PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bütün Firmalar TÜPRAŞ'tan almıyorlar mı?

ibrahim06
12/06/2012, 20:37
Bütün Firmalar TÜPRAŞ'tan almıyorlar mı?

Dostlar ülkemizdeki benzin şirketlerinin hepsi yakıtı TÜPRAŞ'tan almıyorlar mı? Bunu şunun için soruyorum: Sitemizde yakıtı nerden aldığımıza dair anketler var. Opet şikayetleri var. Haliyle kim nerden alıyorsa sebebini iyi ya da kötü yazıyor. Peki bu firmalar arasındaki fark nerden kaynaklanıyor. Kattıkları katkılardan mı? eğer öyleyse katkısız 95 oktan benzini iyi olan yer var deniyor kötü olan yer var deniyor. Bu ne iştir böyle? Ben katkısız 95 alıyorum hep.

uzuncocuk
12/06/2012, 20:38
abi bir garıplık var evet ... aynı yakıtsa eger aynı yakıtı 40 kurus ucuz satan da kar edıyor satmayanda...vay kı ne vay

ibrahim06
12/06/2012, 20:42
birde reklamlarda shell bilim insanlarının geliştirdiği yakıt türünden reklamlar var. Tüpraştaki yakıt mı bu:)

Luc
12/06/2012, 21:46
birde reklamlarda shell bilim insanlarının geliştirdiği yakıt türünden reklamlar var. Tüpraştaki yakıt mı bu:)

Bilmiyorum F1'i takip ediyor musunuz ama gectigimiz hafta Shell'in Ferrari icin yaptigi ozel bir karisim sayesinde adamlarin hizi artti ve neredeyse kazaniyorlardi.

Benzin karisimi cok onemli. Baz yakit ayni olsa bile karisim cok seyi degistiriyor.

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi

flood01
12/06/2012, 22:01
dün opet mersin sorumlusu bir arkadaşla görüştük Tüpraş ın yani Koç grubunun tüpraşı devletten alırken kendini garanti altına alma mantığıyla çıkartılan bir yasa söz konusu Türkiye de satış yapan tüm firmalar yakıtlarının %70 ini tüpraştan almak zorunda.%30 luk kotayı dışardan temin edebiliyorlar.işin özü bu her halükarda parayı tüpraş(opet) alıyor.Katkılarından farkı yaratıyorlar başka bir fark olacağını sanmıyorum

rbcn
12/06/2012, 23:56
Opet katkisiz yakit satiyor pompaci katki koyammi abi diye her seferinde soruyor shell ve digerleri kendi katkilarini koyarak satiyorlar

oknadr
12/06/2012, 23:59
hepsi aynı yerden alıyor olsalarda bazı gözünü para bürümüş benzinlik sahipleri,katkısız benzine kendileri katkı yaparak!! (tiner gibi) katkılı benzin satmaktalar. Zamanında babamın arabasına olmuştu, tiner kattıkları ortaya çıkmıştı benzine, sonra babam baya bi kavga etti, şikayetler falan derken adamlar benzinliği satıp ortadan kayboldular.

tayfux
13/06/2012, 00:07
hocam tanker gidiyor Tüpraştan alıyor ama daha sonrası??? asıl önemli olan nokta o işte o yakıtlar tekrar biryerde toplanıyor ve katkılar karıştırılıyor mazotlar ayrılıyor falan filan..aynı yerde alınmasına bakmayın olay alındıktan sonra olanlar..

celenlee
13/06/2012, 09:03
Opet katkisiz yakit satiyor pompaci katki koyammi abi diye her seferinde soruyor shell ve digerleri kendi katkilarini koyarak satiyorlar

Ben de ilk defa Opetten doldurdum 2*100 olarak ikisinde de ısrarla katkı atalım mı sorularıyla karşılaştım :)

Zaten ilk alışımda anlşamıştım neden ısrarla sorduklarını. Çok büyük ihtimal OPET 95'liği aldığı gibi satıyor.

Ama PO Shell ve BP bariz şekilde çok daha kaliteli Opettin 95Benzininden. Bu da diğer firmaların 95liği de modifiye ettiğini açıkça gösteriyor.

2. İhtimal :)
Diğer firmalar Tupraştan aldıkları gibi satıyor.
Ama OPET artık ne katıyosa yakıta!! rezalet bir sonuç ortaya çıkıyor :)

Bence 1. İhtimal daha mantıklı :)

rbcn
13/06/2012, 09:35
2. İhtimal :)
Diğer firmalar Tupraştan aldıkları gibi satıyor.
Ama OPET artık ne katıyosa yakıta!! rezalet bir sonuç ortaya çıkıyor :)

Bence 1. İhtimal daha mantıklı :)

puhahaha 2. ihtimal süperdi :X:X