PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şu araç için ne diyorsunuz? Takasa girmelimiyim..

Birkan61
16/07/2012, 22:00
Bu araçla takasa girmelimiyim..

Biliyorum şuanki aracım güzel iyi hoş :D ama pert kaydı var suya girmeden dolayı..

Aşağı yukarı kafa kafaya gibi denilebilir takas. Konuştuk bugün epey sahibiyle ama genelde ben aracım hakkında bilgi verdim sormayı unuttum :D Kaza boya değişen durumunu sormadım..

Aracım ;

Seat / Ibiza / 1.4 TDi Stylance / 67.000 KM - Orjinal Kaza ve Değişen Yok Tertemiz sahibinden.com'da - 93051616 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-67-000-km-orjinal-kaza-ve-degisen-yok-tertemiz-93051616/detay/)

Takaslık araç ;

Fiat Punto 1.3 M.jet Dynamic 2007 Model 22.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Gümüş Gri renk - 82331626 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-modifiyeli-2007-dizel-grande-punto-82331626/detay/)

Eğer olurda takasa girersem ilk işim o vites topuzunu atmak ve jantları değişmek :)

Ziyaretci037
16/07/2012, 22:12
Bence gerek yok birader hem model düşürüp hemde 67binde araban varken gidip de 120bindeki arabayı almaya..

mutunch
16/07/2012, 22:13
Her ne kadar puntocu olsak da, senin araba o puntodan daha iyi duruyor bence. Modifiye adı altında yapılanlar bence hoş olmamış, takılan eksoz da sanki aracın biraz sıkıştırılarak kullanıldığına dalalet gibi geldi bana ama, daha güzel ve oynanmamış bir puntoyla değişmen daha güzel olur bence ;)

Birkan61
16/07/2012, 23:05
Bence gerek yok birader hem model düşürüp hemde 67binde araban varken gidip de 120bindeki arabayı almaya..

O yönden öyle ama benim araçtaki pert kaydı muhabbetide canımı sıkmaya başladı imkan varken adamda kabul etmişken elden çıkarsam mı diyorum acaba..

Yorumun için sağol :) Bu arada o aracı alsam kısa bir süre takılıp satarım daha güzel bir şekilde yapıp.. Tabi hor kullanılmış bir araçsa bende elimi sürmem..

Her ne kadar puntocu olsak da, senin araba o puntodan daha iyi duruyor bence. Modifiye adı altında yapılanlar bence hoş olmamış, takılan eksoz da sanki aracın biraz sıkıştırılarak kullanıldığına dalalet gibi geldi bana ama, daha güzel ve oynanmamış bir puntoyla değişmen daha güzel olur bence ;)

Orası öyle tabi tarafsız yorumunuz içinde ayrıca teşekkür ederim.

Jantları, vites topuzunu falan bende beğenmedim. Zaten alırsam eğer ilk işim onları değişmek olur :D

Ama aracımda pert kaydı olduğu için herkes takasa yanaşmıyor..

Ziyaretci037
16/07/2012, 23:11
Elinden çıkarmak istediğini anlıyorum eğer pert kaydı varsa ama bana kalırsa bu araba için de değmez..Daha iyi bi araba bulursan ona lafım yok ama senin araban şu haliyle ondan daha iyi bi araç bence..

emrahisilti
16/07/2012, 23:19
Bu adam kendi arabasini verip niye pert kaydi olan neresine kadar su yedigi belli olmayan bir arac alsinki birkan bence bu puntoda bir sakatlik var

Birkan61
16/07/2012, 23:22
Bu adam kendi arabasini verip niye pert kaydi olan neresine kadar su yedigi belli olmayan bir arac alsinki birkan bence bu puntoda bir sakatlik var

Neresine kadar su yediği belli abi :) aracın geçmişini neler olduğunu herşeyini biliyorum..

He ama bir sakatlık olabilir ona bir sözüm yok..

Hafta sonu buluşmayı düşünüyorum yinede adamla. B.evlere geleceğini söyledi

emrahisilti
16/07/2012, 23:24
Dostum sen biliyorsun karsindaki bilmiyor sen kendini onun yerine koysana takasa girermisin

Birkan61
16/07/2012, 23:31
Dostum sen biliyorsun karsindaki bilmiyor sen kendini onun yerine koysana takasa girermisin

o da doğru reiz :D

ama adam özellikle kaç km'de aldın ne zaman aldın aracı bugüne kadar elektronik veya başka bir problem yaşadın mı gibi soruları sordu..

VHDG
16/07/2012, 23:33
bencede bişey vardır o arabada birkan.adam pert arabayla niye uğraşsın göz göre göre.hem senin araba yüzme bilmiyomu la :D

emrahisilti
16/07/2012, 23:34
Haci sen kasiniyon ne diyim :) adam tabiki soracak takasa girecek adamda,tabi abi araba stop ediyo arada farlar yanmiyo demicek.bunlar klasik sorular.maksat sormak olsun

Birkan61
16/07/2012, 23:39
bencede bişey vardır o arabada birkan.adam pert arabayla niye uğraşsın göz göre göre.hem senin araba yüzme bilmiyomu la :D

paluk yakalamayı beceriyo az tava yapmadık arabanın içine ama yüzmeyi öğrenemedi henüz :D

risk almayı severim ya, bundan önceki aracımıda 139 binde almıştım..

Hemde trabzonda amcam öyle bi dıştan görmüştü iyi güzel demişti kuzenim istanbula gelirken aracı getirmişti aracı aldıktan sonra baktırmıştım :D

Haci sen kasiniyon ne diyim :) adam tabiki soracak takasa girecek adamda,tabi abi araba stop ediyo arada farlar yanmiyo demicek.bunlar klasik sorular.maksat sormak olsun

Valla abi sıkıldımmıda sıkılıyorum bi arabadan :)

Bende onun aracı baktırıcam gereğince sorgulayacam elbette.. Varsa birşey dokunmam zaten..

VHDG
16/07/2012, 23:44
bence girme

Birkan61
16/07/2012, 23:45
bence girme

1 ay kadar önce biri 22 vermişti ona vermemiştim herşeyindende haberi vardı tanıdığım şimdi diyorum keşke verseydim ona :)

ligdevi
16/07/2012, 23:53
Bence de araçta modifiyelik hiç bişey yok iğrenç bi vites topuzu vs orjinali daha güzel.ben olsam almazdım ama üste 1-2 bişey vermiş olsa belki düşünürüm artısıını eksisini onuda satar daha temiz punto alırdım ama karar senin...senin aracın artısı daha fazla 2008 model ve km düşük ama kafa kafaya takasa girme bence derim...

Kablonet
16/07/2012, 23:55
alakasız olacak ama pert kaydı olunca noluyo? :D

Birkan61
16/07/2012, 23:57
Bence de araçta modifiyelik hiç bişey yok iğrenç bi vites topuzu vs orjinali daha güzel.ben olsam almazdım ama üste 1-2 bişey vermiş olsa belki düşünürüm artısıını eksisini onuda satar daha temiz punto alırdım ama karar senin...senin aracın artısı daha fazla 2008 model ve km düşük ama kafa kafaya takasa girme bence derim...

Dediklerinizi harfiyen ben yapmak istiyorum aslında.. O jant lastiği satıp orjinal dynamic jantı bulabilirdim onun yerine ya da fun jantı gibi.. O aracı düzeltir belki daha yüksek rakama bile satardım :D 22'ye satsam yeter bana.

Neyse bakıcaz..

Elimde nakit olsa direk Burak abinin arabayı alırım :D

Haricinde şöyle araçlarda var nakit olsa ;

Fiat Punto 1.3 M.jet Dynamic 2006 Model 21.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Mavi renk - 77142811 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-hastasina-en-fulu-orjinal-fiat-punto-sport-paket-77142811/detay/)

Fiat Punto 1.3 M.jet Dynamic 2007 Model 22.000 TL Galeriden satılık ikinci el Beyaz renk - 93763996 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-1-3-m-jeet-dinamik-full-pk-dijital-kilima-hatasiz-93763996/detay/)

Fiat Punto Grande 1.4 Fire Dynamic 2006 Model 20.750 TL Sahibinden satılık ikinci el Mavi renk - 79780044 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-cam-tavanli-lpg-li-46-000-km-de-bakimlari-tam-79780044/detay/)

Fiat Punto 1.3 M.jet Dynamic 2006 Model 21.999 TL Sahibinden satılık ikinci el Siyah renk - 91496546 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-italyadan-orijinal-emsalsiz-91496546/detay/)

Son ilandaki Trabzondaki arabayı biliyorum Trabzondayken bi tur atmıştım hatta :) Onu almayıda çok isterim ama üzerindeki jantları kesinlikle çöpe atarım..

EvoKoray
16/07/2012, 23:59
bende değiştirmemen taraftarıyım

yani daha önceden kullanılamayacak hale gelecek kadar hasarlı olmuş oluyor , sonradan toplayıp satıyorlar arabayı

Birkan61
17/07/2012, 00:00

Kağıt üzerinde yazan 4 harften başka birşey değil benim araçta :D

He ama bazı araçlar için önem taşıyor.. Ağır kaza yapmış bir araç olabilir, ne bileyim düzen tutmaz. Direklerde şaselerde oynama vardır yolda giderken bile bunu fark edebilirsiniz..

Bunun gibi..

Arkadaşım aracıyla küçük bir kaza yaptı bariyerlere vurdu, hassas noktaya geldiği için airbag açtı araba pert kaydı çıktı. Normalde tampon ve çamurluk değişse sıkıntı yok araçta.. Hatta çamurluk düzeltilebilirdide.

Ülkemizdeki pert kaydı muhabbeti zaten saçma.. Bir araç trafiğe ya çıkabilir ya çıkamaz. Pert olan araçlar çıkmamalı..

ligdevi
17/07/2012, 00:10
son ilandaki yılan gibi duruyo turuncu iç aksam rahatsız edermi bilmem ama araçta bi problem yoksa düşünülebilir, ikinci olarakta beyaz punto fena değil, tabi sanruflularda cazip. Benim tercihim benzinliden çok multijet dinamikten yana, rampalarda üzmez seni ...

Birkan61
17/07/2012, 00:21
son ilandaki yılan gibi duruyo turuncu iç aksam rahatsız edermi bilmem ama araçta bi problem yoksa düşünülebilir, ikinci olarakta beyaz punto fena değil, tabi sanruflularda cazip. Benim tercihim benzinliden çok multijet dinamikten yana, rampalarda üzmez seni ...

daha çok hoşuma gidiyor :)

İlk aracımda siyah ve içi turuncuydu.. Resimleri karıştırırken fotoğrafımıda buldum tipime ne güldüm ya :D

https://f1207.hizliresim.com/z/k/9sux7.jpg

https://f1207.hizliresim.com/z/j/9suvc.jpg

ligdevi
17/07/2012, 00:37
Siyah puntoları oldum olası sevmişimdir. Ama birinci tercihim kırmızı sonra siyah daha sonra beyaz punto Allah'a şükürler olsun kalbime göre verdi kırmızı dinamik 6 ileri muhteşem bi makina Allah sanada hayırlısını nasip etsin inşallah kalbine göre versin ! bu arada yağuşuklu çıkmışın :)

Ziyaretci040
17/07/2012, 08:52
Birkan ben sana 2. beyazı öneririm.Ama arabanı veripte o takas etmeye çalıştığın arabayı alırsanda çok makara yaparım söylemedi deme ... Benim araba çıkıyor bugün fotolarını atıyım sana :) Kardeşim orj. candır. Ağır gösterir. 1 sene daha dayan bravoya geçicem benim arabayı veririz sana :D Görüyon zaten sürekli hemde az var :)

Aracı gri olan arkadaşımız çok.Sanada güzel bi bolero kırmızı alalım hacı benimki olmasada vardır illaki satan arkadaş. :d

Luc
17/07/2012, 09:20
ilanda ki araba fena degil eger yazdigi gibiyse ve herhangi bir sorunu yoksa. Aracin Turbo'sunu muhakkak kontrol ettir eger bakacaksan. 120K dizel bir arac icin cok degil bence.