PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cila Önerisi?

enigmaa37
16/04/2012, 22:47
Bu aralar Cila yapmayı dünüyorum,Sonax Süper Güçlü Cila nasıldır kullanan var mı aranızda,ya da başka bir cila önerisi olan varsa öğrenmek isterim.

uLTRa GP
16/04/2012, 22:56
sonax ta iyidir meguilar olabilir birde turtle iyidir sadece cila ise sonax alın bence ama boya koruma yapıcaksanız turtle ın ürünlerini öneririm

effect1903
16/04/2012, 23:15
Meguiars nxt tech wax öneririm, ben kullanıyorum çok güzel parlıyor.

diesel32
16/04/2012, 23:16
ben kullandım ama pek faydasını göremedim... bence kil + meguiars swirl X gibi bişi deneyin hep çizikleri kapatır hemde sular akar gider :)

Yagmuradam
17/04/2012, 09:05
Diğer mesaja yazmıştım ben de denedim polish ve cila. Elle yapınca sanırım pek çizikler kapanmadı.
Ama özellikle yağmurda camda su tutmuyor. Silecek bile çalıştırmadım desem yalan olmaz.

coll34
17/04/2012, 09:06
polisaj makinasında würth'ün cilasını kullanıyorum sonuç gayet güzel

Mjet
17/04/2012, 09:26
Kil > Autoglym SRP > Meguiars Nxt

diesel32
17/04/2012, 10:59
Diğer mesaja yazmıştım ben de denedim polish ve cila. Elle yapınca sanırım pek çizikler kapanmadı.
Ama özellikle yağmurda camda su tutmuyor. Silecek bile çalıştırmadım desem yalan olmaz.

elle kullanım için meguiars compound önerdiler... daha denemedim deneyince paylaşırım burada...

SteinGP
17/04/2012, 11:21
önce meguiars compound üstüne meguiars nxt 2.0 wax attınızmı tadından yenmez :)

shellcininabisi
17/04/2012, 20:38
elle kullanım için meguiars compound önerdiler... daha denemedim deneyince paylaşırım burada...

bugün ben de verdim siparişimi sanal pazarda 34 tl / 10 taksite aldım. bakalım gelince deneyeceğim bende videolardaki gibiyse süper bir alet.

sonax nano almıştım daha önce diğer konuda yazmıştım pek bir faydasını göremedim. parlaklık evet ama çiziklerde işe yaramadı.

SteinGP
17/04/2012, 21:41
compound hareleri ve kılcak çizikleri almada 10 numaradır.yalnız en iyi uygulama meguiars ın ufak sarı cila pedleriyle oluyor.üstübü ve benzeri şeyler kullanırsanız hem yorulursunuz hem de cilayı içine çekeceğinden yarısı boşa gider. compound un üstüne mutlaka bi wax çekin parlaklığı görün :) nxt 2.0 tek tavsiyemdir.videoyu izleyin..

Cire NXT Tech Wax 2.0 Meguiar's - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=008aDDHs0qY)

Gorky
17/04/2012, 22:17
kil+autoglym super resin polish+ fk1000p wax

shams
18/04/2012, 01:06
aracı sadece parlatmak istiyorsanız sonaxın takımını edinin.. süper güçlü cilanın yanında bir de hızlı cila alın plastik kısımlar için. Güzel parlatıyor ancak ne yazık ki pek çizik kapatmıyor zaten öyle de bir özelliği yok:).... Aracı kendiniz yıkıyorsanız( basınçlı su tutturmuyorsanız) uzun süre parlaklığını koruyor, boyayı da koruyor, çok pahalı değil, cebinizi de koruyor. Mis:D

Dikkat: süper güçlü cila değil de öbürü, hızlı cila dediği çok çabuk kuruyor ve iz bırakıyor. Kuru uygulamayın aman diyim uğraşırsınız bir ton benden söylemesi.

segin
18/04/2012, 10:26
sonax hihgspeed wax bu ürün çok iyi hem fazla uğraşmıyorsunuz hemde güzel sonuçlar alıyorsunuz ;)

shellcininabisi
18/04/2012, 20:40
önce meguiars compound üstüne meguiars nxt 2.0 wax attınızmı tadından yenmez :)

valla akşamdan beridir videolarına bakıyorum nxt 2.0 ın elimde sonax cila var ama sanırım sonaxı bir kenara atıp bir de nxt siparişi vereceğim... ve aynen dediğini yapacağım "önce meguiars compound üstüne meguiars nxt 2.0 wax "

SteinGP
18/04/2012, 20:54
valla akşamdan beridir videolarına bakıyorum nxt 2.0 ın elimde sonax cila var ama sanırım sonaxı bir kenara atıp bir de nxt siparişi vereceğim... ve aynen dediğini yapacağım "önce meguiars compound üstüne meguiars nxt 2.0 wax "

How to: Meguiar's Wash & Wax - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=dOG2nzIZnX8&feature=related)

yıkamadada bunu kullanıyorum.tavsiye ederim :)

Puntist
30/04/2012, 14:08
Sonax, meguiarsın piyasada satılan cilaları 2 ay bile gitmez.

Nano ürün alacaksınız eğer gerçek koruma istiyorsanız.
Ben kendim yaparım boya ve tekstil korumamı. ne 3m, ne Turtle ne de Nigrin. İşin profesyoneli nasiol markasıdır. Sadeve nano üzerine çalışıyorlar zaten. Koltuk ve boya koruması harika koruyucu özellikle. Turtle wax var ucuz ama sıcak suda direk koltuklar su aldı. Aşağıda videosu mevcut.

Nasiol CabinCare.wmv - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=ck2mfsDzHto)

izoci
30/04/2012, 14:42
Cilada meguiars'ın üstüne tanımam ;)

effect1903
30/04/2012, 14:52
Yarın kil + mequiars ürünleri ile boya koruma uygulaması yapacağım, yaptığımda paylaşırım sizede bir fikir olur..

Yagmuradam
30/04/2012, 15:39
Yarın kil + mequiars ürünleri ile boya koruma uygulaması yapacağım, yaptığımda paylaşırım sizede bir fikir olur..

Gaza geldim şimdi. Aracı yıkatma derdim olmasa dün yapacaktım. Arabayı süpürmek için uzatma kablosunu çekmiştim. Polisaj ile daha iyi sonuç alırım büyük ihtimalle.

nasiol markası ilk defa duyuyorum. Bakalım nasıl birşeymiş..