yaptıryoruz!! ""

Şöfer:
Cebimde ne var ki ne vereyim!!

Ama şu var ki, elinizde tutanak, fotolar olduğu sürece ve taksici beyanını değiştirmediği sürece dava açmaktan korkamayın..

matadorcuk
19/07/2012, 10:50
Araç sahibi:
""Cebinden veriyosan ver.
Boşuna mı sigorta yaptıryoruz!! ""

Şöfer:
Cebimde ne var ki ne vereyim!!

Ama şu var ki, elinizde tutanak, fotolar olduğu sürece ve taksici beyanını değiştirmediği sürece dava açmaktan korkamayın..

Durrr yaaa ıcımı karartma bı umut ıste.mahkeme yolları tastann;)

Ziyaretci040
19/07/2012, 12:01
Hacı abi mahkemelik olucağınızı söyledin mi? Ya ciddi ciddi bırakma bu işin peşini...

matadorcuk
20/07/2012, 08:36
Hacı abi mahkemelik olucağınızı söyledin mi? Ya ciddi ciddi bırakma bu işin peşini...

Dun konustum arac sahıbı ben karısam demıs.bızde zaten ole tahmın edıoduk.onla bırlıkte arabayı gosterdıgımızde 300lıra masraf cıkarmıslardı onuu ben verırım dıo.dedım mahkemeye vercem.haberın olsun dedım.tırstı bıras;)dedım senle alakası yok sen olanı bıtenı anlat suclu oldugunu sole yeter.

Ziyaretçi051
20/07/2012, 10:33
Ikımız de arka arka ya gıderken,ve ıkımızde sola donmek ıcın manevra yapmısız,ben gayet sakın bı sekılde sınyalımı vermıs donmeye calısıodum.taksıcıye sordum sen duzmu gıdecektınde yawaslamadın dıe.yooo bende donecektım dedı.dedım ustumden atlamayı dusundun heralde:),abı acelem vardı,yerlerde kaygann duramadım dedı,raporada bole yazdık ama sallamamıslar.hem taksıcı hatalı oldugunuda yazdı rapora.araclar yan yana ıkı foto gonderdıkk ne kadar ıs gordu ,mechul

Sola dönerken kaza anında o senin solundaysa sen onun şeridini ihlal etmişsin anlamına gelir.Taksici ne kadar ben suçluyum yazsada trafik kurallarına göre tramer hareket eder.Çizdiğiniz şekilde adam senin solunda duruyor ve ikinizde sola dönmeye çalışıyorsanız taksici sola dönmek için şeridini daha önce ayarlamış ve siz adamın üzerine kırmış olursunuz.Şahsi fikrim başımıza gelen olaylara benziyor.

Ziyaretci040
20/07/2012, 10:37
Hacı 300 e talim gibi görünüyor :S

matadorcuk
20/07/2012, 23:55
Hacı 300 e talim gibi görünüyor :S
Hacı cocuk en azından durust davrandı o yuzden bısı demdım.Mahkemeyee dogru yol alıom ben artık yapcak bısı yok:d

matadorcuk
20/07/2012, 23:58
Sola dönerken kaza anında o senin solundaysa sen onun şeridini ihlal etmişsin anlamına gelir.Taksici ne kadar ben suçluyum yazsada trafik kurallarına göre tramer hareket eder.Çizdiğiniz şekilde adam senin solunda duruyor ve ikinizde sola dönmeye çalışıyorsanız taksici sola dönmek için şeridini daha önce ayarlamış ve siz adamın üzerine kırmış olursunuz.Şahsi fikrim başımıza gelen olaylara benziyor.

yok abı o arkamdan gelıyordu.Benımle aynı sokaga donecektı,Acelesı oldugundan hızını ayarlıyamadı yerde yagmur yagdıgı ıcın kaygan,Tam ben sokaga kafayı soktum arkdas tampondan basladı sonra one kadar geldı

matadorcuk
20/07/2012, 23:59
Heee bıde sole bısı var.%100 ben kusurluyum ne bılım takıp mesafesı falan hıc mı suc yok karsıda ınsafsızz:(

Semih Kurtulmus
21/07/2012, 00:08
bu işte dümen var bence ... tam olarak kaza nasıl oldu peki ?

matadorcuk
21/07/2012, 00:11
bu işte dümen var bence ... tam olarak kaza nasıl oldu peki ?

Arka arkya seyrederken sınyalımı verdım soldonmek ıcın sokaga kafayı sokarken .taksıcıarka soldan yapıstırdı on kapıya kadar geldı sonra.Yerler kayagn ve taksıcının acelsı var.ozetle bu

Semih Kurtulmus
21/07/2012, 00:36
Arka arkya seyrederken sınyalımı verdım soldonmek ıcın sokaga kafayı sokarken .taksıcıarka soldan yapıstırdı on kapıya kadar geldı sonra.Yerler kayagn ve taksıcının acelsı var.ozetle bu

kısaca haklısın yani .. bence hakkını savun sonuna kadar öyle şey mi olurmuş arkadaş