PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Siz siz olun 2.ele güvenmeyin

emrahisilti
14/07/2012, 18:34
merhaba arkadaşlar;

konuyla ilgili isim vermeyeceğim.Forumdan tanıdık birinden siyah angel far aldım.Farları bugün elden gidip teslim aldım.Elektrikçiye gittiğimde baktımki xenonun balastları yok.Ampüller var ama balastlar yok ne alaka anlayamadım.Ben yanlış anlamış olabilirim diye gittim 60tl ye balast aldım.

Balastları taktık bi baktık ki birinde kısa birinde uzun angellar yanmıyor.Sinirlendim 1 tanesini söktürürken farları aradığım kişiyi aradım o da farları bir başkasından aldığını istersem farları geri alabileceğini iletti ve farın sahibine ulaştım.Ampülleri tarif etti aksesuarcılar da bulabilirsiniz dedi,ama göztepe ve bostancı sanayide bulamadım,piyasada böyle bir ampülde artık olmadığını öğrendim,geri döndüm.Elektrikçi ile ne yapılabilir diye düşünürken birde angellarin kendi balastlarının bozuk olduğu ortaya çıktı.Ampülleri taktığınız an parklar sönüyor.Balastları söktük ampüller yerine daha az akım çeken ledler bağlandı ve işlem sona erdi.Farların en üstünde bulunan park lambaları hala yanmıyor!Elektrikçiyede malzeme+işçilik 120 TL para ödedim ve 6 saatim gitti.
Bu olayda bana farları satan kişiye suç bulamıyorum,suçlu olmamasına rağmen isimde belirtmedim, çünkü kendisi de bir başkasından aldığını ve hiç kullanmadığını belirtti.
işin özü 150 tl far 180 tl de ekstra ödeme yaptım.Bütün cumartesim rezil oldu.Diyeceksiniz ki niye geri vermedin?Zaten balast aldım ustaya söktürdüm taktırdım gelen 150 lira harcadığımın yanında devede kulak kaldı.

Siz siz olun bu işlere girişmeyin.

ilker_ozcevik
14/07/2012, 18:38
kim olduğunu söylesen iyi olurdu bakarsın yarın birgün bizde bişey alıcak oluruz 2 kere düşünürüz.

Ziyaretci036
14/07/2012, 18:38
Kardesim bukadar uzulduysen dedigim gibi istersen yaptigin masrafida karsilayip farlari geri alabilirim. emin olki bu kadar sikinti oldugunu bilseydim bende alip getirmezdim sana

emrahisilti
14/07/2012, 18:44
Kardesim bu uzulduysen dedigim gibi istersen yaptigin masrafida karsilayip farlari geri alabilirim.

murat dediğim gibi farları bir başkasından aldığını ve hiç kullanmadığını belirttin.Seni bu konuda suçlayamam,satmadan önce kontrol edilebilir miydi bilmiyorum zor bir iş.telefonda da bunu söyledim.Artık olan oldu.İlgilendiğin için sağol

Ziyaretci036
14/07/2012, 18:49
murat dediğim gibi farları bir başkasından aldığını ve hiç kullanmadığını belirttin.Seni bu konuda suçlayamam,satmadan önce kontrol edilebilir miydi bilmiyorum zor bir iş.telefonda da bunu söyledim.Artık olan oldu.İlgilendiğin için sağol

Aynen dedigin gibi kontorl etme sansim yoktu. ki burda benim kimseye yanlis yapma luksum yok ama tekrar yineliyorum yaptigin masraflarda dahil geri alirim.yeterki senin canin sikilmasin.

emrahisilti
14/07/2012, 18:52
Aynen dedigin gibi kontorl etme sansim yoktu. ki burda benim kimseye yanlis yapma luksum yok ama tekrar yineliyorum yaptigin masraflarda dahil geri alirim.yeterki senin canin sikilmasin.

inan ki bidaha söktürecek gücümde yok halimde yok zamanımda yok :)Ustalar tampon sökerken 10 kere oflayıp pofluyorlar. 1-2 ay kullanayım sıkılırsam sana satarım:) Eski haliyle zaten satılamazdı, angel ampülü yerine 8li led taktım eski halinden güzel oldu.

Ziyaretci036
14/07/2012, 18:56
inan ki bidaha söktürecek gücümde yok halimde yok zamanımda yok :)Ustalar tampon sökerken 10 kere oflayıp pofluyorlar. 1-2 ay kullanayım sıkılırsam sana satarım:) Eski haliyle zaten satılamazdı, angel ampülü yerine 8li led taktım eski halinden güzel oldu.
Tamam kardesim her sekilde telafi ederim. ben zaten sana farlari berdigimde de soyledim bir sikinti olursa istedigin zaman ariyabilirsin diye cunku kimse parasini sokaktan toplamiyor.

Nokta.
14/07/2012, 19:29
neyse sorun çözülmüş birde resim görsek nasıl oldu güle güle kullanın

emrahisilti
14/07/2012, 19:49
Aksama ceker koyarim

nightblue_35
14/07/2012, 20:08
Tamam kardesim her sekilde telafi ederim. ben zaten sana farlari berdigimde de soyledim bir sikinti olursa istedigin zaman ariyabilirsin diye cunku kimse parasini sokaktan toplamiyor.

Tebrik ederim seni sattığın malın arkasında durmandan dolayı.

emrahisilti
15/07/2012, 09:28
dün akşam farın içinin lekeli olduğu ortaya çıktı :( Mercek kısmının önü komple toz.Murat hiç farın içini açıp temizleme işine girdin mi?

krm1983
15/07/2012, 09:50
tebrik ederim seni sattığın malın arkasında durmandan dolayı.

+1283

emrahisilti
15/07/2012, 10:21
farları tekrar kontrol ettim ve komple arızalı çıktı.Mercekleri gökyüzüne bakıyor ve apartmanların 3.katını aydınlatıyor,far ayarıda yapılamıyor.Forumu biraz araştırdığımda farın eski sahibinin bu arızayı bildiğini öğrendim.Buradan kendisine teşekkür ederim.
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/12454-angel-far-hakkinda-goruslerim-ve-sorunlarim-2.html

Muratla telefonla görüştük farları söküp iade edeceğimi belirttim.Zararımı karşılayacağını zaten belirtmişti.Cuma gününe halledeceğini söyledi.Malın arkasında durduğu için kendisine teşekkür ederim.

izoci
15/07/2012, 12:47
Murat abi esnafın hasısın bravo.
2.El maldan ocunmayın bende kaç kere sattım ama hiç birinde sıkıntı olmadı.

Ziyaretci036
15/07/2012, 14:45
farları tekrar kontrol ettim ve komple arızalı çıktı.Mercekleri gökyüzüne bakıyor ve apartmanların 3.katını aydınlatıyor,far ayarıda yapılamıyor.Forumu biraz araştırdığımda farın eski sahibinin bu arızayı bildiğini öğrendim.Buradan kendisine teşekkür ederim.
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/12454-angel-far-hakkinda-goruslerim-ve-sorunlarim-2.html

Muratla telefonla görüştük farları söküp iade edeceğimi belirttim.Zararımı karşılayacağını zaten belirtmişti.Cuma gününe halledeceğini söyledi.Malın arkasında durduğu için kendisine teşekkür ederim.

Aynen kardesim cuma aksami yanindayim. Onurlada bu konuyu ayriyetten gorusecem.

WILD
15/07/2012, 14:50
Aynen kardesim cuma aksami yanindayim. Onurlada bu konuyu ayriyetten gorusecem.
Helal olsun kardeşim. Tebrik ederim seni bu davranışından dolayı.

aykut_1914
15/07/2012, 15:37
murat abi adam gibi adamdır cidden

tayfux
15/07/2012, 17:01
malının arkasında duran esnaf gerçekten başka oluyor..bravo Murat hocam..

shams
15/07/2012, 21:48
murat abi farkını göstermiş. Böyle satıcı bulunur mu bu devirde acaba başka

matadorcuk
15/07/2012, 21:58
murat abı sattıgı spoılerı moontaj hatası oldugunu bıle bıle gerı almayı kabul eden esnaftır.murat abıde yanlıs olmas.Herkes murat abı gıbı olsa.Saygılar.

fuatcosar
15/07/2012, 22:00
tebrik ederim abicim. dürüst ve güvenli alışveriş anlayışı budur işte.bundan sonra çıkma parça ihtiyacım olursa senden başkasını tanımam. ...

emrahisilti
15/07/2012, 23:23
Malin arkasinda durdugu icin bu far olmasada bir baska alisveriste mutlaka murati tercih edecegim.umarim kendisini sikmadim uzmedim.Konuyu buraya acmamin sebebide farlarin eski sahibinin insanlari nasil kandirdigidir.Hem murat hem ben bos yere hem zaman hem para kaybettik.

liebermann
16/07/2012, 09:34
bi fotoğrafla süslemek gerek bu konuyu! :)

Ziyaretci040
16/07/2012, 10:08
Murat abi marşpiel ve spoiler istiyorum parasını ne zaman veririm bilmiyorum.He bide boyalı istiyorum :D

Bu adamla her zaman alışveriş yaparım ben sıkıntı yok :)

emrahisilti
16/07/2012, 11:09
Dogruduzgun temiz bir angel bulsakta taksak :))

skystar37
16/07/2012, 11:19
Valla Murat helal olsun adamın dibisin..

Ziyaretci036
16/07/2012, 11:33
arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim. herşeyden öte biz burda bir aileyiz. birbirimize yanlış yapmamız gerekiyor. forumdan çoğu arkadaşımla istanbul dışındakilerle bile yüz yüze görüşmüşlüğüm vardır. para herşekilde yerine gelir ama itibarımızı kaybedersek. ne yaparsak yapalım yerine getiremeyiz. aslında bakarsanız ben orjinalciyim. bu zaman kadar jantından tutun spoileri olsun marşbiyeli olsun hep orjinal parçalar kullanmışımdır. ilk defa böyle bişeye kalkıştım ondanda gol yedim sağlık olsun dediğim gibi. bu sorunda emrah kardeşimle aramızda çözülmştür. cuma günüde görüşüp oturup bir çay içeriz tabi iftardan sonra :)

Ziyaretci036
16/07/2012, 11:42
Murat abi marşpiel ve spoiler istiyorum parasını ne zaman veririm bilmiyorum.He bide boyalı istiyorum :D

Bu adamla her zaman alışveriş yaparım ben sıkıntı yok :)
kardeşim senden para isteyen mi oldu. :)

Ziyaretci040
16/07/2012, 16:49
kardeşim senden para isteyen mi oldu. :)

Eyv. abi teşekkür ederim ...

fotobelit
17/07/2012, 12:18
arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim. herşeyden öte biz burda bir aileyiz. birbirimize yanlış yapmamız gerekiyor. forumdan çoğu arkadaşımla istanbul dışındakilerle bile yüz yüze görüşmüşlüğüm vardır. para herşekilde yerine gelir ama itibarımızı kaybedersek. ne yaparsak yapalım yerine getiremeyiz. aslında bakarsanız ben orjinalciyim. bu zaman kadar jantından tutun spoileri olsun marşbiyeli olsun hep orjinal parçalar kullanmışımdır. ilk defa böyle bişeye kalkıştım ondanda gol yedim sağlık olsun dediğim gibi. bu sorunda emrah kardeşimle aramızda çözülmştür. cuma günüde görüşüp oturup bir çay içeriz tabi iftardan sonra :)
yazıları okuyunca ,sizi tebrik edip tam şu cümleyi kuracakken siz yazmışsınız zaten..O para illaki geri gelir ama saygı ve güven asla..o yüzden sizi gerçekten tebrik ederim..Para ile ne saygı alınır nede güven..(Aldıgını sananlar illaki olucaktır:))

Ziyaretci032
23/07/2012, 12:27
helal olsun, takdir ettim iki tarafı da, olgunluklarından ve dürüstlüklerinden dolayı.

Sparco34
23/07/2012, 12:31
2.el elektronik ürün alınca dikkat etmek lazım

emrahisilti
23/07/2012, 12:44
Sen konuyu okudun mu :)

Sparco34
23/07/2012, 12:50
Sen konuyu okudun mu :)

okudum :S ama sen kontrol edebilirdin bunu
neden yapmadın ?
2.el elektronik parçalarda sorun hep olur zaten :ryb:

emrahisilti
23/07/2012, 13:01
Kamuran detected

Misafir047
23/07/2012, 13:19
murat iyi reklam yaptın:)) şaka bi yana gerçekten takdir edilecek örnek alınacak insansın bravo

alperd
23/07/2012, 13:25
her müşteri şikayeti aslında maksimum müşteri memnuniyeti sağlama fırsatıdır işini bilene :) tebrikler bol kazançlar...

eskibur
23/07/2012, 14:59
Sorun he zaman yaşanabilir bu çok doğal fakat ne yazık ki her zaman bu olgunlukla çözülemiyor. Gerçekten hem alıcı hem satıcı çok iyi niyetli davranmış. İnşallah böyle insanlara rast geliriz :)