PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Astra J 1.4T Sport vs Focus 1.6 Titanium

OzzY
28/06/2012, 20:50
yine ben ve karar aşaması :) daha önce astra j vs a3 sormuştum. annem a3te almam madem o parayı vericem sıfır alıcam diyince. bugun beraber opele gittik, Astra 1.4T Sport ActiveSelect düşündüğüm araç, her ne kadar annem corsa ve astra h yutturmaya çalışsada yok dedim onu alıcağıma kendi arabamı kullanmaya devam ederim.
Neyse, madem geldik fordada bakalım diyip forda geçtik, satış temsilcisi(kendisi eskiden birmotta çalışyormuş, epey uğraştırmışız özür diliyim tekrar :) ) ve annem focusuda aklıma soktu.

Yani şuan 2 alternatifim var,
1. Astra j 1.4T sport ActiVe Select 49250
2. Focus 1.6 PowerShift Titanium Metalik 47610

astraya en çok çeken sebep 1.4T olması.

Nedersiniz ve neden?
Ayrıca alternatif olabilir maksimum limit 49250, otomatik ve en az C sınıfı olucak. 2.elde en eski 2010 model.

Teşekkürler

04.07
bugun işlemi sonlandırdım gibi, ani bir karar değişikliği ile dizele geçtim, showroom arabasını aldım,
titanium hb tdci 115 beygir aytozu gri(eski titanium) + otomatik park(ön arka park sensörü + katlanabilir dış ayna) 53900e bitirdik yarın peşinatını veriyorum

fikir bildiren yardımcı olan herkese tekrar ve teker teker teşekkürler.

Engin_T
28/06/2012, 20:56
Bence astra Ozan, turbo olması nedeniyle gaza yüklenmedikçe az yakar die düşünüyorum ayrıca focus atmosferik motorlarını kaldırıp yerinde 1000lt ecoboost turbo beslemeli motorlarını getirecek 100hp ve 125hp olmak üzere..

omer06
28/06/2012, 21:33
yeni kasa yeni motor astra dururken bakma bile bide beyaz olsun..bide astrayı chiplersin tamamdır...

takres
28/06/2012, 21:36
ben focus diyorum...güncel kasa style bir arkadaşımda var gayet güzel bence...125 hp ve lpg uyumu süper aracın...arkadaş aracı alır almaz lpg taktırdı 25000 km oldu hiçbir sorun yok...performans olarak 120 km ye kadar 110 hp hdi ın gerisinde kalıyor sonrasında ise benzinli olmasının avantajı ile geçiyor tabi :)
birde bu titanium fiyatı sana mı özel ozan? yoksa bende bu fiyattan alabilir miyim? :)

edit: ikinci elde olur demişsin :)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-kazasiz-boyasiz-53000-de-2010-scirocco-90737793/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-sahibinden-160-bg-scirocco-82044996/detay

uzuncocuk
28/06/2012, 22:38
yakıt durumu problem degılse astra...ama bence yeni kıa ceed consept 1.6 135 ps otomatık.. 51000 lıste fıyatı ama tahmınım 48-49 aralıgında alınabılır... yada i30 otomatık derım ben...

OzzY
28/06/2012, 22:49
Bence astra Ozan, turbo olması nedeniyle gaza yüklenmedikçe az yakar die düşünüyorum ayrıca focus atmosferik motorlarını kaldırıp yerinde 1000lt ecoboost turbo beslemeli motorlarını getirecek 100hp ve 125hp olmak üzere..
yakıtını bilmiyorum ama DHde hiçte 140hp gibi gitmedi yazılmış, yarın test aracı bulmaya çalışıcam.

yeni kasa yeni motor astra dururken bakma bile bide beyaz olsun..bide astrayı chiplersin tamamdır...
facebooktan dedidiğim gibi focusun kasası daha yeni :) motoru test etmem lazım. focusta gece gri diye bir renk var gündüz lacivert gece siyah gibi onu düşünüyorum :) astra olursa %99 siyah :)

ben focus diyorum...güncel kasa style bir arkadaşımda var gayet güzel bence...125 hp ve lpg uyumu süper aracın...arkadaş aracı alır almaz lpg taktırdı 25000 km oldu hiçbir sorun yok...performans olarak 120 km ye kadar 110 hp hdi ın gerisinde kalıyor sonrasında ise benzinli olmasının avantajı ile geçiyor tabi :)
birde bu titanium fiyatı sana mı özel ozan? yoksa bende bu fiyattan alabilir miyim? :)

edit: ikinci elde olur demişsin :)

Volkswagen Scirocco 1.4 TSI Sportline 2010 Model 49.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Füme renk - 90737793 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-kazasiz-boyasiz-53000-de-2010-scirocco-90737793/detay)
Volkswagen Scirocco 1.4 TSI Sportline 2010 Model 50.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Beyaz renk - 82044996 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-sahibinden-160-bg-scirocco-82044996/detay)
lpg şuan hiç aklımda yok ama takılabiliyor olması avantaj tabi. mondeoda test etmiştim iyi gidiyordu. 100hp tdciın ne kadar arkasında kalıyor, bu karşılaştırma önemli bi kriter benim için en iyi tanıdığım motorlardan biri :)
bana özel kısmı fazla değil esas özel kısmı koç personeli indirimi :) amcam sağolsun :) sciroccoyu tamamen unutmuşum anneme bir göstereyim :)

yakıt durumu problem degılse astra...ama bence yeni kıa ceed consept 1.6 135 ps otomatık.. 51000 lıste fıyatı ama tahmınım 48-49 aralıgında alınabılır... yada i30 otomatık derım ben...

yakıt durumu çok problem değil ama az yakması tercihim tabii. uzakdoğu arabalarına karşı önyargılıyım :)

ABNEW
28/06/2012, 22:53
Astra mı Focus mu dersen o zaman Astra derim ama Astra mı x mi dersen x i seçme ihtimalim %90 Ozan :)

uzuncocuk
28/06/2012, 22:53
yakıtını bilmiyorum ama DHde hiçte 140hp gibi gitmedi yazılmış, yarın test aracı bulmaya çalışıcam.

facebooktan dedidiğim gibi focusun kasası daha yeni :) motoru test etmem lazım. focusta gece gri diye bir renk var gündüz lacivert gece siyah gibi onu düşünüyorum :) astra olursa %99 siyah :)

lpg şuan hiç aklımda yok ama takılabiliyor olması avantaj tabi. mondeoda test etmiştim iyi gidiyordu. 100hp tdciın ne kadar arkasında kalıyor, bu karşılaştırma önemli bi kriter benim için en iyi tanıdığım motorlardan biri :)
bana özel kısmı fazla değil esas özel kısmı koç personeli indirimi :) amcam sağolsun :) sciroccoyu tamamen unutmuşum anneme bir göstereyim :)

yakıt durumu çok problem değil ama az yakması tercihim tabii. uzakdoğu arabalarına karşı önyargılıyım :)

o zaman sana tek önerim kalıyor 2011 audı a1 atractıon dsg 45-46 arasına bulursun.. 122 ps arac ama rcz ye 400 m de 2 boy fark atıyor desem??? yaklasık 1 hafta kullandım... stabıl kullanımda gercekten az yakan ama agresıf kullanımdada bırcok akranına toz yutturan bır makına.....

uzuncocuk
28/06/2012, 22:56
Audi A1 1.4 TFSI Ambition 2011 Model 46.000 TL Galeriden satılık ikinci el Kırmızı renk - 88670206 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-ermer-den-2011-mod-9200-km-audi-a1-1-4-tfsi-s-tronic-122-bg-88670206/detay) mesela bır orneği bu arac ... eger bıraz performans ıstegın varsa mutlaka düşün....

takres
28/06/2012, 23:19

Ozan benim bildiğim 90, 95,109 ve 115 hp 1.6 tdci var...
eğer kastettiğin 109 hp tdci ise 110 hp hdi ile aynı motora sahip..psa grubunun motoru...

OzzY
28/06/2012, 23:38
Astra mı Focus mu dersen o zaman Astra derim ama Astra mı x mi dersen x i seçme ihtimalim %90 Ozan :)
mesela abi :) sen olsan ne alırdın

Audi A1 1.4 TFSI Ambition 2011 Model 46.000 TL Galeriden satılık ikinci el Kırmızı renk - 88670206 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-ermer-den-2011-mod-9200-km-audi-a1-1-4-tfsi-s-tronic-122-bg-88670206/detay) mesela bır orneği bu arac ... eger bıraz performans ıstegın varsa mutlaka düşün....
küçük araç istemiyorum, birde aynı muhabbetler başlıcak parçası pahalı bakımı pahalı vs

Ozan benim bildiğim 90, 95,109 ve 115 hp 1.6 tdci var...
eğer kastettiğin 109 hp tdci ise 110 hp hdi ile aynı motora sahip..psa grubunun motoru...
aynen 109, 1e1 aynı bildiğim kadarıyla. cmaxten dolayı yakından tanıyorum. en son ankaradan geldik, punto ciddi olarak yoruyormuş cmaxle gelince farkettim :)
sciroccoyu söyledim anneme az önce, 2.eli kaldırdım komple dedi ama aklıma yatan bi araç bulursam ikna edebilirim belki ancak manuel çok düşünmüyorum açıkçası.

ABNEW
29/06/2012, 00:03
Ozan, C segmentinde eski kasa A3(uygun fiyatlı), Kia Ceed-Proceed, Megane Coupe, Guilietta yı düşünürüm.Bunlardan Alfa ve Audiyi ilk sıraya Megane ve Proceedi de ikinci sıraya koyarım...

OzzY
29/06/2012, 00:10
Sonuna kadar A3 ama olmayınca olmuyor abi :) kendi paramı kazandığım zaman diyelim artık :)

asil
29/06/2012, 00:17
bence i 30 boş geçme focusuda astrayıda katlar her anlamda...

takres
29/06/2012, 00:47
Ozan, C segmentinde eski kasa A3(uygun fiyatlı), Kia Ceed-Proceed, Megane Coupe, Guilietta yı düşünürüm.Bunlardan Alfa ve Audiyi ilk sıraya Megane ve Proceedi de ikinci sıraya koyarım...

ahh ahh abi bir yıl boyunca megane coupe 1.6 dci 130 hp yi bekledim...Gelmesine geldi ama opsiyonlar hariç 62 bin lira para istiyorlar :(
ozan ilgilenmezsin sanırım ama yine de yazayım makyajsız kasa full 1.5 dci 110 hp megane coupe leri 50 bin liraya bırakıyorlar haberin olsun...

OzzY
29/06/2012, 01:09
evet fransızlar ve doğular filan ilgi alanımın dışında :)
ps: a3 çalışmalarına başladım tekrar :)
https://www.dod.com.tr/VehicleCard.aspx?vehicleID=375252&fb_source=message
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-ercinar-dan-beyaz-full-audi-a3-1-4-tfsi-ambition-3-kapi-sunrof-91920069/detay

ABNEW
29/06/2012, 15:02
ahh ahh abi bir yıl boyunca megane coupe 1.6 dci 130 hp yi bekledim...Gelmesine geldi ama opsiyonlar hariç 62 bin lira para istiyorlar :(
ozan ilgilenmezsin sanırım ama yine de yazayım makyajsız kasa full 1.5 dci 110 hp megane coupe leri 50 bin liraya bırakıyorlar haberin olsun...

Evet Serhat, ben de kesinlikle öneriyorum Ozana ama Fransız diyor :)

1.6 dci 130bg gerçekten güzel bir araç.Ancak fiyatı biraz uçmuş 1.5 dci lere göre.Bu arada 1.6 dci 160bg gibi bir versiyon daha çıkaracaktı Renault...

Ziyaretci036
29/06/2012, 15:13
dünya kadar hacmin olacağına fındık kadar turbon olsun. turbolu araçtan şaşma derim.

Ziyaretçi034
29/06/2012, 16:23
o kadar çok trend focus varki etrafta, focus olsun, jetta olsun, symbol olsun hepsi şirket arabası, rent a car aracı gibi gözümde nedense, saydığım araçların fiyatları, motorları v.s. hiç birinde olumsuzluk say deyin sayamam ama bu araçların gözümdeki değeri o. o yüzden astra. ayrıca modifiyeye daha yatkın olması başka bir cezbedici etken. irmscher kit ile tadından yenmez :) imkanın varsa sport donanıma afl kit'te eklettir, sonradan xenondur bilmem nedir uğraşmazsın, zaten sonra para versende işe yaramıyor malum muayene mevzuları

https://www.autoblog.nl/gallery/0_Tuners/Irmscher/Opel_Astra/slides/Opel_Astra_Irmscher_04.jpg

scirocco demişsin, 2 kapı olması sıkıntı değilse bence gtc'de güzel bir alternatif

ABNEW
29/06/2012, 17:04
Eğer 3k ihtimali varsa ben de Astra Sport derim kesinlikle.Proceed, Megane Coupe, A3 ve Astra Gtc iyi tasarıma sahip 3k lar.Sciroccoya ise hiç ısınamadım.Son tercihim olur... hatta o da olmaz :)

OzzY
29/06/2012, 19:46
o kadar çok trend focus varki etrafta, focus olsun, jetta olsun, symbol olsun hepsi şirket arabası, rent a car aracı gibi gözümde nedense, saydığım araçların fiyatları, motorları v.s. hiç birinde olumsuzluk say deyin sayamam ama bu araçların gözümdeki değeri o. o yüzden astra. ayrıca modifiyeye daha yatkın olması başka bir cezbedici etken. irmscher kit ile tadından yenmez :) imkanın varsa sport donanıma afl kit'te eklettir, sonradan xenondur bilmem nedir uğraşmazsın, zaten sonra para versende işe yaramıyor malum muayene mevzuları

https://www.autoblog.nl/gallery/0_Tuners/Irmscher/Opel_Astra/slides/Opel_Astra_Irmscher_04.jpg

scirocco demişsin, 2 kapı olması sıkıntı değilse bence gtc'de güzel bir alternatif
2.el tamamen iptal gibi olursa sadece a3 için olur oda %10 ihtimal :)
GTC veya AFL vs bütçe dışında 49000tlden 1 kuruş çıkmıyor zaten ben bile emin değilim bu arabalara bu kadar para gömmek doğrumu diye şeytan diyor git 36500e fiesta al... ama bugun otokoçta enaz 7-8 kere focus-fiesta in bin yaptım fiestada puntoya göre + bişey pek yok yani sırf sıfırlamak içinde 17-18tl vermem. focusta varmı o fark bilmiyorum :)

bu yeni kasa focusu astradan çok daha az görüyorum trafikte hatta 5e1 bile diyebilirim ankara ve izmir için ama 1-2 sene sonra şirketlere yayılır tabii. yinede trendle titanium arasında dünya kadar fark var dış görüntüdede.

Eğer 3k ihtimali varsa ben de Astra Sport derim kesinlikle.Proceed, Megane Coupe, A3 ve Astra Gtc iyi tasarıma sahip 3k lar.Sciroccoya ise hiç ısınamadım.Son tercihim olur... hatta o da olmaz :)
astra 3k limit dışı abi, alacağım arabayı enaz 5-6 sene kullanacağım hatta benden sonrada kardeşim filan kullanır o yüzden ön yargılı olduğum bir araca yanaşmak istemiyorum pişman olursam dönüşü yok :)

bu arada astra tam otomatik focus çift kavramaymış, astrayı hala test edemedim (izmirde 1 bayiide var onuda patronun yakınına vermişler pazartesi gelicekmiş) tam otomatik olması performansı epey törpülüyormuş DHde yazılana göre. focusta ise kalkışta hafif bir boşluk var kavramadan dolayı yani kökleyerek kalkınca kavrayana kadar araba biraz bağırıyor sonra kalkıyor onun dışında oldukça başarılı şanzıman.

birde civic test ettim focus daha iyi gibi geldi performans olarak. şanzımanda ise kesinlikle focus önde. iç plastik kalitesi ise yerlerde :)
bide tüp takmışlar test aracına neden bilmiyorum ama yüklenince ötüyordu :)

fhmnl
29/06/2012, 20:23
1.4 t siyah veya bayaz astra. iç mekan işçilği dış görüntü olarak focustan bariz biçimde öndedir. otomatiklerini bilmiyorum o konuda performans olarak yorum yapamam. sonuç olarak astra yan i :)

Du Hast
29/06/2012, 22:56
Ozan astrayı al git derim. niye diye sorarsan; opelin aktarması rezalettir ancak focus powershitfgfdgh vites kutusu çift kavrama ve sorun çıkartma ihtimali fazla, active select tam otomatik vites kutusu. ha manuel olacaksa kesin focus derim.

OzzY
29/06/2012, 23:20
garanti kapsamında çıkaracağı sorunlar çokta önemli değil :)
ford cvtden dersini almıştır diye düşünüyorum. astra büyük ölçüde 2. planda kaldı şanzımanı nedeniyle ancak test edince netleşicek.

47750tl bu araca bağlanırmı o ise hala muallakta...

OzzY
30/06/2012, 13:12
iyice kararsız kaldım :S otomatikten vazgeçip, bi alt versiyon dizel focus veya sporta donanım ekleyip benzinli astramı alsam acaba

uzuncocuk
30/06/2012, 13:34
edc sanzuman dızel, bir yasında bir megane alamazmısın o fıyatlara
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-megan-3-en-dolu-modeli-90436722/detay
bunun gibi... karsı oldugun markalarda var ne varsa:)

amoleddarkness
30/06/2012, 13:38
2. el alabiliyorsan hiç düşünmeden a3 al illa 0 olacaksa astradan devam

OzzY
30/06/2012, 22:23
focusta bi indirim daha aldım, fiyat farkı epey açıldı pazartesi testedip %90 kaporasını yatırıyorum :)

edc sanzuman dızel, bir yasında bir megane alamazmısın o fıyatlara
Renault Megane 1.5 DCi Dynamique 2011 Model 47.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Siyah renk - 90436722 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-megan-3-en-dolu-modeli-90436722/detay)
bunun gibi... karsı oldugun markalarda var ne varsa:)

6 sene symbol kullandık ozamanlar küçüktüm ama çok sevmezdim zaten zorla sattırıp cmax aldırdım :)

2009 yazında 1 hafta megane II benzinli tam otomatik kullandım, punto bile daha iyiydi :) özellikle şanzıman ve direksiyon tepkisi olarak.

uzuncocuk
30/06/2012, 22:29
focusta bi indirim daha aldım, fiyat farkı epey açıldı pazartesi testedip %90 kaporasını yatırıyorum :)

6 sene symbol kullandık ozamanlar küçüktüm ama çok sevmezdim zaten zorla sattırıp cmax aldırdım :)

2009 yazında 1 hafta megane II benzinli tam otomatik kullandım, punto bile daha iyiydi :) özellikle şanzıman ve direksiyon tepkisi olarak.

öncelikle sonu hayırlı olsun gerısı hıkaye:) ama megane 3 symbol ve megane 2 ile kıyaslanmamalı...ben benzinli focus ile edc sanzımalı megane 3 ü kıyaslamam bile. focus alırsan ben üzülürüm sahsen... ama dedimya senin fikrin... sen istiyorsan sorun yok kardeşim

ABNEW
30/06/2012, 22:32
öncelikle sonu hayırlı olsun gerısı hıkaye:) ama megane 3 symbol ve megane 2 ile kıyaslanmamalı...ben benzinli focus ile edc sanzımalı megane 3 ü kıyaslamam bile. focus alırsan ben üzülürüm sahsen... ama dedimya senin fikrin... sen istiyorsan sorun yok kardeşim

Ümit, Ozanın kafasını karıştırma şimdi :) Zaten çok kararsız :)

Focus beğeniliyorsa, fiyat avantajı da varsa hayılı olsun diyelim Ozan ;) Zaten ikinci elde de tutulmuş bir araç.Astradan daha iyidir piyasası...

takres
30/06/2012, 22:40
Ozan şimdiden hayırlı olsun...Açıkcası bende araç alacağım ama ağustostan sonra almak istiyorum 2013 olsun diye...sen aracı hemen mi teslim alacaksın?
Birde koç vs indirim olmadan titanium 1.6 tdci 115hp veya 1.6 125 hp focus u ne kadara bırakıyorlar bir bilgin var mı?

uzuncocuk
30/06/2012, 22:40
[QUOTE=ABNEW;704409]Ümit, Ozanın kafasını karıştırma şimdi :) Zaten çok kararsız :)

Focus beğeniliyorsa, fiyat avantajı da varsa hayılı olsun diyelim Ozan ;) Zaten ikinci elde de tutulmuş bir araç.Astradan daha iyidir piyasası...[/QUO iyi bakalım öyle olsun....:) sileyim mi yorumu:)

OzzY
01/07/2012, 00:37
liste fiyatı 45950 yazıyo megane için(benzinli) pazartesi dizel için maisle bi konuşayım bakalım bakmaktan bişey çıkmaz :)

Ümit, Ozanın kafasını karıştırma şimdi :) Zaten çok kararsız :)

Focus beğeniliyorsa, fiyat avantajı da varsa hayılı olsun diyelim Ozan ;) Zaten ikinci elde de tutulmuş bir araç.Astradan daha iyidir piyasası...
ben astranın 2.eli daha iyi düşünüyordum ama bu yorum içimi rahatlattı abi :D

Ozan şimdiden hayırlı olsun...Açıkcası bende araç alacağım ama ağustostan sonra almak istiyorum 2013 olsun diye...sen aracı hemen mi teslim alacaksın?
Birde koç vs indirim olmadan titanium 1.6 tdci 115hp veya 1.6 125 hp focus u ne kadara bırakıyorlar bir bilgin var mı?

eyw serhat, kanun değişti yılbaşında sonraki araçlar 2013 model olucak artık. yoksa beklerdim bende, 1 eylüle kadar boş durucak araba :)
pazartesi otokoça gidicem cmaxin bakımı için sorarım fiyat.

takres
01/07/2012, 00:50
:( bu 2013 olayı kötü oldu...bende 2013 alırım diye eylülü bekleyecektim...gerçi yine bekleyeceğim golf 7 den biraz umutluyum...
megane hb ler ise yerli olduğu için ve yakında makyajlı kasası geleceği için tavsiye etmem...ithal olan coupelere bak bence...fırsat araçlarında neziroğlunda 51.600 e bir araç var ama 50 ye alınır tahminim....
bu arada bende Arda abiye katılıyorum focus un piyasası daha iyi...

SteinGP
01/07/2012, 03:33
Ozan opel alma hacı. Neden dersen ara ertan abiyi sana soylesin dışardan kaliteli ama ayrıntıya girince opellerin hepsi fiyasko. Ayrıca yeni astralarin kapi hoparlorlerini degistiremiyorsun :) gel gelelim ben forduda sevmem :) ben olsam o paralara i30 bakarim arac cok iyi..
Ha birde yilbasindan sonra degil eskiden marttan sonra uretien araclar 2013 oluyordu artik hazirandan sonra uretilenler oluyor..

ABNEW
01/07/2012, 13:45
iyi bakalım öyle olsun....:) sileyim mi yorumu:)

Estağfurullah Ümit ne silmesi :)

liste fiyatı 45950 yazıyo megane için(benzinli) pazartesi dizel için maisle bi konuşayım bakalım bakmaktan bişey çıkmaz :)

ben astranın 2.eli daha iyi düşünüyordum ama bu yorum içimi rahatlattı abi :D

eyw serhat, kanun değişti yılbaşında sonraki araçlar 2013 model olucak artık. yoksa beklerdim bende, 1 eylüle kadar boş durucak araba :)
pazartesi otokoça gidicem cmaxin bakımı için sorarım fiyat.

Ozan, haklısın yeni yasayla araç hangi yıl içinde alınırsa model yılı o yıl olacak.Bu arada bakmaktan birşey çıkmaz diyorsan 1.6dci 130bg lik Meganı özellikle de Coupesini incele ;)

tayfux
01/07/2012, 13:52
astra en sorunsuz araç ödülü aldı 2012 de..1.4t motoru şu anda astranın dizel ile birlikte en çok tutulan motoru bence 2. elde sorun çıkarmaz ki zaten benzinli turbo motorlar çağımızın en modern motorları arasında ve çok tutuyor..focusa gelince şöyle bir çevreme baktığımda yeni astra hergün baya görüyorum ama focus sitede bir kişide var onda da olmasa görmem heralde fazla..ama fiyat daha önemli diyorsan focus hayırlı olsun..

OzzY
01/07/2012, 14:02
astra en sorunsuz araç ödülü aldı 2012 de..1.4t motoru şu anda astranın dizel ile birlikte en çok tutulan motoru bence 2. elde sorun çıkarmaz ki zaten benzinli turbo motorlar çağımızın en modern motorları arasında ve çok tutuyor..focusa gelince şöyle bir çevreme baktığımda yeni astra hergün baya görüyorum ama focus sitede bir kişide var onda da olmasa görmem heralde fazla..ama fiyat daha önemli diyorsan focus hayırlı olsun..

daha az olması + birşey bence :D
açıkçası focusa astradan fazla para verirmiydim bilmiyorum o yüzden astranın daha yaygın olması normal gibi ayrıca astra daha uzun süredir pazarda :)

bu arada çok düşük bir ihtmalle 1.6 ecoboost alabilirim ama manuelden vazgeçip 3000tl vermem gerekiyor, 1.0 ecoboostlar geliyormuş 125 hp ama manuel olucak gibi onlarda.

ABNEW
01/07/2012, 14:18
açıkçası focusa astradan fazla para verirmiydim bilmiyorum o yüzden astranın daha yaygın olması normal gibi ayrıca astra daha uzun süredir pazarda :)

bu arada çok düşük bir ihtmalle 1.6 ecoboost alabilirim ama manuelden vazgeçip 3000tl vermem gerekiyor, 1.0 ecoboostlar geliyormuş 125 hp ama manuel olucak gibi onlarda.

Ozan, 1.0 125bg 3 silindirli motor Forda Yılın Motoru ünvanını getirdi.Eğer bu bg de bir motor bakıyorsan kesinlikle bekle derim.1.6 atmosferikten çok daha iyi bir makine verilere göre,

Yeni Astra yeni Focustan daha fazla bence de :) Ancak genel itibariyle Focus (Eski-yeni) daha fazladır piyasada...

tayfux
01/07/2012, 14:24

sana göre artı bana göre eksi az olan arabanın parçası da 2. eli de az olur diye düşünüyorum..günümüzde parayı verdiğinde parçayı hertürlü bulursun ama 2. el konusunda bilmiyorum..geçenlerde arkadaşa fiesta aldık oradayken baya inceledim gerçekten süper araba ama fiyatı sorunca yıkıldım tdci titanium+sunroof 65 milyar dedi şok oldum..

OzzY
01/07/2012, 16:36
Ozan, 1.0 125bg 3 silindirli motor Forda Yılın Motoru ünvanını getirdi.Eğer bu bg de bir motor bakıyorsan kesinlikle bekle derim.1.6 atmosferikten çok daha iyi bir makine verilere göre,

Yeni Astra yeni Focustan daha fazla bence de :) Ancak genel itibariyle Focus (Eski-yeni) daha fazladır piyasada...

Evet abi öyleymiş :) şuan alacağım araç 1.6 atmosferik motor 125 beygir. 1.0 ecoboost kesinlikle daha iyi ancak powershift gelmicek gördüğüm kadarıyla. manuele geçersem 1.6 ecoboost 180 beygir çok çekici duruyor :)

Tayfun hocam, focus gibi bir araçta parça problem olmaz bence, bizde cmax var etrafınızda epey azdır bence, sadece kapı camını bir kaç gün bekledim parça olarak. servisin elinde olmayan parçalar acil siparişle ertesi gün geliyor genelde diğer servislerden veya otosandan. 2.el olayıda önemli tabii ancak minimum 5 sene sonra benim için :)

asil
01/07/2012, 17:15
i30:D

OzzY
01/07/2012, 18:00
imkansız :)

takres
01/07/2012, 18:14
Bende ciddi ciddi style plus veya titanium plus focus bakıyorum...arada 3000 lira fark var vermeye değer mi acaba ? Ben LPG uyumu için bu araca bakıyorum yoksa tercihim her türlü scirocco veya RCZ olurdu...
Ozan şu an sorun olmasada mezun olunca yakıt sorun olabilir...LPG uyumlu veya dizel bir araç al bence...Hem ikinci eli kesinlikle daha iyi olur...

OzzY
01/07/2012, 20:29
arada 3000tl lik bir fark yok gibi ama (zaten fordda donanım her zaman çok pahalı olmuştur) ben sonradan pişman olmamak için alabileceğimin en dolusunu almaya çalışıyorum :) bide X paket olaydı :D

bu arada focus forumunda okuduğuma göre style kalkıcakmış yerine trend x gelicekmiş donanım biraz daha düşmüş oluyor bu durumda ancak fiyatlar belli değil. yarın ford.com.trnin güncellenmesini, en kötü ihtimalle bayiilerin bilgili olacağı söyleniyor. birde sony geri geliyormuş paketlerin biriyle.

yakıt içinse 2 sene sonrasını şimdiden düşünmek istemiyorum zaten ne olacağı belli değil.

takres
01/07/2012, 21:34
x pakete 5 bin lira para istiyorlar :@ resmen şahin parası...

Du Hast
01/07/2012, 22:07
A3 al :D :D audi lan ciddiyim bak :D

OzzY
02/07/2012, 00:31
x pakete 5 bin lira para istiyorlar :@ resmen şahin parası...
aynen öyle :( xenon isterdim ama o parayı vermem. belki servisten farları alıp uygularım...

A3 al :D :D audi lan ciddiyim bak :D

yaramı deşme :S

Du Hast
02/07/2012, 01:13
aynen öyle :( xenon isterdim ama o parayı vermem. belki servisten farları alıp uygularım...

yaramı deşme :S
kuzenim geldi 2 3 gün önce almanyadan bizede uğradı, A6 3.0 tdi quattro. Chip yaptırmış birde 275 hp civarı, 500 nm u geçmiş tork. gaza basınca önden gök gürültüsü gibi ses geliyor sonra koltuğa gömülüp kafanı kaldıramıyorsun :D

diyeceğim o ki atmosferik alma, devri bitti artık turbolu bir araç al 3 - 4 fazla ver ya da temiz ikinci el bul turbolu araç al. inan yemin olsun akşam alfa ile çıktım 2.0 t.spark motor, 2500 devirde gazı köklyorum haydi haykır diye ağırdan ağırdan hızlanıyor. devrini aldımı neysede 1.3 multijet gibi bir anda kafayı kaldırmıyor düşük devirde.

fiery_hunter
02/07/2012, 01:27
benim tercihim belli :)

OzzY
02/07/2012, 01:31
kuzenim geldi 2 3 gün önce almanyadan bizede uğradı, A6 3.0 tdi quattro. Chip yaptırmış birde 275 hp civarı, 500 nm u geçmiş tork. gaza basınca önden gök gürültüsü gibi ses geliyor sonra koltuğa gömülüp kafanı kaldıramıyorsun :D

diyeceğim o ki atmosferik alma, devri bitti artık turbolu bir araç al 3 - 4 fazla ver ya da temiz ikinci el bul turbolu araç al. inan yemin olsun akşam alfa ile çıktım 2.0 t.spark motor, 2500 devirde gazı köklyorum haydi haykır diye ağırdan ağırdan hızlanıyor. devrini aldımı neysede 1.3 multijet gibi bir anda kafayı kaldırmıyor düşük devirde.
valla performans beklentim yok, 1.0 otomatik gelmiyor ne yapıcam bilmiyorum. 2.el ihtimali tamamen kalktı. fordun almanya sitesine baktım ordada yok 1.0 otomatik, 1.0 125 hp 1.6 atmosferik 125 hp ile hemen hemen aynı fiyat. ama otomatikten vazgeçesim yok pek...

benim tercihim belli :)

benimkide :D ama nuh diyor peygamber demiyor

takres
02/07/2012, 20:21
bu a3 sadece bana mı çekici gelmiyor anlamadım :S
bu arada bende bugün ford a gittim dediğin gibi style kalkıyormuş ozan...bende titanium düşünmeye başladım...1.6 125 hp düz vites opak titanium a 46000 lira dediler. Plus paketi ekleyince 48 i bulacak sanırım...Karasız kaldım :S

OzzY
02/07/2012, 20:57
eğer manuel alıcaksan kesinlikle 1.0l ecoboost düşün derim. benim işte iyice sarpa sardı istanbuldan gelen fiyat yanlış araç içinmiş, bayiiden aldığım fiyat yeni ay girince 2000tl fırlamış. bugun otokoçtan güzel fiyatlar almıştım ama istanbulun yanından geçmiyo diye fazla ilgilenmedim yarın tekrar gidip bu sefer kesinleştircem umarım. bi taraftanda bu yaşta bu kadar pahalı araba senin neyine diye bastırıyolar hiç bilmiyorum ne olucak...

ibrahim06
02/07/2012, 21:14
Ozan sanırım kararını vermişsin. Bu ikisi arasında olunca benim tercihim Astra. Ozak doğu arabalarına karşı önyargılı olma. Onlar da bu işi çok iyi öğrendiler. Hele koreliler sınıf atladılar.

takres
02/07/2012, 21:50
evet manuel alacağım ama alır almaz LPG dönüşümü yaptıracağım için ecoboost düşünmüyorum...LPG olayı olmasa ford da direk 1.6 ecoboost bakarım...

OzzY
02/07/2012, 22:17
Ozan sanırım kararını vermişsin. Bu ikisi arasında olunca benim tercihim Astra. Ozak doğu arabalarına karşı önyargılı olma. Onlar da bu işi çok iyi öğrendiler. Hele koreliler sınıf atladılar.
2. el olsa düşünebilirdim ama sıfırda riske giremem :) dayımın 2006 sonatası kalite olarak puntodan kötü :)

evet manuel alacağım ama alır almaz LPG dönüşümü yaptıracağım için ecoboost düşünmüyorum...LPG olayı olmasa ford da direk 1.6 ecoboost bakarım...

1.0l ecoboostun verileri gayet makul göründü bana :)

Engin_T
02/07/2012, 22:45
Evet gerçekten yeni turbo besemeli benzinli araçların yakıt tüketim verileri gayet güzel..

ozdkay
02/07/2012, 23:20
2 model arasında seçim yapılacaksa astra derim
turbosuz araç almazdım artık. astranın kasası ve iç mekanıda gayet şık duruyor
kişisel tercihim astra 2. elinin focustan daya iyi olacağı
focus görünümü bana hoş gelmiyor. arka taraftan fiestanın aynısı şişmanlamış hali sanki bence farklı yapabilirlerdi. uzaktan ayırt etmek zor oluyor bazen fiestamı focus mu
anca lpg uyumu varsa değerlendirilebilir. powershift agresif kullanımda sorun çıkartır bence
1.0 motor her ne kadar iyi teknik veriler versede ileriye dönük bizim türk milletinin
bu motor bu kasayı kaldırmaz fındık gibi motor focusa olmaz gibi geyikler çıkınca aracın
piyasası düşer gibime geliyor.

benim tercihim i30, yeni ceed veya a3 tabi cebimdeki rakama göre 2.elde olabilir.

takres
02/07/2012, 23:35
1.0 litre ecoboost ortalama yakıt tüketimi 5.1 litre...tahminen şehir içi 7.5 litre falandır...ben kullanınca yaklaşık 10 litre yakar ki beni fazlasıyla aşar :)

aykut_1914
02/07/2012, 23:52
ne varmış yaşında dostum,en güzel yaşındasın :)
çok şükür mesleğinide alıcan seneye,ödersin vefa borcunu rahat rahat :)

OzzY
02/07/2012, 23:57
1.0 litre ecoboost ortalama yakıt tüketimi 5.1 litre...tahminen şehir içi 7.5 litre falandır...ben kullanınca yaklaşık 10 litre yakar ki beni fazlasıyla aşar :)

1.6 ecoboost (bu ismide sevdim ya :D) ilk 1000km normal üstü ancak abartı olmadan kullanımla 8.5 yakmış. focus forumunda okudum. katalogta yazan şehir içi değeri 7.7 değerlendirmesi sana kalmış :)

OzzY
02/07/2012, 23:59
ne varmış yaşında dostum,en güzel yaşındasın :)
çok şükür mesleğinide alıcan seneye,ödersin vefa borcunu rahat rahat :)

bilmiyorum :) başta babam dayım dedem bu seviyede bir araç almama karşı :)
bu arada mesleğimi aldım diplomam elimde eylülde mastera başlıyorum :)
alırlarsa arkasına "annem sağolsun" yazdırcam :D:D

aykut_1914
03/07/2012, 00:08
bilmiyorum :) başta babam dayım dedem bu seviyede bir araç almama karşı :)
bu arada mesleğimi aldım diplomam elimde eylülde mastera başlıyorum :)
alırlarsa arkasına "annem sağolsun" yazdırcam :D:D

vaaayy,hayırlı olsun. Ben karıştırdım sanırım :)
master hediyesi işte daha ne :D

Viraj
03/07/2012, 00:54
Kesinlikle Asta, hem tasarım hem de motor verimliliği açısından iyi bir tercih olur...

takres
03/07/2012, 10:03
1.6 ecoboost (bu ismide sevdim ya :D) ilk 1000km normal üstü ancak abartı olmadan kullanımla 8.5 yakmış. focus forumunda okudum. katalogta yazan şehir içi değeri 7.7 değerlendirmesi sana kalmış :)

ecoboost :) çok havalı :D
hdi 6.2 litre şehiriçi fabrika verisi...ben ise 7.9-8.0 litre yakıyorum :D tabi yalnızken, yanımda babam varken fabrika verisinin bile altına iniyorum :D
okulu bitrmişsin bu arada hayırlı olsun...

Engin_T
03/07/2012, 10:07
Serhat sende sürekli tapa gaz kullanıosun galiba :D

takres
03/07/2012, 10:39
Serhat sende sürekli tapa gaz kullanıosun galiba :D

Abi diğer türlü hiç zevk almıyorum ki :D Zaten gazın altında yumurta var gibi süreceksem neden arabaya o kadar para vereyim ki otobüse binerim daha iyi...1.25 liraya sınırsız ulaşım keyfi :D

cosworth20
03/07/2012, 10:43
dostum sen bence nap bilion mu al bi dene e200 avangarde 2001 yanına da çek classic 124'ü olay tamamdır.maliyet toplamı 45000 TL ... ;)

OzzY
03/07/2012, 11:44
dostum sen bence nap bilion mu al bi dene e200 avangarde 2001 yanına da çek classic 124'ü olay tamamdır.maliyet toplamı 45000 TL ... ;)

ona baştan izin vermiyolar, yoksa yıldız ve diğerleri :)

tayfux
03/07/2012, 16:31
Ozan bak burada astrayı incelemişler..
Opel Astra 1.3 CDTi test - 8. ETAP - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=X4kkU_c0dho&feature=related)

( Vauxhall ) Opel Astra j 1.4 Turbo 140ps T.mp4 - YouTube (https://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=07jI5Fbn8Co)

takres
04/07/2012, 18:52
bugün tüm ford bayilerini gezdim ama araba yok maalesef :S style zaten kalmamış piyasada titanium+plus pakette de beyaz bulamadım... 9 temmuzdan sonra da fiyatlar artacakmış...

OzzY
04/07/2012, 19:46
aynen 9 temmuzda artıyo fiyat.

bende bugun işlemi sonlandırdım gibi, ani bir karar değişikliği ile dizele geçtim, showroom arabasını aldım,
titanium hb tdci 115 beygir aytozu gri(eski titanium) + otomatik park(ön arka park sensörü + katlanabilir dış ayna) 53900e bitirdik yarın peşinatını veriyorum :)

Serhat, izmirden almayı düşünürsen otokoçu ara rukiyeden fiyat iste selamımı söyle araç varmıdır bilmiyorum ama güzel fiyat vericeğini düşünüyorum.

omer06
04/07/2012, 19:57
hadi hayırlı olsun ozana cok sevindim adına kazasız belasız olsun :) ıslatalım bir ara :)

ABNEW
04/07/2012, 20:04
Çok şükür Ozan, karar verebilmişsin sonunda :)

1.6 Tdci dünyanın en iyi dizel motorlarından.Güzel seçim olmuş,
Hayırlı uğurlu olsun şimdiden kazasız sürüşler...

takres
04/07/2012, 20:40

bende bugun işlemi sonlandırdım gibi, ani bir karar değişikliği ile dizele geçtim, showroom arabasını aldım,
titanium hb tdci 115 beygir aytozu gri(eski titanium) + otomatik park(ön arka park sensörü + katlanabilir dış ayna) 53900e bitirdik yarın peşinatını veriyorum :)

Serhat, izmirden almayı düşünürsen otokoçu ara rukiyeden fiyat iste selamımı söyle araç varmıdır bilmiyorum ama güzel fiyat vericeğini düşünüyorum.

Ozan hayırlı olsun...aracı koç indirimi ile mi bu fiyata aldın? bana 53000 lira sadece style+plus a fiyat verdiler...titanium+ plus u çok iyi fiyata almışsın...

OzzY
04/07/2012, 20:54
evet dostum koç indirimli. amcam sağolsun :)
açıkçası bu kadar para vermeyi hiç düşünmüyordum 47500 bile bizim için üst bir rakamdı ancak servisteki abim, babam dedem vs dizel diyince hadi bakalım dedik girdik inşallah ödeyebiliriz.

takres
04/07/2012, 21:30
ödenir Allah'ın izniyle...bende aynı donanım TÜPLÜ alacağım sanırım :D

Du Hast
05/07/2012, 04:29

vee bir mazüüt powır daha doğdu :D
hayırlı uğurlu olsun Kazasız belasız inş.

ne zaman gelekcesin bu tarafa bakalım sağına soluna sökelim falan :D

OzzY
05/07/2012, 10:37
vee bir mazüüt powır daha doğdu :D
hayırlı uğurlu olsun Kazasız belasız inş.

ne zaman gelekcesin bu tarafa bakalım sağına soluna sökelim falan :D

sağol dostum :) bi değişiklik olmazsa eylül başı diye düşünüyorum.

kadir07
05/07/2012, 10:59
hayırlı olsun dizel alarak iyi bir tercih yapmışsın..

Luc
05/07/2012, 11:15
Focus olacaksa EcoBoost 180, Astra olacaksa GTC Sport olsun. Tam olsun..

OzzY
05/07/2012, 12:35
hayırlı olsun dizel alarak iyi bir tercih yapmışsın..
teşekkür ederim

Focus olacaksa EcoBoost 180, Astra olacaksa GTC Sport olsun. Tam olsun..

dizel focus oldu bitti abi :)

Luc
06/07/2012, 17:28
teşekkür ederim

dizel focus oldu bitti abi :)

Hayirli olsun diyelim o zaman :)