PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Göztepe oto hakkında

ramazanözkan
28/04/2012, 01:16
Arkadaşlar bugün kronik sorunumuz olan kapı gıcıdamalarından dolayı malum servise gittim sırf forum tavsiyesinde dolayı.
Ilgi arkadaş gergiler yağlandığı için garanti dışı olduğunu söyledi ve sorunumu çözmeden sıkmış olduğu pas söküçü için işçilik parası 20 tl talep etti..
Şaşırdım kabullenmenin ve tartıştık sonuç olarak sorun çözülmeden dönmek zorunda kaldım..
Forumda okuduğum kadarıyla bir cok arkadaş yağlanan gergileri garanti kapsamında değiştirmiş..Konuya Ilgisiz ve çözümsüz olan GÖztepe otoyu sizlere tavsiye etmiyorum...

emrahisilti
30/04/2012, 16:16
Ramazan Bey Merhabalar; Servisimiz Hakkında bulunduğunuz şikayete istinaden size cevap vermek istedim. Şöyleki ; Aracınıznın önceden herhangi bir yetkisiz serviste işlem yapıldığını kendinizde belirtiğinizden dolayı arakadaşım yaptığı hizmet karşılığında sizden hizmetine istinaden 20 TL istediğini öğrendim.Fakat verdiğiniz olumsuz tepkiden dolayı sonrasında sizden ücret alınmamıştır. Yapılan hizmet ise: '' Kapı kilit karşılıklarının uygun olmayan şekilde bantlarını ve uygunsuz bezlerini temizleme ve gergilerin temizliğinin yapılmasıdır.'' Ki bunları yaparken sadece kullanılan saf malzeme artı işçiliğinden dolayı sizden ücret talep EDİLMİŞTİR.Arkadaşımız bu işleme başlamadan önce size gergilerin ve kilitlerin yağlanmaması gerektiğini yağlansa dahi sorunun giderilmeyeceğini ve parçanın hiç bir şekilde garantiden değişmeyeceğini (Dışarıda uygunsuz yağ kullanılmasından dolayı) Tarafınıza bildirilmiştir. Ramazan bey eğer aracınıza yada size başka bir şekilde istemediğiniz bir davranış olduysa Aklınızda kötü bir izlenim bırakmamak için Müşteri ilişkileri sorumlusu olarak diğer konularda size bizzat kendim yardımcı olmak ve tanışmak isterim.Müsait oldunuz bir günde servisimize gelmenizi rica eder iyi günler dilerim.

Saygılarımla
Müşteri İlişkiler Sorumlusu; Ebru YILDIRIM
kusura bakmayında müşteri ilişkiler sorumlusuyum diyorsunuz büyük harflerle EDİLMEMİŞTİR yazıyorsunuz.Şikayet böyle karşılanmaz.Haklı veya haksızsınız ama bu size bir müşteriye böyle davranmanızı gerektirmez.Size böyle eğitim verildiyse vay o servisteki müşterinin haline.

hakandurak
30/04/2012, 17:31
kusura bakmayında müşteri ilişkiler sorumlusuyum diyorsunuz büyük harflerle EDİLMEMİŞTİR yazıyorsunuz.Şikayet böyle karşılanmaz.Haklı veya haksızsınız ama bu size bir müşteriye böyle davranmanızı gerektirmez.Size böyle eğitim verildiyse vay o servisteki müşterinin haline.

EDİLMİŞTİR yazmış hanımefendi fendi lütfen dikkatli okuyalım

emrahisilti
01/05/2012, 00:33
EDİLMİŞTİR yazmış hanımefendi fendi lütfen dikkatli okuyalım

neyi dikkatli okuyalım?Sen benim nedemek istediğimi anladın mı acaba ?

Tayfun-E30
01/05/2012, 00:51
Kapinin mekanik problemi nasil bir yag kullanimiyla garanti disi oluyor? Belki bu kullanici fiat servisinin olmadigi bir yerde degistirdi yagini? Arabanin kitapciginda uygun farkli markali yaglarin koyulabilicegi yaziyor.. Belki araciyla yurtdisina cikti degistirdi? Boyle yalandan garanti sarti olmaz kapinin gicirdamasi mekanik problemdir, gplerin arka kapisi fabrikasyon sorunlu kapisi kapanip acilmayan araclar var.. Yardimci olmadiginiz icin ozur dilemeniz lazim bence... Ayipli mal satip uste cikiyorsunuz birde.. Tuketici haklarina aykiri garanti maddeleri koyuyorsunuz...

ramazanözkan
01/05/2012, 16:26
Arkadaşlar aracın kapılarını şehirdışı yolculuk yapacağımdan dolayı sanayideki ustama yağlattım .. 2 gün düzeldi 3. gün tekrar aynı şekilde gıcırdamaya başladı..
bu arada aslında sorun olan benim kapıları yağlatmış olmam olmamalı,satılan malda kusur olduğu zaten ilan edilmiş durumda,bunu kabul etmeyip keşke yağlatmasaydın denmesi zoruma gidiyor..
Göztepe oto müşteri temsilcisi ile yazışmalarımız devam ediyor,Fiat müşteri hizmetleri ilede paylaştım durumu bakalım nereye varacak...

emrahisilti
01/05/2012, 17:17
Sanki aycicek yagiyla yaglandi garantiden cikiyo komik gercekten brda goztepe otonun reklamini yapanlarin bilgisine

WILD
01/05/2012, 20:36
Banada çok saçma geldi. Sudan/yağdan sebeplerden garanti dışı kalınır mı? Sanki bu yağ kullanıldığı için kapıda gıcırtı olmuş.Bu tür kusurları kabul edip yardımcı olmak yerine yokuş yapılmamalı. Zaten marka değeri yerlerde olan Fiat çok yakın zamanda doblo , fiorino dışında araba satamayacak.Sırf bu tür muhabbetlerle uğraşmamak için arabanın stoplarındaki buğu sorunu ve bagaj kapağının su alması gibi kronik evo sorunlarıyla ilgili servise gitmiyorum. Gitsem bende yukarıdaki gibi bahanelerle karşılaşıcam.

ramazanözkan
05/05/2012, 14:14
SONUÇ:

Arkadaşlar FİAT Müşteri hizmetlerinden ilgililer konu ile aradılar.
Kapılar yağlandığından dolayı değişimin garanti kapsamında yapılamayacağı bilgisini verdiler.
Aman siz siz olun garantili aracınıza yağ bile sıktırmayın :)
gergilerin sorunlu olduğunuda FİAT kabul etmiyor bilgilerinize..