PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GP 1245 cc 65bg lik S5 motor nasıl bişeymiş?

optimuspax
15/05/2012, 00:53
arkadaşlar gp üzerinde anlaşmak üzereyken arabanın motorunu 1.4 fire diye biliyordum fakat öğrendim ki motor 1245 cc lik S5 motormuş. bu nasıl bi motordur, ikinci eli nasıldır, araba için yeterliminir, yakıtı nasıldır.. görüşlerinize ve tecrübelerinize ihtiyacım var eksik etmezseniz sevinirim..

M@GIC
15/05/2012, 10:19
hiç bulaşma derim. fire 77 ancak yetiyor. daha altına inmeni tavsiye etmem.

Birkan61
15/05/2012, 10:26
Motorda problem yok, yakıtı oldukça az. LPG ile harika değerler elde edilebilir..

Performansına iyi denilmez fakat kişiden kişiye değişebileceği için yeterliyse problem yok alınabilir yani.

Fakat pek uzun yola gelmez, uzun yolda şehir içinde yaktığından pek farkı olmaz 80 90'dan sonra :)

halils2
15/05/2012, 14:28
fire kullanıcısı olarak almanı tavsiye etmem uzun yolda araç yüklüyken rampalarda ağır kalıyor rampaya çok devirli girmen gerekiyor ki 1.2 daha da zorlanır. tavsiyem t-jet tir :)

ceb_58
15/05/2012, 18:08
Ayrıca bu motor seçeneğini ülkemizde çok az kişi kullandığını düşünürsek satmada sıkıntı yaşanabilir.

halils2
16/05/2012, 02:32
Ayrıca bu motor seçeneğini ülkemizde çok az kişi kullandığını düşünürsek satmada sıkıntı yaşanabilir.

kesinlikle

_FeRDi_
16/05/2012, 03:03
ben yüksek tork ve dizel olmasına rağmen 75 Bg özellikle alt devirlerde ölü olduğu için chip attırarak 90+ a çıkardım ve hala istiyorum ki birkaç beygir daha nasıl eklerim, 65 Bg e hiç bulaşma derim.

Bahettiğin araç 26000 civarıydı galiba, o meblağlara rahat 1.4 fire motor bulman gerek eğer benzinli istiyorsan,benzinlide çok fazla uçmuş olamaz GP fiyatları.

Budweiser
16/05/2012, 12:17
yalnız aracın 1.2 16v olduğunu unutmayalım. yazılım ile firedan daha iyi sonuç vereceği kesin.

krakercocuk
16/05/2012, 12:56
erdemcim ben tavsiye ederdim belki ama karar senin..punto üzerinde oldukça tecrübeli biri olarak:) seni de biyerden tanıyorum ama nerden:)

görüş ve tecrübe istemişsin bilgin olsun diye paylaşayım yaşadıklarımı..

imzamda görüldüğü üzere 4. puntom..daha önce 1,4 fire motor kullananda biri olarak fire motorumu satma sebebim bir gün rampada takılı kalmasıydı..dedımkı böyle araba olmaz..meğersem kullanmayı bilmiyormuşuz..fire 1300 küsür bu araba 1245 cc .. geçenlerde rampada az kalsın çok da zorlamadan 5. vitese geçiyordum.. performansı yok diyen arkadaşlara...

aracınızı iyi tanıyacaksınız..

yakıt olarak şehir içi bir depoda 720 km yi gördüm(en düşük 700) ...forumda beni tanıyanlar aracı nasıl kullandığımı az çok bilir.
tüpede gerek yok..araç şehir içi sakin kullanıcılar için mükemmel arabadır.. uzun yoldada kullandım urlaya kadar..öyle kulakdan dolma laflara da gerek yok arkadaşlar..
araç canavar gibi. devrini iyi ayarlayacaksınız okadar..

ayrıca araç 8v

herkezin beklentileride farklıdır.bunu unutmamak lazım, kimi ekonomi kimisi performans kimisi konfor