PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tramer Olayında Yardım.

biancoangelo
10/07/2012, 19:13
herkese mrb. Direk konuya dalıyorumm. Arkadaşlar babam bi araç bakıyor... Baya takıldı bu araca benden tramer sorgusu yapmamı istedi... Ben 5664' e plakayı yazıp gönderdim.. Bana nesaj olarak aracın 1 adet kazası ÇArpma şeklinde olduğu mesajı geldi. Ancak kazanın tutarı yazmıyordu... Sizce bu aracı başka nasıl sorgulatabilirim. Motor Şasi No vs. yok, isteyememde. Tek bilgi Plaka.... yardımcı olursanız sevinirim. hatta Plakayı vereyim 06 AS 7193... yARDIMLARINIZI BEKLİYORUM. ALLAHA EMANET OLUN..HAYIRLI FORUMLAR.

Ayberk0616
10/07/2012, 19:15
Araç sahibini arayın şasi no öğrenin sigortacınıza sorgulattırın en sağlık yöntem bu diğer şekilde plaka vs pek inanmamak gerek

hsyn28
10/07/2012, 19:17
...

biancoangelo
10/07/2012, 19:28
Motor şasi no falan olmadan başka şekilde sorgulaman hatalı olabilir aracın plakası değişmiş olabilir bu da sizi yanıltır benim bildiğim kadarıyla ya da sadece aracın girdiği serviste sorgulatabilirsiniz başka servisler bile plakadan bulamaz aracı bana öyle dediler çünkü telefon ettiğimde.

araba 2000 model opel astra eski kasa bence o servisi çoktan bırakmıştır.

biancoangelo
10/07/2012, 19:28
Araç sahibini arayın şasi no öğrenin sigortacınıza sorgulattırın en sağlık yöntem bu diğer şekilde plaka vs pek inanmamak gerek

şasi no ulaşamam kesinlikle

farukileri
10/07/2012, 19:41
babanız takıldıysa bu aracı alın servise götürün; herhangi bir opel servisine götürseniz olur. motor ve şasi numarasına bakarak size bütün aracın geçmişini söyleyebilirler. Eksper ücreti de vermezsiniz. Babamın aracını satarken o şekilde yapmıştı aracın şu andaki sahibi.

biancoangelo
10/07/2012, 20:04
babanız takıldıysa bu aracı alın servise götürün; herhangi bir opel servisine götürseniz olur. motor ve şasi numarasına bakarak size bütün aracın geçmişini söyleyebilirler. Eksper ücreti de vermezsiniz. Babamın aracını satarken o şekilde yapmıştı aracın şu andaki sahibi.

teşekkürler expertiz ücreti almadıklarına eminmisin??

farukileri
10/07/2012, 20:33
teşekkürler expertiz ücreti almadıklarına eminmisin??

kendi aracımı almadan önce Özkar'a gidip ekspertiz yaptıracağımı söylediğimde servis geçmişini göstererek ekspertiz ücretinden kurtulabileceğimi söylemişlerdi. Sonuçta servis geçmişini göreceğiniz için hiçbir ücret alınmayacaktır

ametist
10/07/2012, 20:50
tramer web sitesinden tüm detayları öğrenebilirsiniz.

farukileri
10/07/2012, 20:57
tramer web sitesinden tüm detayları öğrenebilirsiniz.

fakat tramer detaylarını alabilmek için e-devlet şifresine ihtiyaç vardır haberiniz olsun.

lionT-JET
10/07/2012, 21:00
en guzelı sası no ve plaka ile sorgulatmak..yanlız benım bır arkadasımın aracında tramer ve 5664'decıkmayan 0 tl hatalı ama servısınde 34000 tl kaza ıcın teklıf verılmıs bır aracı vardı.bırde kımsenın 1 parca boyalı aracına ınanmayın..carpma dıyorsa cok meblaglı bır bedel olmamalı dıye bılıyorum.acıkcası 2000 model bır aracı gosterın ve ıcınıze sınıyorsa alın..

reddragon
10/07/2012, 22:49
Serviste ekspertiz yapmadıkça birşey öğrenemessiniz. Özel serviste yaptırmış olabilir aracı...

Ayberk0616
11/07/2012, 00:22
şasi no ulaşamam kesinlikle

Şasi no ulaşamam kesinlikle diye bişey yok araç sahibini arıycaksınız durumu söyliyceksiniz şasi nosunu öğrenip sigortacınıza kontrol ettirceksiniz

biancoangelo
11/07/2012, 00:26
Şasi no ulaşamam kesinlikle diye bişey yok araç sahibini arıycaksınız durumu söyliyceksiniz şasi nosunu öğrenip sigortacınıza kontrol ettirceksiniz

Walla dşünemedik hocam yaaa du sen bi arayım. HaCııııııı gece oldu uyku bastırdı galiba ARAYAMAM kardeş.... Plaka var sadece. Aklına bi yardım önerisi geliyorsa yaz. Yok gelmiyosada sonsuz teşekkürler yazdığın için.Hayırlı geceler :D

aykutisci
11/07/2012, 00:27

opel servisinde gecen yaz satmak için astra cabrio almıştık samsundan orda servise götürüp expertiz yaptırcaktık 200 lira demişti servisi bende dogruca sanayinin yolunu tutmuştum :)

biancoangelo
11/07/2012, 00:27
Serviste ekspertiz yapmadıkça birşey öğrenemessiniz. Özel serviste yaptırmış olabilir aracı...

en mantıklısı sizin dediğiniz galiba..... Yarın opisde bipislik çıkmaz umarım

biancoangelo
11/07/2012, 00:28
opel servisinde gecen yaz satmak için astra cabrio almıştık samsundan orda servise götürüp expertiz yaptırcaktık 200 lira demişti servisi bende dogruca sanayinin yolunu tutmuştum :)

al buyur burdan yak :no000000:

Ayberk0616
11/07/2012, 00:29
Walla dşünemedik hocam yaaa du sen bi arayım. HaCııııııı gece oldu uyku bastırdı galiba ARAYAMAM kardeş.... Plaka var sadece. Aklına bi yardım önerisi geliyorsa yaz. Yok gelmiyosada sonsuz teşekkürler yazdığın için.Hayırlı geceler :D

Araç sahibini neden arayamıyorsun? arayanı dövüyor mu öldürüyormu küfür mü ediyor?
Keyfin bilir araç olcak olan sensin benlik sıkıntı yok sanada hayırlı geceler

biancoangelo
11/07/2012, 00:39
Araç sahibini neden arayamıyorsun? arayanı dövüyor mu öldürüyormu küfür mü ediyor?
Keyfin bilir araç olcak olan sensin benlik sıkıntı yok sanada hayırlı geceler

güzel kardeşim irdelemenin bi anlamı yok. Öyle gerekiyo. Hayırlı Forumlar.

farukileri
11/07/2012, 08:10

ekspertiz için baya uçuk rakamlar istiyorlar; ama hani iş gereği bu yapılması gerekiyorsa tamam da kişisel olarak araç alımı yapılırken servis geçmişine bakılması bence yeterli oluyor çünkü neresi çürük neresi değişmiş neresinde ne olmuş direk olarak hepsi yazıyor.

o değil de hakikaten 200 TL ne abi :) ekspertiz ücretine bak :)

Ziyaretci040
11/07/2012, 08:36
Avcılar oto zamanında 300 tl istedi benden :D

fotobelit
11/07/2012, 10:07
fakat tramer detaylarını alabilmek için e-devlet şifresine ihtiyaç vardır haberiniz olsun.
Hangi siteden e-devlet şifresi ile giriş yapıyoruz acaba?Ben tramer web adresinden bulamadım...

farukileri
11/07/2012, 10:11
Hangi siteden e-devlet şifresi ile giriş yapıyoruz acaba?Ben tramer web adresinden bulamadım...

turkiye.gov.tr adresinde tüm işlemleri görebilirsiniz. Sorgulamalar kısmında emniyet genel müdürlüğü başlığı altında tüm sorgulamalar mevcuttur. Orada işlem yapabilmek için e-devlet şifresine ihtiyaç var

chn73
11/07/2012, 23:20
marketten domates alırken bile altına,üstüne her yerine bakıyoruz.kaldı ki alacağınız araba en az 17-18 bin tl.servise ille de gitmem diyorsanız bir kaportacıya götürüp 20 tl verip değişen ve boya varmı onu kontrol ettirin,daha sonra da bir motor ustasına gidip kompresyonu ölçtürün.kafanıza yatmazsa internette bir sürü arac var.

biancoangelo
11/07/2012, 23:32
marketten domates alırken bile altına,üstüne her yerine bakıyoruz.kaldı ki alacağınız araba en az 17-18 bin tl.servise ille de gitmem diyorsanız bir kaportacıya götürüp 20 tl verip değişen ve boya varmı onu kontrol ettirin,daha sonra da bir motor ustasına gidip kompresyonu ölçtürün.kafanıza yatmazsa internette bir sürü arac var.

olaya vakıf olmadan yazı yazarsanız sizce mantıklı bence gülünç olursunuz. Neyse sizi saygıyla karşılıyorum. Haklısınız kendi tarafınızdan ben tramerle ilgili yardımız olup olmayacağını sormuştum.

biancoangelo
11/07/2012, 23:33
turkiye.gov.tr adresinde tüm işlemleri görebilirsiniz. Sorgulamalar kısmında emniyet genel müdürlüğü başlığı altında tüm sorgulamalar mevcuttur. Orada işlem yapabilmek için e-devlet şifresine ihtiyaç var

ok hocam gayet açıklayıcı ilginiz için teşekkürler deneyeceğim. :D :siritma:

fotobelit
12/07/2012, 11:26
Detaylı arama olmuyor o adresten bilginize..Sadece çalıntımı değilmi neraya kayıtlı falan..