PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Allianz Mini Onarım

onurgenc87
10/04/2012, 18:55
Merhabalar... fiat punto evo aracım allianz sigortadan kaskolu... Bir şey soracaktım mini onarım diye bir şey varmış... Kaç paraya kadar olan hasarları burası karşılamaktadır. Yardımcı olur musunuz???

onurgenc87
10/04/2012, 19:13
Bir fikri olan yok mu arkadaşlar ?

takres
10/04/2012, 19:30
para değil önemli olan hasar boyutu...

onurgenc87
10/04/2012, 21:47
davlumbaz kırıldı tamponda pasta cila ile geçebilecek çizikler var bir de sis farı yanmıyor...

hakguner
11/04/2012, 09:30
Mini onarım benim bildiğim küçük boyutlardaki hasarları karşılıyor.
Örnek sis farı bunun içine girmez. Tahminim davlumbaz da girmiyor. ama çizikler için birşeyler yapabilirler.

Bunu en iyi Autoking e giderek öğrenebilirsiniz.

aykut_1914
12/04/2012, 16:32
şu mini onarımı autoking harici yapan yer yok mudur?

FoGGy
12/04/2012, 16:37
şu mini onarımı autoking harici yapan yer yok mudur?

Ankara Sigorta Otto Zenith'e yaptırıyor bende orda yaptırdım AutoKing'den bir farkı yok. Şirkete göre değişiyor. Ancak ücretle yaptırcaksanız zaten seçim şansınız çok. Zadex filanda var.

FoGGy
12/04/2012, 16:39
Merhabalar... fiat punto evo aracım allianz sigortadan kaskolu... Bir şey soracaktım mini onarım diye bir şey varmış... Kaç paraya kadar olan hasarları burası karşılamaktadır. Yardımcı olur musunuz???

Mini Onarım 10 cme kadar olan boyalı boyasız hasarlar için geçerli. 12-13 cmide yapıyorlar ama 15 cm filan olursa para talep ediyorlar. Eğer boya + düzeltme gerekiyorsa 2 tane mini onarım hakkınız gidiyor diğerlerinde ise 1 tane gidiyor sadece boya veya düzeltmede. Toplamda senelik 4 tane hakkınız var. Ayrıca kaporta dışında bide camda ve iç döşemede hasar varsa yapıyorlar. Davlumbaz ve Sis farını kendiniz yaptırmak zorundasınız.

lektonstar17
12/04/2012, 18:35
Evet yılda bikaç tane onarım hakkınız var ancak şunu da unutmayın yapılan onarım isterse 1 santim olsun sigorta bu onarımı hasar olarak aracın tramer kaydına işliyor.İlerde satmak istediğinizde bu karşınıza çıkar malesef.Alıcı plakadan sorgulama yaptığında aracın hasar kaydı olduğunu görüp kazalı olduğunu düşünecek ve belki fyatı düşürmeye çalışıcak ,belkide almaktan vazgeçicek.Lütfen bu konuyu iyi araştırın, bu yüzden mağdur olan birçok insan var.Eğer onarımı tramere işliceklerse gidin cebinizden yaptırın , zaten ufak bi işlem olduğu için bişey tutmaz.

FoGGy
12/04/2012, 19:13
Evet yılda bikaç tane onarım hakkınız var ancak şunu da unutmayın yapılan onarım isterse 1 santim olsun sigorta bu onarımı hasar olarak aracın tramer kaydına işliyor.İlerde satmak istediğinizde bu karşınıza çıkar malesef.Alıcı plakadan sorgulama yaptığında aracın hasar kaydı olduğunu görüp kazalı olduğunu düşünecek ve belki fyatı düşürmeye çalışıcak ,belkide almaktan vazgeçicek.Lütfen bu konuyu iyi araştırın, bu yüzden mağdur olan birçok insan var.Eğer onarımı tramere işliceklerse gidin cebinizden yaptırın , zaten ufak bi işlem olduğu için bişey tutmaz.

Tramere işlenmiyor ya mini onarım. Hatta kaskonun kayıtlarına bile geçmiyor. Ben 4 senedir her sene düzenli olarak 2 aracımında çiziğini vs yaptırırım Tramer'de bunlarla alakalı kayıdı yok araçlarımın. Bu sene çamurlukta 10 cm göçük, marşbiyelde 15 cm çizik ve kapıda rötüş boya isteyen yerler vardı. Yaptırdım. Ne para verdim, nede tramer'de kayıt filan var yani. Bence yanlış biliyorsunuz.

izmirFBC
12/04/2012, 20:08

tramerle uzaktan yakından alakası yok insanları yanlış yönlendirmeyelim git yap kardeşim gönül rahatlığıyla

lektonstar17
13/04/2012, 01:19
Arkadaşlar neden yanlış yönlendirme yapiim inşallah kayda geçmiyordur.Belkide firmadan firmaya değişiyordur ama internette araştırırsanız bu konuda bir sürü mağdur bulabilirsiniz.İçlerinde sigorta şirketiyle mahkemelik olanlar bile var.

hayalci79
07/05/2012, 12:05
ERGO ve AXA Sigorta ile ilgili bu konuda şikayetler okudum, yapılan mini onarımlar diğer kasko şirketlerine hasar olarak göründüğü için hasarsızlık indirimi sadece aynı firmadan tekrar kasko yaptırırlarsa devam ediyor. Bugün Allianz merkezle yaptığım görüşmede bu konuyu sordum, hasarsızlık indirimimin devam edeceğini, ancak diğer kasko şirketlerinin sistemlerinde hasar olarak görünüp görünmeyeceğini bilmediklerini söyledi müşteri temsilcisi.

Bunu sordum, çünkü aracın ön camında küçük ama can sıkıcı bir çatlak oluştu..

Budweiser
07/05/2012, 12:32
Valla benimde ufak tefek çiziklerim var serseri çizikleri yaptırayım diyorum Ama autokingden 1 tane bile iyi yorum görmedim internette. Çok baştan savma iş yapıyorlarmış zaten hastalık derecesinde takıntılıyım böyle şeylere haybeye milletle kavga etmeye gerek yok.

tonymontana
07/05/2012, 13:44
Valla benimde ufak tefek çiziklerim var serseri çizikleri yaptırayım diyorum Ama autokingden 1 tane bile iyi yorum görmedim internette. Çok baştan savma iş yapıyorlarmış zaten hastalık derecesinde takıntılıyım böyle şeylere haybeye milletle kavga etmeye gerek yok.

ben aşırı memnun kaldım. ama iş arkadaşımın arabasında renk tutturamayıp kapıyı komple boyadıklarını da biliyorum.

Budweiser
07/05/2012, 13:57
Ya maalesef her şube aynı değilmiş. Özellikle ankaradakinden çok şikayet var. Birde evo siyahı opak boya değil çok sıkıntı olur benim için. Dediğim gibi çok takıntılıyım. Eğer renk tutmazsa arabayı satma nedenim olur.

tiner
07/05/2012, 16:43
Ankara Sigorta Otto Zenith'e yaptırıyor bende orda yaptırdım AutoKing'den bir farkı yok. Şirkete göre değişiyor. Ancak ücretle yaptırcaksanız zaten seçim şansınız çok. Zadex filanda var.

Bu mini onarım işine dikkat etmek lazım. Adı mini onarım ama sonrası maksi dağıtım.
Mini onarımdan yaptırdğınız şeyin boyutuda maliyeti gibi küçük olduğundan hasar dosyası açılmaması gerekiyor.Ve şirkette sie bunu söylüyor.Mini onarım hediye...
Ama maalesef bizim çakal sigorta şirketleri 150-200 tl'lik mini onarımlarda bile hasar dosyası açtırıyor sizin arkanızdan.
Ardından bir sonraki yıl kaskoyu yeniletmek için başka bir şirketten fiyat aldığınızda "hasarsızlık indirimine rağmen mi bu fiyat" diye çıldırıp araştırıyorsunuz.
O da ne???? Sigortacı geçinen çakallar mini hasarı tramer'e HASAR olarak girmiş ki diğer şirketler arabayı hasarlı görsün ve size hasarsızlık indirimi vermesin.
Ardından bunu yapan sigorta şirketinden bir telefon; "kaskonuzu bizim şirketten yenilersek size hasarsızlık indirimi de veririz"
Allah belanızı versin deyip kollarına atlamaktan başka çare bulamıyor ve aynı şirkete yaptırıyorsunuz.
Ama arabanız tramerden sorgulandığında "154 tl hasar" çıkıyor.

Kıssadan hisse; Sigorta şirketleri ÖPmeyecekleri eşeğin başına torba geçirmiyor.
Özellikle GENERALİ

hakguner
07/05/2012, 17:25
2 hafta önce , önümdeki araç geri geri gelirken ön tamponuma vurdu. Sol far kırıldı, tampon yerinden çıktı, logonun bulunduğu krom çıta yerinden çıktı vs.
Şimdi 5664 e mesaj attım. 1250 TL hasar görünüyor. !!

hadi buyur burdan yak. Bana göre ufak bir hasardı ama nasıl şişirmişler fiyatı. !! İkinci elde fiyatı düştü otomatik olarak.

aykut_1914
07/05/2012, 21:04
ben aşırı memnun kaldım. ama iş arkadaşımın arabasında renk tutturamayıp kapıyı komple boyadıklarını da biliyorum.

abi bornovadakine mi gittin?
kaç cm e kadar göçük çözer bunlar

tiner
07/05/2012, 21:33
1 cm de olsa hasar dosyasını açıp aracı hasarlı hale getiriyorlar

ZAK1980
07/05/2012, 21:46
Ya maalesef her şube aynı değilmiş. Özellikle ankaradakinden çok şikayet var. Birde evo siyahı opak boya değil çok sıkıntı olur benim için. Dediğim gibi çok takıntılıyım. Eğer renk tutmazsa arabayı satma nedenim olur.
Ankaradakı hangısı batıkentmı

tonymontana
07/05/2012, 21:51
abi bornovadakine mi gittin?
kaç cm e kadar göçük çözer bunlar

kardeşim evet, vatan bilgisayarın arkasındaki. şöyle söyleyeyim aldığımda var olan çiziklerim vardı. sağ sol ön arka kapılar boydan boya :) 3 kapımı yaptılar. 4.yü yapmadılar:D eylülü bekliyorum sonuncu için.

ZAK1980
07/05/2012, 22:06
Hadı yaa Batıkentte randevum var 10 Mayısta sol on çamurlukta hafıf gocuk var nelere dıkkat edeyım , aracı teslım ederken elemana ne soyleyeyım önerın ne olur ?
Randevuyu Şasmazamı kaydırsam
Aykut 10 cm olması lazım

ZAK1980
07/05/2012, 22:21
Bu mini onarım işine dikkat etmek lazım. Adı mini onarım ama sonrası maksi dağıtım.
Mini onarımdan yaptırdğınız şeyin boyutuda maliyeti gibi küçük olduğundan hasar dosyası açılmaması gerekiyor.Ve şirkette sie bunu söylüyor.Mini onarım hediye...
Ama maalesef bizim çakal sigorta şirketleri 150-200 tl'lik mini onarımlarda bile hasar dosyası açtırıyor sizin arkanızdan.
Ardından bir sonraki yıl kaskoyu yeniletmek için başka bir şirketten fiyat aldığınızda "hasarsızlık indirimine rağmen mi bu fiyat" diye çıldırıp araştırıyorsunuz.
O da ne???? Sigortacı geçinen çakallar mini hasarı tramer'e HASAR olarak girmiş ki diğer şirketler arabayı hasarlı görsün ve size hasarsızlık indirimi vermesin.
Ardından bunu yapan sigorta şirketinden bir telefon; "kaskonuzu bizim şirketten yenilersek size hasarsızlık indirimi de veririz"
Allah belanızı versin deyip kollarına atlamaktan başka çare bulamıyor ve aynı şirkete yaptırıyorsunuz.

Kıssadan hisse; Sigorta şirketleri ÖPmeyecekleri eşeğin başına torba geçirmiyor.
Özellikle GENERALİ
Tiner Pimpiriklendirdin beni Tramere baktım, bır sey anlamadım jpeglerı ekledım ben anlamadım da

ZAK1980
07/05/2012, 22:23

Özellikle GENERALİ
Tiner Pimpiriklendirdin beni Tramere baktım, bır sey anlamadım jpeglerı ekledım ben anlamadım da Bu arada ben hiç Güneş sgortadan Kasko yaptırmadımkı nereden cıktı bu Güneş sigorta ??

tiner
08/05/2012, 15:30
Tiner Pimpiriklendirdin beni Tramere baktım, bır sey anlamadım jpeglerı ekledım ben anlamadım da Bu arada ben hiç Güneş sgortadan Kasko yaptırmadımkı nereden cıktı bu Güneş sigorta ??

kardşe farklı bir şirketten kasko teklifi iste. O zaman hasarlı ise abartı bir rakam alacaksın.
bende de aynı ekran ama sende "0" yazan yer 154 tl yazıyor

Budweiser
12/05/2012, 11:41
Ankaradakı hangısı batıkentmı

Valla hangisi bilemiyorum. Ben Autoking hakkında sadece İstanbul Maslaktakinden iyi yorumlar aldım. Ben riske etmek istemiyorum aracımı gerekirse cebimden verir yaptırırım.