PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şikayetvarcom araç şikayet istatistiği

ykaya1983
06/04/2012, 21:49
Arkadaşlar aşağıdaki istatistiklere bakılırsa markaların türkiyedeki satış rakamları göz önüne geldiğinde Fıat bayağı iyi durumda diyebiliriz.

ŞikayetVar.Com'da şikayet edilen araç markaları ve şikayet adetleri:

DAIHATSU - 1
LAND ROVER - 1
RANGE ROVER - 1
ALFA ROMEO - 3
SSANGYONG - 6
MITSUBISHI - 7
AUDI - 13
MAZDA - 14
SKODA - 25
BMW - 28
SEAT - 28
VOLVO - 39
MERCEDES - 44
CITROEN - 55
HYUNDAI - 90
FIAT - 100
CHEVROLET - 108
HONDA - 113
TOYOTA - 166
PEUGEOT - 179
FORD - 266
VOLKSWAGEN - 275
OPEL - 291
RENAULT - 548

frkan54
06/04/2012, 21:53
Gerçekten baya iyi durumda fiat. Şanslıyız :)

diesel32
06/04/2012, 21:54
satış adedine oranlarsak gayet iyi...

engincantan33
06/04/2012, 22:01
ben bunlara pek ıtıbar etmıyorumda vw neden koyu harf?:)

ykaya1983
06/04/2012, 22:41
ben bunlara pek ıtıbar etmıyorumda vw neden koyu harf?:)

Bir Vw konusunda alında yaptım.Ama kaynak güvenilir yerden.Ayrıca markası Vw olması aracın sorunsuz olduğunu göstermez.

fhmnl
06/04/2012, 22:46
Bir Vw konusunda alında yaptım.Ama kaynak güvenilir yerden.Ayrıca markası Vw olması aracın sorunsuz olduğunu göstermez.
ben şanzumanı bozulmuş şahin görmedim ama ww gördüm :=)

takres
06/04/2012, 22:52
benim için geçerli bir istatistik değil :)

erdiyilmaz
06/04/2012, 23:03
..Ama kaynak güvenilir yerden...

kaynak kim acaba

engincantan33
06/04/2012, 23:17

nedense bendede vw lere karsı antıpatı var bılmıyorum hanı neden ama bu tarz seylerde dırek onun ısmı boyle yazılıyorsa hanı demekkı hakkında cok konusuluyor yanı tamam ben sevmıyorum ama bu kadar ınsan tercıh yapıyorsa vardır bıldıklerı...

not: benım sevmememın tek nedenı adındanda anlasılacagı gıbı halk otomobılı ama garıp sekılde ulkemızde ozellıkle 1998 yılından sonrakı passatların efsane kasalarıyla beraber ınanılmaz sekılde fıyatları arttı ve parca fıyatları mercedes ıle kapısır hale geldı...hanı ınsan kaba tabırle sen kımsın dıyor:) belkı bu kadar ınsan haklıdır tercıh etmekte bencede guzel araclar ama bu paralara degmıyor bundan oturu sevmıyorum...

ykaya1983
06/04/2012, 23:30
kaynak kim acaba

Aşağıdaki linkte Taner göde isimli arkadaş yazmış Erdi bey.Sitede 20000 e yakın mesajı bulunan Vw passat aracı olan,yorumlarıyla objektif bir bakış açısına sahip bayağı bilgili bir arkadaş.(Reklam gibi oldu ama:))Ayrıca yanlış ve itibar edilmeyecek bir bilgi olsaydı mutlaka bu sitede düzeltme gelirdi.

https://forum.donanimhaber.com/m_59507712/tm.htm

ykaya1983
06/04/2012, 23:45
benim için geçerli bir istatistik değil :)

Alman araçlarının şikayet sayıları fazla olduğu içindir.Tabi vw 50-60 civarı fıat 400-500 civarı olsaydı geçerli bir istatistik olurdu herhalde.

erdiyilmaz
06/04/2012, 23:46
hicbir fiat yetkilisinin sikayetvar.comdaki fiat arac sikayetleriyle ilgilenmedigini de belirtmek istedim. muhatap olmak istemiyorlar sanirim

takres
07/04/2012, 00:04
Alman araçlarının şikayet sayıları fazla olduğu içindir.Tabi vw 50-60 civarı fıat 400-500 civarı olsaydı geçerli bir istatistik olurdu herhalde.

beni tanıyor musunuz da böyle konuşuyorsunuz?
asla vw savunan biri değilimdir. hiç bir aracı körü körüne savunmam.
sadece vw kullananların %90 ı şikayet yazarken fiat kullananların %10 u şikayet yazıyor olabilir. bunu göz önünde tutuyorum.

erdiyilmaz
07/04/2012, 00:14
Daha guncel istatistikler su sekilde (En fazla sikayeti olan 16 firma yer aliyor)

Renault 548
Opel 291
Volkswagen 275
Ford 266
Fiat 254
Hyundai 185
Toyota 166
Peugeot 157
Citroen 124
Chevrolet 108
Nissan 103
Honda 95
Mercedes 44
Volvo 39
Dacia 30
BMW 28

https://img716.imageshack.us/img716/7181/adsznjc.png

Tabi burada arac satis miktarlari cok onemli, asil kiyaslamayi arac satis rakamlarini da eklersek daha saglikli yapabiliriz.

motor delisi
07/04/2012, 10:07
Alfa 3 :)

bvulgari
07/04/2012, 12:00
Dacia renault un bi alt kalitesi konumunda, daha özensiz toparlanmış modeli gibi..Bu fikirden yola cıkarsak renault un en tepede Dacia nın gayet makul sevilerde şikayet edilmesi biraz istatistik in güvenini sarsıyor.

Ziyaretçi034
07/04/2012, 12:07
servis konusunda opel'i anlayabiliyorum, doğuş'dan dolayı vw'i anlıyorumda o renault'un durumuna şaşırdım açıkcası

ykaya1983
07/04/2012, 12:14
hicbir fiat yetkilisinin sikayetvar.comdaki fiat arac sikayetleriyle ilgilenmedigini de belirtmek istedim. muhatap olmak istemiyorlar sanirim

Erdi bey benim koyduğum linkte yorum yazanların yazılarını okusaydınız o şikayetlere nasıl cevap verildiğini görürdünüz.Telefonla aranmadan geri dönüş yapıldı yazılan arkadaş bile var.

ykaya1983
07/04/2012, 12:20
sadece vw kullananların %90 ı şikayet yazarken fiat kullananların %10 u şikayet yazıyor olabilir. bunu göz önünde tutuyorum.
Bu söylediğiniz tamamen olasılık.Söylediğinizin tam tersi şeklinde fıat kullananların %90 ı vw kullananların %10 u da şikayet edebilir.Ama ne olursa olsun tüm markalar yönünden yapılan genel bir istatistik dikkate almaya değer bilgiler içerir.
Benim söylemek istediğim istatistiği dikkate almadığınıza göre mutlaka dikkate aldığınız bir şey vardır.Ya da size göre bu anket sonucunun asıl olması gerektiği bir şekil vardır.O yüzden yazdım.

takres
07/04/2012, 12:30
Bu söylediğiniz tamamen olasılık.Söylediğinizin tam tersi şeklinde fıat kullananların %90 ı vw kullananların %10 u da şikayet edebilir.Ama ne olursa olsun tüm markalar yönünden yapılan genel bir istatistik dikkate almaya değer bilgiler içerir.
Benim söylemek istediğim istatistiği dikkate almadığınıza göre mutlaka dikkate aldığınız bir şey vardır.Ya da size göre bu anket sonucunun asıl olması gerektiği bir şekil vardır.O yüzden yazdım.

'olabilir' yazdım zaten olasılık olduğunun farkındayım...

erdiyilmaz
07/04/2012, 12:32
Erdi bey benim koyduğum linkte yorum yazanların yazılarını okusaydınız o şikayetlere nasıl cevap verildiğini görürdünüz.Telefonla aranmadan geri dönüş yapıldı yazılan arkadaş bile var.

sikayetvar.com sitesindeki sikayetler konusunda Fiat maalesef duyarsiz. 254 adet sikayetten sadece 3 tanesine cevap var, onlar da kullanici kendisi sorunu hallediyor. Cozulmus sorunlar degil yani.

Ornegin Garanti Bankasi sadece sikayetvar.com'daki sikayetlerle ilgilenmek uzere birim kurdu, personel calistiriyor. Bence buna benzer bir calisma yapabilirler. Cunku cogu kisi nereye sikayet edecegini bilmiyor, admin@grandepuntotr.com adresine bile kac tane sikayet e-postasi geliyor :)

ykaya1983
07/04/2012, 12:56
sikayetvar.com sitesindeki sikayetler konusunda Fiat maalesef duyarsiz. 254 adet sikayetten sadece 3 tanesine cevap var, onlar da kullanici kendisi sorunu hallediyor. Cozulmus sorunlar degil yani.

Ornegin Garanti Bankasi sadece sikayetvar.com'daki sikayetlerle ilgilenmek uzere birim kurdu, personel calistiriyor. Bence buna benzer bir calisma yapabilirler. Cunku cogu kisi nereye sikayet edecegini bilmiyor, admin@grandepuntotr.com adresine bile kac tane sikayet e-postasi geliyor :)

Bence şikayetvar.com sitesindeki şikayetlere verilen cevapların sayısı değil o şikayetlere gerçekten olması gerektiği gibi dönüş yapıldı mı,tüketicinin problemi halloldu mu?Esas önemli olan da bu zaten.Yoksa telefonla şikayet yazan kişiyi arayıp konu hakkında bilgi vererek oraya da dönüş yapıldı yazılmasının bir önemi yok.Bu yorumu konu başlığı altında sorun yaşamış kişilerin yazdıkları cevaba göre yapıyorum bende.Tabi fıatın da 254 şikayete sadece 3 cevap vermesinin de savunulacak tarafı yok.

since1453
07/04/2012, 15:42

Serhat bey güzel söylüyorsunda fiattaki şikayet oranı WW nun 3 katı olsa yazardın busefer bak bizim sorun nekadar fazla diyeee

Öyle yada böyle fiatın şikayet oranı daha makul değerlerde

takres
07/04/2012, 16:55
Serhat bey güzel söylüyorsunda fiattaki şikayet oranı WW nun 3 katı olsa yazardın busefer bak bizim sorun nekadar fazla diyeee

Öyle yada böyle fiatın şikayet oranı daha makul değerlerde

valla sorun olup olmaması umrumda değil...önemli olan sorunlara nasıl çözümler uygulandığı...hem fiat hem vw üretim hatası olan sorunları kabul etmiyor...vw da dsg fiat da ise city...

srkaradag
08/04/2012, 16:03
Renault 550 tane şikayetin hepsine cevap vermiş, fiat 250 şikayetin hiçbirini yanıtlamamış. İşte bunlar markaya olan güveni sarsıyor.Aracımdan memnunum ancak bir sonraki aracım fiat olmayacak o kesin.

uzuncocuk
08/04/2012, 17:23
valla sorun olup olmaması umrumda değil...önemli olan sorunlara nasıl çözümler uygulandığı...hem fiat hem vw üretim hatası olan sorunları kabul etmiyor...vw da dsg fiat da ise city...

kıralama srketınde calısan 1.4 tsı jetta musterının altıncı vıtesten 2 vıtese cekmesı sonucunda arızalandı...ancak vıtes kutusu garantıden degıstı,dsg ıcın kıvrananlar da mevcut.... cıty olayını cozen de var cozemeyende... gecenlerde bır arkadas fıatın arge sorumlusuna ne sormak ıstersınız dıye bır soru yoneltmıstı bende ne zaman ıstıfa edecek dıye sormustum... aynı seyı musterı ılıskılerının en tepesnde kım varsa o ve ekıbı ıcınde soyluyorum... hersey aracı aldıktan uc gun sonra , aractan memnunmusunuz demekle bıtmıyor... sıkayetlerı ucret karsılıgı foruma yonlendırsınler bak nasıl cevaplar cıkyor... cevherı farkında degıl fıat:)

kayya
08/04/2012, 23:55
Araç satış sayıları ve şikayet miktarlarına ek olarak; bence bir de aracı alan müşteri kitlesi önemli. Genelleme yapmak gibi olmasın da, fiat (özellikle kuş serisinin) sahibi birçok insanın bırakın şikayetvar.com'a şikayet bildirmeyi; bilgisayar ve internet kullanımından haberdar olduğunu düşünmüyorum. Değerlendirmeye bu hususu da eklemek mantıklı bence...

since1453
09/04/2012, 08:23
Araç satış sayıları ve şikayet miktarlarına ek olarak; bence bir de aracı alan müşteri kitlesi önemli. Genelleme yapmak gibi olmasın da, fiat (özellikle kuş serisinin) sahibi birçok insanın bırakın şikayetvar.com'a şikayet bildirmeyi; bilgisayar ve internet kullanımından haberdar olduğunu düşünmüyorum. Değerlendirmeye bu hususu da eklemek mantıklı bence...

Kuş serisi diyince anladığın (şahin doğansa belki o arçlarda da nerdeyse elektronik aksam yok arza yapmıyorlar ki :))
ama ;

stilo-GP-evo-bravo serilerini unuttun galiba........

Linealar şirket filo araçları kullananın büyük kısmı üniversite mezunu(pazarlamıcılar,mübessiller,mühendsiler vb.)

artık sadece zevk için doblo florino alan insanlar var.....

Yorumunuz KAMURAN tarzı ilginç bir yorum olmuş :)

takres
09/04/2012, 12:20
Kuş serisi diyince anladığın (şahin doğansa belki o arçlarda da nerdeyse elektronik aksam yok arza yapmıyorlar ki :))
ama ;

stilo-GP-evo-bravo serilerini unuttun galiba........

Linealar şirket filo araçları kullananın büyük kısmı üniversite mezunu(pazarlamıcılar,mübessiller,mühendsiler vb.)

artık sadece zevk için doblo florino alan insanlar var.....

Yorumunuz KAMURAN tarzı ilginç bir yorum olmuş :)

pazarlamacılar araç sorun çıkarsa, arıza yapsa şikayet vs yazmaz ki...
arar kiralama firmasını yenisini ister...

since1453
09/04/2012, 13:26
pazarlamacılar araç sorun çıkarsa, arıza yapsa şikayet vs yazmaz ki...
arar kiralama firmasını yenisini ister...

BAHSETTİĞİM şikayet yazıp yazmaması değil ki

"enelleme yapmak gibi olmasın da, fiat (özellikle kuş serisinin) sahibi birçok insanın bırakın şikayetvar.com'a şikayet bildirmeyi; bilgisayar ve internet kullanımından haberdar olduğunu düşünmüyorum. Değerlendirmeye bu hususu da eklemek mantıklı bence..."

yorumu

Bu ülkede son model mercedes şn arkasına "KROYUM AMA PARA BENDE YAZANLARIDA GÖRDÜM"

ABNEW
09/04/2012, 13:33
Veriler tartışılabilir tabiki, genel olmayabilir, başka etkenler ihmal edilmiş olabilir, satış rakamları gözardı edilmiş olabilir ama bence gerçek şu ki Fiat kendi adıyla ürettiği modellerde (Punto, 500, Bravo, Panda...) her yönüyle çok önemli aşama kaydetti 2005 yılından bu yana...

erdiyilmaz
09/04/2012, 13:35
satis rakamlarini iceren sikayet istatistigi surada mevcut:

En Sorunlu Araç Markaları | PuntoTR Fiat Türkiye Kullanıcı Platformu (https://blog.grandepuntotr.com/en-sorunlu-arac-markalari/)

ABNEW
09/04/2012, 13:42
satis rakamlarini iceren sikayet istatistigi surada mevcut:

En Sorunlu Araç Markaları | PuntoTR Fiat Türkiye Kullanıcı Platformu (https://blog.grandepuntotr.com/en-sorunlu-arac-markalari/)

Erdi, bu istatistiğe göre Fiat sanılanın aksine gayet iyi durumda.Bu oranlarda bence son 6-7 yılın payı çok büyük.Tabi daha da iyi olabilir...