PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankarada araç kullanmak

boby
10/07/2012, 23:22
Geçenlerde başka bi forumdada benzer bi başlık gördüm ve anladımki bu ankara trafiğinden tek dertli ben değilmişim..
yılda 4-5 defa ankaraya gitme durumum var ve her gidişte trafik deli ediyor beni..
istanbuldada kısa bi süre araç kullandım ama ankaradaki kadar gerildiğimi hatırlamıyorum..Kırmızı ışıkta durduğum için arkadan korna çalınmasına ilk defa burda şahit oldum..şerit değiştirirken sinyal verme vs. zaten yok.bu tip şeyler elbette her şehirde vardır ama asıl sorun ankarada bu işlerin çok fazla olması...bu şehirde araç kullanan tüm arkadaşlara kolay gelsin

ibrahim06
10/07/2012, 23:41
Ah ben Ankarama bi dönebilsem de varsın arkamdan korna çalsınlar. Geniş yollarına hasretim. Şurda kaldı 1 ay..

karizmatik_boy
10/07/2012, 23:42
Hocam kırmızı ışık ihlalilin en çok yapıldığı yerlerden biri... Trafik cezaları ağırlaştırılmalı... Gereksiz yere değil gerekli yerlerde çok ağır cezalar verilmeli... Örnek abartı olmasın ama geçtin mi kırmızıdan yaz 1000 TL 2. kez geçtin 3-6 ay hapis acımadan... 3. de 10 yıl hapis... alma ehliyet mehliyet... Zaten piyasada ehliyetini kaptırdığı halde gezen çok mühim olan kurala uymayanı tıkacaksın 10m2 koğuşa... bence bunu yapsalar 1-2 kez bak bakalım nasıl mum oluyor millet...

hazarcelik
10/07/2012, 23:44
hele yolları babasının tarlası sanan dolmuşcular yokmu deli ediyorlar beni daha dün kavga ettim biriyle Ulus'ta laaak diye önüme kırdı hiç sinyal yok aynadan bakmak yok zor durdum.. trafiğide ayrı dert zaten saat 6-8 arası ulus sıhıye kızılay felç

karizmatik_boy
10/07/2012, 23:48
hele yolları babasının tarlası sanan dolmuşcular yokmu deli ediyorlar beni daha dün kavga ettim biriyle Ulus'ta laaak diye önüme kırdı hiç sinyal yok aynadan bakmak yok zor durdum.. trafiğide ayrı dert zaten saat 6-8 arası ulus sıhıye kızılay felç

Hocam iş çıkışı çıkmıcaksın trafiğe ya erken çık yada mesai kal herkes gidince git evine yaşam şeklini değiştirirsen bu sorun ortadan kalkıyor... Millet uyurken sen çalış... Onlar çalışırken sen uyu misali :=)

ibrahim06
10/07/2012, 23:51
2 gün önce çektiğim şu videoyu sonuna kadar izlerseniz Ankaranın kıymetini anlarsınız. kısmetse 1 ay sonra Ankaraya dönüyorum.

FOREX DVR 002 HD - Dailymotion video (https://www.dailymotion.com/video/xs115h_forex-dvr-002-hd_auto)

hazarcelik
11/07/2012, 00:02
Hocam iş çıkışı çıkmıcaksın trafiğe ya erken çık yada mesai kal herkes gidince git evine yaşam şeklini değiştirirsen bu sorun ortadan kalkıyor... Millet uyurken sen çalış... Onlar çalışırken sen uyu misali :=)

iş saatimi ah bi değiştirebilsem arabam yokken sevinirdim erken çıkıyorum diye şimdi eziyet oldu :pinch:

karizmatik_boy
11/07/2012, 00:15
2 gün önce çektiğim şu videoyu sonuna kadar izlerseniz Ankaranın kıymetini anlarsınız. kısmetse 1 ay sonra Ankaraya dönüyorum.

FOREX DVR 002 HD - Dailymotion video (https://www.dailymotion.com/video/xs115h_forex-dvr-002-hd_auto)

Hocam müzik eşliğinde tin tin gidiyorsun işte daha ne :=)) ohohooooo :=))

Türkiyede çarpık şehirleşmiş çok yer var malesef... Ağrı merkez mi ?

SKELETER
11/07/2012, 09:33
Ah ben Ankarama bi dönebilsem de varsın arkamdan korna çalsınlar. Geniş yollarına hasretim. Şurda kaldı 1 ay..

Al bendende o kadar hocam. İstanbul bence Ankaradan çok daha kötü. Hız sınırına İstanbulda uyan bir ben varım galiba. 06 plakayı görünce hızlı git diye taciz etmiyorlar ayrı da. Ben hariç cidden kimse hız sınırına uymuyor

burYq
11/07/2012, 09:41
Dediğiniz gibi trafikte saçma sapan insan çok Ankara'da ama yine de bu şehirde yaşanmaz dedirtmiyor :)

Ayberk0616
11/07/2012, 09:48
Ankara trafiğinde o kadarda abartılıcak bişey yok tek sorun kırmızı yandımı durmazlar yeşil yandımı geçmezler :D:D:D onun dışında pek bi sıkıntı yok

iphonecu
11/07/2012, 10:25
İstanbul falan hikaye Sitelerde araba kullanabiliyorsan olmussun sen demektir :)

Saygilar...

Luc
11/07/2012, 10:29
Mayis ve Haziran aylarinda gittim Ankara'ya. Bu goruse katilmiyorum maalesef. Ankara trafigi Istanbul trafigine 10 basar.

Rahat rahat araba kullaniyorsun. Istanbul'da hergun bi olaya karsima ihtimalin neredeyse %99

ibrahim06
11/07/2012, 11:02
Hocam müzik eşliğinde tin tin gidiyorsun işte daha ne :=)) ohohooooo :=))

Türkiyede çarpık şehirleşmiş çok yer var malesef... Ağrı merkez mi ?

doğubeyazıt ilçesi. Ağrı merkeze de gittim.Farkı yok. Bahsini ettiğimiz şehir Ankara dostlar. Türkiyenin hiçbir şehrinde olmayan yollar Ankara'da. İstanbula göre çok çok rahat kıyaslanmaz bile. Ha sabah ve akşam iş çıkışı ve iş öncesi yoğun Ulus Kızılay sıhhiye. O kadar olur. Koca şehir. 6 yıl eşimi İbni-sinaya götürdüm getirdim o yoğun trafikte her gün. ha trafikte denyolar yok mu dolu. Ama gelin doğubeyazıta görün trafikteki denyoları. Dakika da 10 denyoya denk gelirsiniz.Her gün besmelesiz-ayetel kürsisiz binmiyorum. Öyle rezil yer ki bana araç kamerası aldırdı.Burda kimsenin kimseye zerre saygısı yok. Polis bile yola çıkıp yardımcı olamıyor kör kurşuna kurban giderim diye. Kaza ihbarlarına bile kolay kolay itimat etmiyorlar tuzaktır diye.

makeles
11/07/2012, 11:09
ankara trafiğinde nefretini araçlarından çıkaran insan sayısı çok..

ceb_58
11/07/2012, 11:57
26. sında Ankara'da bazı işerim var. Acaba arabaylamı gitsem diyordum. Şu anda kararsız kaldım. Eskiden bu dediğiniz Sivas'ta çok yaşanıyordu. İnanın ki değil kırmızı ışıkta geçmek, sinyal vermeden şerit değişmiyorlar..:)

ibrahim06
11/07/2012, 12:04
26. sında Ankara'da bazı işerim var. Acaba arabaylamı gitsem diyordum. Şu anda kararsız kaldım. Eskiden bu dediğiniz Sivas'ta çok yaşanıyordu. İnanın ki değil kırmızı ışıkta geçmek, sinyal vermeden şerit değişmiyorlar..:)

yav yok hocam o kadar değil. Öyle bi anlaşıldı ki Ankara'da araba maraba sürülmez valla durumuna geldi..Hele de yazın Ankara daha sakin olur. Her ışığa durduğunuzda niye ışıkta duruyorsun diye her defasında korna çalmıyorlar.Hele de koca başkentin en merkezi yerlerinde kırmızı ışıkta duracaksın sana laf edecekler. Yapmayın biz de Ankarada yaşıyoruz. Çalan varsa da her şehirde olan şeyler.

Git arabanla rahat rahat hallet işini. Dışardan gelmişsin.bi de dolmuşla taksiyle aynı trafikte olunca '' Tüh arabayla geleydim de tek korna çalsalardı ''dersin.

CoachK
11/07/2012, 12:10
Ankara da trafik sorunu yok, trafikde kendini kral ilan eden minibüs ve taksi şoförleri var. Bir içsavaş çıksa ilk işim gidip sıhhııye köprüsü üstündeki dolmuş ve taksicileri vurmak olur o kadar netim !!!

ben yurtdışında da defalarca bulundum, Türkiye de neredeyse gezmediğim il kalmadı, ama ankara da ki kadar ruh hastası dolmuşçu ve taksiciyi bir arada görmedim. 3-5 tane her ilde olur. her meslek gurubunda 3-5 tane ruh hastası olur. ama her sabah 10larca ruh hastası dolmuşöu ve taksici aynı saat aralığında nasıl sıhhıye köprüsü üstünde bir araya gelir onu anlayamıyorum ? en sağ şeritte yolcu alan dolmuş, onun arkasından çapraz çıkıp orta ve sol şeriti kapatan bir dolmuş ara boşluktan geçmek isteyen 2 tane taksi...

Cezası büyük olmasa gözlerinin yaşına bakmam kusura bakmasınlar, terbiyesizce üstümüze direksiyon kırmalarından usandım artık, plakaya bak belli araç 2011-2012 model kır üstüne gitsin... kasko bozulmasın diye bizde asılıyoruz frene... ankara da fren balatası kalmadı bunlar yüzünden !!!!

ibrahim06
11/07/2012, 12:20
Ankara da trafik sorunu yok, trafikde kendini kral ilan eden minibüs ve taksi şoförleri var. Bir içsavaş çıksa ilk işim gidip sıhhııye köprüsü üstündeki dolmuş ve taksicileri vurmak olur o kadar netim !!!

ben yurtdışında da defalarca bulundum, Türkiye de neredeyse gezmediğim il kalmadı, ama ankara da ki kadar ruh hastası dolmuşçu ve taksiciyi bir arada görmedim. 3-5 tane her ilde olur. her meslek gurubunda 3-5 tane ruh hastası olur. ama her sabah 10larca ruh hastası dolmuşöu ve taksici aynı saat aralığında nasıl sıhhıye köprüsü üstünde bir araya gelir onu anlayamıyorum ? en sağ şeritte yolcu alan dolmuş, onun arkasından çapraz çıkıp orta ve sol şeriti kapatan bir dolmuş ara boşluktan geçmek isteyen 2 tane taksi...

Cezası büyük olmasa gözlerinin yaşına bakmam kusura bakmasınlar, terbiyesizce üstümüze direksiyon kırmalarından usandım artık, plakaya bak belli araç 2011-2012 model kır üstüne gitsin... kasko bozulmasın diye bizde asılıyoruz frene... ankara da fren balatası kalmadı bunlar yüzünden !!!!

taksici ve dolmuşçular malesef öyle. genellemeyin kardeşim diyenlere sesleniyorum. Yok arkadaş geneli öyle malesef.

Budweiser
11/07/2012, 12:31
Ankaranın gözünü seveyim ben. 4 senedir ankaradayım bu sene tekrar istanbula döndüm. Ankaranın yollarını trafiğini mumla arıyorum. Ankaraya kural ilhlali şerit ihlali var diyenleri Tem E-5 ve Kadıköy taksim gibi merkezi yerlere bekliyorum. Ankaradan tek şikayetçi olduğum nokta devlet erkanlarının geçisi sırasında 45 dkka öncesinden komple yolu kapatlamaları onun dısında bi sıkıntısı yok.

Du Hast
11/07/2012, 12:59
Ankara trafiğinden şikayet edenler daha doğrusu şikayet değilde ankara trafiğinde araba kullanamayanlar ya 3 - 5 aylık şöfördür ya da haftasonu şöförüdür. Ankara'da trafik hızlı akar, herkesin bir acelesi varmış gibi gider. Samsun yolunda hızım 90'nın altına düşünce yavaşlamış gibi hissediyorum.

Dolmuşçuları kaşardır, aşti'nin önünden her geçişimde birisine küfür ederim camı açıp. adamlar öyle bir hale gelmiş ki anasına sövünce kafasını çeviriyor, isterseniz deneyin.

Sol şeridi 60 ile kapatıp gidenler çok olur. bu tipler ya bayan şöfördür ya dedelerimizdir ya da telefonla konuşan şirket arabalarıdır istisnasız.

her gün sabah 8:30 da çiğdem mahallesinden samsun istikametine yola çıkıyorum, aştiyi geçene kadar trafik sıkışık oluyor sonra yardır gitsin :)

vek66
11/07/2012, 15:08
Ankara trafiğinde en çok sinir olduğum kırmızı ışıklarda beklerken arkada ki bazı araçların sellektör yapıp veya kornaya basmaları geç diye ısrar etmeleri. geçen bekliyorum ışıkta arkamda ki taksi soluma iyice yanaşmış abi geç bişey olmaz diyor.birde dolmuşların birden sinyal falan vermeden önüne kırmaları...

dexter
11/07/2012, 16:04
kırmızı ışıktan yeşile döner dönmez arkadan korna basanlara çok birşey demiyorum hatta bazen ben de yapıyorum... arkada trafik birikmiş,en önde durmuş biri,üstelik ışık 10 saniye yanacak sonra 90 saniyelik tekrar kırmızı yanacak...öndeki vatandaş yeşil yanmış hala kalkmayı düşünmüyor,10 saniyede ben kalkar geçerim,diğerleri beklesin diyor... halbuki en önde duran tetikte bekleyecek,onun telefonla konuşma,sağa sola bakma,yanındakiyle muhabbet etme lüksü yok...yığınla insan seni bekliyor...

vek66
11/07/2012, 16:12
kırmızı ışıktan yeşile döner dönmez arkadan korna basanlara çok birşey demiyorum hatta bazen ben de yapıyorum... arkada trafik birikmiş,en önde durmuş biri,üstelik ışık 10 saniye yanacak sonra 90 saniyelik tekrar kırmızı yanacak...öndeki vatandaş yeşil yanmış hala kalkmayı düşünmüyor,10 saniyede ben kalkar geçerim,diğerleri beklesin diyor... halbuki en önde duran tetikte bekleyecek,onun telefonla konuşma,sağa sola bakma,yanındakiyle muhabbet etme lüksü yok...yığınla insan seni bekliyor...

bence bu konuda yanlış düşünüyorsunuz sağ dönüşlerde kırmızı yanması yayaların güvenlikli geçmesi içindir. ben beklerim bekleyeceğimde trafik kuralı böyle arkamdan kornaya basan geç diyenlerde bekleyecek kusura bakmasınlar.:wink:

dexter
11/07/2012, 16:15
bence bu konuda yanlış düşünüyorsunuz sağ dönüşlerde kırmızı yanması yayaların güvenlikli geçmesi içindir. ben beklerim bekleyeceğimde trafik kuralı böyle arkamdan kornaya basan geç diyenlerde bekleyecek kusura bakmasınlar.:wink:

konuyu anlamamışsınız,kırmızı da geçin demiyorum,yeşil yanınca geçin diyorum... sağa dönüşte yanan kırmızıdan bahsetmiyorum orda tabi duracaksın...

vek66
11/07/2012, 16:22
konuyu anlamamışsınız,kırmızı da geçin demiyorum,yeşil yanınca geçin diyorum... sağa dönüşte yanan kırmızıdan bahsetmiyorum orda tabi duracaksın...

özür dilerim mesaj başında ki yeşil ışık kısmına dikkat etmemişim.

ibrahim06
11/07/2012, 16:53
Ankaranın gözünü seveyim ben. 4 senedir ankaradayım bu sene tekrar istanbula döndüm. Ankaranın yollarını trafiğini mumla arıyorum. Ankaraya kural ilhlali şerit ihlali var diyenleri Tem E-5 ve Kadıköy taksim gibi merkezi yerlere bekliyorum. Ankaradan tek şikayetçi olduğum nokta devlet erkanlarının geçisi sırasında 45 dkka öncesinden komple yolu kapatlamaları onun dısında bi sıkıntısı yok.

Kıymeti ayrılmak zorunda kalınca anlaşılıyor hocam. Uzun yol güzergahıımda yozgat-sivas-erzincan-erzurum-ağrı yaparken şehir içine uğramayı severim.glmişken içlerini göreyim derim. buralar çok daha berbat. bu arada Yozgatlıyımdır.Veya tatil bölgelerini aklınıza getirin. Antalya bodrum manavgat. tam orman kanunu.