PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kadınlar trafikten men edilsin...

emart
27/06/2012, 17:52
1,5 saattir yoldayım ve gördüğüm şey 20 km hızla sol seridi kapatmıs bayan sürücüler.1 saat boyunca onlardan kacmak ıcın caba sarf ettım.Trafik zaten rezil birde onların bır turlu gaza basamadıgı araclarıyla sol serıdi esir almıs hallerini çekmek oldu.Bende bayanım bendende alınsın ehlıyet mutlaka banada bunları soyleyen olmustur.Ama kımse bugun gordugum bayanlar kadar olmaz.Arkadan korna basıldıgı anda sınyal vermeden serıtten serıtte gecıyor.Gercekten bayanlar trafıkten men edılmelı.Bügün erkeklerın neden bayanlar araba kullanmasın dedıgını anladım.Artık karsı cınse saygı duyuyorum.Cok haklılarmıs.

oknadr
27/06/2012, 17:58
aralarında çok iyi şoförler de olmasına rağmen, %80i belki daha fazlası hakkında dediklerinize harfiyen katılıyorum. Özellikle sol şeriti kapatmaları noktasında çok haklısınız. Sanırım bayanlarda araç kullanma geni yok :)

cosworth20
27/06/2012, 18:00
bayan olarak bunları yazmana karşı sana helal olsun demek istiyorum ancak o bayanlarında araç kullanmaya hakları var tıpkı diğer ülkelerde olduğu gibi.sanmaki diğer ülkelerde durum farklı oralarda da aynı durum söz konusu.sebep bayanların anlık tepkimeleri-refleksleri yavaştır ve erkekler gbi doğdukları andan itibaren otomobillerle tanışmamışlardır ,ellerinde hep bi bebek olmuştur.Eve gidince yemek derdi,bulaşık derdi,belki bir dayakçı koca-aldatan koca derdi bitmez tükenmez bayanlarımızda.hatadır olur alttan almak lazım,onlara destek olmamız lazım ... Ve şunu da unutmayalım ülkemizde yapılan araştırmalarda trafik kurallarına uyan bayanların sayısı %90'larda iken bu rakam erkeklerde %45ler civarında...

Sol şeridi tek dişi kalmış 90 yaşındaki dedenin kapatmasından ziyade bir 25lik genç bayanın kapatmasını yeğlerim her zaman ; )

emart
27/06/2012, 18:04
bayan olarak bunları yazmana karşı sana helal olsun demek istiyorum ancak o bayanlarında araç kullanmaya hakları var tıpkı diğer ülkelerde olduğu gibi.sanmaki diğer ülkelerde durum farklı oralarda da aynı durum söz konusu.sebep bayanların anlık tepkimeleri-refleksleri yavaştır ve erkekler gbi doğdukları andan itibaren otomobillerle tanışmamışlardır ,ellerinde hep bi bebek olmuştur.Eve gidince yemek derdi,bulaşık derdi,belki bir dayakçı koca-aldatan koca derdi bitmez tükenmez bayanlarımızda.hatadır olur alttan almak lazım,onlara destek olmamız lazım ... Ve şunu da unutmayalım ülkemizde yapılan araştırmalarda trafik kurallarına uyan bayanların sayısı %90'larda iken bu rakam erkeklerde %45ler civarında...

Sol şeridi tek dişi kalmış 90 yaşındaki dedenin kapatmasından ziyade bir 25lik genç bayanın kapatmasını yeğlerim her zaman ; )

Ben arac kullanmasınlar demıyorum madem yavas gıdeceksın sagdan gıt sakın gıt kımse sana sag serıtte sellektorde yapmaz kornayada basmaz ama sol serıtte gıtmenın mantıgını acıkla.Acıklaması yok bunun.Evet trafık kurallarını uyuyorlar cunku ne radarı asacak hızda gıdıyorlar nede kırmızı ısıkta gecıyorlar.Kırmızı ısıga 100 mt kala frene basar.Erkeklerde bayan dıye bırsey dıyemez.

cosworth20
27/06/2012, 18:34
Sevgili Emine , biraz sakince yazışmak gerek herşeyden önce.Senin bu yaşadıklarını erkekler de yapıyor.Ancak bir bayan gördüğüm zaman ben çat die sıkıştırmıyorum kornaya yüklenmiorm camı indirip laf atmıorm.Ne gereği var.Eğer hep böyle kullanıyorsa aracını elbet cezasını eline verirler ve ya plakasını alır 1-2 kendini bilmez çiziverir arabasını.:D Anlayışlı olmak her zaman iyidir.'kadınlar trafikten men edilsin' die topic başlatmıssın bu da demektirki kadınlar araç kullanmasınlar.ve şu an sen yazdığını inkar ediyorsun.bu forumda sevgilisi,eşi,annesi,kardeşi olup da aktif araç kullanan üyelerimiz var.1-2 bayan sürücü hata yapıyor die bu kadar öfkelenmemek lazım.ne kişiler var trafikte keşke önce onlar temizlense yollardan ...

uzuncocuk
27/06/2012, 18:49

ulkemızde duble yolda unutulmus 50 km levhasını gorunce frene abanan bayanlarda var ... buna kurallara uymak denıyor... kendını göhüs hızasında direksıyona yapıştırıp,kural dıye süreklı saga sola bakıp ne yazık aynalara hıc bakmadan( çünkü yapısık halde aynalar ayarlanamıyor o acıya göre) ayrıca yavas gıtmek ne zaman kurallara uymak olmus... tek gıdıs gelıs yolda kamyon arkasına takılırsınız bu normaldır ama 50 km ıle gıden ve yıne dıreksıyona yapısmıs bır kadının arkasında 50 araclık konvoy bile gördüm... cok dıkkatlı davranıyorlar ama en az dıkkat ettıklerı sey aslında yol... deney : yolda gıderken aracın bılerek motor lambasının yakıldıgı bir test yapalım bakalım kac kadın 1 dk ıcınde fark edıp sınyal verıp durabılecek???

femoli
27/06/2012, 19:02
Emine sen arabanı sat bir bisiklet al.

ZAK1980
27/06/2012, 19:03
Arkadaslar bayanların evlendıklerınde kızlık soyadlarını kullanmalarına ne kadar karsı ısem trafıktede olmalarına (% 20) o dnelı karısyım tarfıkte tın tın gıdıyorlar veya sagdan cıkarken hıc bakmadan sola anı gecıs yapıyorlar bır kac defa kaza yapıyordum bır gun bırıne patlayacam ama ne zaman.
Bayanlar arac kullanırken kaza yapacam kokusu ıle kendılerını sıkmazlar ıse ve rahat olurlar ıse butur sıkıntılar olmaz harbıden trafıkde dengesız erkekler kadar kaza yapacam korkusu ıle araç kullanmaktan vaz gecmedıklerı surece potansıyel riskler

emrahisilti
27/06/2012, 19:25
Emine ayip ayip birde bayan olup onlarin haklarini koruyacaksin.senin gibiler yuzunden kadinlar bu ulkede rahatca araba kullanamiyor

Luc
27/06/2012, 19:26
Merak etme bu turden erkekte cok trafikte :)

Oncelikle egitim, sonra denetleme cok onemli. Devlet ehliyeti verip ondan sora bir daha ne sinav, ne test, ne bilgi olcmesi yapmazsa. Gorevliler cifte standard uygularsa (Birine ceza yazi digerine yazmama gibi) daha cok gelir bu sikayetler :)

Memlekette sol serit hizli ve gecici olarak kullanilmasi gereken serit. Once bunu ogrenmeli ve ogretmeli..

Sent from my GT-I9100 using 2

cck1
27/06/2012, 19:28
trafik ne olursa olsun sabır işidir, sabırlı olmak gerekir.

cosworth20
27/06/2012, 19:48
trafik ne olursa olsun sabır işidir, sabırlı olmak gerekir.

Sözün bittiği nokta budur.Trafik de bu yaşanan sikintilarin tek bir kelimeye yüklenmiş versiyonudur.

emart
27/06/2012, 19:59
Emine ayip ayip birde bayan olup onlarin haklarini koruyacaksin.senin gibiler yuzunden kadinlar bu ulkede rahatca araba kullanamiyor

ben bayanların onune gecıp araba kullanma demıyorum ben bugun yasadıklarımı anlattım sadece.Haklarınıda cıgnemıyorum,bayanlarda bak yıne soyluyorum bnde dahıl olmakl uzere trafıgı bılmeden cıkmayacak.

takres
27/06/2012, 20:00
erkek de çok böyle...

agabey3838
27/06/2012, 20:38
bayanların %90'ı önüne çok dikkkatli bakar hatta o kadar konsantre oluyorlar ki aynaya bakmayı unutuyorlar :)

ehliyet almak sadece kuralları bilmekten ibaret olmamalı ciddi bir direksiyon sınavı yapılsa kadın, erkek farketmez çoğu kişi kalır.

aykut_1914
27/06/2012, 20:45
başlığını görünce "bence sen trafikten men edilmelisin" yazıcaktım ancak sende bir bayanmışın. Sen yasak ye ama. Etrafımda bir sürü müthiş derecede araba kullanan bayan var. Millet onları trafikte görüpte sıkıştırdığı için çoğu panik halde.

asil
27/06/2012, 20:52
arabayı kadınlar erkeklere göre daha dikkatli kullanıyo trafik kazalarınında %90 erkek sürücüler
ortalama yaparsak erkekler daha kötü araba kullanıyo bana göre.trafik kuralları kapsamında yazdım...

Scottie
27/06/2012, 21:05
emniyetin sloganı vardı... trafikte saygılı ol diye... biz bunu sabırlı ol diye değiştirelim...

ABNEW
27/06/2012, 21:14
Bir de kamyon, tır, otobüs şoförleri var.4 şeritli çevre yolunda 4 ağır vasıtanın birbirini solladığını gördüm ben:) Bunlar da trafiği felç etmekte...

JASMINE
28/06/2012, 00:35
Arkadaşlarımın dediğine sonuna kadar katılıyorum, sabır ve sakinlik çok önemli.
Sevgili Emine bu işin erkeği ve kadını yok ne yazıkki. Bende bu akşam 30 km hız ile önümde yanındaki sevgilisi ile konuştuğu için gitmeyen bir erkeğin kullandığı araç yüzünden yaklaşık 1,5-2 km gitmek zorunda kaldım. Üstelik korna çalıp, sellektör yapıp yol istememe rağmen değişen bir şey olmadı. Ama kalkıp ta erkeklerin ehliyetini almak gerek diye bir yorum yapmıyorum. Şahsen benim ehliyetimi benden alacak, beni trafikten men edecek hiç bir sistem tanımıyorum.

görkem koçsan
28/06/2012, 01:42
vallahi ben makas atan kadında gördüm 60 la otobanda sol şeritte giden bayanda gördüm ama herkezi aynı kefeye koymamak lazım onlara bi parça daha sabırlı ve saygılı olmalıyız onlar bizim kardeşimiz,annemiz...

mehmetvyz
28/06/2012, 08:11
Ankarada yaşayan biri olarak, bence asıl sorun ankarada trafiğe katılanlardaki zihniyet sorunu, sürekli şerit değiştiren bunun karşılığında da bir şekilde tarafiği yavaşlatan sürücüler, tabii kendileri şerit değiştiririken daha fazla yol aldıklarını düşünüyorlar, onlar şerit değiştirirken arkalarından gelen yavaşlamak zorunda kalıyor, kadınlarla ilgili olarakta araç kullanırken güneş gözlüğü sıklıklıkla takıyorlar, güneş gözlüğü takılıyken aynaları yeterince iyi göremiyorlar veya bakmıyorlar, sürekli olarak ön tarafa konsantre oluyorlar, bir yere çarpmayalım derdindeler, farketmeleri gerek ki kendilerinden daha hızlı araç kullananların arkalarından çarpabilecekleri ve sonuçta bu durumunda ölümcül tehlikleri olduğu

Ziyaretci040
28/06/2012, 09:18
Çoğu insana göre iyi araba kullandığımı iddaa ederim.Bir gün acelem var ve eve gitmem gerekirken iş yerinden çıktım ufak ufak hareketlerle kimseyi kasmadan , trafiği üzmeden eve gidiyorum ama hızlı bi şekilde gitmem gerekitği için yapıyorum bunu.Neyse arkamdan bi ışık hüzmesi geldi v-tec bi honda :) İçerideki görünmüyordu (Çünkü kısa boylu bi bayan arkadaşmış , ilerideki sapağa girip ışıklarda camını açınca gördüm) Bayanın tam anlamıyla yolu görmediğine eminim ama bu tarz bi araba kullanmayı ben yapamam diye düşündüm.Babaannem 72 yaşında falan.O kullansın siz izleyin :) Daha bunun gibi çok örneği var saymakla bitmez...

Zamanla kazanılıcak alışkanlıklardır bunlar.Merakla , istekle olucak şeylerdir.Bence ehliyetin geri alınması yerine daha fazla eğitime tabi tutulmalı insanlar.Mesela 1 sene boyunca kursdan direksiyon dersi alıp , imza atılmalı hafta sonu 2 saat atıyorum.SRC eğitimindeki devam zorunluluğu gibi.1 senenin sonunda da bir sınav daha yapılmalı ve öyle verilmeli.Tamam belki çoğu insan kalır ancak, abartısız söylüyorum o bayan şoför dediklerimizin isteklileri varya üstümüzden atlarlar :)

punt0
28/06/2012, 09:26
abi canlı canlı yasadıgım olayı anlatayım ve bunun gibi bir sürü var elimde...
cumartesi gecesi antalyadan dönüyorum istanbula girdim iste tam giselerden ogs ile gectim hızım max 50 kgs den gecen bi bayan arkadas kendisini saygı ile anıyorum suan.. ! ben hafif gerideyim kendi seridinden benim önüme gecmiyor dalıyor resmen ben dikkatli olmasam üzerime cıkacak kornaya bastım uyarı amaclı hala geliyor sellektör yapıyorum hala geliyor.. sonra ben onun soluna gectim söyle bi baktım bi bayan yaa dedim simdi laf söylesen bi türlü söylemesen bi türlü.. trafikten men edilmesi gibi bi durum olamaz tabiki ama söyle birsey olabilir bayanlara daha iyi bi sürüs teknikleri egitimi verilebilir onlarda rahatlar bizlerde.. yanımda esim oturuyordu o bile yok yaa bayanların araba kullanma yetenegi cok düsük dedi.... kimi bayanlar görüyorum sag ve soldaki dikiz aynaları kapalı olan...

vek66
28/06/2012, 09:30
gp benim 3. cü arabam ve 3 kez bu zamana kadar ufak çaplı maddi kazam oldu ve yine bu 3 kazada da durduğum yerde bayan şöför arkadaşlar bana çarptılar:))

M@GIC
28/06/2012, 09:49
Kadın ya da erkek cinsiyetin pek önemi yok. Başta olan saygı ve sabır. Birde sürücü kursaları ehliyeti vitesi 1den 2 ye atana ve 250 metre aracı yürütene veriyor git sonra baban,abin,kocan,oğlun,dayın vs. gibi kişiler öğretir sana şeklinde işliyor. Bu sebetende zaten yanlış ve eksik bilgilere sahip olanlar haliyle kendisi gibi despot, kimseye yol vermeyen ama herkesin önüne dallıp, sinyal verdemen dönüp şerit değiştirmeyi, arkasına milleti takıp konvoy yapmayı marifet bildiklerinden yakınlarınıda bu şeklide yetiştiriyorlar. İşte sonuç ortada fazlada söze gerek yok.

emreonur
28/06/2012, 11:40
o mantıkla erkekler men edilse tüm sorunlar ortadan kalkabilir. cinsiyet ile ilgisi yok.

Ziyaretçi034
28/06/2012, 12:00
kimi bayanlar görüyorum sag ve soldaki dikiz aynaları kapalı olan...

onların birde geceleri farlarını açmayan modelleri var. dün birde oldukça dik yokuşu çıkarken selektör yapmama rağmen bana yol vermeyen ve küfür eden bi kadın vardı ki (eşim yalvar yakar sakinleştirdi) onu hortumcu süleyman gibi ıslak hortumla girişmek lazımdı sağlı sollu.

ben kadınların araba kullanmasını özel ve yetkili servis gibi ikiye ayırıyorum.

ilki yetkili servis "teknisyen"leri gibi kursta aldığı direktifler eşliğinde ezberden araba kullananlar. kursta akşamları araba kullanırken farlarınızı açın diye bi ders bölümü yok sanırım. hayır hadi cadde ışıklandırması felan yolu görüyorsun, be kardeşim göstergeye bakma ihtiyacıdamı hissetmiyorsun hiç? geçen bi ilan yayınlanmıştı eşine sitem dolu kelimelerle lander'i satan arkadaş gibi (aracı uzun bir yolu hararet yaparak gelmiş) demek ki teknisyen şöförler böyle oluyor :)

ve gerçekten usta olup bu işi yapan özel servisler gibi arabasını tanıyan, bilen, hangi hızda hangi viraja girdiğinde arabasının vereceği tepkileri önceden kestirebilen kadınlar var ki onlara zaten diyecek lafımız yok, buradaki çoğu sürücü katlayanı bile çıkabilir :D