PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fabrika lastiği

biancoangelo
11/07/2012, 22:50
arkadaşlar aracımın üzerinde belki bilirsiniz Continantel midir nedir öyle bi marka var....Sizce bu lastik kaç km yapar.Alman malı ama hiç kullanmadım Goodyearla karşılaştırırsanız sevinirim. Duragriplerle felann. Merak ediyorum yorumlarınızı.

tugrul.karaatli
12/07/2012, 00:33
good year lastiklere göre daha kaliteli ancak yumuşak olduğu için ülkemiz şartlarına uygun olmadığını düşünüyorum...

SteinGP
12/07/2012, 00:41
Türkiyede kullanılacak en iyi lastik Pirelli. Kazık gibi olduğundan her yolda dayanıyor. Ben Pirelli nin Pzero serilerini çok beğeniyorum aslında ama 17" olanları 600 liralarda gezince ancak beğenebiliyorum. Continental iyi markadır ama hakkını yemeyin..

biancoangelo
12/07/2012, 01:04
good year lastiklere göre daha kaliteli ancak yumuşak olduğu için ülkemiz şartlarına uygun olmadığını düşünüyorum...

Türkiyede kullanılacak en iyi lastik Pirelli. Kazık gibi olduğundan her yolda dayanıyor. Ben Pirelli nin Pzero serilerini çok beğeniyorum aslında ama 17" olanları 600 liralarda gezince ancak beğenebiliyorum. Continental iyi markadır ama hakkını yemeyin..

peki kullandınız mı???

fhmnl
12/07/2012, 01:09
continental conti eco3 kullanıyorum fren mesafesi yol tutuşu gayet güzel 30bin km oldu lastik durumu yarıda diyebilirim. Bu kullanış tarzı ile 50 60 bin km gitmesi lazım

biancoangelo
12/07/2012, 01:10
continental conti eco3 kullanıyorum fren mesafesi yol tutuşu gayet güzel 30bin km oldu lastik durumu yarıda diyebilirim. Bu kullanış tarzı ile 50 60 bin km gitmesi lazım

oooo aynı lastik o zaman gayet başarılı ben bu kadar tahmin etmemiştim. Güzel haber teşekkürler.:shocking:

dogus618
12/07/2012, 01:15

Pirelli gercekten sert lastik cabuk asinmiyoo brisgtone orta yumusak michelin cok yumusak bende lastiklerim bittimi pirelli takicam valla daga tasa dayansin

fhmnl
12/07/2012, 01:19
Pirelli gercekten sert lastik cabuk asinmiyoo brisgtone orta yumusak michelin cok yumusak bende lastiklerim bittimi pirelli takicam valla daga tasa dayansin

kavuçuk oranı Az olan lastikler yani sert olan lastikler uzun ömürlüdür ancak ses Yapma oranı çok fazladır ve kışın havalar soğuduğunda dahada sertleserek yol tutuşunu azaltır ve ıslak zeminde fren mesafesini uzatır.

biancoangelo
12/07/2012, 01:27
kavuçuk oranı Az olan lastikler yani sert olan lastikler uzun ömürlüdür ancak ses Yapma oranı çok fazladır ve kışın havalar soğuduğunda dahada sertleserek yol tutuşunu azaltır ve ıslak zeminde fren mesafesini uzatır.

zor iş be usta lastik işi ama ben goddyaerdan çook ama çok memnundum yani bana ben lastikte şu özeelikte olsun demedim. Durdu tuttundu, Kaymadı çıktı ezilmedi erimedi, bitmedi goodyear bence ii bu konuda.

fhmnl
12/07/2012, 01:30
zor iş be usta lastik işi ama ben goddyaerdan çook ama çok memnundum yani bana ben lastikte şu özeelikte olsun demedim. Durdu tuttundu, Kaymadı çıktı ezilmedi erimedi, bitmedi goodyear bence ii bu konuda.

hangi modeliYdi nct5? exelance? Bunlardan BiRimiydi

biancoangelo
12/07/2012, 01:31
hangi modeliYdi nct5? exelance? Bunlardan BiRimiydi

duragrip fakat dediğiniz lastiğin şanını duydum....

ibrahim06
12/07/2012, 01:32

Tespit süper. Pirelliyle ilgili kötü anım var.2000 yılında Ankarada İstanbul yolunda enştemin opel astrasında giderken tam şaşmazın orda lastik haşırt diye yarıldı. eniştem iyi şoförmüş kurtardı. büyük kaza atlattık.lastik eski değildi ve çukura düşmedik.

arabam olunca hiç bakmadım bu yüzden pirelliye. şimdiki albeama kadar hep bridgestone kullnadım. Geçen sene sıfır aldığım albeanın üzerinde Goodyear GT3 lastiklerle geldi. Forumdan USTA arkadaşımızın sevmediği lastikler. Lakin ben çok memnun kaldım. Hele de yol tutuşundan. Bunun üzerine femolinin de öncülük etmesiyle Goodyear duragrip8 kış lastikleri de aldım. Onlar da çok iyi. Yani diyeceğim goodyear da iyi marka.

SteinGP
12/07/2012, 01:32
peki kullandınız mı???

Contiecocontact3 kullandım. Bence sınıfına göre gayet iyi bir lastik.

17" baz alarak konuşursak bütün iyi markaların lastikleri sert hamurlu ısındıkça tutmaya başlıyor. Benim lastiklerim michelin ve odun gibiler..ama ısındıktan sonra zamk gibi yapışıyor yola her kullanan veya binen hasta oluyor nazar değmesin :) kız arkadaşım bile ki hiç anlamaz bu işlerden bu lastikler yolu acayip tutuyor dedi bi keresinde...

aslında dediğinizin tam tersi diye biliyorum ben. ucuz lastiklerin içinde kauçuk az polyester fazla olduğundan hem maliyetleri düşük oluyor hem de yumuşak oluyorlar. bu sebeplede ömürleri kısa oluyor. arkadaşa verdiğim cevaptada söyledim, benim lastiklerimde sert ama ısınıp yumuşayınca bi acayip :)

fhmnl
12/07/2012, 01:48
Contiecocontact3 kullandım. Bence sınıfına göre gayet iyi bir lastik.

17" baz alarak konuşursak bütün iyi markaların lastikleri sert hamurlu ısındıkça tutmaya başlıyor. Benim lastiklerim michelin ve odun gibiler..ama ısındıktan sonra zamk gibi yapışıyor yola her kullanan veya binen hasta oluyor nazar değmesin :) kız arkadaşım bile ki hiç anlamaz bu işlerden bu lastikler yolu acayip tutuyor dedi bi keresinde...

aslında dediğinizin tam tersi diye biliyorum ben. ucuz lastiklerin içinde kauçuk az polyester fazla olduğundan hem maliyetleri düşük oluyor hem de yumuşak oluyorlar. bu sebeplede ömürleri kısa oluyor. arkadaşa verdiğim cevaptada söyledim, benim lastiklerimde sert ama ısınıp yumuşayınca bi acayip :)

kafam karıştı:sapsal: yok yokdoğru yazmışim kavuçuk çoksa lastik yumuşak Az ise sert.:)

SteinGP
12/07/2012, 02:04
kafam karıştı:sapsal: yok yokdoğru yazmışim kavuçuk çoksa lastik yumuşak Az ise sert.:)

ama dediğin gibiyse de bütün spor seri lastiklerin içinde kauçuğun az olması lazım.

fhmnl
12/07/2012, 09:21
ama dediğin gibiyse de bütün spor seri lastiklerin içinde kauçuğun az olması lazım.

Az ise çok ise diyoruz ama bunun miktarını bilmiyoruz. Belkide değerler birbirine yakındır. :)

blackhawk
12/07/2012, 10:55
Continental güzel lastiktir tek sorunu yanakları michelin gibi yumuşaktır ve park ederken kaldırım kenarlarına dikkat etmek gerekir. Islak ve kuru zeminde yol tutuşu ve viraj kabiliyeti başarılıdır. Yumuşak lastik olduğu için sesi içeriye az alır fakat sert lastiklere göre ömrü kısadır. Bence düşünmeden alınabilecek marka... Sert lastik 30 bin km sonra daha da sertleşerek(lastik zamanla pişer) yol tutmada sorun çıkartır.
Bu da benim düşüncelerim.

Ziyaretci040
12/07/2012, 11:02
Michelin energy sayer kullanıyordum.Jant takmadan önce ve halen duruyor.Bence 10 numara bir lastik.