PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3 satır yol bilgisayarı

Ziyaretci036
23/04/2012, 16:58
uzun zamandir dusundugum bir konuyu bugun hayata gecirdim.
3 satir yol bilgisayari alip arabama taktirdim sonuc mukemmel butun fonksiyonlar sorunsuz calisiyor arac 25000 km oldu :-)

BabyShee
23/04/2012, 17:08
Hayırlı Olsun...

Ziyaretci036
23/04/2012, 17:10
Hayırlı Olsun...

Sagol kardesim :) simdi sira cruze kontorlde onuda baglatimmi islem taman

Mr.Freeze
23/04/2012, 17:30
Hayirli olsun ortAk

blackhawk
23/04/2012, 17:33
maliyeti ne kadar oldu?

1ocak2011
23/04/2012, 17:51
Hayırlı olsun, güle güle kullan kardeşim...

dahan
23/04/2012, 18:13
murat sen başına ne işler açıyorsun senin başka işin yokmu yakında tasarımçı olursun büyük iş teklifleri alırsın sonra aramızdan ayrılır seningibi bir arkadaş nerde bulamayız.

Ziyaretci036
23/04/2012, 19:13
Abi zaten tasarimciyim hem urun hem kalip ciziyorum :)

Ziyaretçi048
23/04/2012, 20:38
Bende konusunu açmak istiyordum. Active donanım göstergesini söküp dynamic göstergesi takınca sorunsuz çalışıyormu?

Nokta.
23/04/2012, 20:48
Hayırlı olsun abi
maliyet ne oldu

diesel32
23/04/2012, 21:06
hayırlı olsun abi :)

aykut_1914
24/04/2012, 00:07
güle güle kullan abicim :)

caner_ege
24/04/2012, 00:41
murat abi yaa sen varya aklımıza neler sokcaksın daha? nasıl bütün donanımlar çalışıyormu şimdi dışarı sıcaklığı vs? ve maliyet ne oldu?

emrgnc
24/04/2012, 00:44
abi hayırlı olsun güzel olmuştur

Ziyaretci036
24/04/2012, 00:51
maliyeti ne kadar oldu?
300 tl iscilik dahil

Hayırlı olsun, güle güle kullan kardeşim...
Sagol abicim

Bende konusunu açmak istiyordum. Active donanım göstergesini söküp dynamic göstergesi takınca sorunsuz çalışıyormu?
Butun fonksiyonlar calisiyor. Benim aracimdaki gosterge activelerdeki gibiydi.

Hayırlı olsun abi
maliyet ne oldu
Sagol kardesim 300 tl bir adet gosterge daha var

hayırlı olsun abi :)
Sagol kardesim

güle güle kullan abicim :)
Sagol kardesim

murat abi yaa sen varya aklımıza neler sokcaksın daha? nasıl bütün donanımlar çalışıyormu şimdi dışarı sıcaklığı vs? ve maliyet ne oldu?
Yaptik oldu kardesim :-) aklina gelebilecek hersey calisiyor. Kapilari acinca hangi kapi acik onu bile yaziyor :-)

abi hayırlı olsun güzel olmuştur
Sagol kardesim gercekten guzel oldu :-)

caner_ege
24/04/2012, 00:58
vayy murat abim güle güle kullan :) senden şu deri kaplı direksiyonu alcam en kısa zamanda birde şu göğüs aydınlatması ve anolog klima dahil heryeri mavi led ışıklandırma istiyorum bunu nasıl yaparız buna da bi yardımcı olabilirmisin? peki

Ziyaretci036
24/04/2012, 01:02
vayy murat abim güle güle kullan :) senden şu deri kaplı direksiyonu alcam en kısa zamanda birde şu göğüs aydınlatması ve anolog klima dahil heryeri mavi led ışıklandırma istiyorum bunu nasıl yaparız buna da bi yardımcı olabilirmisin? peki

Yapariz kardesim azmin elinden ne kurtulmus. :-)

operatormurat
24/04/2012, 01:03
eline sağlık güzel olmuş,senin araç zati dinamikmiş onndan dolayı bütün komutları ekranda gördün ama activede dinamikteki gibi çalışacağını ve extra uyarıları söyleyeceğini hiç sanmıyorum murat...

Ziyaretci036
24/04/2012, 01:05

İlk taktigimda derece sapitti -21 yolda buzlanma uyarisi verdi. Sonra duzeldi. Yav nasil mutlu oldun anlatamam simdi sira cruz kontrolde onuda halledecem.

caner_ege
24/04/2012, 01:05
Yapariz kardesim azmin elinden ne kurtulmus. :-)

tmm cnm abim şimdiden çok teşekkur eder en kısa zamanda başını ağrıtmak üzere :) şaka şaka beraber bi el atarız bu işe de hatta direksiyonun da montajını yaparız beraber...

Ziyaretci036
24/04/2012, 01:10
eline sağlık güzel olmuş,senin araç zati dinamikmiş onndan dolayı bütün komutları ekranda gördün ama activede dinamikteki gibi çalışacağını ve extra uyarıları söyleyeceğini hiç sanmıyorum murat...

Abi bence hepsinde alt yapi var sadece parcalar farkli onceki gosterge varken kapilari otomatik kitlemiyordu. Bu gostergeyi taktim kapilarida otomatik kitliyor. :-)

Ziyaretci036
24/04/2012, 01:14
tmm cnm abim şimdiden çok teşekkur eder en kısa zamanda başını ağrıtmak üzere :) şaka şaka beraber bi el atarız bu işe de hatta direksiyonun da montajını yaparız beraber...

Hallederiz kardesim bugun senin icin deri vites topuzunu istedim ama arkadas vermedi :(

operatormurat
24/04/2012, 01:16
tamam işte senin dinamik alt yapılı aracında active göstergesi vardı ve sen 3 satılı yeni tip dinamik göstergesi takınca daha önce görmediğin özelliklerle tanıştın,senin yeni göstergeyi takın bir active ve dinamikteki gibi chekt the light falan yazsın bende sana bir yemek ısmalıyacağım...

Ziyaretci036
24/04/2012, 01:18
tamam işte senin dinamik alt yapılı aracında active göstergesi vardı ve sen 3 satılı yeni tip dinamik göstergesi takınca daha önce görmediğin özelliklerle tanıştın,senin yeni göstergeyi takın bir active ve dinamikteki gibi chekt the light falan yazsın bende sana bir yemek ısmalıyacağım...

Yemek kurtarmaz abi ama senin icin bu isi halledecem sadece bir activeli arkadas lazim:) izmirede gelirim :)

Ziyaretci036
24/04/2012, 01:20
Hayırlı olsun abi
maliyet ne oldu

Serkan cumartesi beraberiz 3 satir gostergeye terfi toreni var :-)

operatormurat
24/04/2012, 01:29
adaşım gel izmire hem inciraltında bir balık yiyelim hemde benim activede senin göstergeyi bir deneyelim bakalım,activem dynamic e dönüşecekmi?...

Ziyaretci036
24/04/2012, 01:33
adaşım gel izmire hem inciraltında bir balık yiyelim hemde benim activede senin göstergeyi bir deneyelim bakalım,activem dynamic e dönüşecekmi?...

Suan yaptigim arastirmalara gore isi gostergeleri haric tum fonksiyonlar calisiyormus abi :)

acRep
24/04/2012, 01:43
Hayirli olsun abii elinden kurtulan yook :)

Ziyaretci036
24/04/2012, 01:45
Hayirli olsun abii elinden kurtulan yook :)

Kardesim forumun amaci bu. bu ara manyaklastim herseyi deniyorum yakinda daha ucuk bir projem var :-)

Du Hast
24/04/2012, 01:51
araç active olsa bile, dynamicteki sensör olan özellikler hariç diğer tüm özellikler 3 satırlı gösterge ile gelir.
hayırlı olsun :)
bende yapacağım ancak bu seri2 deki metal detayları olan gösterge lazım.

Ziyaretci036
24/04/2012, 01:54
araç active olsa bile, dynamicteki sensör olan özellikler hariç diğer tüm özellikler 3 satırlı gösterge ile gelir.
hayırlı olsun :)
bende yapacağım ancak bu seri2 deki metal detayları olan gösterge lazım.

Kardesim o gostergeyi bende cok aradim bulabildigim linea emotion beyaz tabanli krom cerceveli gosterge onu takacaktim ama icime sinmedi :-)

Du Hast
24/04/2012, 01:59
Kardesim o gostergeyi bende cok aradim bulabildigim linea emotion beyaz tabanli krom cerceveli gosterge onu takacaktim ama icime sinmedi :-)
ben buldum bulmasına da o gün nasıl bir psikolojim vardıysa almadım. adam 250 lira demiştmi hemde. ah kafam ah. sizde bir tane daha var 3 satırlı galiba?

Ziyaretci036
24/04/2012, 02:02
ben buldum bulmasına da o gün nasıl bir psikolojim vardıysa almadım. adam 250 lira demiştmi hemde. ah kafam ah. sizde bir tane daha var 3 satırlı galiba?

Bende yok cikmacida var ama dedigim gibi kromlu cerceve degil.

Du Hast
24/04/2012, 02:06
Bende yok cikmacida var ama dedigim gibi kromlu cerceve degil.
kaça veriyor :) ?

levan34
24/04/2012, 02:13
3 satır türkçe yazılım çıktımı arkadaşlar? bilgisi olan ? (2011 modelde yoktuda)

kadir07
24/04/2012, 10:28
murat abi senin araç dynamic değilmiydi zaten? kafam allak bullak oldu:sapsal:

Ziyaretci036
24/04/2012, 11:21
murat abi senin araç dynamic değilmiydi zaten? Kafam allak bullak oldu:sapsal:
kardeşim benim arabada daha neler var bir bilsen :)

mutunch
24/04/2012, 13:49
Sagol kardesim :) simdi sira cruze kontorlde onuda baglatimmi islem taman

cruze olayını açıklığa kavuşturduğun zaman bana da bilgi verir misin, nasıl yapıldı, nerede yapıldı, kaça mal oldu gibi.
Çok muzdaribim o konuda ben de :)

Ziyaretci036
24/04/2012, 14:36
cruze olayını açıklığa kavuşturduğun zaman bana da bilgi verir misin, nasıl yapıldı, nerede yapıldı, kaça mal oldu gibi.
Çok muzdaribim o konuda ben de :)
hocam yetkili servisin bana söylediği espli araçlara takılıyor sinyal grubunu almak lazım :)

skystar37
24/04/2012, 14:49

Murat nerde bu parçacı gidip gezesim geldi üstelik linea göstergesinide alasım....

Ziyaretci036
24/04/2012, 14:54
Murat nerde bu parçacı gidip gezesim geldi üstelik linea göstergesinide alasım....
hacı senin gostergeleri bana ver sana linea alalım :D beyaz tabanlı hemde :D

mutunch
25/04/2012, 10:12
hocam yetkili servisin bana söylediği espli araçlara takılıyor sinyal grubunu almak lazım :)

ben de Konya servise sorduğumda, direksiyonundaki tuşlar ışıklı mı diye sordu.
Işıklı değilse takılmaz gibi bir cevap aldım, gelişme olursa paylaşman mümkün mü :)

Ziyaretci036
25/04/2012, 10:21
ben de Konya servise sorduğumda, direksiyonundaki tuşlar ışıklı mı diye sordu.
Işıklı değilse takılmaz gibi bir cevap aldım, gelişme olursa paylaşman mümkün mü :)
kardeşim kolu tedarik etmeye çalışıyorum :)

mutunch
25/04/2012, 22:07
kardeşim kolu tedarik etmeye çalışıyorum :)
Kolu tedarik etmek o kadar zor olmasa gerek, benim merak ettiğim, direksiyonun altına kadar tesisatı çekmişler mi yoksa çekmemişler mi; onu bir şekilde öğrenmek.
Dİreksiyon etrafındaki bagaliti bir kere sökmeye çalıştım, ancak fazla zorlamadım kırabilirim diye. Eğer ki varsa çok basit olsa gerek, kolu tedarik ettikten sonra :)

Ziyaretci036
25/04/2012, 22:14
Kolu tedarik etmek o kadar zor olmasa gerek, benim merak ettiğim, direksiyonun altına kadar tesisatı çekmişler mi yoksa çekmemişler mi; onu bir şekilde öğrenmek.
Dİreksiyon etrafındaki bagaliti bir kere sökmeye çalıştım, ancak fazla zorlamadım kırabilirim diye. Eğer ki varsa çok basit olsa gerek, kolu tedarik ettikten sonra :)

O kapakgi cikarmak icin alt kapak sokuluyor.kapagi soktugumuzde orda bir baglanti yeri yoktu komple sinyallerle olan grubu alip eski sinyalin yerine takmak gerekiyor.

mutunch
25/04/2012, 23:20
O kapakgi cikarmak icin alt kapak sokuluyor.kapagi soktugumuzde orda bir baglanti yeri yoktu komple sinyallerle olan grubu alip eski sinyalin yerine takmak gerekiyor.
anladım, ancak nasıl olacak o, ne kadar verimli olacak, göstergelerdeki cc ışığı yanacak mı, her türlü sensörle olan haberleşmesi sağlanabilecek mi? benim merak ettiğim sorulardan birkaçı da bu :D

Ziyaretci036
25/04/2012, 23:22
anladım, ancak nasıl olacak o, ne kadar verimli olacak, göstergelerdeki cc ışığı yanacak mı, her türlü sensörle olan haberleşmesi sağlanabilecek mi? benim merak ettiğim sorulardan birkaçı da bu :D

Yeni taktigi m gosterge panelinde cc uyari isigi mevcut. Serviste ayar yaptirmak icin bilgisayara baglattigimda ekranda el gazini ayarlayin uyarisi vardi :)

mutunch
25/04/2012, 23:25
Yeni taktigi m gosterge panelinde cc uyari isigi mevcut. Serviste ayar yaptirmak icin bilgisayara baglattigimda ekranda el gazini ayarlayin uyarisi vardi :)

o zaman servisler bizi boş yere oyalamış mı oluyor yani, ben de niye takılmasın ki diyorum kendi kendime ancak eğer ecu dan tesisat vs çekilecekse o zaman maliyet çok artar gibime geliyor. Bir de bulunduğum yerde bu işten anlayan birisi yok ne yazık ki :)
Sizin görüşleriniz ve izlenimleriniz önemli benim için de.

Ziyaretci036
25/04/2012, 23:27
o zaman servisler bizi boş yere oyalamış mı oluyor yani, ben de niye takılmasın ki diyorum kendi kendime ancak eğer ecu dan tesisat vs çekilecekse o zaman maliyet çok artar gibime geliyor. Bir de bulunduğum yerde bu işten anlayan birisi yok ne yazık ki :)
Sizin görüşleriniz ve izlenimleriniz önemli benim için de.

Ben niyeti bozdum yaptircam paslasiriz :-)

mutunch
25/04/2012, 23:29
Ben niyeti bozdum yaptircam paslasiriz :-)
valla arabayı aldığımdan beri uzun yol yapıyorum, benim niyetimin ne kadar bozuk olduğunu sen düşün :D oke paslaşalım, haberdar edersen sevinirim, özel mesaj vs aracılığı ile.

Ziyaretci036
25/04/2012, 23:41
valla arabayı aldığımdan beri uzun yol yapıyorum, benim niyetimin ne kadar bozuk olduğunu sen düşün :D oke paslaşalım, haberdar edersen sevinirim, özel mesaj vs aracılığı ile.

Tamam kardesim olursa t-jet sportumada takarim :-)

mutunch
26/04/2012, 08:57
Tamam kardesim olursa t-jet sportumada takarim :-)

fazla uğraştırmadan takılsın da başka bir şey istemem :)
zaten belirli bir süre daha kullanmayı düşünüyordum arabayı, cc olursa o süre daha da uzar sanırım :D