PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bugun aracım ilk muaneye girdi ve kusurları :)

Orion
06/04/2012, 18:38
1 Jantlar: hava kacirma tehlikesi var
2 Motor: no okunamıyor
3 Kısa huzmeli far yönü hatali

Arcin ilk sahibiyim 19.000km de ve jantlar orjinal degismedi, Sacma sapan kusurlar jant kusurlu ıse fabrika neden takmis TSE neden onay vermis? Motor no okunamıyormus Ben bakinca aninda okuyorum, Bide Far a kusur bulmuslar. Adamlar dalga gecer gibi keyifi is yapiyor...

takres
06/04/2012, 19:20
jant olayını ilk kez duydum...

celenlee
06/04/2012, 19:31

Arcin ilk sahibiyim 19.000km de ve jantlar orjinal degismedi, Sacma sapan kusurlar jant kusurlu ıse fabrika neden takmis TSE neden onay vermis? Motor no okunamıyormus Ben bakinca aninda okuyorum, Bide Far a kusur bulmuslar. Adamlar dalga gecer gibi keyifi is yapiyor...

Far noktasında keyfi davranacaklarını düşünmüyorum.

Ama 1 numarayı neye göre söylediklerini iyi anlamak lazım.
Jant kenarlarında vuruk var mı? Eğilme v.s

Dıştan gözükmese de, kaldırma çıkarken, inerken jantın iç kısmında düşme sürtme vs. yaşadıysanız iç kısımda da problem olabilir.

Orion
06/04/2012, 19:41
Far noktasında keyfi davranacaklarını düşünmüyorum.

Ama 1 numarayı neye göre söylediklerini iyi anlamak lazım.
Jant kenarlarında vuruk var mı? Eğilme v.s

Dıştan gözükmese de, kaldırma çıkarken, inerken jantın iç kısmında düşme sürtme vs. yaşadıysanız iç kısımda da problem olabilir.
Jantlarda vuruk surtme yok kaldirma daha ciktigimi hatirlamiyorum. Zaten tüm jantlari kast etmisler.

fhmnl
06/04/2012, 19:42

2006 toyota avensis aracima 2010 yılında 15bin kmde iken tüp taktirdim
Araç tamamen orjinal. 4 tane kusur buldular uzun kısa farlar düşük ayarlı. Eksoz paslı bunun gibi :) kafasına göre yazıyorlar

ecosi26
07/04/2012, 07:31
Geçtiğimiz salı günü honda cr v ile muayeneye gittim herşeyi tamam özel olarak bir bakım yaptırmadım bir araçta olması gerenkenlerin hepsi aracımda mevcut girdim ben geçtim ama araç geçemedi 4x4 olduğu için fren testine sokamıyorlar mobil cihaz bağlayıp görsel uygulama yapıyorlar el frenini iyi çekmediği için değerler düşük çıktı ve kaldı bu esnada aracın yanındayım, bakan arakadaşa diyorum ki sıkı çek ama onun cevabı kırılırsa parasını istersin oldu. Daha fazla üstelemedim gittim daha sıkı hale getirttim servisin bu olmaz demesine rağmen neyse geçtim sonunda şimdi ben bile el frenini zor çekiyorum eşim hiç çekemez dur bakalım ne olacak...
hemen bir servise gidin ve bu kusurları tekrar kontrol ettirin ki anlayın bakalım ne olduğunu inşallah bişey çıkmaz...

TayfunBulat
08/04/2012, 16:55
ne yapacaklarını şaşırdılar...
2009 GP var 42,000 de araba da hata yok fakat aynı kusurları bana da yazdılar tek farkla sis farları ayarsızmış. :)

ilyanos
10/04/2012, 00:27
değişik bi örnek olacak ama 93 model şahin vardı egzos falan kesin paslıydı motorda üst kapaktan yağ atıyordu.bi arkadaşımla basınçla motoru yıkattık egzos olayına girmedik yangın tüpü vs baska araçtan tedarik ettik araç gecti sadece ek 1 istediler.

rohan4421
10/04/2012, 00:37
Turkiye adam olmaz duruma keyfe gore kusir var dien veya kusura yok dien zihniyet ey yawrum ey

erdiyilmaz
10/04/2012, 00:52
ne yapacaklarını şaşırdılar...
2009 GP var 42,000 de araba da hata yok fakat aynı kusurları bana da yazdılar tek farkla sis farları ayarsızmış. :)
sis farlarina bakildigini yeni duydum, iki sefer girdim ikisinde de bakmamislardi.

orjinal farla girdim farlar kusurlu cikti, mercekli siyah farla girdim kusur cikmadi. enteresanliklar var.

operatormurat
10/04/2012, 11:52
bence istasyondaki görevli gençler gp deki far yükseklik ayar düğmesinin nerede olduğunu dahi bilmedikleri için hepimize (far ayarı yaptırdığım halde farlar ayarsız diye not düşmüşlerdi) far ayarı kusurlu yazıyorlar...

Misafir047
10/04/2012, 11:55

hava kaçırma tehlikesimi var bu nasıl kusur ya resmen dalga geçer gibi eşek sıpaları

Misafir047
10/04/2012, 11:57
peki nolcak bu durumda hadidiyelim salağın biri bize gıcık kaptı saçma sapan kusurlar yazdı nasıl itiraz edecez varmı böyle yetkimiz

skystar37
10/04/2012, 12:25
Gülermisin, ağlarmısın? Geçmiş olsun jant olayına bende çok şaşırdım sormadınız mı neresinden kaçırma ihtimali varmış diye?

Misafir047
10/04/2012, 13:43
Gülermisin, ağlarmısın? Geçmiş olsun jant olayına bende çok şaşırdım sormadınız mı neresinden kaçırma ihtimali varmış diye?

hakikaten sormak lazım:)

OzzY
10/04/2012, 14:38
bence istasyondaki görevli gençler gp deki far yükseklik ayar düğmesinin nerede olduğunu dahi bilmedikleri için hepimize (far ayarı yaptırdığım halde farlar ayarsız diye not düşmüşlerdi) far ayarı kusurlu yazıyorlar...

far ayarı 0dayken bakılır diğer konumda bakılırsa ayarsız çıkması normal.

rsnrsy
10/04/2012, 21:21
Hicbirsey bilmezken yorum yapmak yerine kusuru yazan teknisyene kusurrlarin ne oldugunu sorsaydiniz ve aciklama isteseydiniz eminimki size geregince aciklama yapardi. Jantlar hava kacirma tehlikesi kusuru jantlarda icerden veya disardan egiklik vs. durumlarda verilir eger bunu vermeseydi bir digeride jantlar hasarli diye agir kusur verirdi . Kendinizi islemi yapan gorevlinin yerine koyun ve yerden yere vurmadan evvel olayi anlamaya calisin. Ayrica far yukseklik ayarlayicisi yerini bilmeyen vs. diye elestirdiginiz giorevli arkadaslarinda emin olunki bircok insanin karsidan bakarken imrendigi birco arabayi kullanmisligi ve muayene etmisligi vardir. Lutfen insanlarin emeklerini bu kadar ucuz sekilde elestirmeyin. Eger hatalilarsa hakkinizi arayin ancak hatali olduklarina ilk basta onlarla diyolaga gecip hatalarini telafi etmelerine yardimci olun

Orion
31/05/2012, 17:06
Hicbirsey bilmezken yorum yapmak yerine kusuru yazan teknisyene kusurrlarin ne oldugunu sorsaydiniz ve aciklama isteseydiniz eminimki size geregince aciklama yapardi. Jantlar hava kacirma tehlikesi kusuru jantlarda icerden veya disardan egiklik vs. durumlarda verilir eger bunu vermeseydi bir digeride jantlar hasarli diye agir kusur verirdi . Kendinizi islemi yapan gorevlinin yerine koyun ve yerden yere vurmadan evvel olayi anlamaya calisin. Ayrica far yukseklik ayarlayicisi yerini bilmeyen vs. diye elestirdiginiz giorevli arkadaslarinda emin olunki bircok insanin karsidan bakarken imrendigi birco arabayi kullanmisligi ve muayene etmisligi vardir. Lutfen insanlarin emeklerini bu kadar ucuz sekilde elestirmeyin. Eger hatalilarsa hakkinizi arayin ancak hatali olduklarina ilk basta onlarla diyolaga gecip hatalarini telafi etmelerine yardimci olun

He yani diyorsunki cok sansliyim bana kiyak yapmis muaneden gecirmis ve o kadar ilgili ve güler yüzlü personelki eminim beni iyice aydinlatirlardi :)) ADAMİN YÜZÜNE BİLE BAKMİYORLAR!!!! Tartismalar hakaretler havada ucusuyor.. Muane yapan sahis, Elime kagıdı sikistirdi hayirli olsun dedi an hizla gitti 2sn icinde yok oldu, ilk defa arac muane ettirdim ve 2 bucuk saat günes in altinda bunaldim, iş yerine döndügümde kusurlari gördüm, Lakin lastikci janta kusur bulamadi..

anilcan
31/05/2012, 18:00
2 gün önce 1992 modeL şahin aracımı muayine'ye götürdüm çıkan kusurLar tüv'de iLk kez muayineye soktum muayine yoktu :D tck da iken motor ve şase numaraLarı son 6 hane yazıLıyomuş tüv'de ise ruhsatta hepsi yazıLması gerekiyo die beni geri döndürdüLer :D kusur olarak biri bu diğeride şanzıman yağ kaçakLarı :D bu güne kadar topLamda 6 kez araç götürdüm tüv'e en az 5 kusur iLe geçmiştim şahinde 1 tane kusur ağLicaktım resmen :D

BSK
31/05/2012, 18:18
Kesinlikle kafalarına göre iş yapıyorlar laf olsun diye kusur yazıyorlar, benim arabama da birçok kusur yazdılar hafif kusurla geçti kusurları okuyunca amirlerinin yanına gittim bir de birlikte bakalım dedim tek tek tüm kusurları sildiler her birini yüzlerine vurdum hele far ayarında cizginin tam üzerindeki farlarıma yukarı bakıyor dediklerini okuyunca ne yapacaklarını şaşırdılar sizi genel merkeze şikayet edeceğim dediğimde elleri ayakları karıştı bu dediğim ivedik tuvturk muayene istasyonunda oluyor bu arada, her ışte olduğu gibi bu ışte de yarım yamalak davranıyorlar ülkemizde zaten tam yapılan bir iş var mı?

Htc Sensation /

mehmetvyz
31/05/2012, 18:51
Kafalarına göre iş yaptıklarını düşünmüyorum, camlarda lpg etiketi yoktu, reflektörlerden biri eksikti, aracım lpg li stepne sabitlenmemişti, ilk yardım çantası salak saçma birşeydi, şanzımanda terleme vardı, bunlardan hangisi görmeyecekler dedim kendimce:D, çalışan bayağı hızlı baktı ama bu dediklerimin hepsini yazmış :D o kısa zamanda iyi görmüş

Ahmet ERDEM
31/05/2012, 18:59
Bende gecen sene muayeneye girdim aynı şekilde motor no okunamıyor diye geçti ama kendim rahatlıkla okuyabiliyordum.