PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto , Punto Evo ve Grande Punto Farklar

L0MB4K
25/04/2012, 22:09
Merhaba arkadaşlar punto almaya tam karar vermişken arkadaşın bir sözü üzerine düşünmeye başladım.Bu 3 araba arasındaki farklar nelerdir Punto lounge düşünüyordum bu araca göre hangisi daha avantajlı olur.

Şimdiden teşekkürler

burak6230
25/04/2012, 22:26
grande puntonun iç ve dış tasarımları evodan farklı fakat şöyle bir durum var tabi bu şahsi görüştür evonun içi grande den daha güzel dışı için bişe diyemiyorum fakat en son çıkan puntoda bunları birleştirmişler en düz modelde grandenin içini evonun tamponları boyalı kasasına sokmuşlar fullerde evo içi var fark budur kanımca unuttugum bişe varsa arkadaşlar tamamlar zaten

Ziyaretci036
25/04/2012, 22:30
grande puntonun iç ve dış tasarımları evodan farklı fakat şöyle bir durum var tabi bu şahsi görüştür evonun içi grande den daha güzel dışı için bişe diyemiyorum fakat en son çıkan puntoda bunları birleştirmişler en düz modelde grandenin içini evonun tamponları boyalı kasasına sokmuşlar fullerde evo içi var fark budur kanımca unuttugum bişe varsa arkadaşlar tamamlar zaten

+1000

frkn1907
25/04/2012, 22:32
Hepsinde motor şeçenekleri aynıdır.
Grande Punto: Puntonun en populer olmus kasasıdır.Gunumuzde hala trafıkte en cok gordugumuz kasadır.İç tasarım olarak günümüze göre geride kalmıştır ama dışı hale populerlığını korumaktadır.
Punto evo : Arabanın dışında belli başlı değişikler olsada punto govdesını korumustur.İç tasarım tamamen degısmıs ve cok hos bır gorunume sahıp olmuştur.
Punto : Benımde sıparıs ettıgım ama hala kavusamadıgım arabadır. Yenılenmıs kasasıyla pıyasaya suruldu gectıgımız aylarda.Pop-Easy-Lounge şeklinde donanımsal olarak üçe ayrılır ve en full donanımlısı loungedir.Yardımcı olabıldıysem ne mutlu baska sorular varsa elımden geldıgınce cevaplarım.

L0MB4K
25/04/2012, 22:38
Teşekkürler arkadaşlar yardımcı oldunuz :)

motor delisi
26/04/2012, 08:12
puntoyla punto evo aynı sadece birkaç farkla evoda ufak çaplı özellikelr bulunuyor.
perde hava yastıkları, yağmur sensörü vs vs bu tarz ufak şeyler var evoda normal puntoda yok yani anlayacağın bi fark yok aralarında

Budweiser
26/04/2012, 09:58
Evonun en boşunda (active donanım) 3 hava yastığı( sürücü+sürücü diz+ yolcu) standart yeni puntoda diz hava yastığı yok sanırım. Nacizane fikrim, bence Fiat puntodaki Kasa misyonunu evoda tamamlamış olması lazımdı yeni punto bence bambaşka bir kasa olarak çıkmalıydı ben yeni puntonun renklerine ve ön ızgaraları bal peteği şeklinde olmasına çok bayıldım fakat kasasına bir türlü gözüm alışamadı arabada sanki birşey eksikmiş gibi eski araba restore edilir kaporta boyadan çıkar daha aksesuarları takılmamıştır ya onun gibi birşey eksik arabada halen çözemedim :) en boşunda yeni puntonun grandepunto göğüsü kullanmışlar, garibime gitti ne gereği vardı hani GP severler bile evonun göğüsüne hayranken neden alınsın? Bu arada en dolusu idi sanırım yeni puntonun abarth direksiyonu vardı :) Altı düz simitlerden :) Sadece logo Fiat idi. Buda hoşuma gidenlerden biri :)

since1453
26/04/2012, 11:09
Evonun en boşunda (active donanım) 3 hava yastığı( sürücü+sürücü diz+ yolcu) standart yeni puntoda diz hava yastığı yok sanırım. Nacizane fikrim, bence Fiat puntodaki Kasa misyonunu evoda tamamlamış olması lazımdı yeni punto bence bambaşka bir kasa olarak çıkmalıydı ben yeni puntonun renklerine ve ön ızgaraları bal peteği şeklinde olmasına çok bayıldım fakat kasasına bir türlü gözüm alışamadı arabada sanki birşey eksikmiş gibi eski araba restore edilir kaporta boyadan çıkar daha aksesuarları takılmamıştır ya onun gibi birşey eksik arabada halen çözemedim :) en boşunda yeni puntonun grandepunto göğüsü kullanmışlar, garibime gitti ne gereği vardı hani GP severler bile evonun göğüsüne hayranken neden alınsın? Bu arada en dolusu idi sanırım yeni puntonun abarth direksiyonu vardı :) Altı düz simitlerden :) Sadece logo Fiat idi. Buda hoşuma gidenlerden biri :)

2011-2012 evo activlerde diz hava yastığı yok.
evo kitli dynmc olanlarda var
bütün mylifelarda perde hava yastıkları standart

Bide yeni puntolarda özellikle beyaz renklilerde arka tampon çok basit duruyor.

Budweiser
27/04/2012, 10:18
Benimkisi 2011 Active Fire Sürücü + diz ve yolcu standart.

unreal123
27/04/2012, 10:57
2011-2012 evo activlerde diz hava yastığı yok.
evo kitli dynmc olanlarda var
bütün mylifelarda perde hava yastıkları standart

Bide yeni puntolarda özellikle beyaz renklilerde arka tampon çok basit duruyor.

benımkıde 2011 active ama dız hava yastıgı var sanırım yanlış hatırlıyorsunuz

since1453
27/04/2012, 12:45
benımkıde 2011 active ama dız hava yastıgı var sanırım yanlış hatırlıyorsunuz

2012 yılında satılan araçlarda yok.benim bayide gördüğüm 2011 activede de yoktu(2011 aralık ayında).bayi 2012 ye 2011 demiş olabilir 2011 konusunda haklısınızdır.

FIAT - fiat.com.tr (https://www.fiat.com.tr/Pages/tr/otomobiller/puntoevo_donanimpopup.aspx)

Budweiser
27/04/2012, 13:14
Doğrudur fiatın işi belli olmaz. Ağustos 2010 dan itibaren (yada temmuz sanırım) gelen bütün sıfır araçlar 2011 olarak geldi ben eylülde aldım 2011 in belki ikinci yarısında çıkanlarda böyle bir durum sözkonusudur. Forumumuzdaki Fiat çalışanlar konuyu görürse netlik kazanır.

engincantan33
27/04/2012, 14:10
bana kalırsa kı grande punto da evo da kullandım en guzelı 3 punto ıcınden evo!!! tabıkı ılk cıktıgında banada gıcık geldı ama sıralama yapacak olursak;

1-beyaz evo dınamık
2-bolero kırmızı veya beyaz grande punto FUN
3-yenı punto

juventude
27/04/2012, 14:48
şimdi donanım listesinden baktım. yenileri bilmiyorum da ben alırken dynamic versiyonda sadece diz hava yastığı standarttı. neyse o değil de kesinlikle dediğinize katılıyorum. yeni çıkan puntonun kasasının değişmiş olması lazımdı. grande punto ile evo arasında birşey olmuş bence de yeni punto. yeni birşeyler olmalıydı.

Ardevo
27/04/2012, 15:19
bana kalırsa kı grande punto da evo da kullandım en guzelı 3 punto ıcınden evo!!! tabıkı ılk cıktıgında banada gıcık geldı ama sıralama yapacak olursak;

1-beyaz evo dınamık
2-bolero kırmızı veya beyaz grande punto FUN
3-yenı punto

Katılıyorum.
Yeni Punto'da sadece donanımdaki eksikler değil, görüntüde de göze eksik gelen birşeyler var sanki..

Ardevo
27/04/2012, 15:21
şimdi donanım listesinden baktım. yenileri bilmiyorum da ben alırken dynamic versiyonda sadece diz hava yastığı standarttı. neyse o değil de kesinlikle dediğinize katılıyorum. yeni çıkan puntonun kasasının değişmiş olması lazımdı. grande punto ile evo arasında birşey olmuş bence de yeni punto. yeni birşeyler olmalıydı.

+1
Aldığım dönemin(2011 Ocak) donanım listesine tekrar baktım da sadece dynamic versiyonda diz hava yastığı standart görünüyor.

Budweiser
28/04/2012, 09:20
Şanslı insanlardan biriyim o zaman ben :) Ne diyeyim.

kubilai
28/04/2012, 13:25
Şimdi bir de dpf yani euro5 olayı çıktı başımıza ne gereği vardı anlamadım...

gurik
29/04/2012, 15:42
merhaba arkadaşlar punto almaya tam karar vermişken arkadaşın bir sözü üzerine düşünmeye başladım.bu 3 araba arasındaki farklar nelerdir punto lounge düşünüyordum bu araca göre hangisi daha avantajlı olur.

şimdiden teşekkürler

siz bence 2009-2010 model seri 2 dynamic bulun bence en donanımlısı bu araçlardır.