PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi Operatörü Kullanıyorsunuz?

ibrahim06
09/07/2012, 02:25
Daha önce bu anket açıldı mı bilmiyorum ama merak ettim oranları. Operatörlerin her biri en iyi benim diyor. Bakalım biz ne diyoruz. Ankette çoklu seçenek vermedim.Çünkü çoğumuzun birkaç hattı olabiliyor. En çok kullandığımızı işaretleyelim

2001den beri Turkcell kontörlü hattım var.Ama asıl 2004'ten 2010 yılına kadar aveanın kamu tarifesini kullandım hep. Faturam her zaman tarife fiyatının çok üzerinde geldi yıllardır. Çevremdeki kamu tarifesinden birilerinin düşük faturalarını duydukça sinirlenirdim. Özellikle dikkat ederdim yok arkadaş bir türlü aşağı gelmiyor. Sonra 2 sene önce 2 hattımı da Turkcellin kamu tarifesine taşıdım. 45 TL'ye çok şükür rahatladım. 25 Temmuzda tarife sözleşmem sona eriyor. Acaba Vodafonea geçsemmi diyorum zaman zaman.
avea şuan nasıldır bilmem ama eskiden çekişi de hizmeti de iyi değildi.

Ankete verilecek cevabım şuan Turkcell.

...

karizmatik_boy
09/07/2012, 02:40
Daha önce bu anket açıldı mı bilmiyorum ama merak ettim oranları. Operatörlerin her biri en iyi benim diyor. Bakalım biz ne diyoruz. Ankette çoklu seçenek vermedim.Çünkü çoğumuzun birkaç hattı olabiliyor. En çok kullandığımızı işaretleyelim

2001den beri Turkcell kontörlü hattım var.Ama asıl 2004'ten 2010 yılına kadar aveanın kamu tarifesini kullandım hep. Faturam her zaman tarife fiyatının çok üzerinde geldi yıllardır. Çevremdeki kamu tarifesinden birilerinin düşük faturalarını duydukça sinirlenirdim. Özellikle dikkat ederdim yok arkadaş bir türlü aşağı gelmiyor. Sonra 2 sene önce 2 hattımı da Turkcellin kamu tarifesine taşıdım. 45 TL'ye çok şükür rahatladım. 25 Temmuzda tarife sözleşmem sona eriyor. Acaba Vodafonea geçsemmi diyorum zaman zaman.
avea şuan nasıldır bilmem ama eskiden çekişi de hizmeti de iyi değildi.

Ankete verilecek cevabım şuan Turkcell.

...

Hocam aynı durum bende de oldu... İlk hattım Tcell... Sonra ailemden dolayı ek olarak avea örtmen hattı aldık... Almaz olsaydık soyup sovana çevirdiler resmen... İptal ettirene kadar canımı aldılar tam 6 ayda zor iptal edildi... üzerine 3 kere fatura gönderdiler... Neticede ilk aldığım kontörlü TCELL imi kullanıyorum... Gerek ses kalitesi gerek çekimi gerek şeffaflığı şimdilik sorunsuz....

Mehmet SOVUK
09/07/2012, 02:48
Ben de daha onceleri Turkcell'den cok cekmistim, 1,5 yildir Avea'dayim.

SteinGP
09/07/2012, 03:06
10 yıldır turkcell kullanıcısıyım.

Scottie
09/07/2012, 07:18
Turkcell de hic paket tutarimi odemedim... Turkcell cok pahali.. Suan aveadayim... 19 tl ye 500 dk. 500 sms ve 1gb internet yetiyor da artiyor... Zaten gunduz telefon kullanmiyorum...

pdr42
09/07/2012, 08:58
İbrahim hocam avea kullanıyorum. 12 ay indirim aldım 35 liraya heryone 1500 dk 1500 sms 2 gb internetim var tavisye ederim:D:D:

StrawBeeRy
09/07/2012, 09:24
turkcell kullanıyorum sabit bir faturam olduğu halde aylık min. 100 lira gelmesinden bıktım :) aveaya geçmeyi düşünüyorum

cosworth20
09/07/2012, 09:30
yaşasın aveanın 9 liraya aramızda 2000 dk tarifesi :D

farukileri
09/07/2012, 10:07
bildim bileli Turkcell deyim, şu anda hattım kurumsal hat ve 69 TL veriyorum aylık faturama, paketi hiç aşmıyorum üstüne 14 TL ye de 250 MB internetim var ama telefon faturası bana geçince 1 GB a artırıcam

muratpunto16
09/07/2012, 10:25
vodafone kullanıyordum 1000 dk her yöne 30 tl şuanda yeni kampanya yapmış pahalı geldi avea geçmeyi düşünüyorum turkcell hiç işim olmaz felaket bi kurum :)

nightblue_35
09/07/2012, 10:38
Arkadaşlar 3 hattıda kullandım ilk önce türkcell de idim beni baya bi öptüler.Yeter artık dedim avea ya geçtim burda 2 katı öptülar.Son olarak vodafonenin cep avantaj midi tarifesine geçtim 750 dk + 1tl (iki katı istersen) 1500 dk oluyor. ve heryöne olması biryana yurt dışındaki sabit hatları ve vodafoneleri heryöne tarifesinden geçerli yani yurt dışını veya içini nereyi ararsan ara normal dakikalar gibi bu 39 TL idi 44 tl yaptılar çok memnunum fakat bu dakikaların hepsini kullanamadığım için bir alt basamağına bu ay geçtim oda cep avantaj mini 500 dk 29tl heryöne yurt dışı sabit hatlar ve yurt dışı vodafone ler dahil . Şiddetle tavsiye eder ve öneririm...

nightblue_35
09/07/2012, 10:38
vodafone kullanıyordum 1000 dk her yöne 30 tl şuanda yeni kampanya yapmış pahalı geldi avea geçmeyi düşünüyorum turkcell hiç işim olmaz felaket bi kurum :)
Yerinde olsam hiç denemem...

takres
09/07/2012, 11:58
her ne kadar pahalı da olsa Turkcell...

sedini
09/07/2012, 12:16
İbrahim hocam avea kullanıyorum. 12 ay indirim aldım 35 liraya heryone 1500 dk 1500 sms 2 gb internetim var tavisye ederim:D:D:

Mustafa abi o hangi tarifeymiş ya ne güzel bir tarifedir o :)

Benimde hattım turkcell di vodafone un tarifeye ek herhangi bir ücret olmadan özel teklifle bedelsiz taahhütsüz iphone vermesine kanarak vodafone a geçtim.. 1.5 yıl kadar vodafone da kaldıktan sonra lanet ettim.. telefonda çekmeme hattın devamlı kopması gibi sıkıntılar yaşadım.. vodafone dan aveaya geçtim.. Vodafone son 2 faturamı ödemediğim iddiasıyla icraya verdi beni.. Allahtan ödeme makbuzlarını atmıyorum.. icra dairesine gidip makbuzları vererek işi çözdüm..

aveada önce süper kamu tarifesine.. oradan baba tarifeye geçtim.. şimdide 1000 dk + 2000 sms + sınırsız internet kampanyasında aylık sabit 50 TL ödüyorum.. Fakat internetimle ilgili bir problem var hattan kaynaklanan.. avea 10 gündür bana GPRS hızıyla internet sunuyor.. bunun çözülememesinden rahatsızım ama onun haricinde aveada sorun yaşamadım.. öyle çekmeme gibi bir sıkıntısı hat kesilmesi ses problemi falan hiç yaşamadım..

fakat şirket hattı olarak yine turkcell kullanmaya devam ediyorum..

ibrahim06
09/07/2012, 12:53
Hocam aynı durum bende de oldu... İlk hattım Tcell... Sonra ailemden dolayı ek olarak avea örtmen hattı aldık... Almaz olsaydık soyup sovana çevirdiler resmen... İptal ettirene kadar canımı aldılar tam 6 ayda zor iptal edildi... üzerine 3 kere fatura gönderdiler... Neticede ilk aldığım kontörlü TCELL imi kullanıyorum... Gerek ses kalitesi gerek çekimi gerek şeffaflığı şimdilik sorunsuz....

Evet benim kullandığım hat da öğretmen hattıydı. Hocam dün gazetede okudum. Emniyet aveayı mahkemeye vermiş. Sözleşmeye aykırı olarak fazla para aldıklarına dair. Mahkeme eminiyeti haklı bulmuş. Şimdi avea geri ödeme yapacakmış. Acaba bize gelen faturalarda da var mıydı brşeyler diye düşünüyorum. Haberin linki aşağıda
LİNK
Ekonomi Yarg?tay, Avea davas?nda Emniyeti hakl? buldu ZAMAN (https://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1315051)

Anladığım kadarıyla operatörler sadık müşterilerine karşı ilgili değil. En iyisi her sene birine transfer olmak. şirketler diğer operatörlerden gelenler için her türlü güzelliği yapıyorlar.

Birkan61
09/07/2012, 12:53
5 yıldır turkcell kullanıcısıyım. Şuan 800 dk + 2 gün bedava olan tarifedeyim 29 ti ücreti. Birde sms paketi var 10.000 sms. Ücreti 12 tl. Aylık 41 tl ödemem var. Faturalı kullanıcı olup asla internet paketi yapmadan internete girmeyin sağlam geçiriyorlar. Bu ay dkkalarımı aşıp paketsiz internete girmemden dolayı 153 tl faturam geldi

femoli
09/07/2012, 12:59
vodafone diyorum başkada bişi dmeiyorum 56 tl ödüyorum resmen sömürüyorum ..

1000 dakika türkcell avea
sınırsız türktelekom ve vodafone

abartısız söylüyorum bir ayda 42 saat görüşmemiz olmuş .. iş ev cep olarak kullanıyorum ..

Ziyaretci040
09/07/2012, 13:10
Şirket ne verirse onu kullanıyorum :)

emrahisilti
09/07/2012, 13:16
Turkcellin cekim gucu 3g kalitesi musteri hizmetleri sagladigi avantajlar hicbir operatorde yok.hele ki benim gibi 532li hat kullaniyorsaniz cogu yerde guven isareti olarak algilaniyor.bu kadar avantaji olanda bi zahmet digerlerinden biraz pahali olsun.

Ardevo
09/07/2012, 13:17
14 yıl Turkcell kullandıktan sonra, bu yıl içinde Avea'ya geçiş yaptım. Numaram hiç değişmedi. Bunca yıldır Turkcell 'e çalışmışız:ban?:

fota
09/07/2012, 17:31
2000 den beri Turkcell, 2010 dan beri şirket hattı o da Turkcell, bazı şirketler neden bu kadar kar ediyor diye reklamları vardı hala benden kar ediyorlar :):) şirkete ait son faturam 379 TL ... genellikle yurtdışı.

mehmetvyz
09/07/2012, 17:55
Üçünü de kullandım, şimdi vodafone, bir yıl boyunca 500 dakika 22 lira mı ne, katayı aşınca, mesaj yazınca fatura artıyor:) şunu anladım bundan sonra her bir yıl geçtiğinde başka bir oparatöre geçiş yapmalıyım :D

krm1983
09/07/2012, 18:57
1999 dan beri turkcell kullaniyorum 2. Hatim avea bir ara vodafone da kullandim.tercihim kalitede turkcell

ibrahim06
09/07/2012, 22:04
Üçünü de kullandım, şimdi vodafone, bir yıl boyunca 500 dakika 22 lira mı ne, katayı aşınca, mesaj yazınca fatura artıyor:) şunu anladım bundan sonra her bir yıl geçtiğinde başka bir oparatöre geçiş yapmalıyım :D

Ben de aynı kanaatteyim. Bugün bir avea bayisinin camında 19 TL'ye her yöne 1000 dakika gördüm. Düşünmüyor değilim.

mix
09/07/2012, 22:07
gönül ister turkcell mantık der avea

uzuncocuk
09/07/2012, 22:16
benim uyarım... kesinlile taahhütlü telefon almayın... tahhüt bitene kadar tarife bile değiştiremiyorsunuz... cıkmak istediğinizde ise yaşananları hiç anlatmayayım.

ligdevi
09/07/2012, 23:07
Bende vodafon kullanıyorum hesabını bilen mini tarife aylık 15 tl sabit her yone 200 dk olması lazım kota aşma derdin yok . telle fazla görüşme yapmadığım için bana yetiyo her yöne olması benim için avantajlı bi durum, fatura zamanının dolmasına 1 kaç gün kaldı ve hala 60 küsür dk var, telle az konuşanlar için bence avantajlı bi tarife :)

femoli
10/07/2012, 14:00
Turkcellin cekim gucu 3g kalitesi musteri hizmetleri sagladigi avantajlar hicbir operatorde yok.hele ki benim gibi 532li hat kullaniyorsaniz cogu yerde guven isareti olarak algilaniyor.bu kadar avantaji olanda bi zahmet digerlerinden biraz pahali olsun.
emrah yapma böyle bir mantık yok sırf 532 diye türkcell diye pahalı konuşmak bize göre değil.. ben 532 li hattımı senin gibi düşünen bir arkdaşa 100 tl karşılığında sattım iyikide satmışım umrumda bile değil 532 olması bana ucuz ve temiz konuştursun yeter .. şu gsm la tanıştım tanışalı tek rahat ettiğim op vodafone . bu güne kadar 2 sene oldu (telefonda hediye ettiler) hiç bir problem yaşamadım takır takır çekiyor bir dünya görüşüyorum 60 tl ödemedim hep 55 ila 56 tl arası ödüyorum ..

tayfux
10/07/2012, 14:05
benim operatörüm avea tarifem kamu300plus..yani bütün kamu hatları(polis-hemşire-öğretmen-memur) 300 dk heryöne 3000 dk avea içi..daha hiç 40 tl ödemedim hep 32-35 civarı..

Birkan61
10/07/2012, 14:08
5 yıldır turkcell kullanıcısıyım. Şuan 800 dk + 2 gün bedava olan tarifedeyim 29 ti ücreti. Birde sms paketi var 10.000 sms. Ücreti 12 tl. Aylık 41 tl ödemem var. Faturalı kullanıcı olup asla internet paketi yapmadan internete girmeyin sağlam geçiriyorlar. Bu ay dkkalarımı aşıp paketsiz internete girmemden dolayı 153 tl faturam geldi

Normalde aylık 41 tl ödemem gerekiyor ama faturalarım böyle :D

Erdem Bozdağ
10/07/2012, 14:47
532 candır :)

emrahisilti
10/07/2012, 15:03
emrah yapma böyle bir mantık yok sırf 532 diye türkcell diye pahalı konuşmak bize göre değil.. ben 532 li hattımı senin gibi düşünen bir arkdaşa 100 tl karşılığında sattım iyikide satmışım umrumda bile değil 532 olması bana ucuz ve temiz konuştursun yeter .. şu gsm la tanıştım tanışalı tek rahat ettiğim op vodafone . bu güne kadar 2 sene oldu (telefonda hediye ettiler) hiç bir problem yaşamadım takır takır çekiyor bir dünya görüşüyorum 60 tl ödemedim hep 55 ila 56 tl arası ödüyorum ..

532li olsun diye gidip para vermem o ayrı ama dışarda bu 532 bir güven meselesi.İnsanlara 532li hattımı verdiğim zaman ekstra güven sağlıyor.Bir nevi psikolojik :)
Pahalı konuşma konusunda ise turkcell gerçekten hizmet veriyor.Heryerde çekiyor müşteri hizmetleri her türlü desteği sağlıyor,hele ki platinum veya first class iseniz inanılmaz ekstra hizmetleri var.Ben güneydoğuda uzun süre çalıştım ve heryerde 3g ile çatır çatır internete girdim.4mbps adsl hızında kullandım.vodefone avea ile şehirler arasında gittiğiniz zaman resmen eziyet çekmiyor, çekse 3g çekmiyor.İstanbul ankara gibi büyük şehirlerde sıkıntı olmaması normal.

eexelanss
10/07/2012, 15:17
1998 yılında turkcell ile tanıştım :) Yıllarca turkcell kullandım. Şuan avea kullanıyorum.. Tukcell hattımıda halen diğer telefonumda kullanıyorum daha doğrusu araç telefonu gibi oldu arabanın torbidosunda duruyor. Acil birşey olur yolda felan kalırız avea nın çekmediği yerde turkcell çeker ümidiyle..
Şuanki tarifem avea 40 liraya 500dk her yöne (ben 300 dk sını biledolduramıyorum:) ) 2000sms ve sınırsız internet.

Şunu da belirtmeliyim ki turkcellin kalitesini malesef hiç bir operatör yakalayamıyor. Gerek telefon olsun gerek 3g olsun..
Ama hesabımızı kitabımızıda düşünmemiz gerektiği için aveanın tarifeleri daha uygun geliyor bana..

scarrow
10/07/2012, 15:26
Avea Kamu hattı kullanıyorum. 10 yıldır Avealıyım (ilk zamanlar Aria'ydı) ve bu süre içerisinde gelişme gösterdiğini düşünüyorum. İlk zamanlar yaşadığım birden görüşmenin kesilmesi, çekmeme problemlerini artık yaşamıyorum. 3G performansından da memnunum. En sonra hız testi yaptığımda 3,7 mbit bir hızla bağlanmıştım. Ses kalitesi ve kapsama alanı da tatmin edici düzeyde. Büyükşehirde yaşamanın da avantajı yok değil. Hattım Avealılara 2500 dk. Her Yöne 500 dk. 1 Gb internet 35 TL ödüyorum. 1 Gb internet içeren taahhütlü aldığım telefonun taksiti de 30 TL. 1 TL arayanı bil aboneliği toplamda 66 lira gelmesi gereken faturam ortalama 68 TL geliyor. Bunun sebebi de gönderilen SMS'ler. Bu şartlarda AVEA'dan gayet memnunum. 2 Gb internetin belki 250 mb'ını ancak kullanıyorum. 2500+500 dk. da her türlü yetiyor ve artıyor.

celenlee
10/07/2012, 15:52
8yıldır Turkcell+Avea kullanıyorum. (Avea'yı çok nadir kullanıyordum)
GencTarife vs ayağına epeyce idare ettim. Zaten o ara diğer oparatörlerde de adam gibi tarife yoktu.

Sonra bir ara avea ile sms paketi almaya başladım. 30Tl 3 ay idare ediyordu avea +30Tl 1 ay turkcell içinde ne var derseniz pek de birşey yoktu 180dakika mıdır 300 dakikamıydı hatırlamıyorum en son.
Son 1 senemde zaten 30liralık paket 35-50 arası gelmeye başladı insan unutuyor sınırlarını vs vs.

Sonra maymun gözünü açtı..
Diğer oparatöreler 20-30-40TL'ye dolu dolu paketler verirken.
Turkcell'de tık yok!

En son turkcell 5TL'ye 20MB diye bangır bangır reklam yapmaya başlayınca bende sigortalar attı!!! Dalga geçitiler resmen ya! Yerin dibine batsın 20MB. Yeter kanımı emdiğin!

Sonra Avea'ya taşımak geldi aklıma hattı ama hat üzerime değil(Dedemin 532'si kapanmasın kullanırım demiştim :) )!! O işi de hallettim, dediler ki 3 ay bekle!! hat devrinde yarım, yarım yükledikleri paket ücretleri ve 2 devir dahil 170TL faturam geldi! (Fatura ortasından devir yapmayın!)

Bu 3 ay için Avea Bal500 kullandım. Yarın sabah06:20 itibariyle Yeninesil 500 Ekstra tarifesine geçmiş olacağım.

Yerin dibine batsın bizi sömürenlerin "kalitesi" !!

emrahisilti
10/07/2012, 16:03
Bence hatti paketi tarifeyi kullanmayi bilmek gerekiyor bana niye boyle surpriz faturalar gelmiyor? 5000dk turkcell 3000dk diger hatlari kullaniyorum 4gb internet paketim var mobil imzam var her an internete bagliyim bana bu hizmeti catir catir kesintisiz saglayan turkcelle helal olsun

Birkan61
10/07/2012, 16:06
Bence hatti paketi tarifeyi kullanmayi bilmek gerekiyor bana niye boyle surpriz faturalar gelmiyor? 5000dk turkcell 3000dk diger hatlari kullaniyorum 4gb internet paketim var mobil imzam var her an internete bagliyim bana bu hizmeti catir catir kesintisiz saglayan turkcelle helal olsun

Aylık ne kadar ödüyorsunuz sorması ayıp? :)

Benim genelde paket dışı internete girmekten oldu ama saçma işlerdi. Kendi kendine 10 tl'ye falan bilmem kaç mb internet yeniledi 2-3 kere facebooka girince.

1 hafta sonra 29 tl'ye kendi kendine 1 gb internet yeniledi falan böyle durumlarla karşılaştım..

ve kesinlikle ne 100 mb'yi aştım nede 1 gb'yi.. toplasak 20 mb girmişimdir girmemişimdir.

emrahisilti
10/07/2012, 16:11
Aylık ne kadar ödüyorsunuz sorması ayıp? :)

Benim genelde paket dışı internete girmekten oldu ama saçma işlerdi. Kendi kendine 10 tl'ye falan bilmem kaç mb internet yeniledi 2-3 kere facebooka girince.

1 hafta sonra 29 tl'ye kendi kendine 1 gb internet yeniledi falan böyle durumlarla karşılaştım..

ve kesinlikle ne 100 mb'yi aştım nede 1 gb'yi.. toplasak 20 mb girmişimdir girmemişimdir.
burda paranın önemi yok bana bu hizmeti avea da vodafone da nasıl olsa veremeyecek.O yüzden karşılaştırma yapamayız.Ben dağın başında internete girmek zorundayım konuşmak zorundayım müşteri hizmetlerini aradığımda ulaşmak zorundayım.Özellikle d.bakırda inanılmaz 3g altyapısı var.

birkan bu arada internet paketinle ilgili bir itirazın varsa mhz ye yapabilirsin.Hemen kontrol edip geri dönüş yaparlar bir problem varsa düzeltirler.Turkcell diğerleri gibi şikayetin üzerine yatmaz.Hele son zamanlarda çıkardıkları mobiltv'ye de üye oldum muhteşem yayın kalitesi var.

celenlee
10/07/2012, 16:18

Zaten sorun şurda ki biz 5000dk 3000dk 4gb internet paketlerini alamayacak durumda olan insanlar, zaten düşük fiyatlı tarifelere yönelmek zorunda kalıyorlar. O fiyatı da aşınca %50 fiyat artışı yaşanıyor mesela. 30 iken 45 oluyor.

Sizden bahsettiğiniz dakikalar çerçevesinde zaten yüklü bir para alıyorlar.
Ben de aylık bütçemden 1000-2000 dk'lık bir kampanya 4gb internet ayırabilsem ben de paketimi aşmam ;)

Sonuç ne mutluluğu avea'da buldum. 500dk 2000sms sınırsız internet (2gb 3G - Gerisi Edge)
bununla ben de paket aşımı yaşamayacağım inşallah. Ama turkcellde bu imkanı 50-60TL'den aşağı yakalayamazsınız, belki de daha pahalı.

celenlee
10/07/2012, 16:22
Turkcell anca bunu yapmış yapa yapa!

Hepsi 300 Paketi (https://www.turkcell.com.tr/bireysel/Sayfalar/konusmavemesajlasma/faturalihat/Hepsi-300-Paketi.aspx) 300 (DK+SMS+MB) ​​​​​​​​​ 29 TL
Hepsi 600 Paketi (https://www.turkcell.com.tr/bireysel/Sayfalar/konusmavemesajlasma/faturalihat/Hepsi-600-Paketi.aspx) 600 (DK + SMS + MB) ​​​ 45 TL
Full Paket (https://www.turkcell.com.tr/bireysel/Sayfalar/konusmavemesajlasma/faturalihat/Full-Paket-yeni.aspx) 1000 DK + 1000 SMS + 1 GB ​​​ 59 TL

500DK 2000SMS Sınırsız internete 30TL vermek varken, yukardan herhangi birini almak mantıklı mı??

emrahisilti
10/07/2012, 16:26
Sesim kesilecekse edge ile baglanacaksam mantikli :) bol 0li dklar goz boyamasin kullanamadiktan sonra

celenlee
10/07/2012, 16:34
Sesim kesilecekse edge ile baglanacaksam mantikli :) bol 0li dklar goz boyamasin kullanamadiktan sonra

**Turkiyenin büyük bir yoğunluğu şehir merkezlerinde yaşıyor.
Ve bu oparatörler herkese hizmet ediyor.
Yaşadığım yerde sesimin kesildği bir yer yok. 3G çekmeyen yer olmadığı gibi.

Sizin durumunuz farklıymış zaten, diğer oparatörün çekmediği, sesinin kesildği yerde bile bile o sesi kesilen oparatörün kullanılması zaten mantık dışı.

Ama aksi durumda mantık ne söylüyor? Azcık objektif bakalım.

emrahisilti
10/07/2012, 16:39
furkan şaka yapıyorum :) benimkide kurumsal hat ve turkcellde çalışıyorum.Turkcell gerçekten diğer operatörlerden 5 sene kadar önde.Turkcell özellikle 3g /4g ye çok önem veriyor şuan dünya sıralamasına oynuyor.Ondan dolayıda daha pahalı.Güneydoğuda inan ki şehir merkezlerinde bile insanlar sorun yaşıyor.Şehirler arası yollarda bu operatörler doğrudüzgün çekmiyor.Reklamlarında hep turkcelle laf atmalar vs.. 35 milyon insan boşuna turkcell kullanmıyor..

ibrahim06
10/07/2012, 16:56
furkan şaka yapıyorum :) benimkide kurumsal hat ve turkcellde çalışıyorum.Turkcell gerçekten diğer operatörlerden 5 sene kadar önde.Turkcell özellikle 3g /4g ye çok önem veriyor şuan dünya sıralamasına oynuyor.Ondan dolayıda daha pahalı.Güneydoğuda inan ki şehir merkezlerinde bile insanlar sorun yaşıyor.Şehirler arası yollarda bu operatörler doğrudüzgün çekmiyor.Reklamlarında hep turkcelle laf atmalar vs.. 35 milyon insan boşuna turkcell kullanmıyor..

Çekme konusunda zaman zaman sıkıntılar yaşatsa da Turkcell 3G konusunda ilerde. 1 senedir eşimden ve çocuğumdan mecburen ayrı kalmaktayım. Turkcellin 3G si ile sorunsuz görüntülü konuşuyoruz hep.

ABNEW
10/07/2012, 17:16
Ben Türkiye genelini bilemem ama yaşadığım yerde (Konutkent) 3g bakımından Avea açık ara önde.Vınn modemi ilk kullananlardanım Türkiyede.2 yıllık sözleşme yapıldı benimle.Hem internetten hem de bayiden bulunduğum adresin 3g kapsamında olduğunu öğrendim ve modemi aldım.İlk ay kesintisiz 3g ile bağlanmama rağmen sonra 3g kayboldu:) Defalarca aradım Turkcelli ama iyileştirme var denildi yılın ilk dönemi...ikinci dönemi derken aradan 2 yıl kadar bir süre geçti:) Sözleşme bitimine 2 ay kala 3g ye döndü benim vınnn:) Bende aveanın 3g modemine geçtim neredeyse 1 yıldır hiç kesintisiz 3g ile internetteyim.

Kapsama alanı biraz da şans işi bence, belirli yerlerde belirli operatörler daha iyi olabilir...

ibrahim06
10/07/2012, 17:32
Ben Türkiye genelini bilemem ama yaşadığım yerde (Konutkent) 3g bakımından Avea açık ara önde.Vınn modemi ilk kullananlardanım Türkiyede.2 yıllık sözleşme yapıldı benimle.Hem internetten hem de bayiden bulunduğum adresin 3g kapsamında olduğunu öğrendim ve modemi aldım.İlk ay kesintisiz 3g ile bağlanmama rağmen sonra 3g kayboldu:) Defalarca aradım Turkcelli ama iyileştirme var denildi yılın ilk dönemi...ikinci dönemi derken aradan 2 yıl kadar bir süre geçti:) Sözleşme bitimine 2 ay kala 3g ye döndü benim vınnn:) Bende aveanın 3g modemine geçtim neredeyse 1 yıldır hiç kesintisiz 3g ile internetteyim.

Kapsama alanı biraz da şans işi bence, belirli yerlerde belirli operatörler daha iyi olabilir...

ben şuan avea jet modem ile bağlanıyorum internete :) 3g si zayıf burda. Çoğu zaman edge gprs ile bağlanıyorum.geçen telefon açtığımda ' zaten bulunduğunuz ilçede 2G var'' dedi.

ABNEW
10/07/2012, 18:53
ben şuan avea jet modem ile bağlanıyorum internete :) 3g si zayıf burda. Çoğu zaman edge gprs ile bağlanıyorum.geçen telefon açtığımda ' zaten bulunduğunuz ilçede 2G var'' dedi.

İbrahim, sen almadan 3g var denmiş miydi bulunduğun yerde? Bende var dendi (Turkcell) zamanında ama 2 yıl kadar yoktu...

Buradaki avea 3g çok iyi.Daha edge e falan hiç düşmedi :)

speedy_16
10/07/2012, 19:11
ben turkcell kullanıcısıydım yeni vadafone geçtim 2000 dk heryöne + 5000 sms her yöne 20 tl güzel bi kampanya ayrıca bide avea hattım var faturalıya 500 dk her yöne 2000 sms her yöne sınırsız internet

ibrahim06
10/07/2012, 19:32
İbrahim, sen almadan 3g var denmiş miydi bulunduğun yerde? Bende var dendi (Turkcell) zamanında ama 2 yıl kadar yoktu...

Buradaki avea 3g çok iyi.Daha edge e falan hiç düşmedi :)

Yok hiçbirşey denmedi. Alırken de sormadım. Ne bileyim vardır diye düşündüm.

karizmatik_boy
10/07/2012, 20:10
Evet benim kullandığım hat da öğretmen hattıydı. Hocam dün gazetede okudum. Emniyet aveayı mahkemeye vermiş. Sözleşmeye aykırı olarak fazla para aldıklarına dair. Mahkeme eminiyeti haklı bulmuş. Şimdi avea geri ödeme yapacakmış. Acaba bize gelen faturalarda da var mıydı brşeyler diye düşünüyorum. Haberin linki aşağıda
LİNK
Ekonomi Yarg?tay, Avea davas?nda Emniyeti hakl? buldu ZAMAN (https://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1315051)

Anladığım kadarıyla operatörler sadık müşterilerine karşı ilgili değil. En iyisi her sene birine transfer olmak. şirketler diğer operatörlerden gelenler için her türlü güzelliği yapıyorlar.

benim operatörüm avea tarifem kamu300plus..yani bütün kamu hatları(polis-hemşire-öğretmen-memur) 300 dk heryöne 3000 dk avea içi..daha hiç 40 tl ödemedim hep 32-35 civarı..

Valla konuşsamda konuşmasamda avea nın sürekli 35 TL gönderdiği faturalar gözümün önünce canlandı şimdi Tayfun Hocam :)) Avea benden uzak olsun da... Hele bide sesin gidip gelmesi hattın tak kesilmesi... :))

Aveanın Jet ini benim kuzen aldı aldığı gibi de iade etti :)) Ne Jetti bee :))

Öyle yada böyle 3 operatör de güzelce öpüyor...

asil
10/07/2012, 20:15
vadafon 500 dk her yöne50 sms her yöne 250 mb bedava 15 tl...paketi aşarsanız size mesaj geliyo:D

01adanali01
12/07/2012, 13:20
avealıyım 60tl ye 2000dk. her yöne konuşma 2000 heryöne sms ve 2gb internetim var daha ne olsun ...TEŞEKKÜRLER AVEA...

burhankutlu
12/07/2012, 13:27
vodafone ile avea kesintisiz iletişim diyor %90 küsür kaplama alanı diyor o alana kmaraş dahil değil heralde doğru düzgün hiç bi yerde çekmiyor az pahalı ama türkcell kalitesi gibisi yok. avea ilallah getirdi zaten burada o kadar kötü hele müşteri temsilcisi söylemeye gerek bile yok, türkcelle geçtim parayı veriyorsun ama adam gibi hizmeti alıyorsun.

mays
12/07/2012, 13:34
Tabiki Turkcell... tşk