PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bilgisayarda Navigasyon

pdr42
13/04/2012, 10:40
Arkadaşlar bazen bilgisayarda navigasyon programına ihtiyaç duymaktayım. Bilgisayara ek aparatla gps cihazı bağlanabiliyormuş.Gerçi benim için online olması şimdilik önemli değil. Ben özellikle mesafa hesaplaması konusunda ihtiyaç duymaktayım.Google mapsin pro özelliğinde böyle bir şey olduğu söyleniyor. Ama Türkiye içinde yok sanırım. Her neyse forumu arattırdığımda herhangi bir şekilde bu konu geçmemiş. Bunu kullanan veyahut ta böyle bir şey olduğunu bilen var mı?

ayaman
13/04/2012, 10:45
Arkadaşlar bazen bilgisayarda navigasyon programına ihtiyaç duymaktayım. Bilgisayara ek aparatla gps cihazı bağlanabiliyormuş.Gerçi benim için online olması şimdilik önemli değil. Ben özellikle mesafa hesaplaması konusunda ihtiyaç duymaktayım.Google mapsin pro özelliğinde böyle bir şey olduğu söyleniyor. Ama Türkiye içinde yok sanırım. Her neyse forumu arattırdığımda herhangi bir şekilde bu konu geçmemiş. Bunu kullanan veyahut ta böyle bir şey olduğunu bilen var mı?
:D çok derin mevzu. kimin aklına gelecek böyle bir şey :D

ervatan
13/04/2012, 10:53
google maps bunu yapıyor zaten yol tarifinde mesafeyi km cinsinden hesaplıyor ek bir aparata gerek yok bence

Nokta.
13/04/2012, 11:09
Aksam kurtlar vadisini izlediniz sanirim :-))

fraust
13/04/2012, 12:15
yandex i deneyebilirsiniz...

flood01
13/04/2012, 12:28
o bahsettiğiniz aparat satıtılıyor piyasada nette bir ara denk gelmiştim pc ye harici gps bağlayarak navigasyon yazılımı yüklenip kullanılıyormuş

Moosty
13/04/2012, 13:48
Merhaba,

Bir ara denemiştim, IGO8 i bilgisayarda emülasyon yolu ile çalıştıran bir program vardı.

'IGO8 for PC' diye bir araştırın, bir sitede aktif indirme linkleri olan bir şeyler var.

gunaykarakas
13/04/2012, 21:09
Bluetooth gps cihazları mevcut kullanımını da aşğıdaki linkten görebilirsin.

gps igo 8 pc version - trabzon - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=erk6yRf26A4)

pdr42
13/04/2012, 23:23
Bana gps cihazı olmadan da calısacak simulasyonlu bir navigasyonda yeterli amaç sokak sokak tarif almak. google maps cok yeterli degil

erdiyilmaz
13/04/2012, 23:28
nasil bir hesaplama yapacaksiniz merak ettim, bence standart google maps mesafe hesabi icin fazlasiyla yeterli ve guncel