PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gözbebeğim kaza yaptı

kozlulum67
13/04/2012, 19:30
bugun bı yakınım aracımı almıs anahtarı hıssettırmeden malesef traktor römorkuna gırmıs.mandalı cekmeyı unutmus.cok buyuk hasar yok gıbı.cok sukur cana bısey olmadı ama ne yalan soleyım ıcım de yanmadı degıl...resımlere bakarmısınız.sızce kaputu degısmelımıyım? sag camurluk degısırmı?polıse tutanak tutturdum.kaskomla gorustum kayserı fıat yarın goturcem halletcek.onlara kalsa emınım kaputu felan degısmek ıstıcekler ama ben satarken sorun olur dıye degısmek ıstemıyorum.sızce ne yapmalıyım.camurluk cok onemlı degıl ama kaput baya onemlı...resımlere bakıp fıkırlerınızı yazmanızı beklıyorum.allah hepımızı kazadan beladan korusun...
https://i42.tinypic.com/s6rndk.jpg
https://i44.tinypic.com/29kt1dh.jpg
https://i42.tinypic.com/t9jf3r.jpg
umarım resımlerı ekleyebılmısımdır...tesekkurler gelecek yorumlarınız ıcın...

Ayberk0616
13/04/2012, 19:34
Öncelikle geçmiş olsun.Allah beterinden saklasın
Servisle görüşün mümkünse ikiside değişmesin çünkü ülkemizdeki zihniyet değişmiş araç ağır kazalı muamelesi görmekte.Mümkünse kaputu lokal boyatın tüm kaputu değilde uç kısmını bu fotoğraflarıda saklayın aracınızı satarken almak isteyene gösterirsiniz

byspayn
13/04/2012, 19:36
Geçmiş olsun Allah beterinden saklasın. En azından farda bişi olmaması sevindirici...

kozlulum67
13/04/2012, 19:38
bende oyle dusunuyorum.işin ılgınc yanı kısmet olursa esım dogum yapcak tamda aracın lazım oldgu zaman ve ben kırsehırdeyım en yakın servıs kayserı fıat.gıdıp ılgılenmem bıle zor olcak umarım su sıkıntılı donemı oglumun gozlerını dunyaya acmasıyla sona erdırırım...kaputu kesınlıkle deısmıcem ancak sag camurluk sankı deıscek gıbı dıruyo.percınlerden atma yapmıs gıbı ama ıyı bı usta olsa duzeltır lakin servıs hayatta ugrasmaz.onlardakı mantık hemen yenısını takmak...

tayfux
13/04/2012, 19:39
hocam geçmiş olsun geçenlerde arkadaşın fiesta da bu durumdaydı değiştireceğiz dediler exper hayır yapın demiş yapıldı ve gayet de güzel oldu..bence sizde değiştirmemek için bastırın yapılır bence ..

kozlulum67
farında ayagı sıkısma sonucu catlamıs hafıf sallanıyo.bıde uzerı komple cızık ve römorkun boyası cıkmıs durumda.sanırım oda deıscek...tesekkurler kardesım allah hepımızı korusun...

tayfux
bende oyle dusunuyorum.işin ılgınc yanı kısmet olursa esım dogum yapcak tamda aracın lazım oldgu zaman ve ben kırsehırdeyım en yakın servıs kayserı fıat.gıdıp ılgılenmem bıle zor olcak umarım su sıkıntılı donemı oglumun gozlerını dunyaya acmasıyla sona erdırırım...kaputu kesınlıkle deısmıcem ancak sag camurluk sankı deıscek gıbı dıruyo.percınlerden atma yapmıs gıbı ama ıyı bı usta olsa duzeltır lakin servıs hayatta ugrasmaz.onlardakı mantık hemen yenısını takmak...
Kırşehirin neresindensin hocam ne iş ile meşgulsün orda?

kozlulum67
13/04/2012, 19:41
mucurdayım.eşim dogum yapcak o yuzden geldık.normalde bayburtta ıkamet edıyoruz.ıngılızce ogretmenıyım ostum.sende kırsehırlısın sanırım:)

tayfux
13/04/2012, 19:50
mucurdayım.eşim dogum yapcak o yuzden geldık.normalde bayburtta ıkamet edıyoruz.ıngılızce ogretmenıyım ostum.sende kırsehırlısın sanırım:)
evet hocam bende yağmurluluyum-yeniyapan..:)bende sınıf öğretmeniyim..kolay gelsin hocam sıkma canını herşey olacağına varır en güzel şekilde halleder inşallah servis..

kozlulum67
13/04/2012, 19:54
saolasın hocam:) hanımkoyluyuz dersek hemserı sayılırız...ınsallah hayırlısı olur.cana gelmesın onemlı olan o!!!

gorkem kaan
13/04/2012, 20:23
geçmiş olsun dikkatli olmak gerek her zaman.

rafetyildiz
13/04/2012, 20:29
gecmıs olsun cana gelmesınde mala gelsın allah beterınden saklasın

kozlulum67
13/04/2012, 20:35
amin kardesım saolasın cumlemızı korusun yuce rabbim....

ahmetcihanokke
13/04/2012, 20:42
buna şükür kardeş allah daha beterlerinden saklasın sıkma canını.bu arada ALLAH analı babalı büyütsün sağ salim dünyaya gelsin inşallah

shams
13/04/2012, 20:43
biricik çocuğunuzu rabbim analı babalı büyütsün. Hiç takacak bir durum değil hepimizin başına gelebilir sizin daha önemli güzel heyecanlarınız varmış ne kadar güzel hocam.

kozlulum67
13/04/2012, 20:59
allah razı olsun....o dunyaya bı gelsın yemişim punosunu.hayırlısını nasıp etsın Allah ım hepımıze.çok saolun arkadaslar...

kadir07
13/04/2012, 21:37
geçmiş olsun sağ çamurluk değişir ama kaput boyayla kurtarılabilir gibi..

engincantan33
13/04/2012, 22:07
cok gecmıs olsun bence kaput degısmez kesınlıkle kı cok bısı yok zaten...camurluk degısır

thekafkef
13/04/2012, 22:38
Geçmiş olsun , kaput değişmez de çamurluk değişebilir, cana geleceğine mala gelsin sıkma canını.

dogus618
13/04/2012, 22:41
alah beterlerinden koruusun

Scottie
13/04/2012, 22:51
geçmiş olsun...

bulut
13/04/2012, 23:41
Gecmis olsun

dexter
14/04/2012, 00:15
iki parçada değişmeden kurtarılabilir ama servis uğraşır mı bilmem çamurluk için...geçmiş olsun...

SRDR KRKC
14/04/2012, 01:55
Geçmiş Olsun. Kaputa Elletme Bişicik Olmaz O Kadardan Çamurluğuda Düzelttirip Yarım Boyatıp Komple Vernik Attır On Numara Olur.

Mr.Freeze
14/04/2012, 02:06
Geçmiş olsun.

segin
14/04/2012, 02:13
geçmiş olsun arkadaşların dediği gibi servis uğraşmaz pek fazla aynı şey benimde başıma geldi çamurluğu boyadılar kaputu değiştirdiler şok oldum :( :S değişmesin dedim eksper o şekilde beyan vermiş ön kaput değişti :S

caner_ege
14/04/2012, 02:32
geçmiş olsun Allah beterinden korusun abicim göz varmış de sıkma canını...

moonspell01
14/04/2012, 05:50
geçmiş olsun.kaputun değişmesi mantıksız ve değişmezlerde.

ecosi26
14/04/2012, 06:52
Öncelikle çocuğunuz için hayırlı olsun allah analı babalı büyütsün...Araba içinse çektiğiniz resimleri saklayın ve değişmesi gereken parça varsa değişsin derim satarken bu şekilde oldu diye gösterirsiniz sonuçta ne motora ne de yürüyene bişey olmamış içinizden ne geçiyorsa onu yapın bence içinize sinsin yapılacak iş de. tamirat olursa belli olacak gibi duruyor daha sonra birisi kaskonuzda varmış neden değiştirmediniz derse pişman olursunuz...

ayaman
14/04/2012, 08:37
bugun bı yakınım aracımı almıs anahtarı hıssettırmeden malesef traktor römorkuna gırmıs.mandalı cekmeyı unutmus.cok buyuk hasar yok gıbı.cok sukur cana bısey olmadı ama ne yalan soleyım ıcım de yanmadı degıl...resımlere bakarmısınız.sızce kaputu degısmelımıyım? sag camurluk degısırmı?polıse tutanak tutturdum.kaskomla gorustum kayserı fıat yarın goturcem halletcek.onlara kalsa emınım kaputu felan degısmek ıstıcekler ama ben satarken sorun olur dıye degısmek ıstemıyorum.sızce ne yapmalıyım.camurluk cok onemlı degıl ama kaput baya onemlı...resımlere bakıp fıkırlerınızı yazmanızı beklıyorum.allah hepımızı kazadan beladan korusun...
https://i42.tinypic.com/s6rndk.jpg
https://i44.tinypic.com/29kt1dh.jpg
https://i42.tinypic.com/t9jf3r.jpg
umarım resımlerı ekleyebılmısımdır...tesekkurler gelecek yorumlarınız ıcın...
sakın sakın değişme sana tavsiyem zaten kaputta bir şey yok gibi mümkünse kaputu bir pasta cila yapsınlar çamurluğu da düzeltsinler. benim aracın iki parçasını değiştiler ve bir parça boyaya kasko 11.000 masraf çıkarttılar ben de salak gibi değişsin daha iyi olur dedim ne de olsa para vermeyeceğim dedim ama iş satmaya gelince arabada hiçbir şey yok ken nerdeyse aracın ederinin yarısını verdiler. fotoları da sakla bir gün sattığında baş ağrıtmasın plakada görünecek şekilde fotoları çek.
kaputa pasta cila yap ufak tefek çizik kalsa da öyle bırak bir gün sattığında başını ağrıtmaz , çamurluğu da düzeltip boyasınlar.
insanlar ufak tefek çizikleri es geçiyorlar ama değişmiş deyince o araçtan kaçıyorlar. sakınnnnnnnnnn değişmeeeeee. dediğim gibi çamurluk düzeltilip boyansın,kaputta öyle çok büyük bir proplem yok bir pasta cila işleminden sonra cillop gibi olacak
çünkü insanlar aracı alırken kaza kaydını da sorgulatıyorlar sana iki parçanın değişimi için en az 4-5 binlira fatura çıkartacaklar ve senin kaza kaydın bu şekilde geçecek alacak kişi bilmez ki kaskonun şişirmesi. senin aracın dünyanın en temiz aracı da olsa arkasına bakmadan kaçar kafasında hep acabalr kalır ama boya ve pasta cila yapsan aracında hiçbir şeycik kalmaz böyle yaparsan en fazla hasar kaydı 500 lira gibi bir şey yansır bu da ileride birgün satma için hiç ama hiç proplem olmaz. parça değişip aracını mundar etme sen kardeşini dinle ben de yaşadım aynısını ondan biliyorum keşke kaza yaptığımda biri bana bunları söyleseydi. şuan benim aracım elimde şişti satmaya kalksam neredeyse aracın ederinin yarısını veriyorlar. örnek ben aracımı satacaktım alıcısı geldi kaportacıya götürdük sırasıyla araca koydukları teşhis kimisi arcın komple boyaklı dedi, kimisi sağ taraf komple boyalı gibi saçma sapan şey söyledi velhasılı kelam adam ürktü kaçtı gitti ki arcım ne komple boyalı ne de o abarttıkları gibi boyalı . durum bundan ibaret. parça değiştirirken bence bir kez daha düşün. allah muhtaç ettirmesin olaki bir gün sıkışır acil paraya ihtiyacın olur aracı satmaya kalkarsın o zaman da araca da yazık etmiş olursun. ben bunları yaşadım sadece tecrübemi paylaşmak istedim karar senin

can-asan
14/04/2012, 08:58
geçmiş olsun. herkesin dediği gibi kaputta değişecek birşey yok ama çamurluğa yorum yapamıycam..

uLTRa GP
14/04/2012, 09:37
geçmiş olsun hemşerim

kozlulum67
14/04/2012, 09:40
sakın sakın değişme sana tavsiyem zaten kaputta bir şey yok gibi mümkünse kaputu bir pasta cila yapsınlar çamurluğu da düzeltsinler. benim aracın iki parçasını değiştiler ve bir parça boyaya kasko 11.000 masraf çıkarttılar ben de salak gibi değişsin daha iyi olur dedim ne de olsa para vermeyeceğim dedim ama iş satmaya gelince arabada hiçbir şey yok ken nerdeyse aracın ederinin yarısını verdiler. fotoları da sakla bir gün sattığında baş ağrıtmasın plakada görünecek şekilde fotoları çek.
kaputa pasta cila yap ufak tefek çizik kalsa da öyle bırak bir gün sattığında başını ağrıtmaz , çamurluğu da düzeltip boyasınlar.
insanlar ufak tefek çizikleri es geçiyorlar ama değişmiş deyince o araçtan kaçıyorlar. sakınnnnnnnnnn değişmeeeeee. dediğim gibi çamurluk düzeltilip boyansın,kaputta öyle çok büyük bir proplem yok bir pasta cila işleminden sonra cillop gibi olacak
çünkü insanlar aracı alırken kaza kaydını da sorgulatıyorlar sana iki parçanın değişimi için en az 4-5 binlira fatura çıkartacaklar ve senin kaza kaydın bu şekilde geçecek alacak kişi bilmez ki kaskonun şişirmesi. senin aracın dünyanın en temiz aracı da olsa arkasına bakmadan kaçar kafasında hep acabalr kalır ama boya ve pasta cila yapsan aracında hiçbir şeycik kalmaz böyle yaparsan en fazla hasar kaydı 500 lira gibi bir şey yansır bu da ileride birgün satma için hiç ama hiç proplem olmaz. parça değişip aracını mundar etme sen kardeşini dinle ben de yaşadım aynısını ondan biliyorum keşke kaza yaptığımda biri bana bunları söyleseydi. şuan benim aracım elimde şişti satmaya kalksam neredeyse aracın ederinin yarısını veriyorlar. örnek ben aracımı satacaktım alıcısı geldi kaportacıya götürdük sırasıyla araca koydukları teşhis kimisi arcın komple boyaklı dedi, kimisi sağ taraf komple boyalı gibi saçma sapan şey söyledi velhasılı kelam adam ürktü kaçtı gitti ki arcım ne komple boyalı ne de o abarttıkları gibi boyalı . durum bundan ibaret. parça değiştirirken bence bir kez daha düşün. allah muhtaç ettirmesin olaki bir gün sıkışır acil paraya ihtiyacın olur aracı satmaya kalkarsın o zaman da araca da yazık etmiş olursun. ben bunları yaşadım sadece tecrübemi paylaşmak istedim karar senin

bende o yuzden paylastım kardesım senın ıbı dusunuyorum.servıste sıkıntı cıkarıcaklardır muhakkak degısmesı gerekecek dıceklerdır bu yuzden aracın basında bıkac gun beklemek gerekecek.hayırlısı olsun ancak ugrasıp bu kadar yazıp deneyımını paylastıgın ıcın cok tesekkur ederım.allah kımseye kaza bela vermesın....

ayaman
14/04/2012, 09:42
geçmiş olsun hemşerim
:) saol.

ayaman
14/04/2012, 09:45
bende o yuzden paylastım kardesım senın ıbı dusunuyorum.servıste sıkıntı cıkarıcaklardır muhakkak degısmesı gerekecek dıceklerdır bu yuzden aracın basında bıkac gun beklemek gerekecek.hayırlısı olsun ancak ugrasıp bu kadar yazıp deneyımını paylastıgın ıcın cok tesekkur ederım.allah kımseye kaza bela vermesın....
servis ve kasko sadece kazanacağı paraya bakar. işin en kolayına kaçar. sen kaskoya isteğini belirt hele de kaputunda hiçbir şey yok inan pasta cilayla ilk günkü gibi olur sadece bir çiziği var doğru dürüst göçüğü bile yok pasta cilayla kaputu hallet. çamurlukta mümkünse boyansın

Engin_T
14/04/2012, 09:47
Geçmiş olsun..

kozlulum67
14/04/2012, 13:42
:) saol.
saolun:)

kozlulum67
14/04/2012, 13:45
sımdı kayserı fıata yolladım resım halınde.ne ıslemden gecer dedım bana gerı donduler.camurlugu kurtarmanın zor gorundugunu ancak kaputu boyayla halledebıleceklerını belırttıler.kesınlıkle degısmemelerını ıstedıgımı ılettım kendılerıne.bakalım hayırlısı...cuma gunu arıcam kaskoyu.cekıcıyle gotururler...bende bıner gıderım basında dururum sanırım.

GP COSKUN
14/04/2012, 15:33
geçmiş olsun kardeşim

fotobelit
16/04/2012, 11:59
Geçmiş olsun...

M@GIC
16/04/2012, 12:35
Geçmiş olsun. Allah beterinden korusun.
Kaputta her hangi bi işlem yaptırıma. yazık günah boşunan boya yapılır satarken zorlanırsın.

aykutisci
16/04/2012, 13:16
geçmiş olsun usta ama herkezin dediği gibi kaputta değişecek bir şey yok benzer bir kazayıda ben yapmıştım çamurluk seninkinden beter durumdaydı seninki gibi çamurlugun uç kısmı katlanmıştı bendede .. bende değişir diye umuyordum ama usta saolsun 10 numara işçilikle değişim olmadan çok da iyi yaptı 2 parçadada değişime gerek yok bence tekrardan geçmiş olsun...

izoci
16/04/2012, 13:22
Değişmesi çok şart değil gibi duruyor .

erosistanbul
16/04/2012, 23:32
geçmiş olsun

kozlulum67
24/04/2012, 20:28
aracımı kayserı ıncırogluna bırakmıstım.far ve sag camurluk degıstı.kaputada lokal boya attılar.goruntu yıne duzeldı.gecmıs olsun dıleklerınız ıcın hepınıze tesekkur ederım...

rosso
24/04/2012, 20:31
gecmiş olsun kardeşim canıma gelmesinde mala gelsin takma kafana

görkem koçsan
24/04/2012, 20:34
kardeş geçmiş olsun bnd. zonguldaktanım herhangi bi yardım lazım olursa elimizden geleni yaparız.

kozlulum67
24/04/2012, 20:37
eyv kardesım saolasın...

Carcharoth
24/04/2012, 23:09
Geçmiş olsun. Kaputa gerek yok ama çamurluk değişecek gibi gözüküyor... Cana geleceğine mala gelsin... Sıkma canını zaten kaskoda var...

Budweiser
25/04/2012, 10:06
Genelde experler parça değişiminden yana değiller benimde bu şekilde hafif bir kazam oldu yine çamurluktan düzelttiler verdiler. Ben kaputu değiştireceklerini zannetmiyorum ama belki çamurluk değişebilir, sanırım fardada bi zedelenme var. Belki birde o değişebilir.

armi
25/04/2012, 12:02
Kırşehirli hemşerilerim burayıda basmış... Kırşehir Hamit Çamsarı'dan selamlar :)