PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : OGS ihlali hk.

taka1
19/06/2012, 01:56
Merhaba kgs kartım yanımda yoktu, otobanda bir not düşmüşler tepede, kgs niz yoksa ogs den geçiniz veya çıkışta kart alınız diye. son olarak da 7gün içinde bankadan kredili KGS ve OGS cihazı alınız yazıyor. 32Lira kaçış cezası yedim şimdi ne yapmalıyım.

pmdy
19/06/2012, 02:03
Benzer bi olay başıma geldi geçen ay, bana 90 tl ceza yediniz dediler, 1 hafta içerisinde işbankasına gidip yeni bir kgs kartı aldım, cezasız düşmesi gereken bedel 5 tl di sanırım, sadece o bedeli otomatik düşüyorlar, cezalı konuma düşmüyorsunuz..

taka1
19/06/2012, 02:10
Yani sadece 5lira ek ödeyerek yeni bir kgs mi almam gerekiyor. Ve ben geçen yıl babam aynı cezayı yemiş 30lira olarak birdaha bankaya falan da gitmemiş yeni haber alıyorum aradan tam 1 yıl geçmiş o ceza ne olmuş, ne kalmıştır ?

pmdy
19/06/2012, 02:17
Valla şöyle söyleyeyim ruhsat sahibinin bankaya gidip yeni bir kgs kartı alması gerek ücreti nedir net bilemiyorum bende hesaptan düştüler hiç açıp bakmadım açıkçası. Ücreti de en uzak mesafe alıyorlar, benden 5 falan kestiler diye hatırlıyorum.
Babanızın cezasıda halihazırda duruyordur, siz yeni kart aldıgınızda bakiyenizden onuda keserler, yada o cezayı kapatmadan yenı bı kgs vermezler dıye dusunuyorum. Devlet parasını bırakmaz :)

taka1
19/06/2012, 02:18
Teşekkür ederim cevabınız için yarın bi ara uğramak gerek anlaşılan :)

shellcininabisi
19/06/2012, 07:22
hocam biraz geç olacak cevap ama aracın plakasının kayıtlı olduğu bir ogs cihazı olması yeterli. benim de başıma geldi gittim ertesi gün ogs cihazı aldım öyle olunca cihaz bozuka getirip sadece girdiğin yoldaki en uzak mesafe ücreti düşülüyor.

taka1
20/06/2012, 01:14
hocam biraz geç olacak cevap ama aracın plakasının kayıtlı olduğu bir ogs cihazı olması yeterli. benim de başıma geldi gittim ertesi gün ogs cihazı aldım öyle olunca cihaz bozuka getirip sadece girdiğin yoldaki en uzak mesafe ücreti düşülüyor.

bugün işbankasına uğradım OGS yerine kredi kartınıza kredili KGS tanımlayalım dediler, karayolları genel müdürlüğünü arayıp bu şekilde cezanın ortadan kalkacağını teyit ettiler, bende maximum temassız kartıma kredili KGS olarak araç plakasını tanıttırdım.

shellcininabisi
20/06/2012, 07:18
bugün işbankasına uğradım OGS yerine kredi kartınıza kredili KGS tanımlayalım dediler, karayolları genel müdürlüğünü arayıp bu şekilde cezanın ortadan kalkacağını teyit ettiler, bende maximum temassız kartıma kredili KGS olarak araç plakasını tanıttırdım.

oda iyi olmuş hocam sorunun çözülmesine sevindim.

tserce
20/06/2012, 09:30

Doğru söylüyor bir tanıdığının OGS si var ise rica et OGS sini senin aracın plakasına tanımlasın 3-5 günlüğüne sonra 444 11 17 müşteri hizmetlerini ara, geçtiğin tarihi ve geçtiğin güzergahı söyle tanımladığın OGS den sadece en uzak mesafeyi alıyorlar.... başıma 2 defa geldi bu yolla ceza ödemedim.. yada en çabuk şekilde OGS al aracına kolay gelsin...