PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor kulağından olabilir mi?

ayaman
01/07/2012, 16:45
Slm dostlar dün gece arabanın altını vurdum baktım görünürde bir şey yok yola devam edeyim dedim aracı hareket ettirdim gaza yüklendim araç tak tak tak tak vuryor azer bülbül gibi titriyor. Aracı 100 km hıza çıkardım debriyaja bastïm sesi kesiyor gazq yüklendiğimde küt küt vuruyor acaba motor kulağından olabilir mi? Eğer motor kulağıysa nasıl olqbilir ki anlamadım. Şimdiden yardımlarınız ićin teşekkûrler

tayfux
01/07/2012, 16:48
kesinlikle olabilir..ama alttan darbe ile kırılacak bir parça değil motor kulağı..oradaki başka bir organda da sıkıntı olabilir..arabayı kapat ve motoru sağa sola oynatmaya çalış eğer o sesi yine duyuyorsan kulaktandır..

cosworth20
01/07/2012, 16:49
şanzıman takozu da olabilir. o altta .

ayaman
01/07/2012, 16:53
kesinlikle olabilir..ama alttan darbe ile kırılacak bir parça değil motor kulağı..oradaki başka bir organda da sıkıntı olabilir..arabayı kapat ve motoru sağa sola oynatmaya çalış eğer o sesi yine duyuyorsan kulaktandır..
Iyide o koskoca motoru nasıl nerden oynatıcam hiçbir fikrim yok. Belki daha öncesinden motor kulağı miyadını doldurmuştur bu da bahane oldu. Altını sağlam vurdum :) ama canımı cok sıktı.

ayaman
01/07/2012, 16:58
Ya bu puntoyu çok seviyorum tek sevmediğim yanı yumurtanïn üstünden dahi geçsem altının küt diye vurması.

kdrrshnn
01/07/2012, 17:13
bizim arkadaşın fiorinoda giderken alttan ses geliyordu dediğiniz gibi motor takozlarındanmıs serviste yapıldı

tayfux
01/07/2012, 17:51
Iyide o koskoca motoru nasıl nerden oynatıcam hiçbir fikrim yok. Belki daha öncesinden motor kulağı miyadını doldurmuştur bu da bahane oldu. Altını sağlam vurdum :) ama canımı cok sıktı.
hcam motor kulağının yeri bellidir zaten oralardan sallayın biraz yada motoru çalıştır kaputu aç titreme normal mi bak oradan da biraz olsun anlaşılabilir..

celenlee
01/07/2012, 18:10
Motor kulağı/takozu arızası vuruntu sadece gaza yükendiğinizde ve gazdan ayağınızı çektiğinizde olur diye biliyorum biraz da röantide. Normal devrinde giderken vuruntu yapmaması lazım yanış mı biiyorum acaba??

takres
01/07/2012, 18:24
aracın altında demir bir boru var...o şanzımana sürtüyor olabilir...lifte kaldırıp bakın bi...

Ziyaretci037
01/07/2012, 18:25
Egsoztan da olabilir titredikçe yukarı vuruyodur ona da bi baktırın..

yokum
02/07/2012, 01:06
Aracın altında sağdan sola uzanan kaza anında motorun düşmesini engelleyen bir metal bar mevcut. Altı vurulduğunda genelde o bar manifolda vurarak ses yapıyor. Düzeltildiğinde sesi kesiyor. Umuyorum sorun budur. Çok basit birşey. Imkanınız varsa bir levye ile düzeltebilirsiniz. Dediğim gibi. Umuyorum sorun bu kadar basittir. Kolay gelsin.

sedat06DF5649
03/07/2012, 11:40
aynı sorun bendede vardı arkadaşım motor kulağı değişti araç çalıştırırken de küt küt die vuruyormu bende vuruyordu gaza basınca tak die ses geliodu motor kulağından dediler değiştirdim ses yok şimdi ama şanzıman kulağıda olabilir. ama cok sorun yapma değiştir hemen daha zarar olmasın.

servt
03/07/2012, 12:31
motor kulağı olduğunu zannetmiyorum . 2 teker arasında uzanan bir demir var o egzoza değiyordur. başıma çok geldi:) gaza yüklendiğinde ve dönüşlerde ses dahada artıyorsa kesin ondandır.

ayaman
03/07/2012, 13:38
herkese çok teşekkür canlar dediğiniz hepsine tek tek bakacağım bakalım neyden kaynaklanıyor

yokum
03/07/2012, 18:44
Sonucu yazın. Merak ederiz:)

M@GIC
04/07/2012, 10:08
genelde şanzıman kulalağı sorun çıkarıtıryor. Motor ya da şanzıman kulağından birisidir.

ayaman
04/07/2012, 11:28
evet arkadaşlar aracın orasına burasına baktım görünürde birşeyi yoktu dediğiniz her bir şeye baktım işin içinden çıkamadım sonunda sanayinin yolunu tuttum. aracın sorunu sol aks yalan olmuştu yani sorun sol taraftaki aksten kaynaklıydı değiştim yağ gibi oldu. parça fiyatı 150tl+30 tl şanzuman yağı(3 litre)+50 tl işçilik bence çok uygun ;) toplam 230 tl tuttu ;) bir daha çukura tümseklere mi vurmak asssssslaaaaaaaaaaaaaaaaa .... nerde çukur tümsek görünce nenni nenni geçiyorum fena akıllandım :D