PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat servislerde ses yalıtımı

flood01
09/04/2012, 18:39
Arkadaşlar merhaba bugün mersin boranlar otomotive uğradık ufak bir işimiz vardı servisteki arkadaş araç altına ses izolasyon uygulamasına başladıklarını söyledi.Dablumbazlar dahil komple alt taraf izole ediliyormuş.Sistem olarak Ziebart taki gibi uygulama yapıyorlarmış.Getirin sizin araçlara yapalım dediler.Bize fiyat olarak ta 250 TL dediler.Adana mıçıar da çalışan bir arkadaşla görüştüm 1-2 araca uygulamışlar uygulatan kişide aracına hassas birisiymiş memnun kalmış yapılan işlemlerden.
Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar var mı ?

tayfux
09/04/2012, 19:22
süper uygulama ama nasıl yapacaklar o önemli..

flood01
09/04/2012, 19:29
bize söylediği 1 gün araç burada kalacak 4 lastik sökülecek alt temizlendikten sonra 7 kutu izolasyon malzemesi kullanılacak dedi.Daha detaylı bilgi alırsam paylaşırım.

motor delisi
10/04/2012, 07:41
o kaucuk bir parça ile kaplıyorlar hiç bi işe yaramıyor o sistem.

ayaman
10/04/2012, 08:34
Arkadaşlar merhaba bugün mersin boranlar otomotive uğradık ufak bir işimiz vardı servisteki arkadaş araç altına ses izolasyon uygulamasına başladıklarını söyledi.Dablumbazlar dahil komple alt taraf izole ediliyormuş.Sistem olarak Ziebart taki gibi uygulama yapıyorlarmış.Getirin sizin araçlara yapalım dediler.Bize fiyat olarak ta 250 TL dediler.Adana mıçıar da çalışan bir arkadaşla görüştüm 1-2 araca uygulamışlar uygulatan kişide aracına hassas birisiymiş memnun kalmış yapılan işlemlerden.
Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar var mı ?
ses yalıtımı bakımından % 7 gibi bir faydası var. o uygulamanın amacı ses yalıtımından çok paslanma ve çürümeyi en aza indirmek. yani ses yalıtımıyla pek ilgisi yok diyebilirim ama paslanma ve çürüme için iyi bir uygulama.

1ocak2011
10/04/2012, 08:45
bize söylediği 1 gün araç burada kalacak 4 lastik sökülecek alt temizlendikten sonra 7 kutu izolasyon malzemesi kullanılacak dedi.Daha detaylı bilgi alırsam paylaşırım.

7 kutu maalesef çok az, Bende Meguiars'ta yaptırdım. Alttan yarısı attı. 5 kutu harcadılar, Ama bu olayı araştırdım. Sağlıklı olması için 14 kutu yapılması gerekiyor.

skystar37
10/04/2012, 08:46
Fiat internet sitesinde de yer vermişler bu hizmete
FIAT - fiat.com.tr (https://www.fiat.com.tr/Pages/tr/hakkinda/hizmetler/fiat_aracAltiIzolasyon.aspx)

ancak ben yinede çok faydali bir iyileştirme sağlayacağını düşünmüyorum araç dışından yapacaklarına bu işlemi ön göğüs ile motor alanı arası, yer döşemesi ile tavan döşemesi arasına ve birde kapı içlerine yapsalar bir uygulama çok daha başarılı ve faydalı olur ha o zaman da kalkıp 250TL istemesinler de 350-400TL istesinler.

motor delisi
10/04/2012, 09:01
7 kutu maalesef çok az, Bende Meguiars'ta yaptırdım. Alttan yarısı attı. 5 kutu harcadılar, Ama bu olayı araştırdım. Sağlıklı olması için 14 kutu yapılması gerekiyor.
ben serviste sordum ğek bir işe yaramadığını sesin kapılardan ve çamurluklardan geleceğini söylediler kapıma silikon çektiler ses baya azaldı bi bagaj kaldı oda bu hafta olcak, ama çamurluğa bir işlem yapılmadı çamurluğa bu kaucuk kalın madde takılarak lastiğin asfalttaki sesini azaltıyormuş

mitix
10/04/2012, 09:37
ben serviste sordum ğek bir işe yaramadığını sesin kapılardan ve çamurluklardan geleceğini söylediler kapıma silikon çektiler ses baya azaldı bi bagaj kaldı oda bu hafta olcak, ama çamurluğa bir işlem yapılmadı çamurluğa bu kaucuk kalın madde takılarak lastiğin asfalttaki sesini azaltıyormuş

hangi servise nasıl bir uygulama yaptınız . ücret talep edildi mi ?:g0000000:

motor delisi
10/04/2012, 09:45
hangi servise nasıl bir uygulama yaptınız . ücret talep edildi mi ?:g0000000:
ücret talep etmediler fakat sizden edebilirler ücretini bilmiyorum tam olarak belki sizdende etmezler :) Ben konu açmıştım rüzgar giriyomuş gibi oluyor diye 140 yaptım ses var fakat eskisi kadar değil yani 0 ses diyemem tabide baya bi azalma oldu aracım evo kapıya değilde kapı açıldığında gövdede kalan fitillerin oraya silikon çekildi kapılara olmuyormuş nedense :) herkes kötü kötü diyor fakat benim sorunumu fırat oto buldu şuandada yenileniyor boydan boya güzel bi servis bence :)

mitix
10/04/2012, 21:48
ücret talep etmediler fakat sizden edebilirler ücretini bilmiyorum tam olarak belki sizdende etmezler :) Ben konu açmıştım rüzgar giriyomuş gibi oluyor diye 140 yaptım ses var fakat eskisi kadar değil yani 0 ses diyemem tabide baya bi azalma oldu aracım evo kapıya değilde kapı açıldığında gövdede kalan fitillerin oraya silikon çekildi kapılara olmuyormuş nedense :) herkes kötü kötü diyor fakat benim sorunumu fırat oto buldu şuandada yenileniyor boydan boya güzel bi servis bence :)

bende fırat otoya gidiyorum Uğur Bey ilgeniyor benimle . bakalım bende söylim stoplar için gittiğim gün.

kartal3520
10/04/2012, 21:53
Ben yalıtımla ilgili şu siteyi buldum.Yalnız fiyat biraz yüksek geldi 600 tl.Ama eğer doğruysa yüzde 60 yalıtım sağlıyormuş.
Ziebart Türkiye (https://www.ziebart.com.tr/ic647/ses-yalitim-sistemi.htm)

motor delisi
11/04/2012, 07:50
Ben yalıtımla ilgili şu siteyi buldum.Yalnız fiyat biraz yüksek geldi 600 tl.Ama eğer doğruysa yüzde 60 yalıtım sağlıyormuş.
Ziebart Türkiye (https://www.ziebart.com.tr/ic647/ses-yalitim-sistemi.htm)
güneşli ziebarth ta tanıdık çalışıyor bunun fiatta yapılandan hiç bi farkı yok fiat servisinde 320 tl yaptıracaksanız serviste yaptırın derim

flood01
11/04/2012, 17:47
ses yalıtımı bakımından % 7 gibi bir faydası var. o uygulamanın amacı ses yalıtımından çok paslanma ve çürümeyi en aza indirmek. yani ses yalıtımıyla pek ilgisi yok diyebilirim ama paslanma ve çürüme için iyi bir uygulama.

ben paslanma veya çürümeyle ilgili olduğunu sanmıyorum
ziebarttaki sistemin aynısı ordaki yalıtım oluyor %60 a kadar fayda sağlıyorda fiat taki sadece paslanmayı mı engelliyor :siritma:
daha detaylı bilgiler alınca paylaşacağım

menesi
11/04/2012, 17:51
arkadaşlar yarın kiloluk boya kutusu gibi bişiyin içinde siyah bi ilaç var.püskürterek aracın altına komple uyguluyoruz.uyguluyorlar yani servisteki arkadaşlarım.ücretini öğreniryazarım...

Chief_Engineer
12/04/2012, 22:10
arkadaşlar ben aracaı alamdan önce yaptırdım izmir birmotta bana söylenen %30 yol sesini kestiği yönünde oldu hakikaten ben yol sesi ile iligili hiç sorun yaşamıyorum aşırı derecede memnunum o tarihte kampanya vardı (nisan 2011) 150 tl ye yaptırdım çok işe yaradığını biliyorum ha ne tür bir uygulama yaptıklarını sormadım işin açıkçası. çünkü deneme sürüşü falan yaptığım araçta yeni olmasına rağmen aşırı yol sesi vardı ayrıca birkaç arkadaşın aracınıda kullandım onlarda da ses fazlasıyla vardı ama benim araç bayağa iyi ses izalasyonu açısından :D

hturna7
13/04/2012, 18:04
Bugün Bursa birmotta broşürü vardı 199+kdv yazıyordu.

alperd
13/04/2012, 22:18
ben Meriva OPC için Ziebart'ta yaptırmıştım bu uygulamayı.

yalıtım için yüzde veremem kimse ölçemez zaten öncesini sonrasını kaç desibel ses yalıtımı oldu diye bir garantisi-kanıtı yok yaptırdıktan sonra.

faydası oluyor hafif bozuk yollarda otobanda falan gerçekten faydası hissediliyor ama bozuk yolda etkisiz.

diyeceğim o ki 500-600 TL falan asla etmez.
200-250 TL civarına yapılıyorsa olabilir...

tunalent
14/04/2012, 01:34
bende izmir birmotta yaptırmıştım yeni aldığımda kampnaya var dediler hem boya koruma hem ses izolasyon 350 tl idi ama pek bir fark göremedim. arabalarımızı arkadaşımla aynı hafta almıştık o yaptırmadı onukinide kullanıyorum bazen hissediler bir fark yok bence

gurik
14/04/2012, 13:47
SONUÇTA FABRİKANIN ATTIĞI PASLANMA VE ÇÜRÜMEYE KARŞI MGS MALZEMESİNİN AYNISI.Kauçuk sprey kaç kat arasanız atın Türkiye yollarında herşey yalan. Puntonun alt izolasyonu zaten oldukça iyi. liftte bakın isterseniz. kritik noktaların hepsi mgs kaplamalı. Çürümeye 12 yıl garanti nasıl verilsin yoksa? bu iş ticari bir reklamdan başka birşey değil. Ama yaptırmak kişisel tercihtir tabii.