PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : O km den 14.000 km gelene kadar bir evo hikayesi

fiko
06/05/2012, 22:08
sevgili arkadaşlar ilk önce sizlere teşekür ederim.yaşadığım sıkıntılı bir dönemde bu siteyi ve sizleri tanımak bazı konuları sizlerle paylaşmak .bana ilaç tedavisi yaptı.hepinize teşekür ederim. EVO HİKAYESİNE GELİNCE:aracımı çok sevdiğimi söyliyim ilk önce.70 gün aracı beklediğime değdi.sorunlar yaşamadımmı yaşadım ary otoyla.bir daha gitmedim bakım ve çeşitli sorunlar için İSTakpınar otoya gittim garanti kapsamında 1/kapı gergi kolları2/stoplar değişti (dışardan gelmesini bekledim)3/arka fren balataları değişti.4/direksiyon altın dan gelen ğıcırtı sesi şimdilik yok.izolasyon yapıldı dendi (buna rağmen bu sesin devam ettiğini şöyliyen arkadaşlar var )bunun dışında 2 sefer boya koruma yaptım. dış ğörünüm olarak ufak tefek değişiklikler oldu bu zamanın nasıl geçtiğini anlamadım .aracımı çok seviyorum .bu benim 8.çi aracım hepsinin yeri ayrı parama göre sıfır aldığım oldu.2.ci el aldığım oldu ben şunu iyi biliyorumki ihtiyacınızı karşılayan araç en iyi araçtır ister sıfır ister ikinci el olsun EVO DA değişimi yakaladım bununla beraber hayatımda da değişimler başladı örneğin dede adayı olmak gibi.hayata sönük mum ışığıyla bakmamak gibi.KISACA BU her şey çok güzel olacak SELAM VE SAYGILAR....

onn.off
06/05/2012, 23:07
şahane olmuş güle güle kullan acaba abarth logoları nereden temin ettin

shellcininabisi
06/05/2012, 23:09
nice 14000 kmlere kazasız belasız arızasız.

xvlkn
07/05/2012, 00:01
Arka fren balataları degıstı demıssınız acaba garantıdenmı yoksa sızmı degıstırdınız ?

tayfux
07/05/2012, 00:07
ooooo fikret hocam dede adayı mı :) senin adına çok sevindim Allah analı babalı büyütür inşallah bugün kü buluşmada görmeyi en çok arzuladığım insanlardandın..neyse bidahakine kendine iyi bak..

fiko
07/05/2012, 12:11
Arka fren balataları degıstı demıssınız acaba garantıdenmı yoksa sızmı degıstırdınız ?
garanti kapsamında bana kullanıcı hatası var dediler (el freni çekili vaziyette aracımı sürmüşüm kabul) etmedim.biraz sesinizi çıkarınca üçret ödemedim yoksa 400 küsür tl talep ettiler.

fiko
07/05/2012, 12:17
şahane olmuş güle güle kullan acaba abarth logoları nereden temin ettin
forumdan peterpan nicli fatih arkdaşım dan komple takım (ön. arka.direksiyon ve cantlar 50tl.

uraaal
07/05/2012, 19:15
evoyu bile coook özledim kıymetini bilin ayrı kalınca anlıyorsunuz değerini :D kazasız sürüşler .

xvlkn
07/05/2012, 22:02
Sorun neydı pekı balatayla ılgılı ses falan mı yapıyodu ?

fiko
07/05/2012, 23:51
Sorun neydý peký balatayla ýlgýlý ses falan mý yapýyodu ?

Servise gittimsadece lastikler temizlerken yaglanma gordum servise gittim el freni cekiliyurudugumu soylediler kabuletmedim yoksa bir anormallik yoktu.

xvlkn
08/05/2012, 14:41
Anladım teşekkurler :) Bende fabrıkasyon hata vrsa degıstıreyım dıye sordum :)

fiko
09/05/2012, 22:56
ooooo fikret hocam dede adayı mı :) senin adına çok sevindim Allah analı babalı büyütür inşallah bugün kü buluşmada görmeyi en çok arzuladığım insanlardandın..neyse bidahakine kendine iyi bak.. aynı şekilde tayfun hocam kısmet olmadı inşallah bi dahaki se fere artik gece çalışıyo rum iyi akşamlar

Ziyaretci036
09/05/2012, 23:04
Hayirli olsun fikret abi. Bu arada arayamdim seni ama unuttum sanma.

sehzadeamasya
10/05/2012, 00:31
benimde bir servise gitmem lazım ya

fiko
10/05/2012, 00:55
Hayirli olsun fikret abi. Bu arada arayamdim seni ama unuttum sanma.

Murat çok teşekkür ederim.... yapacağım son iki şey kald sen biliyorsunı

fiko
27/05/2012, 20:14
murat teşekürler diğerleri garajda......:clapping:

sinanuzun
27/05/2012, 20:20
Bu direksiyon altından gelen gıcırtı sesi nedir ? Kalorifer borularının sesi mi ?

fiko
27/05/2012, 20:27
klima borularının bir birine sürtmesi servis gelen talimata göre yapıyor bu iş için 3 kez servise gittim en sonuncusunda 2 ay oldu şu an o ses kayboldu inş bir daha tekrarlamaz. basit bir şekilde bu işlemi köpükle boruları birbirine temasını engellemek .bunu kendi başına basit şekilde halleden arkadaşlar var

sinanuzun
27/05/2012, 21:20
Köpük derken strafor mu yoksa şu pencere takılırken sıkılan köpükten mi sizin arabanıza ne yapıldı köpük mü?

fiko
27/05/2012, 21:25
[QUOTE=sinanuzun;691688]Köpük derken strafor mu yoksa şu pencere takılırken sıkılan köpükten mi sizin arabanıza ne yapıldı köpük mü?[/QU sabitleme yapıldı köpük ve bir parça plastik ilaveyesiyle fakat konuyu hatırlamadığım forum dan bir arkadaşım bunu resimlerle göstererek kendi başına boruların.bir birine temasını engellemişti

fiko
16/08/2014, 21:31
evet hikaye devam ediyor.. 2011 den 2014 de geldik..hayatım inişli çıkışlı gidiyor sağlık yönünden bunada şükür peş peşe gelen ameliyatlar. hastane odaları,tabi yaş da ilerliyor bunun la beraber 2011 evom duruyor benim pek kullanma ya zamanım olmuyor küçük kızım kullanıyor ben taksi sürücülüğüne devam ettiğim için araç kullanmak istemiyorum.evo bana sıkıntı yaratmadı.halan ilk günkü gibi seviyorum.bana bir başka geliyor halen içini ben temizliyorum.jantları ben temizliyorum.tek sıkıntı artık aile genişlediği için ufak gelmesi [2 yaşında torunum mira var ] garanti devam ediyor uzattık şu an 42.000 km de forumdan arkadaşlarım oldu paylaştıklarım oldu hepsine teşekürler..

fiko
27/03/2015, 17:24
2015 te de 199 tl ye garantiyi uzattım boya koruma ve iç temizlik yaptık. .aracımı hala lik günkü gibi seviyorum.forumuda ilk kayıt olduğumda kadar aktif olmasada takip ediyorum. hayatımda torunum Mira ònemli bir yer tutuyor.eski gezi resimlerine bakıp tekrar aynı havayı yakalamayı umuyorum.yeni arkadaslara hoş geldiniz deyip herkesi selamlıyorum..

Castell
27/03/2015, 17:26
Aracınızın maaşallahı var Fikret bey Allah iyi günlerinizde binmeyi nasip etsin selamlar......

Kadir00906
28/03/2015, 08:56
Maşallah Fikret abi, konunun açıldığı tarihe baktımda, aradan geçen bu kadar seneyi mesajlarınızla öyle bir bütünleştirmişsiniz ki gerçekten duygulandım diyebilirim. Allah kazsız belasız sürüşler nasip etsin.

fiko
28/03/2015, 16:29
Maşallah Fikret abi, konunun açıldığı tarihe baktımda, aradan geçen bu kadar seneyi mesajlarınızla öyle bir bütünleştirmişsiniz ki gerçekten duygulandım diyebilirim. Allah kazsız belasız sürüşler nasip etsin.

Düşüncelerin için çok teşekkür ederim. Allah cümle mize nasip etsin.

fiko
06/11/2015, 22:33
hikaye devam ediyor.aracimizda bir sıkıntımız yok çok şükür.50.bn bakımını yaptırırken ikinci kez stoplar değişti garantiden arka kapı kolları da dahil.2011 den bu yana geçen süreç i hep arkadaşlarımızla paylaşmaya çalıştım bu beş sene zarfında arkadaşlardan bilgi alışverişleri oldu hepsine Teşekürler .bir de bu arada torunum Mira okula başladı (ana okulu)hala hayatımda önemli bir yer tutuyor .Kısaca aracinizdaki,hayatınızda ki olumsuzluklara s* et deyin.aracinizdan ve hayatınızdan zevk alın.selamlar

fiko
16/04/2016, 12:39
Evet hikaye evo yla devam ediyor.arac 57 bin km oldu 5 ci senesi bitti.uzatilmis garanti bitti,kasko,trafik sigortası, muaynesi bandrol derken epey zorladı. Kasko için 830 tl,trafik için 573 tl ödedim .5 senede 57 bin km şu ana kadar kasko,sigorta bandrol hariç hiç masraf etmedim,bu gün on fren balata için para verdim.sukur bizi üzmedi .d aha genis bir arac için değiştirme niyetim oldu kıyamadım vazgeçtim çünkü bu araci hayatimin sıkıntılı bir döneminde aldım o yüzden insanın elindeki arac ne olursa olsun en iyi arac o dur ayrica ayni donanimda basks bir model araca dünya para vermek belli bir yastan sonra akilli bir iş değil .bu arada torunum mira 4 yaşına giriyor bir. Ay sonra miranin dogumunu,yaşlarını burada arkadaslarimla paylaştım bu sıralar aktif olamasam bile forumun yeri bir başka, arkadaslarinizin,kendinizin,aracinizin kıymetini bilin. Herkese selamlar ..FİKO

fiko
16/04/2016, 12:53
Evet hikaye evo yla devam ediyor.arac 57 bin km oldu 5 ci senesi bitti.uzatilmis garanti bitti,kasko,trafik sigortası, muaynesi bandrol derken epey zorladı. Kasko için 830 tl,trafik için 573 tl ödedim .5 senede 57 bin km şu ana kadar kasko,sigorta bandrol hariç hiç masraf etmedim,bu gün on fren balata için para verdim.sukur bizi üzmedi .d aha genis bir arac için değiştirme niyetim oldu kıyamadım vazgeçtim çünkü bu araci hayatimin sıkıntılı bir döneminde aldım o yüzden insanın elindeki arac ne olursa olsun en iyi arac o dur ayrica ayni donanimda basks bir model araca dünya para vermek belli bir yastan sonra akilli bir iş değil .bu arada torunum mira 4 yaşına giriyor bir. Ay sonra miranin dogumunu,yaşlarını burada arkadaslarimla paylaştım bu sıralar aktif olamasam bile forumun yeri bir başka, arkadaslarinizin,kendinizin,aracinizin kıymetini bilin. Herkese selamlar ..FİKO

Kadir00906
16/04/2016, 17:52
Maşallah, maşallah Allah kazalardan belalardan korusun Fikret abi.

fiko
16/04/2016, 21:35
Maşallah, maşallah Allah kazalardan belalardan korusun Fikret abi.
Sağol Cümlemizin .teşekür ederim selamlar

fiko
20/08/2016, 18:37
Evet hikayenin bu bölümünde. 60.bin bakımı için ustamiza gittik filtreler ve yağını değiştirdik. (opar,selena)kayış kontrollerini yaptık sıkıntı yok.hortumlar da sıkıntı yok. Kizdirma bujilerinden bir tanesi ni değiştirdik. Ön Fren balata larını 1ay önce değiştirmiştik.ön ve arka el fren kontrollerini yaptık bu işler için 260 tl ödedik toplamda ustamiz km si dolmasa bile yağ değişimini bir sene içinde yapmam gerektigini söyledi. 50 bin bakımı üzerinden ay geçmişti. Tabi bu süreç bizim için sıkıntılı bir dönem olduğu için evo muzlu ilgelenemedik babamin hastalık sureci ve vefatı. Allah bütün ölmüşlerimize rahmet eylesin mekanları cennet olsun.hayat böyle bir şey inişli çıkışlı devam ediyor. Bu arada yaşam kaynağımiz torunum Mira bize ilac oldu.artik evo yu ben temizleyecegim diyor.işte böyle evo yla ilgili her şeyi burda paylaştım. Selamlar, saygılar

Ezeldenberi
20/08/2016, 21:04
Fikret bey, babanıza Allahtan rahmet dilerim, cennet mekan olsun , ruhuna bir Fatiha okuyalım inşallah. Torununuzla beraber size Rabbim hayırlı ömürler versin.

fiko
20/08/2016, 22:58
İyi dileklerin için çok teşekkür ederim. Amin cümlemize

stonebridge
20/08/2016, 23:24
Fikret Abi Allah Rahmet Eylesin.
Allah kaza bela vermesin takip ediyoruz.
Saygılarımla.

fiko
20/08/2016, 23:36
Fikret Abi Allah Rahmet Eylesin.
Allah kaza bela vermesin takip ediyoruz.
Saygılarımla.

Çok çok teşekkür ederim sağol aynen öyle kazasız, belasız günler dileğiyle

Konig
21/08/2016, 02:04
Başınız sağ olsun Fikret bey. Allah geride kalanlara sabır versin. Torununuz da çok şekermiş, Allah nazarlardan sakınsın. Konuyu takipteyim, kazasız belasız nice sürüşlere inşallah. Saygılar.

fiko
21/08/2016, 10:56
Sağol çok teşekkür ederim.

fiko
21/07/2017, 18:42
Evet arkadaşlar tekrar merhaba 1. Sene oldu eskisi gibi faal değilim kusura bakmayın. Hikaye devam ediyor 65 bini bulduk şükür bi sıkıntı yok. Bu gün serviste 20 yer kontrolüne gittik bir sıkıntı yok .benim sağlık kontrollerim devam ediyor torun 5 yaşını bitirdi. Evo ya 41 kere maşallah bakim harici bir masraf çıkarmadı.inşallah böyle devam eder.34960

fotobelit
22/07/2017, 11:04
Allah şifa versin..

fiko
27/09/2017, 20:09
Evet 70 bine geldik bu süre içerisinde ikinci aküyü degistirdik.pazar günü işe giderken sabah çalışmadı fiat yol yardım akü için 450 tl +yol istedi. Bizde kendi Tamirci mızı aradık 250tl mutlu aku taktik bu günde 70bin bakımı yapıldı bakim için selana yağ artı opar filtreler 170tl ödedik gerekli kontrollerini yaptık. Şu ana kadar bakim.masrafları dışında sıkıntısız geldik hayırlısı selamlar

fiko
12/05/2018, 21:21
Hikayenin bu bölümünde her sene 3.ay gelince kasko sigorta vergi ödemeleri dışında bir sıkıntı yok
Kasko için 720tl
Sigorta için 420 tl
Vergi için 145 tl ödedik. Sol yan ayna kırılmış idi tamir ettirdik.muayne den hafif kusur (motor no okunmuyor, )kendimle ilgili olan hikayede 4.5 senedir kontrollerim devam ediyor torunum mira 6 yaşına girdi. İnş ilerleyen günlerde bir buluşma imkanı olur.herkese selam.

edll
12/05/2018, 21:31
Hikayenin bu bölümünde her sene 3.ay gelince kasko sigorta vergi ödemeleri dışında bir sıkıntı yok
Kasko için 720tl
Sigorta için 420 tl
Vergi için 145 tl ödedik. Sol yan ayna kırılmış idi tamir ettirdik.muayne den hafif kusur (motor no okunmuyor, )kendimle ilgili olan hikayede 4.5 senedir kontrollerim devam ediyor torunum mira 6 yaşına girdi. İnş ilerleyen günlerde bir buluşma imkanı olur.herkese selam.

hikayenizi film gibi izledik. acı tatlı yaşanmışlıklarla dolu. torununuza ve ailenize hayırlı uzun ömürler dilerim. kazasız belasız.

fiko
12/05/2018, 21:42
hikayenizi film gibi izledik. acı tatlı yaşanmışlıklarla dolu. torununuza ve ailenize hayırlı uzun ömürler dilerim. kazasız belasız.

Sağol çok teşekkür ederim cümlemize kazasız, belasız sağlıklı günler.

fiko
20/12/2021, 09:47
Merhabalar foruma tekrar ulaştığıma çok sevindim erdi beye teşekkürler.hikaye devam ediyor.rutinsaglik konturolleri,ve bu pandemi süreci aracım duruyor 98.000km Bulduk şimdiye kadar herhangi bir sorun yaşamadık ataç 10 yaşına geldi baskı balata biraz ağır lasti.sorduk 1300tl ile1700 arasında Fiat çıkıyor bakalım.bilgi veririm tekrar selamlar

Balamut
21/12/2021, 15:33
Slmlar , benim aracın yaz lastikleri ömrünü doldurmuştu, kışlıklarımda 4. kışını geçiriyordu. Uzun araştırmalarım neticesinde geçen hafta 4 mevsim petlas multıaction pt 565 aldım. tanesine 545 TL dedi 4 lastik 2.180 TL tuttu eski kışlıklarımı da 600 TL ye aldı 1.580 TL ödeme yaptım 5 yıl kafam rahat yılda ortalama 200 TL den zaten 1.000 TL sök taka verecektim onu da hesaba katarsak 560 TL ye 4 tane 4 mevsim aldım yazın almam gereken yazlık ve gelecek sene almam gereken kışlıkları da düşünecek olursak çok karlı bir iş çıkardığımı düşünüyorum yaşadığınız bölge uygunsa bence sizde 4. mevsimlere bir bakın derim

fiko
21/12/2021, 19:21
Teşekkür ederim.su an lastikler iyi baskı balata,on fren diski değişimi silecekler 2000tlverdim.ilk kez arabama bu kadar masrafim oldu zamanı gelen degisimlerdi

Balamut
22/12/2021, 10:37
Kazasız belasız güzel günlerde kullanın

fiko
22/12/2021, 14:28
Teşekkür ediyorum selamlar

edll
24/12/2021, 22:51
Slmlar , benim aracın yaz lastikleri ömrünü doldurmuştu, kışlıklarımda 4. kışını geçiriyordu. Uzun araştırmalarım neticesinde geçen hafta 4 mevsim petlas multıaction pt 565 aldım. tanesine 545 TL dedi 4 lastik 2.180 TL tuttu eski kışlıklarımı da 600 TL ye aldı 1.580 TL ödeme yaptım 5 yıl kafam rahat yılda ortalama 200 TL den zaten 1.000 TL sök taka verecektim onu da hesaba katarsak 560 TL ye 4 tane 4 mevsim aldım yazın almam gereken yazlık ve gelecek sene almam gereken kışlıkları da düşünecek olursak çok karlı bir iş çıkardığımı düşünüyorum yaşadığınız bölge uygunsa bence sizde 4. mevsimlere bir bakın derim

4 mevsim diye bir lastik türü yok aslında. 4 mevsim denen kış lastiği. bende 1 yaz 2 kış hiç sökmedim ancak ses olayından dolayı çıkarmak zorunda kaldım. eskiden olduğu gibi kara kışlar kalmadığı için, yollarda çok fazla kar olmadığı için kışlıkları verdim 4 tane sıfır lastik taktım. memleketim sivasa da gidişlerimde yazlık kullanıyorum. her ihtimale karşı zincir koyuyorum bagaja ancak kaç yıldır hiç kullanmadım. 4 mevsim denilen kışlık lastikler hantallıktan öteye gitmedi. ha çok karlı bölgedeyseniz ona diyeceğim yok.

fiko
23/04/2022, 18:01
11. Yaşına geldik çok şükür bakım dışinda bir problem olmadan geldik. Şu an 95 Bin km de yiz yaşımız ilerledikçe elimizdeki nin kıymetini daha çok bilmemiz gerektiğini her alanda yaşamda ailede,çevrede, sağol kta ktaa beklentileri mi yüksek tutmamayi, anın farkında olmayı , hayatın ciddiye alınacak kadar uzun olmadığını
O yüzden hem maddi hem manevi elinizdekinin kıymetini bilin selamlar

feyzullah
25/04/2022, 00:09
sağlık ve esenlikler dilerim, aracınızla kazasız belasız nice yıllara...

stonebridge
25/04/2022, 19:41
abi 10 yıldır takipteyim benimde punto ile 10 yıl oldu saygılar

Fiko11
28/04/2022, 08:30
teşekkür ediyorum selamlar

Fiko11
01/09/2022, 14:01
11yaş ve 100bin km yi devirdik bu hafta içi boya koruma ve iç temizlik yaptırdık ve hikaye devam ediyor

Fiko11
01/09/2022, 14:08
11yaş ve 100bin km yi devirdik bu hafta içi boya koruma ve iç temizlik yaptırdık ve hikaye devam ediyor