PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GP almak üzereyim.. yardım edebilir misiniz?

nazmidursun
14/04/2012, 19:57
arkadaşlar bi aksilik olmazsa pazartesi fiat erkay otomotive gösterdikten sonra 2006 model 1.3 mjet emotion bir gp alıcam. bugün kısıtlı bi sürede baktım ve kaporasını verdim.. araç 90 hp 6 ileri olan model..

1-) araç 78.000km de ve sadece bagaj kapağı değişmiş.. 21.500 tl ye anlaştım, fiyat nasıl sizce?

2-) araç egzotik kırmızı ve tamponlarda sanırım güneşten ötürü pembeleşme var. bu normal midir ve bu sorunu nasıl çözebilirim?

3-) cd çalar ünitesi üzerindeki boyalarda soyulma var, bunun bir çözümü var mı?

4-) satıcı arkadaş emotion dedi ama bunun dynamic ile arasındaki farklar nedir? yani hakkaten emotion olduğunu nasıl anlarım?

bu sorulara bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.. aranıza katılmayı çok istiyorum..

şimdiden teşekkürler..

aykutisci
14/04/2012, 20:03
km düşük olduğu için fiyat fena değil bagaj kapağı değişmiş ama çamurluklarda boya varmı yani hasar büyükmü acaba ? tamponlarda bu yaştaki araba için güneş yanığı olmaması lazım ama araç renginde cila alırsın bi deneme yaparsın yinede ... hayırlı olsun bu arada 21 nisan cumartesi ye kadar araç elinizde olursa beykoz buluşmasına bekleriz :)

nazmidursun
14/04/2012, 20:16
@aykutisci

cevap için teşekkür ederim.. satıcı arkadaşın dediğine göre tamponda sorun yok.. sadece bagaj kapağı değişmiş, o da ustanın işgüzarlığı düzeltilebilirdi dedi.. tampon rengi ile alakalı bu fırumda eski bi konu gördüm az önce, sanırım genel bi sorun kırmızı renklerde..

bu arada sorun olmazsa pazartesi alıcam ve beykoza mutlaka gelirim :)

aykutisci
14/04/2012, 20:24
eyw ustam bekleriz aynı şekil benim araçdada arka bagaj kapağı serviste değişmiş tamammen usta başının işi :) beykoz buluşmasına bekleriz toplantılar buluşmalar bölümünde başlığımız var orayada yazın geliceğinizi listeye eklesinler sizide ...

rafetyildiz
14/04/2012, 20:26
fiyat cok gıbı ama burda tabıkı daha ıyı bılenler var

sfkbrtn
14/04/2012, 20:32
forumda da okuduğunuz üzere egzotik kırmızıların hepsinde tampon solması olduğu söyleniyor, bildiğim kadarıyla emotionların koltuk döşemeleri kadife tarzı bir kumaş oluyor ve genelde çift renkli bu şekilde ayırt edilebilir yada emotion yada dynamic sahibi arkadaşlar daha fazla detay verirler:)

Ziyaretci046
14/04/2012, 20:39
fiyat çok değil uygn bence 23 satanlar var tamponda solma ayrıca normal egoztik kırmızlardaoaln birşey

tayfux
14/04/2012, 21:02
arkadaşlar bi aksilik olmazsa pazartesi fiat erkay otomotive gösterdikten sonra 2006 model 1.3 mjet emotion bir gp alıcam. bugün kısıtlı bi sürede baktım ve kaporasını verdim.. araç 90 hp 6 ileri olan model..

1-) araç 78.000km de ve sadece bagaj kapağı değişmiş.. 21.500 tl ye anlaştım, fiyat nasıl sizce?

2-) araç egzotik kırmızı ve tamponlarda sanırım güneşten ötürü pembeleşme var. bu normal midir ve bu sorunu nasıl çözebilirim?

4-) satıcı arkadaş emotion dedi ama bunun dynamic ile arasındaki farklar nedir? yani hakkaten emotion olduğunu nasıl anlarım?

bu sorulara bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.. aranıza katılmayı çok istiyorum..

şimdiden teşekkürler..
fiyat çok düşük değil mi? benim aracım da emotion du ve 120 bindeydi 23 e vermiştim ben...şunu da söyliyim hocam erkaylara çok fazla güvenme..

nazmidursun
14/04/2012, 21:05
vakit ayırıp cevap veren arkadaşlara teşekkürler..

fiyat konusunda emin değilim açıkçası.. ama sahibinden.com da baktığım kadarıyla fiyat iyi gözüküyor.. tayfun bey, açıkçası erkay otoda tanıdık bi abi var, o yüzden orayı tercih ettim.. hatta kendi müşterim olan gürses oto var ama samimi bi arkadaş sebebiyle erkay dedim.. bakıcaz artık..

peki bu donanım seçeneğinin özelliklerini tam olarak bilen kullanan bir arkadaş yazabilir mi acaba? kaç airbag, esp, asr vs.

dexter
14/04/2012, 21:47
ben öncelikle km sinin orjinal olup olmadığına bak derim...servis kayıdı olmayan arabadan uzak dur... bi ara ben de 2.el bakıyordum ne hikmetse en az 10 arabaya baktım 2006 model hepsinin kmsi 70li binlerdeydi... servis kaydı var mı diye şasi numaralarını istediğimde herkes bir bahane bulup kaçıyordu....yarın bir gün 150-200 binde olduğunu öğrenirsin canın sıkılır...

nazmidursun
14/04/2012, 21:50
ben öncelikle km sinin orjinal olup olmadığına bak derim...servis kayıdı olmayan arabadan uzak dur... bi ara ben de 2.el bakıyordum ne hikmetse en az 10 arabaya baktım 2006 model hepsinin kmsi 70li binlerdeydi... servis kaydı var mı diye şasi numaralarını istediğimde herkes bir bahane bulup kaçıyordu....yarın bir gün 150-200 binde olduğunu öğrenirsin canın sıkılır...

peki servis her şartta orjinal km yi tespit edebilir mi?

tayfux
14/04/2012, 21:50
vakit ayırıp cevap veren arkadaşlara teşekkürler..

fiyat konusunda emin değilim açıkçası.. ama sahibinden.com da baktığım kadarıyla fiyat iyi gözüküyor.. tayfun bey, açıkçası erkay otoda tanıdık bi abi var, o yüzden orayı tercih ettim.. hatta kendi müşterim olan gürses oto var ama samimi bi arkadaş sebebiyle erkay dedim.. bakıcaz artık..

peki bu donanım seçeneğinin özelliklerini tam olarak bilen kullanan bir arkadaş yazabilir mi acaba? kaç airbag, esp, asr vs.
benim sattığım araç emotion du 6 airbag digital klima asr esp 6 ileri 90 lık motor döşemeler renkli baya full bir araç aldığınız araç..internetten gp emotion yazarsanız zaten teknik incelemeleri çıkacaktır..2006 larda güvenlik paketi var diğerlerinde standart sanırım..

uLTRa GP
14/04/2012, 21:53
fiyat bencede iyi benim araba 2006 90bg 58000 de boyasız kazasız satsam o fiyatı aklımdan bile geçirmem :)

dexter
14/04/2012, 22:32
peki servis her şartta orjinal km yi tespit edebilir mi?
servis kaydı varsa ne zaman ve kaç km deyken girmiş herşeyi söyler size servis... muhakkak sorun...plaka ve şasi no ister sizden sorgulamak için yalnız...

nazmidursun
15/04/2012, 00:35
o zaman servisin vereceği bilgileri beklemek zorundayım.. umarım km orjinaldir..

ermina
15/04/2012, 01:13

şimdiden teşekkürler..fiyat bence normal piyasada 2006 model active modellerine 22000 ile 23000 tl arasında fiyat çekilmekte.
tamponlarda görünen pembeleşme tamamen normal kronik bir vaka genelde kırmızıların hepsinde var bendede var
teyipte düğmelerin renklerinin beyazlamasına gelince çözümü biraz zor.satılan bir ürün değil.ama çıkma parça yada kazalı bir araçtan sökülerek temin edilebilir.
alırken dikkat edeceğin en önemli husus CİTY moduna dikkat et aman arızalı olmasın başını çok ağrıtırki serviste işçilik dahil 2000 tl değişmekte.
araç hayırlısı ise olsun ..

ermina
15/04/2012, 01:15
o zaman servisin vereceği bilgileri beklemek zorundayım.. umarım km orjinaldir..malesef servis km nin değişip değişmediğini anlayamaz.sen vites topuzu direksiyon simidi.pedal lastikleri ve aracın iç aksamlarını gözle kontrol et azz çok buralardan anlaşılır.

nazmidursun
15/04/2012, 01:22
malesef servis km nin değişip değişmediğini anlayamaz.sen vites topuzu direksiyon simidi.pedal lastikleri ve aracın iç aksamlarını gözle kontrol et azz çok buralardan anlaşılır.

bugün direksiyona bi 5 dk oturdum.. vites topuzu ve direksiyon iyiydi kozmetik olarak.. ama vitesin alt kısmını saran o deri kısım (adını bilemedim) hafif yıpranmış gibi geldi gözüme.. ama o da kullanımla yıpranacak bişey değildir sanırım..

bi de şu tampondaki renk olayını boyatarak çözebilirim sanıyorum.. bana ne kadara mal olur acaba?

rbcn
15/04/2012, 01:28
usta renk solması falan onlar kolay iş 2006 modellerin % 95 inde city sotunu çıkıyor city direksiyon değişip değişmediğini öğren eğer değişmediyse mutlaka bi gün arıza çıkaracaktır.

nazmidursun
15/04/2012, 01:43
usta renk solması falan onlar kolay iş 2006 modellerin % 95 inde city sotunu çıkıyor city direksiyon değişip değişmediğini öğren eğer değişmediyse mutlaka bi gün arıza çıkaracaktır.

peki bu sorun çıkarsa servis garanti kapsamında değişim yapıyor mu? sonuçta anladığım kadarıyla kronik bi hata bu..

skystar37
15/04/2012, 05:14
peki bu sorun çıkarsa servis garanti kapsamında değişim yapıyor mu? sonuçta anladığım kadarıyla kronik bi hata bu..

Bakırköy Haliç Oto bu konuda yardımcı olacaktır, garantisi bitmiş araçlarda da değişim konusunda desteği var fiatın ama her servis bunu kabul etmiyor.

tayfux
15/04/2012, 08:12
benim emotion 2006 idi temmuzda sattım city modu arıza çıkarmamıştı birkere garantiden direksiyon mili değişmişti..

nazmidursun
15/04/2012, 15:24
benim emotion 2006 idi temmuzda sattım city modu arıza çıkarmamıştı birkere garantiden direksiyon mili değişmişti..

tayfun hocam emotion kullanmışsınız.. peki bu modelin genel özellikleri nedir acaba? dynamic ile farkları falan.. internette pek net bişey bulamadım.. mesela park sensörü var mı?

nazmidursun
15/04/2012, 16:24
arkadaşlar yaptığım araştırma sonucu sanırım araç emotion değil, dynamic olan model..

şimdi ilk soruda sorduğum fiyat durumunu yendien sorabilir miyim.. 2006 dynamic bu parayı eder mi sizce?

nazmidursun
15/04/2012, 19:35
arkadaşlar bu akşam karar vericem.. bilgi sahibi olanların yardımına ihtiyacım var..

2006 1.3 mjet dynamic 90hp 78.000km - 21.500 tl..

ne dersiniz?

tayfux
15/04/2012, 19:35
tayfun hocam emotion kullanmışsınız.. peki bu modelin genel özellikleri nedir acaba? dynamic ile farkları falan.. internette pek net bişey bulamadım.. mesela park sensörü var mı?
6 ileri 90 lık motor emotionlarda standart zaten elektronik bel desteği digital klima 6 airbag abs esp göğüslükte asr tuşu olması lazım ama 2006 ların bazılarında yokmuş..emotion jantları, ızgaraları nikelaj kaplı koltuklar çift renk gb..

nazmidursun
15/04/2012, 20:27
6 ileri 90 lık motor emotionlarda standart zaten elektronik bel desteği digital klima 6 airbag abs esp göğüslükte asr tuşu olması lazım ama 2006 ların bazılarında yokmuş..emotion jantları, ızgaraları nikelaj kaplı koltuklar çift renk gb..

tayfun hocam satıcı ile görüştüm az önce.. aracın kasko poliçesinde emotion yazıyor dedi ama araçta park sensörü yok, asr yok, 6 airbag ve dijital klima var.. benim tahminim araç dynamic.. 21.500 verilir mi sizce bu araca?

01adanali01
15/04/2012, 21:06
aracı beğendiysen 3e 5e bakma bence. ama içine sinmeyen ufacık bişey dahi olsa alma derim. çok irdeleme suyu çıkar Ya Allah Bismilllah de işin rast gelsin. :)

nazmidursun
15/04/2012, 21:14
aracı beğendiysen 3e 5e bakma bence. ama içine sinmeyen ufacık bişey dahi olsa alma derim. çok irdeleme suyu çıkar Ya Allah Bismilllah de işin rast gelsin. :)

valla haklısın da işte ilk arabam olacağı için çok titiz davranıyorum.. aileden falan yardım almadan kendi imkanlarımla alacağım için de biraz bütçe kısıtlı..

yanlış bi iş yapmak istemiyorum o yüzden..

tecrübelilerin tecrübelerinden faydalanmak iyidir diye düşünüyorum :)

tonymontana
15/04/2012, 21:22
Nazmi, S1'ler sabıkalı. City arızası yapma olasılığı daha yüksek deniyor. Sitede 1kere değiştirdikten sonra tekrar değiştirmek zorunda kalan arkadaşlarımız da var gerçi. Yıl 2012, bence daha yüksek model araçlara yönel. Sonuçta ilk aracın olacakmış, çıkabilecek problemler seni epey etkileyecektir.

01adanali01
15/04/2012, 21:57
valla haklısın da işte ilk arabam olacağı için çok titiz davranıyorum.. aileden falan yardım almadan kendi imkanlarımla alacağım için de biraz bütçe kısıtlı..

yanlış bi iş yapmak istemiyorum o yüzden..

tecrübelilerin tecrübelerinden faydalanmak iyidir diye düşünüyorum :)

kafanı karıştırmak istemiyorum ama al sana araba gibi araba madem ki ilk aracın madem ki bütçen kısıtlı al rahatına bak tabi benzinli diye şikayet etmezsen. Fiat Palio 1.2 16V EL 2004 Model 15.800 TL Sahibinden satılık ikinci el Mavi renk - 82348774 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-memurdan-orijinal-palio-1-2-16v-el-82348774/detay/#)

tayfux
15/04/2012, 22:05
tayfun hocam satıcı ile görüştüm az önce.. aracın kasko poliçesinde emotion yazıyor dedi ama araçta park sensörü yok, asr yok, 6 airbag ve dijital klima var.. benim tahminim araç dynamic.. 21.500 verilir mi sizce bu araca?
Temizse koşa koşa git almaya kardeşim emotion olabilir o araba güvenlik paketsiz..

nazmidursun
15/04/2012, 22:30
Temizse koşa koşa git almaya kardeşim emotion olabilir o araba güvenlik paketsiz..

yarın serviste netleşicek artık durum.. ama bu city arızası çok midemi bulandırdı.. saatlerdir onunla alakalı konuları okuyorum.. bu araçta sanırım şu ana kadar olmamış ama muhtemelen olacaktır.. masrafını falan geçtim de yolda bi anda direksiyon kitlense geçmiş olsun..

vay arkadaş, ne zor işmiş araba almak :S

tayfux
15/04/2012, 22:50
yarın serviste netleşicek artık durum.. ama bu city arızası çok midemi bulandırdı.. saatlerdir onunla alakalı konuları okuyorum.. bu araçta sanırım şu ana kadar olmamış ama muhtemelen olacaktır.. masrafını falan geçtim de yolda bi anda direksiyon kitlense geçmiş olsun..

vay arkadaş, ne zor işmiş araba almak :S
Nazmi hocam her araba sorun çıkarabilir sen serviste city modunun üzerinde özellikle dur onların cevaplarına göre hareket edersin..

nazmidursun
16/04/2012, 00:43
Nazmi hocam her araba sorun çıkarabilir sen serviste city modunun üzerinde özellikle dur onların cevaplarına göre hareket edersin..

haklısın üstad.. city olayını servise de ayrıca danışayım.. duruma göre, içime sinip sinmemesine göre karar vericem artık..

valla yardımlarınız için gerçekten çok teşekkür ederim.. sırf şu forum yüzünden başka araba almam artık..

nazmidursun
16/04/2012, 19:15
arkadaşlar bugün arabayı servise götürdük satıcı arkadaşla beraber.. servis kayıtları ve ustanın kontrolü sonucu satıcının sadece bagaj kapağı değişmiş dediği araçta sadece sol arka kapı orjinal çıktı.. 3 kapı, bagaj, 2 tampon değişmiş.. 32.000 km de iken city sorunu nedeniyle işlem yapılmış.. satıcı arkadaş da şok oldu..

sonuç olarak almadım aracı.. aramaya devam..

yardım eden, bilgi veren tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim.. bu forum yüzünden sadece punto bakıyorum artık..

tayfux
16/04/2012, 19:36
arkadaşlar bugün arabayı servise götürdük satıcı arkadaşla beraber.. servis kayıtları ve ustanın kontrolü sonucu satıcının sadece bagaj kapağı değişmiş dediği araçta sadece sol arka kapı orjinal çıktı.. 3 kapı, bagaj, 2 tampon değişmiş.. 32.000 km de iken city sorunu nedeniyle işlem yapılmış.. satıcı arkadaş da şok oldu..

sonuç olarak almadım aracı.. aramaya devam..

yardım eden, bilgi veren tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim.. bu forum yüzünden sadece punto bakıyorum artık..
çapışan araba gibi kullanmışlar yahu aracı..

aykut_1914
16/04/2012, 20:22
2 tampon mu,yuh,satan arkadaşın nasıl haberi olmaz

Ziyaretci036
16/04/2012, 20:47
Araba eyuptemiydi?

nazmidursun
16/04/2012, 22:40
Araba eyuptemiydi?

valla satan arkadaş da güvendiği bi arkadaşından almış.. ustasına göstermiş alırken, sadece bağaj kapağı ve arka tampon değişmiş, bi kaç parça da boya var demiş.. bu da güvenerek almış..

kimseye güven olmaz bu zamanda..

bu arada araç k.çekmece' deydi..