PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bi konuya açıklık getireyim..

IRCotaimer
10/07/2007, 20:15
.

femoli
10/07/2007, 20:24
nedir bu şaka mı ya allah allah uyarılar için veya tavsiyeniz veya uyarınız içinmi diyeyim saolun ama ben şuanda çok şaşırdım peki neden böyle bir açıklama ihtiyacı duydunuz...

06kaymak
10/07/2007, 20:26
ne demek istedigini ya da yapmak istedigini anlayamadim...biraz daha net konusabilri misin?

IRCotaimer
10/07/2007, 20:30
.

xtremetrx
10/07/2007, 20:36
nasıL olur abi bu iş ?

Er-NnN
10/07/2007, 20:43
olunca oluyo açıkcası şaşırmadım ne biliyim araştırınca bir çok sağlam markanın altından bi ton kötü şey çıkabiliyo olması bunları bilmek gerek aslında yane ilerde bi sorunla karşılaştıımızda kimin sorumlu olduunu yada sorunun temel kaynaını bilmek güzel paylaşım için teşekkürler... ;)

06kaymak
10/07/2007, 20:46
ben soyle dusunuyorum: eger sizin firmaniz uretiyorsa bu koltuklari sizin firmaninizin kalitesi ne seviyede? yani sadece tofas a mi mal uretimi yapiyorsunuz?

anvil
10/07/2007, 20:53
firmanızla sorununuz mu var yoksa günah mı çıkartıyorsunuz???

shoparr_
10/07/2007, 21:05
GP tamamen yurt dışında üretilmiyo mu yahu:S

velespit1988
10/07/2007, 21:25
Saka falan mı bu :S 30 milyar verip araba alacaksın ve bu kadar özensiz bi durumla karsılacaksın. Yazık gercekten umarım bi yanlıslık vardır. Ayrıca GPler tamamen yurtdısı üretimi degil mi bu konunun da bi acıklık kazanması lazım.

viper
10/07/2007, 21:44
:dilcikartma::yucky000::agiskavgasi:Bişey var bu iş te:no000000::no000000::no000000::thumbdown:

BGRAYS
10/07/2007, 21:54
marter'le fiatın boyle bi anlaşması oldugunu bılmıyodum da bole bi araba yapıp guwenlık ıcın bu kadar kasıp bole işgüzarlık yapmalarını dusunemıyorum bıde bu dandıkse koltuklar (belkıde mantıksız konusuyosam uyarın) kaza yapsan takla atsan koltukla bırlıkte fırlarsın kac tane takla atan gp gordum resım olarak (Allah kımseye gostermesın) bole bı manzara yoktu

ABNEW
10/07/2007, 22:08
GP lerin tamamıyla ithal olması gerekiyor.Bahsedilen sadece Linea mı?Bir de koltukları bu kadar özensiz (Gerek montaj gerekse fonksiyonel olarak) olan bir araç 5yıldız alamaz.Nedeni ise kaza anında döşemenin ya da montaj yerlerinin koparak sürücüye zarar verme ihtimali.Sadece ön konsolun güvensiz bir hareketinde bile tek yıldızı götürürler araçtan...

Tabi bana göre de GP lerimizin döşemelerinin biraz daha kaliteli olması gerekiyor:)

GaladrieL
10/07/2007, 22:41
gayet net şunu söyliyim "ben inanmıyorum bu ukdeye".. :)

dip not: gerekli gördüğüm yere de danıştım, cevap gelir gelmez sizlerle paylaşırım..

IRCotaimer
10/07/2007, 22:50
.

Auto engineeR
10/07/2007, 23:06
konunun tam bir açıklığa kawuşmasını merakla bekliyorum..

ZaMBroTTa_1903
10/07/2007, 23:09
doblo ve linea turkiyede uretiliyo kardes, punto degil , karıstırdın sen...:bye10000:

GaladrieL
10/07/2007, 23:09
Sevgili Gizem her şirketin kendine has şirket politikaları vardır.Zannediyormusun senin tek sorunla bütün herşeyi açıklasınlar :glare000:

peki siz böyle bir mevzuyu neden bizlerle paylaştınız? yani şirketten ayrılmış olsanız falan anlarım da, hala çalıştığınızı söylüyorsunuz..benim kafam karıştı biraz ne yalan söyliyim...:huh00000:

yani koltukları burası üretmiş, camları almanlar satmış çok da mühim değil de adamlar bağıra bağıra GP İtalya da üretiliyor diyor, eğer dedikleriniz doğruysa nasıl bu lafı edebilirler anlıyamadım pek..

IRCotaimer
10/07/2007, 23:12
.

xtremetrx
10/07/2007, 23:17
evet konu gitgide ilginçleşiyo eyer bu koltuklar bursada yapılsa şimdiye kadar kesin bi yerlede söylenirdi

GaladrieL
10/07/2007, 23:24
yani şimdi bizim koltuklar feyk mi :)

Honor COOPER
10/07/2007, 23:27
peki siz böyle bir mevzuyu neden bizlerle paylaştınız? yani şirketten ayrılmış olsanız falan anlarım da, hala çalıştığınızı söylüyorsunuz..benim kafam karıştı biraz ne yalan söyliyim...:huh00000:

yani koltukları burası üretmiş, camları almanlar satmış çok da mühim değil de adamlar bağıra bağıra GP İtalya da üretiliyor diyor, eğer dedikleriniz doğruysa nasıl bu lafı edebilirler anlıyamadım pek..
doğrusunu söylemek gerekirse benimde kafam karıştı bu yazılanlardan sonra.
gizem hanım bende bir biligiyi paylaşayım sizibnle.gp nin italyan üretimi olması bütün parçalarının italyada üretildiği anlamı taşımıyor.
arkadaşım toyotanın logistic departmanında çalışıyor.onun söylediği toyota bile bir çok parçayı türkiyede otomobil yedek parçası üretimi yapan firmalara bir çok malzeme ürettirdiği.lakin üretilen her parça japonyaya gönderilip onay aldıktan sonra seri olarak üretildiği.ve hep aynı standartta olması gerektiği.bunlar göz önüne alındığında gp nin koltuklarıda türkiyede üretilebilir.
örnek daihatsu copen japon üretimi bir araç ama koltukları recaro ve daihatsunun fabrikasında üretilmiyor o koltuklar.daihatsu copen için özel olarak ürettiriyor ve montajını yapıyor araçlarına.

IRCotaimer
10/07/2007, 23:28
.

h k
10/07/2007, 23:30
bu pek bilinmeyen bir şeyde değil aslında.

tofaşın giriş kalite kontrolde diğer yerli üreticilere göre esnek davrandığını pek çok otomobil yan sanayi firması söylüyor. bu maliyet politikası ile ilgili bir durum. yan sanayinizden ne kadar kaliteli ürün isterseniz o kadar yüksek ücret ödersiniz , fiyatı öldürdükcede kalitenin dibe vurmasını göze alırsınız. sadece tofaş için değil pek çok firma için bu durum böyledir.

arkadaşa tek katılmadığım nokta grande puntonun Tofaşta üretildiği kısmı. İtalyadaki durum nedir bilemiyoruz.

Misafir2
10/07/2007, 23:31
arkadaşlar eşimde bızım gp nın koltuklarının kalıtesını eleştırmıtı bu açıklamaya şaşırmadım eşim toyota koltuk imalat ve montaj kısmında görevli

Gkhan
10/07/2007, 23:32
IRCotaimer sizin cümleleriniz bütün olanları hiçe saymakta.Madem sizler bu işi yapıyorsunuz yarın buraya bi fotoğraf koyarsınız ? ;)

blackmacig
10/07/2007, 23:32
tavan direkleri zaten inanılmaz kötü ve kalitesiz yapılmış üzerindeki plastık kaplama salmaya başladı koltuklar zaten dedğin gibi kumaş kalitesi kendini belli ediyor arabalarımız bu fiyata ancak bu kadar olur ama başka araçlarla karşılaştırırsan kimbilir neler vardır..sonuçta bmw veya ww almıyosun cok fazla işçilik ve kalite beklememek lazım bu fiyata bu kadar...

ZaMBroTTa_1903
10/07/2007, 23:33
arkadas gp nin sadece koltugunun turkiyede uretildigini solese ok ,a dan z ye komple turkiyede de uretildigini soluyo... ben gp nin sadece italyada uretildigini biliyodum...

IRCotaimer
10/07/2007, 23:36
.

ZaMBroTTa_1903
10/07/2007, 23:41
[QUOTE=IRCotaimer;96029]Arkadaşlar ne günah çıkarıyorum neden şaka nede size yalan söylüyorumki öyle bi gereksinim yok.Neyse size bunu açıklamam içimde kalan bişey olduğundandır..Linea - Punto - Doblo bu araçlar türkiyedede üretiliyor.Sizin yanlışınız var sanırım.Ayrıca bana gerçekten inanmayanlar sizden tek bir isteğim olacak açıkladığım yerleri sökerek bi bakmanızı dilerim.Kimseye yalan atmak gibi bi kaidem yok.Ve bu arada ''MARTUR'' Scania Iveco Volvo şirketlerinede koltuk ve benzeri yan sanayii üretimi yapmaktadır.Fiat'a şirketiyle tam teşkilat çalışmaktadır.Ve bişey daha ; Bi arkadaş şirketin kalitesini sormuş.Cevabını vereyim ; Şirket yaklaşık 10 firmadan oluşuyor ve bir holding.Ayrıca 900 kişi çalışanı var.Bu ''MARTUR''a bağlı birşey değil ayrıca MARTUR A.Ş.'ye günde 50 tane Fİattan mühendis geliyor.İtalyalarda cabası.Bu demektirki MARTUR a.ş tek başına karar veren bir şirket değil.Bir şey daha Araçların 5 yıldız güvenlik testleri bir kereye mahsus yapılır ve sınıfında geçerli olan araçlara güvenlik sertifikası verilir.Birdahada butür bakım yapılmaz.Gp ler sadece yurt dışına mahsus bi imalat değildir.Fiatın Birçok fabrikaları bulunmakta dünyada.Heryerden farklı üretimler toplanıp bir yerde toplanıyor.Yani illaki italyadan ithal edilmesi oraya ait bi araç olduğunu göstermez....

arkadasım 3. cumlende punto linea ve doblo turkiyede de uretiliyo demiisn iste!!! sen bence ne yazdıgını bilmiyosun :clapping::clapping::clapping::clapping::clapping: :clapping::clapping:

IRCotaimer
10/07/2007, 23:41
.

ABNEW
10/07/2007, 23:43
Arkadaşlar ne günah çıkarıyorum neden şaka nede size yalan söylüyorumki öyle bi gereksinim yok.Neyse size bunu açıklamam içimde kalan bişey olduğundandır..Linea - Punto - Doblo bu araçlar türkiyedede üretiliyor.Sizin yanlışınız var sanırım.Ayrıca bana gerçekten inanmayanlar sizden tek bir isteğim olacak açıkladığım yerleri sökerek bi bakmanızı dilerim.Kimseye yalan atmak gibi bi kaidem yok.Ve bu arada ''MARTUR'' Scania Iveco Volvo şirketlerinede koltuk ve benzeri yan sanayii üretimi yapmaktadır.Fiat'a şirketiyle tam teşkilat çalışmaktadır.Ve bişey daha ; Bi arkadaş şirketin kalitesini sormuş.Cevabını vereyim ; Şirket yaklaşık 10 firmadan oluşuyor ve bir holding.Ayrıca 900 kişi çalışanı var.Bu ''MARTUR''a bağlı birşey değil ayrıca MARTUR A.Ş.'ye günde 50 tane Fİattan mühendis geliyor.İtalyalarda cabası.Bu demektirki MARTUR a.ş tek başına karar veren bir şirket değil.Bir şey daha Araçların 5 yıldız güvenlik testleri bir kereye mahsus yapılır ve sınıfında geçerli olan araçlara güvenlik sertifikası verilir.Birdahada butür bakım yapılmaz.Gp ler sadece yurt dışına mahsus bi imalat değildir.Fiatın Birçok fabrikaları bulunmakta dünyada.Heryerden farklı üretimler toplanıp bir yerde toplanıyor.Yani illaki italyadan ithal edilmesi oraya ait bi araç olduğunu göstermez....

Üretim konusunda dediklerine katılıyorum.Anlaşılan koltuklar Türk Malı.Ancak dediklerinden NCap a gönderilen araç ile kullandıklarımız arasında fark olduğunu anlıyorum.Bu durum oldukça ciddi bir problem yaratıyor.Ben hala araçlarımızda 5 yıldız güvenliği karşılayacak koltuklar olduğuna inanıyorum.Tabi önceden de belirttiğim gibi GP iç mekan döşeme kalitesi iyi değil maalesef...

Honor COOPER
10/07/2007, 23:44
futbol maçındamıyız ne?

GUL
10/07/2007, 23:48
Üretim konusunda dediklerine katılıyorum.Anlaşılan koltuklar Türk Malı.Ancak dediklerinden NCap a gönderilen araç ile kullandıklarımız arasında fark olduğunu anlıyorum.Bu durum oldukça ciddi bir problem yaratıyor.Ben hala araçlarımızda 5 yıldız güvenliği karşılayacak koltuklar olduğuna inanıyorum.Tabi önceden de belirttiğim gibi GP iç mekan döşeme kalitesi iyi değil maalesef...

BENDE EMNİYET KEMERLERİNİN PUNTO VE LİENA NIN GEBZEDE AUTOLİV EMNİYET KEMERİ FABRİKASINDA YAPILDIĞINI BİLİYORUM...HATTA EMİNİM..KEMERLER GEBZEDE YAPILIYOR...KOLTUKLARLA İLGİLİ ARKADAŞIN ANLATTIKLARINDA DOĞRULUK PAYI VARDIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM....

ABNEW
10/07/2007, 23:51
Bence de doğruluk payı kesinlikle var.Ancak sınıf standartlarını karşılayan ve 5 yıldızlı bir aracın koltukları bu kadar kötü ve güvensiz olamaz.Demek istediğim bu...

IRCotaimer
10/07/2007, 23:52
.

Gkhan
10/07/2007, 23:53
Herkes ilgilendiğine göre bu konu bu hafta içi açıklığa kavuşur herhalde?

Eğer dediğiniz gibi ise kaliteli iş çıkartmışsınız.Ben koltuklardan rahatsız olan duymadım

IRCotaimer
10/07/2007, 23:57
.

femoli
11/07/2007, 09:48
Peki ben bir şey daha soracağım üretilen her mal kalite kontrol den geçmiyormu yani siz hemen dikip yapıştırıp araçlaramı takıyorsunuz bunu bir kontrolü yok mu ..

BURSALI
11/07/2007, 09:50
Arkadaşlar ben 7 yıldır Tofaş çalışanıyım. Şunu gönül rahatlığıyla söylüyebilirimki Puntonun Tofaş'ta üretilmesi gibi bişey söz konusu değil. Tamamen ithal. Fakat martur koltukları yapıp İtalya'ya gönderiyorsa bilemem. Grande puntomuz İtalyanın Melfi kentinde, yani Alfa Romeo'nun üretildiği fabrikada yapılıyor diye biliyorum. Ve arkadaşımızın neden böyle bi açıklamaya gerek duyduğunu anlayamadım. Ordan para kazanıp geçimini sağlıyosun ve ekmek yediğin kaba ediyosun. Marturun ürettiği koltukların hepsi iyide sadece grande puntonunkimi kötü. Sen kime hizmet ediyosun. Bu tür açıkmalar yapıpta sonra kazandığın parayı gönül rahatlığı ile nasıl harcıyorsun????

06kaymak
11/07/2007, 10:01
Arkadaşlar ben 7 yıldır Tofaş çalışanıyım. Şunu gönül rahatlığıyla söylüyebilirimki Puntonun Tofaş'ta üretilmesi gibi bişey söz konusu değil. Tamamen ithal. Fakat martur koltukları yapıp İtalya'ya gönderiyorsa bilemem. Grande puntomuz İtalyanın Melfi kentinde, yani Alfa Romeo'nun üretildiği fabrikada yapılıyor diye biliyorum. Ve arkadaşımızın neden böyle bi açıklamaya gerek duyduğunu anlayamadım. Ordan para kazanıp geçimini sağlıyosun ve ekmek yediğin kaba ediyosun. Marturun ürettiği koltukların hepsi iyide sadece grande puntonunkimi kötü. Sen kime hizmet ediyosun. Bu tür açıkmalar yapıpta sonra kazandığın parayı gönül rahatlığı ile nasıl harcıyorsun????
tesekkur ederim...soylemek istedigimi aynen soylemissin....

femoli
11/07/2007, 10:01
Arkadaşım ama kimse durup dururken böyle bir açıklama yapmaz yani ateş olmayan yerden duman çıkmaz varki bir şeyler açıklama yapıyor valla kime inanacağımı şaşırdım hiç belgeliyebileceğiniz bir şey varmı ikinizede soruyorum bu soruyu

brvhgt
11/07/2007, 10:07
firmaların türkiyeden yedek parça aldığı zaten biliniyor ferrari bile bolu geyiğinin derisini kullanıyor aracında ve diğer tüm markalr ama bu nedir ben anlamadım dobloyu 2003 yılında sıfır aldık150000 km 2006 doblo aldık 60000 km 2000 bravo 30000 km 2001 bravo 35000 km ve şimdi 2006 punto 30000 km hiçbir koltuk şikayeti yok yani yazan arkadsaş neden ve neye hizmetle yazmış anlamadım ama bu kişiyi gerekli mercilere bildirdim sonuç alırız sanırım habide şunu söyleyim reno meganların koltuğunu kim üretyiyor bilmiyorum ama tam omuz ve yan yastık kısımları yırtılıp açılıyor çoğunun gözümle gördüm

Lordrivendel
11/07/2007, 10:08
Arkadaşlar öncelikle selamlar..
Sizlerle bi konuyu paylaşmak istiyorum..
Amacım Gp'Leri kötülemek değil.Öyle bir niyetim olsa bende Gp kullanmam...
uzun zamandır içimde olan bi durum bu açıklamak istedim..
Geleyim sadade ;
Öncelikle ben BURSA'da martur adında bi şirkette çalışıyorum..
MARTUR Tofaş-Fiat Araçlarının koltuklarını yapan tek firma...
Günde yaklaşık 500 çift (250 araç) koltuk imalatı yapılıp Fiat fabrikasına gönderiliyor.ve bu koltuklar 2 saat içinde araçlara monte edilip sevkiyat için garaja çekiliyor..
Neyse asıl konu şudur ; Gp bir avrupa türk karışımı araçtır.bindiğiniz ve onlarca ytl ödediğiniz araçlar aslında iç döşeme ve koltukları bakımından 3, veya 4, sınıf..
mesela birkaç örnek bunları sizde deniyebilirsiniz ; sağ ve sol koltukların sırt yatırma ayar yerleri tek çevirmede çıkıyor nedeni içerisindeki milin çevirici plastikle uyuşmaması bu uyuşmazlık milin ucuna sarılan elektrik bantıyla kapatılıyor..(mile bant sarılıp mili çeviren plastik darbeyle yerine sokuluyor) ayrıca söfor koltuğunun oturağında sol taraftan bi kasma mevcut bunu ilerleyen zamanlarda göreceksiniz koltuğun oturak sol tarafı siz oturunca dışarı potluk yapacaktır..(şöför koltuğu)bu potluğuda oturağın hemen köşesinden ufak bir delinmeyle ve kablo bağı denilen bi plastikle gererek alıyorlar...Ben kendim D-530 standında çalışıyorum (Linea-Punto) ayrıca absli koltukların yanlarında plastikler vardır olanlar bilir üzerinde ''ABS'' yazar...Bunlar darbede yana açılarak cama kafanızı vurmanızı önler..Ancak hiçbir güvencesi yoktur neden derseniz gerçekten çalışıp çalışmadığına bakılmıyor..Genelde bu tip koltuklarda fabrikaya gidince bi cihaza sokuluyor ve çalışır olduğu onaylanıp okeyleniyor.Bu zamana kadar hiç bir şikayet gelmedi neden derseniz ben kendimden biliyorum bikaç sefer bunun elektrik bağlantılarını yapmadan gönderdim ve geri gelmeyi bırakın bi telefon bile edilmedi..Emotion modeli mesela o görüntüsü harika olan kadife koltukların aslında arka tarafı 1 parça plastikle şekilleniyor.(çocukların beyaz dosya çantaları vardır olukludur içi) bu.Eğer dediklerime gerçekten inanmayan varsa dediğim yerleri tek tek söküp bakabilirler..Amacım sizi Aracınızdan soğutmak veya aracı kötülemek değil..Bu sadece benim çalıştığım bölümde olup bitenler.Ve bir konu daha ''MARTUR'' sadece koltuk değil aynı zamanda tavan, kapı döşemeleri, ön konsol, arka meksefe ve tavan direklerinin plastiklerinide imal ediyor.

1-) Fiat'a yolladığın koltukların "2" saat içinde monte edilip garaja çekildiği konusunda bilgi sahibi olmazsın. Koltuklar, dünyanın 4 bir yanındaki fiat müşterilerine yada fiat fabrikalarına gidiyor olabilir. (Güney Afrika, Mısır, Breziya, rusya...)

2-) "Bu zamana kadar hiç bir şikayet gelmedi neden derseniz ben kendimden biliyorum bikaç sefer bunun elektrik bağlantılarını yapmadan gönderdim ve geri gelmeyi bırakın bi telefon bile edilmedi.." Sizin iş etiğiniz ve meslek anlayışınız bu mu?

3-) MArtur üst yönetimi bu yazınızı okuduğunda ne yapacağınızı merak ediyorum?

4-) Madem bu kadar bilinçlisiniz neden bu konuyu burada forumda dile getirdinizde TOFAS ile baglantıya gecmediniz?

brvhgt
11/07/2007, 10:14
1-) Fiat'a yolladığın koltukların "2" saat içinde monte edilip garaja çekildiği konusunda bilgi sahibi olmazsın. Koltuklar, dünyanın 4 bir yanındaki fiat müşterilerine yada fiat fabrikalarına gidiyor olabilir. (Güney Afrika, Mısır, Breziya, rusya...)

2-) "Bu zamana kadar hiç bir şikayet gelmedi neden derseniz ben kendimden biliyorum bikaç sefer bunun elektrik bağlantılarını yapmadan gönderdim ve geri gelmeyi bırakın bi telefon bile edilmedi.." Sizin iş etiğiniz ve meslek anlayışınız bu mu?

3-) MArtur üst yönetimi bu yazınızı okuduğunda ne yapacağınızı merak ediyorum?

4-) Madem bu kadar bilinçlisiniz neden bu konuyu burada forumda dile getirdinizde TOFAS ile baglantıya gecmediniz?

ağzını seveyim bu nasıl bir mantık iş ahlakına bak işini sallapati yap ondan sonra başkasına kulp tak :thumbdown:balık baştan kokar

xtremetrx
11/07/2007, 10:15
Fiat A.ş MARTUR'la yaklaşık 20 senedir çalışıyor.Bu zamana kadar haberin olmuşmuydu :D

:w00t2000: iyide ben gp nin koltuklarından bahsediyorum :kicking0: kapişşşş

06kaymak
11/07/2007, 10:15
TOFAS la baglantiya gecildi...gelismeleri bildiririm arkadaslar...

brvhgt
11/07/2007, 10:18
Ben kendim D-530 standında çalışıyorum (Linea-Punto) ayrıca absli koltukların yanlarında plastikler vardır olanlar bilir üzerinde ''ABS'' yazar...Bunlar darbede yana açılarak cama kafanızı vurmanızı önler..Ancak hiçbir güvencesi yoktur neden derseniz gerçekten çalışıp çalışmadığına YAHU KARDEŞİM NE ABS Sİ AİRBAG SEN EMİNMİSİN BU FİRMADA ÇALIŞTIĞINDAN

şu an itibariyle martur siteye girdi konuyu okuyor ve gerekli açıklama yapılacak

Misafir2
11/07/2007, 10:57
şu an itibariyle martur siteye girdi konuyu okuyor ve gerekli açıklama yapılacak

teşekkürler merakla sonucu beklıyorum martur yetkılılerınden bu durum herkesın kafasında soru işaretlerı oluşturmaya başladı bır an önce açıklamayı beklıyoruz

grande06
11/07/2007, 11:01
Bu Siteye Girdiğimizde Kimse Birbirini Tanimiyordu Ve Zaman Gerçtikçe Iyi Kötü Herşey Konuşuldu Ve Insanlar Birbirini Tanimaya Başladi Dünde Bir Arkadaşimizin Bir Konusu Acildi Konu Bu Konu Ve Herkes O Kişinin üstüne Gitmeye Başladi Amaci Nedir Bilemiyorum Tabiki Ama Tek Tek özenle Bütün Yazilari Okudum Arkadaşimiz çaliştiği şşirketi Kötülemiyor Yada O şirketle Ilgili Yanliş Bir Yorum Yapmiyor Ana özeti Bu Kadar Yazisinin : Puntolarimizi Tamamiyle Ital Olduğunu Zannetmeyin Diyor Ki Bu Doğruysa Tabiki!bizim Aile Diye Tabir Attiğimiz Bu Topşuluğu Bilinçlendirmeye çalişiyor Ki Bu Böyleyse Gercekten Biyerlere Gitmemiz Ve Bunun Açiklamasini Istememiz Lazim Diye Düşünüyorum Arti Koltuklar Gercekten Iğrenç Bunu Herkes De Biliyor Sölenmesede Konu Açilmasada Ayrica Arkadaşi şirketine şikayet Edipta Biyerlerede Varilmaz Buda Bir Gercek Ki Bu Ihlal Edildi Armizda Tofaş Fiyat Yetkili Saticilari Servis Sahipleri Gibi Konuyu Bizden Daha Iyi öğrenebilecek Kişilerde Var Onlardan Cevap Beklemeliyiz Arkadaşimizi Tanimiyorum Ama Doğru Olma şansiyla Yanluiş Olma şansi Eşit Yazilanlarin Ayrica Bu Kişi şirketini Kötülemiyor Sadece Uzun Zamandr çeşitli Sebeplerle Söyleyemediği Ama Içine Oturan Bilgileri Bizle Paylaşiyor Bu Konu Yu Sağlam Kaynaklardan Araştiracak Kişilerden Acilen Bir Sonuç Bekliyorum şahsi Olarak Ayrica 23 Milyara Daha Nebeklennir Derken Biraz Eğri Oturup Doğru Konuşalim Bir Arabanin Iila 4,4 Lük Olamsi Için 100milyarlar Lazim Değil 23 Milyara Ne Arabalar War Daha Arkadaşim Yani Ama Soun şu Bence Daha Geniş Bakip Masayaya Yatirmamiz Lazim Bu Konuyu...

woyzeck
11/07/2007, 11:05
bence de en iyisi "Martur" dan yetkili birinin bu konuya açıklık getirmesi.merakla bekliyorum ben de..

Gkhan
11/07/2007, 11:07
ertan abi cevabı bekliyoruz :)

sen hiç haz duymassın böyle konulardanda bakalım :)

brvhgt
arabnın komple italyada üretilmediği zaten biliniyor hiç bir firma öyle üretim yapmaz neyani fiat bize teminatmı verdiki biz vay araba parçaları sağdan soldan geliyormuş diye mahkemeyemi vericez böyle bir üretim mantığını sokakktaki çocuğa sorsanız o bile bilir yeni birşey değil bu açıklamayı yapan arkadaş daha nasıl şirketini fiatı veya gp yi kötülüycek anlamadım ne olursa olsun bu iş ahlakına sığmaz bu sorunların paylaşım yeri burası değil öncelikle martur ve fıata başvurursun sonuç çıkmazsa yazrsın ne yazarsa yazsın ben arabamdan hiç soğumadım hiçde şüpheye düşmedim

GaladrieL
Hakkikaten bende merak ediyorum açıklamaları..Ben Fiat'a e-mail ile bu mevzuyu bildirdim, dilerim onlar da konuya gerekli özeni gösterip bir açıklamada bulunar..

brvhgt
11/07/2007, 11:15
ya allahaşkına böyle birşey sizce olurmu bu araba tüm dünyada satılıyor işler bizdeki gibi yürümez sen aırbagları göstermelik tak almanyada kaza olsun çalışmasın hala bu arbayı satmaya devam et olurmu siz söyleyin benden daha bilgili ve tecrübeli dostum var FIAT dediğiniz marka dünkü marka değil 100 yılı devirmiş bir firma ayrıca dünyanın en büyük sanyi kuruluşlarından bizim insanımız dacia tata ve birsürü arabaya güveniyor ama iş fıat olunca yapıştır gitsin isterseniz fıat üretim tesisilerinin videosunu izleyin sonuçta araba üretiliyor tel maşa yada bisiklet üretilmiyor saygılar ayrıca arkadaşımız daha şeffaf olsada adını soyadını verse en azından kiminle muhattabız biliriz

grande06
11/07/2007, 11:23
arkadaşlar şunu unutmayalım sadece fiat için değil dğer firmala riçin sölüyorum italyadaki puntolar yada yabancı ülkedek iaraclarla türkiyeye gelen araclar arasında dağlar kadar fark war bunu gözlerimle gördüm ve kendi 3 aracımdada yaşadım adamlar vida delik contalarını bile çıkarıyorlar türkiyede bunu ben canlı gördüm yaşadım ve yurt dışındaki arkadaşlarımla bir iletişime gectim ama sonuç hüsran yurt dışında hepsi var dedi ama burdakilerde malesf bunu hundai de yaşadoım 2 kez farklı aracta türkiyeye giren araclarda parca eksiği mevcut buna kimse yok diyemez yani bütün RCLAR İÇİ DEĞİLTABİ AMA durum böle yani açıklamları bende merakla bekliyorum...

GaladrieL
11/07/2007, 11:31
yahu mevzu GP nin Türkiye koşullarında değişen aksamları falan değil.. ben arabamdan hala çok memnunum, komple burda üretilmiş olsa bile kendi mühendislerimizle gurur duyarım bu ayrı.. mevzu böyle bir açıklamanın "içimde ukde kalmıştı" şeklinde beyefendi tarafından yapılması ve en çok da dikkatimi çeken şey "bizzat ...kablosuyla oynadım ve geri dönüş olmadı" şeklinde bir açıklamanın yapılması..

Lordrivendel
11/07/2007, 11:36
Dostum,
iddaa edilen görüşler, hakkında konuşulan firmanın çok CIDDI ithamlar altında kalmasına neden oluyor. Boyle buyuk suclamalarda bulunurken hangi delillere dayandığını açıkça ortaya koyman gerekir.Her önüne gelen ben burda çalışıyorum bunlar kötü bunlar iyi diye yorum yaparsa, kimsenin hiçbir şeye güveni kalmaz. Elbette tepki göstereceğiz. 23 milyara Turkiye'de satılan daha ne arabalar var bir anlatırmısın bana? Bu fiyata bir arabayı mal etmek için

1-) İşgücü maliyeti
2-) Malzeme maliyeti ve kalitesini değerlendirmen gerekir.
23 milyara Ferrari satılmamasının sebebi budur.

İstersen çin de daha ucuz malzeme ile ucuz insan gücü ile de araba üretebilirsin (Cherry) o 9 milyara satılacak...

grande06
11/07/2007, 11:37
yahu mevzu GP nin Türkiye koşullarında değişen aksamları falan değil.. ben arabamdan hala çok memnunum, komple burda üretilmiş olsa bile kendi mühendislerimizle gurur duyarım bu ayrı.. mevzu böyle bir açıklamanın "içimde ukde kalmıştı" şeklinde beyefendi tarafından yapılması ve en çok da dikkatimi çeken şey "bizzat ...kablosuyla oynadım ve geri dönüş olmadı" şeklinde bir açıklamanın yapılması..

haklı olduğun konular mutlaka var ben biryerin savunmasını yapmıyorum yanlız yargısız bir infaz yapmayalım istedim okadar ki bu türkiyede her yerde her konuda çok yapılıo bilinçsizce sadece olabilir yani söyleyemmemiştir uzun zaman dır ama içinde söylicem umudunu taşımıştır sebepleri vardır belki böyle düşünelim dedim farklı bir amacıda olabilir tabikli ama daha sakin bir lekilde ve geniş açılı düşünelim tabiki türkte olsa gurur duyulur yani nedemek :) hani firma yetkilileri 3 sayfayı daha okuyamadılarmı bu arada....

Lordrivendel
11/07/2007, 11:39
[]https://forum.grandepuntotr.com/genel/3862-fiat-d200-kod-adiyla-bursa-tofas-tesislerinde-uretilecek-puntoya-300-isim-onerildi.html[/]

Aynı arkadaşın açtığı başka bir konu başlığı?!?!

Hala birilerinin yargısız infaz edildiğini mi düşünüyorsunuz?

grande06
11/07/2007, 11:59
[]https://forum.grandepuntotr.com/genel/3862-fiat-d200-kod-adiyla-bursa-tofas-tesislerinde-uretilecek-puntoya-300-isim-onerildi.html[/]

Aynı arkadaşın açtığı başka bir konu başlığı?!?!

Hala birilerinin yargısız infaz edildiğini mi düşünüyorsunuz?

ahmet abi ben sadece daha esnek olalım diyorum bu konu acılması yanlış değilki sadece bilgilendirme hepimiz here konuyu birbirimizle link olarak paylaşmıyomuyuz firma yetkilileri bitiremedimi daha 3 sayfa konuyu bişi yazın artıkkkkk roman değilki bu buarada herkez bilgilensin...

nyesilyurt
11/07/2007, 12:13
gp nin işçiliği çok iyi değil de bu kadarı dahada ilgiç geldi..

BURSALI
11/07/2007, 12:42
Arkadaşlar biri kuyuya bi taş attı bizde onu çıkarmaya çalışıyoruz. Benim şahsen koltuklarımdan bi şikayetim yok. O yüzden fazla uzatmayalım ne dersiniz. Ayrıca Puntonun İtalyada yapıldığını biliyoruz. Ama keşke Tofaş'ta yapılsaydı. Son yıllarda Tofaş'taki değişimi yatırımları ve çalışmaları görmenizi isterdim harika şeyler oluyor.

Misafir2
11/07/2007, 13:00
arkadaşlar konu hakında gereklı bilgi talebi yazısını fiata faksladım en kısa sürede bizlere döneceklerdır bu şekıldede konu açığa çıkmış olacaktır.
faita faksladığım aşağıdadır. cevap beklıyoruz

https://img201.imageshack.us/img201/3442/tara0001pc7.jpg

06kaymak
11/07/2007, 13:11
ben de tofas in bolge yonetmenine de ayni sekilde ben bir mail attim...cevabini bekliyorum...

Gkhan
11/07/2007, 13:18
Bu konu bugün yarın açıklığa kavuşucaktır.

Bu konunun açıklığa kavuşması için çaba gösteren arkadaslarımıza teşekkür eder,yorumlarınızı konuya açıklık geldikten sonra yapmanızı rica ederim ;)

GaladrieL
11/07/2007, 13:19
Bi de kaale alıp cevap verseler, en azından "değerlendirmeye aldık, cevap verilecektir" diye teyid etseler süper olacak..Benim dün gece yolladığım e-mail e hala yanıt gelmedi..

düzeltme; e-mail Fiat'a ulaşmış, teyidimi kendim aldım :) Gerekli birime iletilip, incelemeler yapıldıktan sonra bizlere bilgi vereceklerini belirttiler..

Honor COOPER
11/07/2007, 13:41
Dostum,
iddaa edilen görüşler, hakkında konuşulan firmanın çok CIDDI ithamlar altında kalmasına neden oluyor. Boyle buyuk suclamalarda bulunurken hangi delillere dayandığını açıkça ortaya koyman gerekir.Her önüne gelen ben burda çalışıyorum bunlar kötü bunlar iyi diye yorum yaparsa, kimsenin hiçbir şeye güveni kalmaz. Elbette tepki göstereceğiz. 23 milyara Turkiye'de satılan daha ne arabalar var bir anlatırmısın bana? Bu fiyata bir arabayı mal etmek için

1-) İşgücü maliyeti
2-) Malzeme maliyeti ve kalitesini değerlendirmen gerekir.
23 milyara Ferrari satılmamasının sebebi budur.

İstersen çin de daha ucuz malzeme ile ucuz insan gücü ile de araba üretebilirsin (Cherry) o 9 milyara satılacak...
arkadaşım 23000 ytl küçümsenecek bir rakam değil.ben 23000 ytl lik bir aracı satın almak için 24 ay bir şey harcamadan maaşımı biriktirmem gerekiyor.dolayısıyla bu zorluklarla alınan arabadan tabiki insanlar bir şey bekleyecek.
2.si gp 1.3 mj emotion 90 hp nin fiyatı yaklaşık olarak 36000 ytl.yani 23000 değil.
23000 ne var dersen
1-daihatsu sirion(kullanılan malzeme kalitesini bir inceleyin isterseniz)
2-nissan micra
3-seat ibiza
4-citroen c3
5-skoda fabia
ha bunlardan tercihim yenede gp.ama fiyat düşük diyede çok kalitesiz olması gerekmiyor.
peki gp nin en üst versiyonuyla aynı fiyata neler var birde ona bakalım.
36000ytl
1-citroen c4 hdi 110 hp
2-peugeot 307 hdi 110 hp
3-ford focus collection tdci
4-opel astra cdti
5-seat leon stylence
6-nissan ra 1.6 visia
7-mazda3 dynamic
8-toyota auris
9-yeni honda civic
10-renault megane
11-smart four four
12-golf 5 1.6
bunları dahada artırabilirdim ama gerek yok.sonuçta burda yazdığım araçların çoğu bir üst segment araçlar.
bence daha kaliteli olabilirdi puntolarımız.
ama baen genelde memnunum arabamdan o da ayrı bir mevzu.:spam0000:

grande06
11/07/2007, 13:48
eyer 36 milyarım olsaydı kesinlikle punto almazdım arkadaşlar bunu herkes farkında bir fort dururken bir honda dururken benmce mantıksız gercekten bu böyle ama 23 e aldım arabamı ben o rakamlarda alınabilicek en yi arabaydı o tarihlerde tabiki

06kaymak
11/07/2007, 13:51
ben aldim ve cok memnunum....

Akincl
11/07/2007, 14:24
Arkadaşlar öncelikle selamlar..
Sizlerle bi konuyu paylaşmak istiyorum..
Amacım Gp'Leri kötülemek değil.Öyle bir niyetim olsa bende Gp kullanmam...
uzun zamandır içimde olan bi durum bu açıklamak istedim..
Geleyim sadade ;
Öncelikle ben BURSA'da martur adında bi şirkette çalışıyorum..
MARTUR Tofaş-Fiat Araçlarının koltuklarını yapan tek firma...
Günde yaklaşık 500 çift (250 araç) koltuk imalatı yapılıp Fiat fabrikasına gönderiliyor.ve bu koltuklar 2 saat içinde araçlara monte edilip sevkiyat için garaja çekiliyor..
Neyse asıl konu şudur ; Gp bir avrupa türk karışımı araçtır.bindiğiniz ve onlarca ytl ödediğiniz araçlar aslında iç döşeme ve koltukları bakımından 3, veya 4, sınıf..
mesela birkaç örnek bunları sizde deniyebilirsiniz ; sağ ve sol koltukların sırt yatırma ayar yerleri tek çevirmede çıkıyor nedeni içerisindeki milin çevirici plastikle uyuşmaması bu uyuşmazlık milin ucuna sarılan elektrik bantıyla kapatılıyor..(mile bant sarılıp mili çeviren plastik darbeyle yerine sokuluyor) ayrıca söfor koltuğunun oturağında sol taraftan bi kasma mevcut bunu ilerleyen zamanlarda göreceksiniz koltuğun oturak sol tarafı siz oturunca dışarı potluk yapacaktır..(şöför koltuğu)bu potluğuda oturağın hemen köşesinden ufak bir delinmeyle ve kablo bağı denilen bi plastikle gererek alıyorlar...Ben kendim D-530 standında çalışıyorum (Linea-Punto) ayrıca absli koltukların yanlarında plastikler vardır olanlar bilir üzerinde ''ABS'' yazar...Bunlar darbede yana açılarak cama kafanızı vurmanızı önler..Ancak hiçbir güvencesi yoktur neden derseniz gerçekten çalışıp çalışmadığına bakılmıyor..Genelde bu tip koltuklarda fabrikaya gidince bi cihaza sokuluyor ve çalışır olduğu onaylanıp okeyleniyor.Bu zamana kadar hiç bir şikayet gelmedi neden derseniz ben kendimden biliyorum bikaç sefer bunun elektrik bağlantılarını yapmadan gönderdim ve geri gelmeyi bırakın bi telefon bile edilmedi..Emotion modeli mesela o görüntüsü harika olan kadife koltukların aslında arka tarafı 1 parça plastikle şekilleniyor.(çocukların beyaz dosya çantaları vardır olukludur içi) bu.Eğer dediklerime gerçekten inanmayan varsa dediğim yerleri tek tek söküp bakabilirler..Amacım sizi Aracınızdan soğutmak veya aracı kötülemek değil..Bu sadece benim çalıştığım bölümde olup bitenler.Ve bir konu daha ''MARTUR'' sadece koltuk değil aynı zamanda tavan, kapı döşemeleri, ön konsol, arka meksefe ve tavan direklerinin plastiklerinide imal ediyor.

Bak güzel kardeşim.

öncelikle puntonun bazı donanım seviyeleri için gerekli koltukları senin çalıştığın firma üretiyor diye(beli de üretmiyor) punto italyan -türk karışımı bir araç olmuyor.

bir üretici ürününün her parçasını kendi üretmez.üretemez

örnek fiat abs beynini bosch dan alıyor.şimdi punto italyan-alman karışımı mı oldu

punto nun burda üretilmediğini de fiat ın melfi fabrikasında üretildiğini de burda öğrendin.

linea ,grande punto platformu kulandığı için bant isminde punto geçer.

senin çalıştığın firmaya tofaş ya da diğer üreticilerden bugüne kadar şikayet gelmediğine göre sana göre anlattığın hataları düzeltmeniz yeterli.

şikayet gelmeden siz düzeltin.kalite ve güvenilirliğinizi arttırın.

efendim kaliteli duran emotion koltuğun içini açın kalitesiz olduğunu görüceksiniz.

neden üretilmesini bekliyorsun koltuk aksamının? titanyum alaşım mı kullanılsın?

küçük sınıf ya da kompakt sınıf araçlardan bahsediyoruz.

mercedes slr,ferrari f430 dan değil.

sizin koltuklardan şikayet gelseydi emin olun tofaş sizi uyarırdı.

gerektiği taktirde fiat da sizinle tedarikçi olarak çalışmayı bırakırdı.

sadece koltuk siz üretmiyorsunuz .

martur u kötüledin,tofaşı kötüledin.

gerekli ispatları buraya koymadan.bu işin içinden kolay kolay çıkamazsın.üstelik

punto kullanıyorum diyorsun.

punto nun güvenli bir araç olduğunu tüm kullananlar gibi sen de gayet iyi biliyorsun.

viper
11/07/2007, 16:36
Konu karıştı kaçınnn:D

IRCotaimer
11/07/2007, 18:54
Arkadaşlar konunun silinmesini talep ediyorum..Yanlış bilinçlendirme sonucu sizlerede yanlış bilgiler verdim..Evet dedğiniz gibi linea punto standında üretildiğinden bi karışıklık söz konusu olmuş durumdadır..yanlış bilgilerden dolayı herkezden özür dilerim...Bugün gereken yerlere bende şikayette bulundum ve gerçeği kendim öğrendim...Herkeze teşekkür ederim konuya ilgilerinden dolayı...

06kaymak
11/07/2007, 18:57
?

brvhgt
11/07/2007, 19:00
bu ne şimdi bana kalırsda yöneticiler bu kişinin üyeliğinide silin bize verebilecek hiçbirşeyi yok bu arkadaşın

brvhgt
11/07/2007, 19:03
ahmet abi ben sadece daha esnek olalım diyorum bu konu acılması yanlış değilki sadece bilgilendirme hepimiz here konuyu birbirimizle link olarak paylaşmıyomuyuz firma yetkilileri bitiremedimi daha 3 sayfa konuyu bişi yazın artıkkkkk roman değilki bu buarada herkez bilgilensin...

sevgili arkadaşım sence bu kişiye daha ne kadar ve nasıl esnek olalım yarın birgün kalkıpta başak birisi yada ben puntoların sacı kurabiyeden 2 seneye kalmaz eriri desem ne olucak :eat00000:

krsd
11/07/2007, 19:13
IRCotaimer
Arkadaşlar konunun silinmesini talep ediyorum..Yanlış bilinçlendirme sonucu sizlerede yanlış bilgiler verdim..Evet dedğiniz gibi linea punto standında üretildiğinden bi karışıklık söz konusu olmuş durumdadır..yanlış bilgilerden dolayı herkezden özür dilerim...Bugün gereken yerlere bende şikayette bulundum ve gerçeği kendim öğrendim.

Neymiş gerçek,söylesende herkes öğrense!Yoksa ortalığı bu kadar bulandırıp karıştırdığın yetmedi biraz daha devam edeyim mi diyorsun!
Yazmaya devam etmeden önce kim olduğunu,tam olarak ne yaptığını ve ne yapmaya çalıştığını açıklaman çok daha inandırıcı olur sanırım...

Gkhan
11/07/2007, 19:17
Nasıl yanlış anlaşılma ?

viper
11/07/2007, 19:28
Şaka demi bu:D

IRCotaimer
11/07/2007, 20:31
Arkadaşlar gerçek şudurki Linea gerçekte Punto bantına üretiliyor..Doal olarak bi karışıklık söz konusu olmuş durumda.Bugün gereken mercilere durumu belirttim.Ve bana gerçeğin punto değil lineada olduğu söylendi.gerçek şudurki şu anda üretilen koltuklar lineaya ait..sizlerden gerçekten özür diliyorum...

nasrettinhoca
11/07/2007, 20:42
Haydaaaaaaaaaaaaaaaaa......GP temize çıktı...Şimdide Linea zan altına girdi.....

twentynine
11/07/2007, 20:56
Hakkatten ya bu nasıl iş şimdi? Hadi diyelim bizim GP lerde sorun yok LİNEA kullanıcılarının ne günahı var????????????

brvhgt
11/07/2007, 21:22
silin artık şu konuyu lütfen birazdan lınea dan çıkar bravo ondan çıkar 159 en son ferrari ye gider sonu yok bunun

brvhgt
11/07/2007, 21:26
Arkadaşlar gerçek şudurki Linea gerçekte Punto bantına üretiliyor..Doal olarak bi karışıklık söz konusu olmuş durumda.Bugün gereken mercilere durumu belirttim.Ve bana gerçeğin punto değil lineada olduğu söylendi.gerçek şudurki şu anda üretilen koltuklar lineaya ait..sizlerden gerçekten özür diliyorum...

tam bir karamizah dostum sen daha ne ürettiğini bilmiyorsun yalnış anlama ama yoksa sen normal salon koltuğumu imal ediyorsun merak ediyorum:dribble0:

Gkhan
11/07/2007, 21:36
silin artık şu konuyu lütfen birazdan lınea dan çıkar bravo ondan çıkar 159 en son ferrari ye gider sonu yok bunun

:D :D :D :D :D :D

emre
11/07/2007, 23:39
haydaa ben bu konuyu daha bugün farkettim yaf ama gerçekten enteresan bi konuymuş.Ama bu fiatla ve şu üretici firmayla irtibata geçen arkadaşların gereken cevabı aldığında siteye açıklama yapmasını rica ediorum gerçekten çok enteresan bi konu çünkü.

ayrıca 37.000 ytl ye aracımı aldım 37.000 ytl ye şu araçlar alınır diyen arkadaşlardan tavsiyem hangi arabaysa o buyursun gelsin bi kıyaslayalım.

ACTİVE modelle karşılaştırmayalım lütfen özellikle emotionları ;)

Lordrivendel
12/07/2007, 08:43
Linea punto bandında falan uretilmiyor.
Desteksiz atmaya daha ne kadar devam edilecek bakalım.
Bencede sadece konunun silinmesi yeterli degil, asilsiz iddaalarda bulunan arkadasinda gerektigi sekilde uyarilmasi gerekiyor.

grande06
12/07/2007, 12:16
haydaa ben bu konuyu daha bugün farkettim yaf ama gerçekten enteresan bi konuymuş.Ama bu fiatla ve şu üretici firmayla irtibata geçen arkadaşların gereken cevabı aldığında siteye açıklama yapmasını rica ediorum gerçekten çok enteresan bi konu çünkü.

ayrıca 37.000 ytl ye aracımı aldım 37.000 ytl ye şu araçlar alınır diyen arkadaşlardan tavsiyem hangi arabaysa o buyursun gelsin bi kıyaslayalım.

ACTİVE modelle karşılaştırmayalım lütfen özellikle emotionları ;)

wallabazen yazılarında gercekten katılıyorum sana ama tutupta 37 milyara punto almam kıyas istersende citoen c4 - fort mondeo yeni kasa- honda sport peguet 307 le yanyana bi koy istersen daha bir çok arabada war yaniiiiii ama bence bu konuyu burda değil başka bir konuda tartışabiliriz yani kavga mayetinde değilde acıklığa kavuşturma maaiyetindeee ok

GaladrieL
12/07/2007, 12:44
yani arkadaşlar bu mevzunun özeti, "bizim koltuklar değil, konu feykmişş feykk"
:)

Lordrivendel
12/07/2007, 12:58
yani arkadaşlar bu mevzunun özeti, "bizim koltuklar değil, konu feykmişş feykk"
:)
Olay budur :):X

femoli
12/07/2007, 13:57
hehehe yaw var ya bu işte bir bit yeniği varya hadi hayırlısı birisi çok emin bir şekilde ortaya çıkıp bir takım şeyler söylüyor ve bu kişi iki gün sonra tükürüğünü yalıyor bu işte bir iş var sanki derin devlet burayada el attı gibi ne dersiniz olabilirmi :D:D:D:D:D

grande06
12/07/2007, 15:18
kurtlar vadisi ırakta,kurtlar vadisi pusu ve şimdi yaz sezonu yeni dizi kurtlar vadisi ve derin devlet punto forumda kimse kaçırmasın

saat:00-00 la 00:00 arası hergün aynı kanalda grandepuntotr.com da:D:D:D

ABNEW
12/07/2007, 15:29
GP nin zaten haketmiş olduğu itibarına tekrar kavuşması güzel:)Sıra Linea da...

GaladrieL
12/07/2007, 15:38
bişi değil ortalığı ayağa kaldırdık..fakslar, e-mailler, telefonlar...

femoli
12/07/2007, 16:02
sanırım o mailler ve fax lar yerine ulaştıki 180 derece bir dönüş yaşandı ne diyelim allah ıslah etsin

06kaymak
12/07/2007, 16:05
evet ulasti femoli...:)

Gkhan
12/07/2007, 16:22
yerse ;)

İbrahimKC
12/07/2007, 17:14
Konunun açıldığı ilk günden beri merakla takip eden biri olarak, duyarlı davranan tüm arkadaslarımı canı gönülden kutluyorum.

GrandePuntoTR ailesinin kuru gürültüye pabuç bırakmayan, sadece gerçekler üzerine kurulmuş bir aile olduğumuzu sanırım herkes anlamıştır.

Olayının aydınlanmasında rol alan tüm arkadaslara teşekkür ederim..

xtremetrx
12/07/2007, 20:24
şimdi ne olcak tükürdüğünümü yalıyor arkadaş ? 90 derece döndü

Lordrivendel
13/07/2007, 08:41
Basindan beri soyledim, bu kasitli yapilmis bir sey, planlanmis bir sey... Arkadasin ayni gun actigi 2 topic'te de anafikir ayni...

femoli
13/07/2007, 09:01
Bu konuyu bu arkadaşı araştıracak neden böyle yaptığını öğrenebilecek kimse yokmu muhakkak bu arkadaşın fabrikada çalışıp bize üye olan arkadaşları vardır

bilen yokmu

Lordrivendel
13/07/2007, 11:05
Ben fabrikada çalıştığını falan sanmıyorum...

eakbas
13/07/2007, 11:16
firması ile görüşülebilirmi acaba? elemanınız böyle seyler soyluyor diyip siteden bakmaları sağlanabilse ne olur acaba?

MOZDİ
13/07/2007, 11:42
bende merakla bu konuyu takip edenlerdenim

bir deyim vardır hani - özrü kabahatinden büyük diye -

punto dedi arkadaş, sonra özür linea bahsettiğim di dedi

harbiden özrün kabahatinden büyük oldu şimdi, yeni satışa sunulmuş bir aracın
hakkında yazdığın bu ithamlarla , hem çalıştığın firmayı ki çalışıyorsan eğer, hem de yeni satışa sunulmuş arac hakkında böyle yazarak fiat camiasını zan altında bıraktın

Martus tan veya Fiattan gelen cevabı veya yorumu da merak ediyorum bu arada, bu konuyla ilgili yetkili yerlerle irtibata geçen arkadaşlara hala cevap gelmedi sanırım

kıssadan hisse dersek ; burası feyk yeri değil arkadaşlar, bu siteyi Türkiyenin her yerinden , meslekleri ve ilgi alanları birbirinden çok farklı , farklı yaş gruplarından oluşan sorumlu ve aklı başında insanlar takip ediyor. Böyle bir konu açıldığı zaman, buradaki herkes bi şekilde anında yetkili yerlere tanıdıkları veya çevresindekilerinin de yardımıyla yetkili mecralara ulaşabilir, bilgi alabilir. Bunun bilincinde olalım...

Misafir2
13/07/2007, 11:52
arkadaşlar faksa cvp verilmesını beklıyorum verıldığı gıbı burda sızınle paylaşacağım?

GaladrieL
13/07/2007, 11:54
Arkadaşlar bende e-mailime cevap bekliyorum hala.. Daha önce de söylemiştim, Fiat çağrı merkezinden telefonla teyid aldım, mail kendilerine ulaştı çoktan ve konuyu inceliyorlar.. İlgili birimden yanıt gelir gelmez sizlerle paylaşacağım..

anvil
13/07/2007, 11:57
1 deli kuyuya taş attı 40 akıllı çıkaramadı. sallayın gitsin. puntomuz temize çıktı ya :) kapayın bence artık bu konuyu

nejatb
16/07/2007, 15:46
fiat'tan yada tofaş'tan acıklama gelmedi mi?

gelmesi lazımdı şu saate kadar.

ufukbzk84
16/07/2007, 16:19
valla arkadaşlar bi hafta tatile gittik... ortalık karışmış :D ... de bu konu çok enteresan bi hal almış... ben bu iddayı ortaya atan kişinin yazdığı mesajları okuyamıyorum... ve konu eksik kalıyo.. ama şu bir hafta içinde olmuş en enteresan konu...

anvil
16/07/2007, 16:27
konuyu kapatmamışlar arkadaş da bütün mesajlarını silmiş.

ufukbzk84
16/07/2007, 16:36
o zaman ya art niyet var.. yada bu arkadaş konuşulanların bu noktaya geleceğini tahmin etmedi... yada çalıştığı şirketten korktu... kendi mesajlarını sildi...