PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sifir Aracta çizik !

azizdost
06/07/2007, 13:47
Arkadaslar aracımı alalı yaklasık 10 gün oluyor aracı ilk aldıgım aksam uzeri evime gittim ve sabah aracıma baktıgımda gunes altında aracımda guneste net gorulebilen halka halka kılcal çiziklerden bolca bulundugunu gordum hemen bayii aradım ve aracımı gorduler.Kaporta ustası evet haklısınız derken satıs müdürüde bu her aracta olur dedi ben ise hayır olmaz dedim dolastım arastırdım diğer firmaların showroom araçlarına baktım bazıları bu problemi daha onceden bizde yasadık fakat artık temizlik le ilgili arkdslarımıza ozellikle showroom araclarında sıradan bir bez verip toz al demiyoruz dediler bu iş için özel bir cila ve fiber optikdenilen bir bez kullandıklarını soylediler bu nedir bilmem ama arabalarına baktıgımda bende ki çizikleri gormedim pırıl prırıldı.Ayrıca dikkat ettim araçları teslime hazırlarken aracları fırca ile yıkıyorlar zaten bu durumda daha o anda ilk çizikler olusmaya baslıyor neyseki satıs müdürü anlayısla karsıladı ve haklısınız dedi tertemiz olsa bile arac bir ay sonra tozdan silinmekten bunlar yine olusacak fakat en azından biz teslim ederken olmaması gerekir bundan sonra dikkat edeceğiz dedi ve beni bir boya koruma firmasına yonlendirdi bayiye calısan bir firmaymıs aracıma zarar vermeden temizlenip boya koruma yapılacakmıs bunun harıcindede ne istersem yapabileceklerini soyledi ve tesekkur ettim yeni arac alan arkadasların bu konuya dikkat etmelerini oneriyorum.

Er-NnN
06/07/2007, 13:53
bilgi için teşekkürler... :)

ufukbzk84
06/07/2007, 14:02
geçmiş olsun...umarım kimsenin başına böle şeyler gelmez...

ufuk61
06/07/2007, 14:48
paylaşım için teşekkürler... :)

NesT
06/07/2007, 15:23
Bilgi için teşekkrler. Önemli bir uyarı. Çizikler içinde canını sıkma servis müdürünün söylediği doğru ben aldımda araçta tek bir zerre dahi yoktu ama 2 ay sonra halkalar çıktı. Şöyle düşün sıfır aracına bedavadan boya koruma yaptırmış oldun. ;)

OzzY
06/07/2007, 15:41
fiber optik değilde mikrofiber olmasın :)

MACHINE
06/07/2007, 15:55
Sanıyorum sende bu konuda titizsin.Boya koruma yaptırdığına göre aracını çok gerekmedikçe yıkatma.Yıkadıkça koruma gidiyor.Kesinlikle yıkama makinelerine sokma,fırça ile yıkatma hatta mümkünse kendin sünger ile yıka.Kuş pisliklerini ıslak mendille en kısa zamanda temizle asla tırnaklama çabuk çiziliyor.HAYIRLI OLSUN! GÜLE GÜLE KULLAN!

anvil
06/07/2007, 15:58

hehe fiber optik kablo :tongue00:

CaGRi
06/07/2007, 16:11

:)
Geçmiş olsun.bendede wardı o çizikler. hatta boya korumadan aldıktan 2 gün sonra farkettim. gittim gösterdim tekrardan yaptılar geçti..

Auto engineeR
06/07/2007, 18:16
boya koruma almadıysanız bayilerden aracı teslim etmeden önce fırçayla yıkıyorlar hiç acımadan!
boya koruma aldıysanız kral sizsiniz süngerle güzelce yıkanıyor..

azizdost
09/07/2007, 13:34
fiber optik hakikaten bayagı bi komik olmus.Arkadaslar su mikro fiber bezler nerede bulunur ne kadardır alan kullanan varmı acaba bilgi verebilirmisiniz.

Reddline
09/07/2007, 14:20
egzotik kırmızılarda güneş vurunca oldukça net bir şekilde belli olutor... ama yıkayıp kuruladıktan sonra gaz yagı ile bir silince o zmn bakın siz nasıl yanıyo alev alev:D boyaya faydası olduğunu söyledi boyacı usta

pascal
10/07/2007, 04:15
geçmiş olsun ama gayet güzel bir şekilde sonuçlanmış. hatta daha iyi bile olmuş diyebilirim. arabaya boya koruma yapılcak sonuçta we sıkıntınız geçecek :)

güle güle kullanın...

NesT
10/07/2007, 08:57
fiber optik hakikaten bayagı bi komik olmus.Arkadaslar su mikro fiber bezler nerede bulunur ne kadardır alan kullanan varmı acaba bilgi verebilirmisiniz.
Daha önce nette gezerken görmüştüm bavallo ilginç ürünleri var
[]https://www.bidolu.com/Bascuda.aspx?cmp=Bascuda&pId=702624&aType=product&catId=5505[/]

femoli
10/07/2007, 10:05
arkadaşlar mikro fiber felan bular nasıl olsa çizmez değip aman ha gelişi güzel silmeyin içindeki toz yada gözle gözükmeyen cizimlerde halka halka yapabilir eğer toz vs varsa mazotlu bez diye tabir edilen gazlı bez yada cilalı püskül tarzı onunla tozlarını çok güzel bir şekilde alıp aracı mükemmel bir parlaklığa ulaştırabilirsiniz ve de boyayıda besler ..

TEZEL PUNTO 45
10/07/2007, 12:12
gecmıs olsun abı ınsaalh kımsenın basına gelmez :)

BERKAY
10/07/2007, 12:19
bilgi ıcın tesekkürler

https://img252.imageshack.us/img252/6083/puntowp2.jpg

azizdost
10/07/2007, 12:50
Arkadaslar aracımı aldım dun aksam uzeri beni maslak atatürk sanayi sitesinde neat car diye bir yere yollamıslardı bişeyler yapmıslar ama ben pek begenmedim guya boya,döseme ve plastik koruma yapmıslar plastik aksama ne kullanmıslarsa yaglı bişey elime bulastıkça sinir oluyorum ince çizikleri ise tam olarak giderememişler yine eskisinden iyi olsada yine de net olarak belli oluyor yapılan koruma işlerinede pek inanmadım hiç gözüm tutmadı 6 ay sonra yine gidecekmişim uçuk ta fiyatlar verdiler sadece boya koruma 6 ay sonra 250 ytl imiş.Anladımki olan olmuş bunun faydası yok böyle şeylere aracı teslim almadan once çok çok dikkat etmek gerekiyor daha anlatmadığım ufak tefek seyler de var teslimde goremeyipte sonradan gözüme ilişen yeni araç alan arkadaslara tavsiyem gidin arabanızı oldugu gibi yerinden temizletmeden alın kendiniz temizletin yada temizleyin yada anlasın bir boya korumacıya direk sokun benim anladıgım bu arac teslim işini ve temizliğini beceremedikleridir.

anvil
10/07/2007, 13:42
ben de şunu merak ediyorum şimdi. acaba arabayı bakım için servise bıraktığımızda arabayı teslim ederken neyle yıkıyolar. fırçayla mı, süngerle mi? şampuan olarak ne kullanıyolar??

azizdost
10/07/2007, 13:50
fırcayla girişiyorlar direk allah ne verdiyse ben gozumle gordum emin ol yıkamacılar hakgetire ayrıca arac sampuanı falan kullandıklarınıda hiç mi hiç sanmıyorum
....