PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bravo Multijet Sport Style 105BG Hakkında

CesSpOoL
24/04/2012, 15:33
Arkadaşlar bir haftadır devam eden arayışlarımda sizin de başınızı ağrıtmaya devam ediyorum.
Eşimin otomatik vites baskısını geri püskürtmeyi başardım :)

İlk iş dizel bravolara bakmak oldu.

Fiat Bravo 1.6 Mjet Sport Style 2008 Model 29.250 TL Sahibinden satılık ikinci el Kırmızı renk - 79775739 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-ev-alacagimizdan-kisa-sureligine-satisa-cikarttik-acil-79775739/detay)

ilandaki araca bu gün gittim baktım resimlerdekinden çok daha diri duruyor ve rengi parıldıyordu.. 82 bin km de temiz bi araç şasilerde felan bir oynama felan görmedim (tabi ki serviste deyalı bakılacak)

araçta 4 parça lokal boya var olduğunu söyledi arkadaş, boya takıntım olmadığından bu konuda sıkıntı yapmadım amabu kadar değişen olursa iş değişir tabi.

fiyat olarak biraz daha ikram yaptı satıcı arkadaş, düz 28e bırakacak. makul bir fiiyat gibi geldi.

araçta farkettiğim hill holder olmadığı ? bu standart değil mi bu motorda?

ASR ve ESP var mı yok mu nasıl anlarım..

ve sizce araç nasıl ? iyi bir seçim mi bu bütçede?

kadir07
24/04/2012, 15:43
hem ev buldum peşinat verecem ondan satıyorum yazmış hemde sciroccoyla yeni kasa jetteyla takas olur demiş dikkatli olmakta fayda var insanlar para için her türlü yalanı söylüyorlar bu devirde.tedbirli davranıp iyice baktırmakta fayda var derim...

aykut_1914
24/04/2012, 16:01
hem ev buldum peşinat verecem ondan satıyorum yazmış hemde sciroccoyla yeni kasa jetteyla takas olur demiş dikkatli olmakta fayda var insanlar para için her türlü yalanı söylüyorlar bu devirde.tedbirli davranıp iyice baktırmakta fayda var derim...

aynısını yazıcaktım

CesSpOoL
24/04/2012, 16:21
araç yetkili servis bakımlı tamamen, faturaları mevcut. güven verici geldi bana.
ilandaki önce ev sonra araba olayı, ilk etapta açılırken ev almak için diye yazılıp güncellendikten sonra değişmil olsada link kısmı eski şeklinde kalıyor. bende eski aracımı satarken fikir değişikliği yapıp ilanı güncelledim ve bu durumu yaşamıştım hatta forumdan arkadaslar neden böyle oduğunu sormuşlardı..

sonuç olarak zaten yetkili serviste ekspertiz yapmadan almayacağım için çok takılmıyorum, denediğim kadarı ile motor daha sıfır gibiydi daha evvel de kullandım multijet.. saat gibi çalışır durumda..

bu esp asr durumu nedir bunlarda? alırken opsiyonla mı apılıyordu 2008 de ? bir de hız sabitleyici ve blue&me olsa tadından yenmezdi

lektonstar17
24/04/2012, 16:54
Kısa süre önce engincantan33 nikli Engin arkadaşımız 105 lik bravo aldı.Onunla iletişime geçin.Araç hakkında bilgi alışverişi faydalı olabilir.

eexelanss
24/04/2012, 17:24
Arkadaşlar bir haftadır devam eden arayışlarımda sizin de başınızı ağrıtmaya devam ediyorum.
Eşimin otomatik vites baskısını geri püskürtmeyi başardım :)

İlk iş dizel bravolara bakmak oldu.

Fiat Bravo 1.6 Mjet Sport Style 2008 Model 29.250 TL Sahibinden satılık ikinci el Kırmızı renk - 79775739 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-ev-alacagimizdan-kisa-sureligine-satisa-cikarttik-acil-79775739/detay)

ilandaki araca bu gün gittim baktım resimlerdekinden çok daha diri duruyor ve rengi parıldıyordu.. 82 bin km de temiz bi araç şasilerde felan bir oynama felan görmedim (tabi ki serviste deyalı bakılacak)

araçta 4 parça lokal boya var olduğunu söyledi arkadaş, boya takıntım olmadığından bu konuda sıkıntı yapmadım amabu kadar değişen olursa iş değişir tabi.

fiyat olarak biraz daha ikram yaptı satıcı arkadaş, düz 28e bırakacak. makul bir fiiyat gibi geldi.

araçta farkettiğim hill holder olmadığı ? bu standart değil mi bu motorda?

ASR ve ESP var mı yok mu nasıl anlarım..

ve sizce araç nasıl ? iyi bir seçim mi bu bütçede?

Okan bu motorlarda asr esp hilholder standart değil malesef.. Sadece abs var... Bu özellikler paket olarak alınabiliyor..
Araçta bakarak asr esp hilholder olup olmadığını anlamanın iki yolu.. Birisi cty tuşunun yani cd çaların solundaki cty tuşunun altında asr off tuşunun olup olmadığına bak.. Eğer varsa hilholder esp asr hepsi vardır..
İkinci olarak kaputu kaldırıp akünün arkasına doğru bakabilirsin yani akü ile cam arasında üzerinde bosh esp yazan bir cihaz varsa yine hepsi mevcuttur..

CesSpOoL
24/04/2012, 17:31
o zaman benim bulduğumda yok :( bunlar serviste sonradan eklenebilir mi? eklenirse yeni bi araba parası isterler mi?

alibozpinar
24/04/2012, 17:43
Kısa süre önce engincantan33 nikli Engin arkadaşımız 105 lik bravo aldı.Onunla iletişime geçin.Araç hakkında bilgi alışverişi faydalı olabilir.

Engininki 120 lik .bu özellikler sanırım yoktu onda :)

CesSpOoL
24/04/2012, 19:03
Bu fiyata nasıl bu araç. 28bin

taipen71
24/04/2012, 20:24
Arkadaş önemli olan senin içine sinip sinmediği burada değişik yorumlar illaki gelir servis kayıtları ve expertiz yaptır temizse al.

eexelanss
24/04/2012, 20:46
o zaman benim bulduğumda yok :( bunlar serviste sonradan eklenebilir mi? eklenirse yeni bi araba parası isterler mi?

Bu araçta olmayan daha çok şey sayarımda saymayayım :) kararını etkilemek istemem :D
cruse kontrolu sonradan ekletebilirsin ama bu asr esp hilholder ne yazıkki..
Bunu düşüneceğine daha arabayı bile almamışken aradığın özelliklerin olduğu bi bravo almayı düşünsen daha mantıklı bir düşünce olur bence :)

emrahisilti
24/04/2012, 22:21
aklınızı bulandırmak istemem ama 4 parça boyalı araç en az 2 kere kaza yapmıştır.Bunun dışında daha ne tür dertleri var bilmiyorsunuz.Elinizde para varken bravoda çabuk satılmayan bir araç olduğuna göre güzel bir pazarlıkla temiz araç alabilirsiniz.Yarın öbür gün sattığınızda herkes ağız burun kıvıracak deliye döneceksiniz.Araç parlıyor falan demişsiniz 100 tlye attırın bi pasta cila her araç parlıyor..

engincantan33
24/04/2012, 23:07

kardesım bence hııc boyle bırseye gırme gıt esplısını al derım sanırım eklenemez dıye dusunuyorum yada cok pahalı faatura cıkacaktır...

Engininki 120 lik .bu özellikler sanırım yoktu onda :)
:newyear0:

benım arac 120 lık...

arkadasım esp falan fıstan otomatıklerde donanımına bakılmaksızın oluyor...ama dıgerlerınde alırken ekletmen gerekıyor...actıve plus aracta bıle ekletebılıyorsun yanı dynamıc falan olması gerekmıyor tabı sıfır alırken...cıty tusunun altında 3 tane daha tus oldugu zaman esp oldugunun gostergesıdır...

fıyata gelırsek aman aman uygun degıl 2008 model sonucta 2012 modellerın cıktıgını dusunursek arac 4 yasında...ıyıce dusunun derım...almadan once yanı ve esp falan cok takılmayın derım tabı kendı goruslerım

lektonstar17
25/04/2012, 00:24
Engin kusuruma bakma aklımda öyle kalmış.

CesSpOoL
25/04/2012, 00:35
28 bin tl ye başka bulamadım hiç varsa alternatif değerlendiririm tabi, ama dizel, spor paketli, km si düşük, yetkili servis bakımlı bi araç en nihayetinde. açıkçası şuan çok kararsız kaldım, yarın sabah yetkili servise ekspertize götürüp sorunsuz ise oradan satış yapmayı düşünüyordum

emrahisilti
25/04/2012, 00:55
bu arabada farklı bir sıkıntı var gibi.Muadilleri çok daha yüksek fiyatlı.Tanıdık bir sigortacı bulun ve aracın dökümünü çıkarın.Ardından yetkili servisle kontrol ettirin.Hatta ben olsam başka bir arkadaşıma daha arattırıp zorlayıp farklı verilen bir bilgi varmı diye kontrol ederim

CesSpOoL
25/04/2012, 01:02
sigorta experi arkadasımdan şasi no ile öğrendim bu gün, iki kayıt var
biri 2 biri 3 küsür bin.

eski puntomdan biliyorum tampon, travers, bi far ve kaputa 4500 yazmışlardı.
elbette servise sokmadan almayacağım, Yakup Oto diye yetkili servis benim aracı satarkende orada expertiz yapıldı, adamlar çok detaylı bakıyor.

emrahisilti
25/04/2012, 01:07
siz bunu kafaya koymuşsunuz olay bitmiş :) hayırlı uğurlu olsun

CesSpOoL
25/04/2012, 01:24
siz bunu kafaya koymuşsunuz olay bitmiş :) hayırlı uğurlu olsun

yok emrah ya, tam budur diyemem, gönül istiyor ki assist kit, asr felan da oldun ama bütçe uygun değil.
105 lik tüketim olarak iyi ise, sonuçta aracın yol tutuşu felan çok kötü değil bilgiğim kadarıyla.. güvenli ve ekonomik bir araç olarak alınabilir.

off oofff nerden sattım astonumu:(

emrahisilti
25/04/2012, 01:28
yok emrah ya, tam budur diyemem, gönül istiyor ki assist kit, asr felan da oldun ama bütçe uygun değil.
105 lik tüketim olarak iyi ise, sonuçta aracın yol tutuşu felan çok kötü değil bilgiğim kadarıyla.. güvenli ve ekonomik bir araç olarak alınabilir.

off oofff nerden sattım astonumu:(
aynı şeyleri ben düşünüyorum.Şuan satsam tjet sportun üstünü almam lazım.Onun içinde 35bini gözden çıkarmak lazım:)Aracın yol tutuşunda falan sıkıntı olmaz ama tjet sporttan inip (cam tavan) buna binmek bir süre sonra pişmanlık duygusu yaratacak.Bir süre sonra esp nin hillholderin olmaması sana batmaya başlayacak.

Sonuç olarak; tjet sporttan sonra seni ya bravonun fullü kesecek ya da golf kesecek.

CesSpOoL
25/04/2012, 01:33
aynı şeyleri ben düşünüyorum.Şuan satsam tjet sportun üstünü almam lazım.Onun içinde 35bini gözden çıkarmak lazım:)Aracın yol tutuşunda falan sıkıntı olmaz ama tjet sporttan inip (cam tavan) buna binmek bir süre sonra pişmanlık duygusu yaratacak.Bir süre sonra esp nin hillholderin olmaması sana batmaya başlayacak.

Sonuç olarak; tjet sporttan sonra seni ya bravonun fullü kesecek ya da golf kesecek.

Golf te baktım bu gün 1.6 Fsı otomatik, çok da temiz araba ama yakıt olayı korkuttu beni şehir içinde 10 litre benzin.. zaten t jet belimizi büktü iyice km si 450-500 e geziyodum son zamlarla.. 8-9 litre yakıyor..

eğer sizde satmayı düşünürseniz benim gibi aceleye getirmeyin. aklıma gelince canım sıkılmıyor değil ama kendimi artık tek kapı araca sığmıyan bir aile olduk diye teselli ediyorum :)

kısmet bakalım yarın sabah erkenden servise sokucam arabayı dedikleri gibi sadece 4 parça lokal boya varsa kaportada (tamponlar değişmiş olabilir) alacağım.

yarın buraya yazarım sonucu :) umarım temiz çıkar..

emrahisilti
25/04/2012, 01:38
hayırlısı hangisi ise o olsun diyelim.İyi geceler

CesSpOoL
25/04/2012, 07:20
Gunaydin arkadaslar, yoldayim servise gidiyorum.. şans dileyin, umarim bir supriz cikmaz, aksam Bravomun resimlerini paylasmak istiyorum,

alibozpinar
25/04/2012, 08:42
umarım hayırlısı olur !!

CesSpOoL
25/04/2012, 10:48
Vatana millete ve bana hayirli olsun, bana bravo tr stickeri yollayin:)

Temiz cikti aldim detaylar gelecek..

emrahisilti
25/04/2012, 11:33
temiz çıkmasına sevindim hayırlı uğurlu olsun allah kaza bela yaşatmasın

omer06
25/04/2012, 11:35
çok şükür hayırlı olsun cok sevindim :)

lionT-JET
25/04/2012, 11:54
hayırlısı olsun.gule gule kullanın.bende kardeşim için bravo takibindeyim bakalım ne olacak..

CesSpOoL
25/04/2012, 12:02
Yalniz bunun turbosu biraz sesli geldi bana yuklendigimde tjette bu kadar ses yoktu

omer06
25/04/2012, 12:10
turbo büyük abi motorda sesli olması normal :)

lektonstar17
25/04/2012, 12:24
Okan hayırlı olsun Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.Bize de nasip olur inşallah.

kadir07
25/04/2012, 13:14
o zaman hayırlı olsun diyelim kazasız belasız inşallah...

eexelanss
25/04/2012, 13:27
Hayırlı olsun okan.. Etraftaki sesleri dinlemeden Kafasına koyduğunu yapan insanları severim ;)

srkaradag
25/04/2012, 16:54
Hayırlı uğurlu olsun

aykut_1914
25/04/2012, 17:22
güle güle kazasız belasız kullan abi :)

CesSpOoL
25/04/2012, 17:54
hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar.
ilk izlenimlerim; bi tjet değil : ) ama gidiyor işte yakıt ölçmeye daha fırsatım olmadı ama eskisinden iyi olacağı kesin.

bu arada biz noterdeyken sağ taraftaki aynanın önündeki üçgen plastiği çalmışlar :) sipariş ettim 65 tl..

bir de tampondaki alt ızgara düşmüş interntten 44 tl ye muadil buldum orjinaline 120 dediler, muadil oturur mu yerine acaba ?

CesSpOoL
25/04/2012, 18:05
Devamı gelecek :)

M@GIC
25/04/2012, 18:12
Hayırlı olsun. Güle güle kullan. Dizel alarak en ii yaptın.
Hem yolda hemde pompada üzmez.
Kazasız sürüşler.

style07
25/04/2012, 19:21
Hayırlı olsun kazasız günlerde kullanmanız dileğiyle aramıza hoş geldin.

LeoN48
25/04/2012, 19:39
Araç çok keyifli görünüyor, hayırlı olsun, güle güle ve zevkle kullanman dileğiyle kaptan..

CesSpOoL
25/04/2012, 22:22
Hayırlı olsun kazasız günlerde kullanmanız dileğiyle aramıza hoş geldin.

3 Punto 1 Bravo oldu forumdayım : )) Yine de teşekkür ederim : )

Honor COOPER
25/04/2012, 22:24
hayırlı olsun güzel araç.

operatormurat
25/04/2012, 23:34
maşallah çok güzel bir araç,aynı hayalimdeki gibi ,kazasız belasız bin okan...

engincantan33
26/04/2012, 01:17
hayırlı olsun bır bravocu daha :d

CesSpOoL
26/04/2012, 07:11
ah bir de cam tavan olaydı..

CesSpOoL
26/04/2012, 08:32
Teşekkürler...

Mr.Freeze
26/04/2012, 08:59
Hayırlı olsun güle güle kullan.