PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Abarth Stop Kenar Karartma

emrgnc
27/05/2012, 22:25
Abarth dedim ancak; hem araba hala serviste olduğu için hem de acemiliğimi atayım diye evde duran orjinal stoplarımın kenarına karartma yapmaya karar verdim. ilginçtir bu kararıda afedersiniz wc deyken verdim :D folyo kaplayarak yapmayı düşündüm ancak tazyikli suyu yediğinde çıkabilir diye boyayım dedim. bunun için de en önemli basamağı maskelemenin olduğunu düşündüm.
stopların birinin üstüne kağıt bantı çektim ve diğer stopun kenar kalınlığını ölçe ölçe ötekinde işaretledim sonra üstünü çizdim ve t bıçağıyla bantı kestim pek hoşuma gitmedi. öteki stopta da sınırları asetat kalemiyle çizip üstüne kağıt bant çektikten sonra kurşun kalemle geçtim üstünden. sonrada t bıçağıyla kestim. şimdilik maskelemesini tamamladım zımparayı aldığımda kenarlarını zımparalayıp astar + parlak siyah boya + vernik attırıcam sonra maskeyi kaldırınca ak mı kara mı görcez :) güzel olursa Abarth stoplarımada uygularım
forumda baktım bulamadım Abarth stoplarına bu uygulamayı yapan varsa fotoğraf paylaşmasını isterim

emrgnc
27/05/2012, 22:27
okn58 nickli arkadaşın arabasının fotoğrafını da koydum, bitince aynısı olcak :)

Nokta.
27/05/2012, 22:46
N gerek varki anlayamadım okanınarabası siyah ondabile belli olmuyor bence bukadar ayrıntıya takılmamak lazım

LevenTgb
27/05/2012, 22:48
Güzel çalışma ellerine sağlık bitince tekrar foto paylaşırsan sevinirim ;)

emrgnc
27/05/2012, 22:57
N gerek varki anlayamadım okanınarabası siyah ondabile belli olmuyor bence bukadar ayrıntıya takılmamak lazım
ufak şeyler büyük değişikleri doğurur, tabi ki zevk meselesi ancak detaylarla uğraşmayı seviyorum

Güzel çalışma ellerine sağlık bitince tekrar foto paylaşırsan sevinirim ;)

teşekkür ederim, umarım aksilik çıkmadan abarth ıda temiz bi şekilde yaparım

DarknessFall
28/05/2012, 02:18
kolay gelsin :) güzel gözüküyor , bitince fotografları paylaşırsınız merak ettim :)

Engin_T
28/05/2012, 08:40
Emre stopları söktükten sonra parlak siyah folyo ilede kaplayabilirdin :)

emrgnc
28/05/2012, 12:39
kolay gelsin :) güzel gözüküyor , bitince fotografları paylaşırsınız merak ettim :)
teşekkür ederim biraz evo stoplarını andırır gibi oldu ama güzel bence :)

Emre stopları söktükten sonra parlak siyah folyo ilede kaplayabilirdin :)
Engin tamamını kaplamayı diyosan onlar hoşuma gitmiyor, sadece kenar kaplama yapıncada tazyikli suda çıkar tekrar uğraştırır diye böyle bi yol denedim. Ama dediğini diğerine deniyeceğim sağolasın :)

Vee evde oturmuş ders çalışacakken dolaptaki akçalı mat sprey gözüme ilişti. dayanamadım stoplardan tekini attım balkona tıs tıs boyadım. sonuç güzel oldu hoşuma gitti. dediğim gibi maskeleme ne kadar düzgün olursa o kadar temiz sonuç elde ediliyor.

emrgnc
28/05/2012, 13:41
dayanamadım diğer stopuda boyadım. o daha düzgün oldu, abarthlarada yapmaya karar verdim :) fakat parlak siyah çok daha güzel duracaktır tavsiye ederim

DarknessFall
28/05/2012, 13:45
Aynen parlak çok iyi sonuç verir , eline sağlık :)

izoci
28/05/2012, 13:55
Adresimi biliyosun bidaha söylememe gerek var mı ?

emrgnc
28/05/2012, 13:57
Adresimi biliyosun bidaha söylememe gerek var mı ?

SATLIK değil kardiş :) hediyelik hiç değil :D :D ama arabayı senden önce satacak olursam olabilir :D

uLTRa GP
28/05/2012, 15:08
güzel olmuş eline sağlık arabada nasıl durur acaba? Ayrıca bende sadece sinyalin olduğu üstkısmı siyah yapmak istiyorum açık renk olan kısmı

emrgnc
28/05/2012, 15:10
araba serviste şu an, yarın öğlen çıkıcakmış. bende çok merak ediyorum gelince hemen takıp fotoğrafını paylaşırım

omer06
28/05/2012, 17:48
taklitlerden sakının :D eline sağlık genç :D

Ziyaretci037
28/05/2012, 17:51
Evo'larınki gibi olmuş.Emeğinize sağlık..

Engin_T
28/05/2012, 17:54
Güle güle kullan Emre güzel olmuş

izoci
28/05/2012, 18:06
Moruk o aman abarth stopları alırım napıyım bunları :D
Sinyalleri piano black spreyle boyasak olurmu ya ?

sabanci
28/05/2012, 18:17
temiz işçilik olmuş eline sağlık..

aykut_1914
28/05/2012, 18:25
güzel olmuş bence :)

Gorky
28/05/2012, 18:28
Komple boya bence :)

emrgnc
28/05/2012, 20:16
taklitlerden sakının :D eline sağlık genç :D
aaa taklit edilmezse paylaşmanın ne önemi var kardiş :D

Evo'larınki gibi olmuş.Emeğinize sağlık..
amacımda biraz buydu :)

Güle güle kullan Emre güzel olmuş
sağolasın :)

Moruk o aman abarth stopları alırım napıyım bunları :D
Sinyalleri piano black spreyle boyasak olurmu ya ?
abarthları üzerinde gönderirsem ya :D bence sinyallere elleme hiç hacıt en fazla folyo çekersin oda kabarabilir

temiz işçilik olmuş eline sağlık..
sağolasın, olursa temiz olsun yoksa hiç olmasın diyoruz :)

güzel olmuş bence :)
eyvallah kardeşim :)

Komple boya bence :)
daha güzel olsun diyemi :D

streetnoise
28/05/2012, 20:19
Güzel olmuş, eline sağlık :)