PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Az kalsın ölüyordum

sercanpolat
09/07/2012, 13:22
Merhaba arkadaşlar cumartesi günü rece chip almak için istoç a gidiyordum.Bayrampaşayı geçtikten sonra sol şeride girdim.yaklaşık hızım 100 km idi.orta şeritten 2 katlı bir otobüs ani bir şekilde şol şerite girdi.Galiba onun önünede başka bir araç girmişti ona çarpmamak için sola girince bende ani bir şekilde fren yaptım .galiba 20 cm kaldı otobüse vurmama .çok şükür arabam mükemmel bir şekilde savrulmadan durmayı başarabildi.Bu arada arabam gp 2008 model.Otobüs durduktan sonra bende sinirli bir şekilde ne yapmaya çalışıyorsun beni öldürmek mi istiyorsun dedi.bana abi arabanın önüne makasa girdiğini söyledi.Arkadaşlar burdan yolda makasa girenlere sesleniyorum .lütfen kendi canınız kadar diğer insanların canına da tehlikeye atıyorsunuz.eski arabam olsaydı şuan bu yazıları yazamazdım.verilmiş sadakam varmış.Allah a çok şükür hayattayım.eski arabam c3

ibrahim06
09/07/2012, 13:24
Geçmiş olsun. Sadaka vermeye devam..

Luc
09/07/2012, 13:26
Gecmis olsun.

sinanuzun
09/07/2012, 13:28
çok geçmiş olsun

Birkan61
09/07/2012, 13:31
Geçmiş olsun hocam.. Puntonun frenleri bu gibi durumda çok işe yarıyor. O durumda altınızda benim ibiza olsaydı otobüse koymuştunuz :) sağ sağlim atlatmanız sevindirici..

Ziyaretci040
09/07/2012, 13:44
geçmiş olsun.

kadir07
09/07/2012, 14:00
geçmiş olsun.bizim araçların frenleri gerçekten çok başarılı başka araca binince frenleri tutmuyormuş gibi geliyor..

mehmetvyz
09/07/2012, 14:35
Geçmiş olsun, sabah bir arkadaşım muayene sonrası beni aradı, araba kullanamayacağını benden onu evine görürmemi istedi, 94 model bir opel astrası var, aldım arabayı içinde arkadaşın ailesi de var, bir süre gittim, bir kavşağa yaklaşırken frene bir bastım sanki fren yok :D, daha kuvvetli bastığımda araba yavaşladı, durdurmak istesem durmayacak, hiç belli etmemeye çalıştım, kendi arabamı düşündüm, derin bir nefes aldım ve mutlu oldum:)

ff5342
09/07/2012, 14:47
çok geçmiş olsun arkadaşım

Birkan61
09/07/2012, 14:59
Geçmiş olsun, sabah bir arkadaşım muayene sonrası beni aradı, araba kullanamayacağını benden onu evine görürmemi istedi, 94 model bir opel astrası var, aldım arabayı içinde arkadaşın ailesi de var, bir süre gittim, bir kavşağa yaklaşırken frene bir bastım sanki fren yok :D, daha kuvvetli bastığımda araba yavaşladı, durdurmak istesem durmayacak, hiç belli etmemeye çalıştım, kendi arabamı düşündüm, derin bir nefes aldım ve mutlu oldum:)

B segmentinde bence en iyi frene sahip araç Grande Punto. B sınıfı olarak corsa jazz colt polo c3 kullandım ibiza sahibiyim.. Seat forumunda bahsettim dhde bahsettim ibizanın frenleri puntodan cok cok kotü diye kimse inanmıyor markası fiat diye.. Okul kapanmaya yakın kuzenimin puntosunu kullanmıştım 2 gün kadar sonra kendi aracımı kullanmaya başlayınca frenlerimden nefret ettim resmen :) hem çabuk hemde çizgiyi bozmadan duruyor punto.. Başka hiç bir araçta bulamadım öyle bir fren..

sedat06DF5649
09/07/2012, 15:09
geçmiş olsun

Ziyaretci036
09/07/2012, 15:40
GEÇMİŞ OLSUN. BEN SENİN KADAR ŞANSLI DEĞİLDİM.
https://forum.grandepuntotr.com/genel/31470-sabah-sabah-kaza-yaptik.html

akca37
09/07/2012, 15:45
Geçmiş olsun üstad, benimde iki kez başıma geldi önümdeki araçlar aniden durdu onlara metreler kalmış olmasına karşın 70-100 km arasındaki hız olmasına karşın punto bir karış mesafe kala durmayı başardı şaşırdım kaldım. Ama tabiki tüm olanca gücümle fren pedalına bastım tüm fren destek sistemlerini devreye girdiğini hissettim. resmen bir kedi misali yere yapışt ve harika bir şekilde yola tutunarak güvenli bir şekilde durdu.

fotobelit
09/07/2012, 16:27
Merhaba arkadaşlar cumartesi günü rece chip almak için istoç a gidiyordum.Bayrampaşayı geçtikten sonra sol şeride girdim.yaklaşık hızım 100 km idi.orta şeritten 2 katlı bir otobüs ani bir şekilde şol şerite girdi.Galiba onun önünede başka bir araç girmişti ona çarpmamak için sola girince bende ani bir şekilde fren yaptım .galiba 20 cm kaldı otobüse vurmama .çok şükür arabam mükemmel bir şekilde savrulmadan durmayı başarabildi.Bu arada arabam gp 2008 model.Otobüs durduktan sonra bende sinirli bir şekilde ne yapmaya çalışıyorsun beni öldürmek mi istiyorsun dedi.bana abi arabanın önüne makasa girdiğini söyledi.Arkadaşlar burdan yolda makasa girenlere sesleniyorum .lütfen kendi canınız kadar diğer insanların canına da tehlikeye atıyorsunuz.eski arabam olsaydı şuan bu yazıları yazamazdım.verilmiş sadakam varmış.Allah a çok şükür hayattayım.eski arabam c3

GEÇMİŞ OLSUN. BEN SENİN KADAR ŞANSLI DEĞİLDİM.
https://forum.grandepuntotr.com/genel/31470-sabah-sabah-kaza-yaptik.html

Geçmiş olsun arkadaşlar...

ykaya1983
09/07/2012, 16:35
B segmentinde bence en iyi frene sahip araç Grande Punto. B sınıfı olarak corsa jazz colt polo c3 kullandım ibiza sahibiyim.. Seat forumunda bahsettim dhde bahsettim ibizanın frenleri puntodan cok cok kotü diye kimse inanmıyor markası fiat diye.. Okul kapanmaya yakın kuzenimin puntosunu kullanmıştım 2 gün kadar sonra kendi aracımı kullanmaya başlayınca frenlerimden nefret ettim resmen :) hem çabuk hemde çizgiyi bozmadan duruyor punto.. Başka hiç bir araçta bulamadım öyle bir fren..

Valla doğru söylüyorsun birkan.Ben de iki gün önce antakyadan gelirken şehrin çıkışında kırmızı ışıklarda orta şeritte zank diye frene basıp sola sinyal veren bir sorumsuz bir corsa sürücüsünün kurbanı oluyordum.Fakat Allah'tan punto frene basınca zımba gibi yere çakıldığı için kurtardım.

takres
09/07/2012, 16:59
geçmiş olsun...

fhmnl
09/07/2012, 17:03
geçmiş olsun. punto nun frenlere diyecek yok ya maşallahi var. Bi golfte gördüm buna yakın freni. Megane avensis corolla fuluence corsa accent getz hiçbirinde yok

rbcn
09/07/2012, 17:36
aynı tarz konuyu bende açtımtım benimde önüme ani kıran bi araç sonrası frene abandım ve araç olduğu yere kaymadan yığıldı çok seviyorum puntonun frenlerini

ahmet_erzurumlu
09/07/2012, 17:40
geçmiş olsun

reddragon
09/07/2012, 17:54
Maalesef yurdumda sinyal vermeden çat diye önümüze kırılabilitesi oldukça yüksek. Yurt dışına hiç çıkmadım ama izlediğim videolarda gördüğüm kadarıyla diğer bütün ülkelerde adam gibi araç sürüyorlar. Makas vs yapan yok. Saygısızlık yapan yok. Kural ihlali yapan yok. Geçmiş olsun size de, TR'de araç kullanmak başlı başına meziyet...

Revenant
09/07/2012, 18:18
gecmıs olsunnn.. bu arada ıstocun neresınde chıp satıyolar merak ettım bende ıstocda esnafımm

tayfux
09/07/2012, 18:43
geçmiş olsun hocam..

krm1983
09/07/2012, 19:14
Gecmis olsun bende puntonun frenleri konusundaki goruslerinize katiliyorum gercekten cok basarili 170-0 km ye savrulmadan durdugumu biliyorum dilovasini gectikten sonra sol seritte otoyolda

Viraj
09/07/2012, 19:39
Çok geçmiş olsun, verilmiş sadakanız varmış...

dogus618
09/07/2012, 19:52
çok geçmiş olsunnn allah kimseye kaza bela vermesin

burak6230
09/07/2012, 20:14
geçmiş olsun kardeşlerim şimdiye kadar bravo hariç bir çok fiat araç kullandım punto evo ve grande punto kadar saglam fren ve esp donanımı görmedim ya

Scottie
09/07/2012, 20:26
çok geçmiş olsun...

sercanpolat
09/07/2012, 20:37
gecmıs olsunnn.. bu arada ıstocun neresınde chıp satıyolar merak ettım bende ıstocda esnafımm

İstoç Oto Market O3 Blok No: 114 Mahmutbey/Bağcılar İSTANBUL dostum burada satıyorlar.

sercanpolat
09/07/2012, 20:38
herkesin canı sağolsun çok şükür hayattayım .verilmiş sadakamız varmış.bende puntoyu satma kararı almıştım olaydan önce ama şimdi hayatta satmam 2 gündür arabayı öpüyorum aşok oldum galiba :)

celenlee
09/07/2012, 21:24
Bu fren olayı da gayet göreceli. MegII den sonra buna alışmam biraz süre aldı, ani frenlemelerde hala adrenalin yüklemesi yaşıyorum :S 4yılın alışkanlığı 4 ayda geçmiyor :)

Sonuçta aracımızın limitlerine göre sürmemiz gerekiyor. Ben de sürüş tarzımı biraz düzenledim. İddialı pozisyonlardan uzak duruyorum.. Fren ihtimali olan yerlere daha temkinli yaklaşıyorum. Diğer arkadaşların da dediği gibi diğer bir çok araçtan iyi olabilir. Ama benim karşılaştırabileceğim 1 tane aracım var :)

lionT-JET
09/07/2012, 21:31
gecmis olsun..

ligdevi
09/07/2012, 22:16
herkese geçmiş olsun arkadaşlar. Allah kaza bela vermesin ...

VHDG
09/07/2012, 22:17
çok geçmiş olsunnn allah kimseye kaza bela vermesin
ona göre akıllı git işte sende.hem yakıt tüketimin azalır :D

biancoangelo
09/07/2012, 23:35
geçmiş olsun. punto nun frenlere diyecek yok ya maşallahi var. Bi golfte gördüm buna yakın freni. Megane avensis corolla fuluence corsa accent getz hiçbirinde yok

ağzından bal damlıyo :D ama sonuna kadar doğru 110 km den 0 a nasıl inilir... Formül Punto...

xvlkn
10/07/2012, 00:24
Çok geçmiş olsun.

M@GIC
10/07/2012, 09:02
geçmiş olsun. Malesef insanlarımız babasının çiftliği gibi araç kullanıyor.
Çok şükür ki herhangi bi kazaya karışmamışsınız.

levan34
10/07/2012, 13:52
Tem'e çıkacaklar 4 defa düşünsün,3 defa demiyorum...özellikle istoç mevkii....yollar hatalı,gereksiz bir bayır var,sürücüler fren kullanmaz...luzum etmedikçe uzak durun...ölüm yolu diyor burdaki taksiciler,araç yoğunluğu fazla...tır-kamyon-otobüs,uzun araç yolda gırla..devamlı kaza olur..tv lerde duyduğunuz yerdir.

farukileri
10/07/2012, 13:59
Tem'e çıkacaklar 4 defa düşünsün,3 defa demiyorum...özellikle istoç mevkii....yollar hatalı,gereksiz bir bayır var,sürücüler fren kullanmaz...luzum etmedikçe uzak durun...ölüm yolu diyor burdaki taksiciler,araç yoğunluğu fazla...tır-kamyon-otobüs,uzun araç yolda gırla..devamlı kaza olur..tv lerde duyduğunuz yerdir.

istoç tarafı gerçekten öyle,Forum'dan TEM'e çıkarken sola sinyal vermeme rağmen minicik araya giren kaç tane araca küfür saydım dinleyen olmadı...o bölgede bir şey var ama hakikaten ve otogar kavşağını geçtikten sonra medeniyete geri dönüyoruz :)

farukileri
10/07/2012, 14:02
herkesin canı sağolsun çok şükür hayattayım .verilmiş sadakamız varmış.bende puntoyu satma kararı almıştım olaydan önce ama şimdi hayatta satmam 2 gündür arabayı öpüyorum aşok oldum galiba :)

Anadolu Yakası TEM'de İstanbul gişelere kadar trafik çok güzel ilerlerken bir anda trafik kilitlendi;ama hakikaten bir anda yani. Önümdeki Ford frenlere asıldı benim frenler birazcık kötü olsaydı yapışıyordum tamponuna ama bizimkilerin freni sağlam olduğu için yapışmadan kurtardım kendimi ama milim var öndeki ile benim arabada

Frenler hakikaten çok sağlam,taksiciler boşuna mı Fiat alıyorlar :)

rederfi
10/07/2012, 16:21
geçmiş olsun ben bayrampaşada oturuyorum eski işim istoçun yakınlarında o yolda her zaman böyle olaylar yaşanıyor.. insanlar kendi canını riske atabilir ama kendi canını riske atarken başkalarının canınıda riske sokmak gibi bir lüksü olamaz hiç kimsenin keşke biraz daha bilinçli olabilse insanlar. ama bence sorun insanlardada değil bence sorun bu ülkenin sürücü belgesi vermesinden kaynaklanıyor yeterince incelenmiyor ehliyet alıp arabanın a sından haberi olmayan insanlar olduğu sürece böyle olaylar yaşanmaya devam edecektir..

liebermann
11/07/2012, 14:50
geçmiş olsun , az sadaka çok bela götürür..