PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bunun adı soygunculuk (Sizin de başınıza gelebilir)

ygttt54
06/04/2012, 09:40
Bugün evime ceza tutanağı geldi bursada mudanya yolu esentepe arası 87 km hızla 154tl ceza yedim ve bu elektronik kameralarla tespit edilmiş çok merak ediyorum o yolda bu hızın altında araba kullanan var mı ? hız sınırı ne 70 mi böyle bi hız sınırı kurallarda okumadım ben. yani eğer 90 km hız ile girsem 320 lira ceza ve kaçarı yok yer köprü gişesi gibi çok merak ediyiyorum bu ülke nereye gidiyor bu cezanın amacı kazaları önlemek falan değil bu tamamen vatandaşı yolup para toplamak yazıklar olsun..

kamilinal
06/04/2012, 09:56
Geçmiş olsun kardeş

punto_multijet
06/04/2012, 10:17
Bugün evime ceza tutanağı geldi bursada mudanya yolu esentepe arası 87 km hızla 154tl ceza yedim ve bu elektronik kameralarla tespit edilmiş çok merak ediyorum o yolda bu hızın altında araba kullanan var mı ? hız sınırı ne 70 mi böyle bi hız sınırı kurallarda okumadım ben. yani eğer 90 km hız ile girsem 320 lira ceza ve kaçarı yok yer köprü gişesi gibi çok merak ediyiyorum bu ülke nereye gidiyor bu cezanın amacı kazaları önlemek falan değil bu tamamen vatandaşı yolup para toplamak yazıklar olsun..

eger biyerde bir kural varsa bunu cignemeninde cezası tabiiki olmalı. ülkenin biyere gittiği yok. Amerika gibi olsa napcaksınız? adamlar otobanda bile 50 yazıyosa sıkıyosa 51le gitsin böyle konu acsın oyarlar orda.

buarada bende buldugum her duzlukte yapıstırırım eger hız sınırını astıgıma dair ceza gelirsede önemli değil cunku kuralı ihlal ettiğim için bunu hakketmişimdir.

lektonstar17
06/04/2012, 10:21
Yiğit öncelikle geçmiş olsun.Kesilen cezaya itiraz etme hakkın var.Eğer o yoldaki hız sınırını öğrenip senin tespit edilen hızından daha yüksek olduğunu ve hızının sınırın altında olduğunu kanıtlarsan kesinlikle cezan iptal edilir.Ama eğer hız sınırı senin hızının altındaysa yapacak bişey yok.

muratpunto16
06/04/2012, 10:30
geçmiş olsun 77 km hızın yukarı cezadır.

ygttt54
06/04/2012, 10:57
eger biyerde bir kural varsa bunu cignemeninde cezası tabiiki olmalı. ülkenin biyere gittiği yok. Amerika gibi olsa napcaksınız? adamlar otobanda bile 50 yazıyosa sıkıyosa 51le gitsin böyle konu acsın oyarlar orda.

buarada bende buldugum her duzlukte yapıstırırım eger hız sınırını astıgıma dair ceza gelirsede önemli değil cunku kuralı ihlal ettiğim için bunu hakketmişimdir.
arkadaşım sen o yol nasıl bir yol biliyormusun 70le gidersen kazaya çok açık bir şekilde davetiye çıkarırsın öncelikle bunu belirtiyim. yol duble yol ve 87 km bir hız bu yol için çok çok düşük ve çok güvenli şimdi kural konusuna gelince evet kural ihlali var ve TRAFİK kuralları can ve mal koruma amacıyla konur bunun için para cezası ödenir burdaki konu kuralı çiğnemek değil kuralı mecburen çiğnetip gelir elde etmek. benim bu ilk hız cezam değil daha önce üst üste istanbul otobanında 270 tl ceza yedim ve hakettim ve gittim paşa paşa ödedim kimseyede şikayet etmedim budaki ülkenın bir yere gittiği yok kısmına gelince benzin istasyonunda bile bunun cevabına bir örnek bulamıyorsan sana diyebileceğim tek şey kusura bakma ben senin kadar zengin değilim ;)

punto_multijet
06/04/2012, 11:41
arkadaşım sen o yol nasıl bir yol biliyormusun 70le gidersen kazaya çok açık bir şekilde davetiye çıkarırsın öncelikle bunu belirtiyim. yol duble yol ve 87 km bir hız bu yol için çok çok düşük ve çok güvenli şimdi kural konusuna gelince evet kural ihlali var ve TRAFİK kuralları can ve mal koruma amacıyla konur bunun için para cezası ödenir burdaki konu kuralı çiğnemek değil kuralı mecburen çiğnetip gelir elde etmek. benim bu ilk hız cezam değil daha önce üst üste istanbul otobanında 270 tl ceza yedim ve hakettim ve gittim paşa paşa ödedim kimseyede şikayet etmedim budaki ülkenın bir yere gittiği yok kısmına gelince benzin istasyonunda bile bunun cevabına bir örnek bulamıyorsan sana diyebileceğim tek şey kusura bakma ben senin kadar zengin değilim ;)

yazdıklarımın zenginlikle falan bir alakası yok. kural kuraldır. sizin yolu bilmem ama izmirin heryerinde 3 gidiş 3 geliş yollar var ve hız sınırları 50-70km. sorarsan mantıklı mı bence değil otoyollardan daha guzel olan yollarda bile hız sınırı 50-70km. sadece sen değil herkes uyarsa o kurallara kazaya yol acma falan gibi nedenler turemez.

ersan16
06/04/2012, 11:48

hız sınırı 70 arkadaşlar. trafiğin çoğu zaman 70 den hızlı aktığı da doğrudur fakat mobese noktalarında dikkat etmek gerekli. mobeseler günnü sadece belli saatlerinde çalışıyor fakat yine de çok fazla ceza yazılıyor mobese ile

evoefe
06/04/2012, 12:10
duble yollarda hız sınırı 120 km fakat gectıgın veya kamera olan yerde meskunmahal varsa hız sınırı 70 km'dir.artık trafik bile duble yollara radar koymuyor genelde sehır ıcı veya gırıs ve cıkıslarda uygulama yapıyorlar...

oz.frkn
06/04/2012, 12:15
foto cekıp mı gondermısler.

uraaal
06/04/2012, 12:54

bu yazdıklarınızın dogrulugunu sınamanız ıcın amerıkayı gormenızı tavsıye edıyorum sızın bahsettıgınız kadar basıt mantık degıl bu iş maalesef.cezayı yiyen arkadaş içinde eğer radara yakaladndıgınız nokta yakınlarında hız gostergesı ve radarla ilgili bir uyarı levhası yoksa olay yerı fotograflarını cekerek ıtırazda bulunabılırsınız işe yarayıp yaramadıgı maalesefki bellidir ancak yasal itiraz dokumanı yukarıda bahsedilen fotograflardır.

celenlee
06/04/2012, 13:05
Kurallara ve cezalara eyvallah..

AMA
Bazı yerlerde "trafik" kendisiyle çelişen işler yapıyor!!

Manisa girişinde daha şehre yaklaşmadan 70'e iniyor hız sınırı (70 tabelası ya da radar tabelası vs. farketmediğim için 80-90 arası gidiyorum ve 91'ile radara girdim), şehir girişinde cezaları basıyolar kafalarına göre çevirme yaparak!! (34-35 plaka ne denk gelirse artık!)

Cezayı yiyince şehir içinde 50-70 arası gidiyorsun. Ama sadece sen! Gerisi 90-110 ne bulursa(45 Plakalar)! Trafik iş yapcaksa eğer, in-cin 'in top oynadığı yerlerde değil, insanların yoğun olarak kullandığı yerlerde yapsın bu kontrollerini!! Önceliğini doğru tespiet etsin.

egmngnl
06/04/2012, 13:08
Kurallara ve cezalara eyvallah..

AMA
Bazı yerlerde "trafik" kendisiyle çelişen işler yapıyor!!

Manisa girişinde daha şehre yaklaşmadan 70'e iniyor hız sınırı (70 tabelası ya da radar tabelası vs. farketmediğim için 80-90 arası gidiyorum ve 91'ile radara girdim), şehir girişinde cezaları basıyolar kafalarına göre çevirme yaparak!! (34-35 plaka ne denk gelirse artık!)

Cezayı yiyince şehir içinde 50-70 arası gidiyorsun. Ama sadece sen! Gerisi 90-110 ne bulursa(45 Plakalar)! Trafik iş yapcaksa eğer, in-cin 'in top oynadığı yerlerde değil, insanların yoğun olarak kullandığı yerlerde yapsın bu kontrollerini!! Önceliğini doğru tespiet etsin.

+1000 katılıyorum tamamen çokta doğru düzgün yapıldığını sanmıyorum

takres
06/04/2012, 13:14
geçmiş olsun...hız sınırı 70 ise yapacak birşey yok maalesef...

Chief_Engineer
06/04/2012, 14:06

kardeşim doğru söylüyorsunda o yol 3 şeritli geniş bir yol 120 ile gitsen sıkıntı olmaz zaten çevresinde yerleşim yeri yok ben herzaman gittiğim için biliyorum. dikkat ediyorum. ama orda 70 hız sınırı çok düşük 90 olsa anlarım normal şehir içine girer falan tamam anlarım. ancak bursada neresinde olursan ol her yer 70 o olacak şey değil yollar en az 3 şerit herşeyden ayrılmış ne yaya var ne bişi gidemiyorsun 5 dakkalık yolu 25 dakkada bazı saçma şeyler var türkiyede.

ygttt54
06/04/2012, 14:06
fotoraf yok tam olarak nerde yediğim belirsiz yazılan şey mudanya yolu esentepe -kipa kavşağı arası diyor yememdeki asıl sebep bence 54 plaka olmam yabancı nasıl olsa geçir gitsin mantığı

muratpunto16
06/04/2012, 15:00

87 km hızla 154 tl ceza yediğini söylüyorsun ve ayrıca 54 plaka olup geçir gitsin mantığı çok yanlış düşünüyorsun hatayı kendinde bul devlet mobeseleri boşuna koymadı. 70 normal % 10 77 km dayanabilirsin geçmiş olsun

ygttt54
06/04/2012, 15:20
87 km hızla 154 tl ceza yediğini söylüyorsun ve ayrıca 54 plaka olup geçir gitsin mantığı çok yanlış düşünüyorsun hatayı kendinde bul devlet mobeseleri boşuna koymadı. 70 normal % 10 77 km dayanabilirsin geçmiş olsun

trafik 70le aksa evet suç bende ben her zaman trafiğin akış hızına göre giderim hatta bursadaki belediye otobüsleri yavaş gidiyorum diye çokça arkama geçip selektör yaptığını hatırlıyorum dediğim şey ben odaklı konuşmuyorum muhtemelen benle beraber çoğu kişi bu cezayı yedi şimdi sana soruyorum kaç kere o yolda bu hızda gidebildin veya kamera olmasa 70 lemi güvenli giderdin yoksa 90la mı ?

rafetyildiz
06/04/2012, 15:37
gecmıs olsun

makeles
06/04/2012, 16:41
memur arkadaş günlük kotasını doldurmak istemiştir..

1ocak2011
06/04/2012, 16:43
Geçmiş olsun...

muratpunto16
06/04/2012, 16:46
77 geçmem :) bundan emin ol

kukart
06/04/2012, 23:38
geçmiş olsun
2 ay önce şehir içinde 50 olan hız sınırını 75 le geçtim ve çektiler kenara..
ceza en babasından yazılmış geçen baktım faiziyle falan 300 tl yi geçmiş .)

sıkıntılı bu işler, keyfi olaylar çok oluyor.. ben orta şeritte iken sol şeritte beni geçen adamı durdurmayıp beni cezalandırmışlardı ilk radarımda..
yapacak birşey yok itiraz etsen; uğraştığınla - ödeyecek olduğun ceza arasında: tercihin cezadan yana olur sanırım...

ecosi26
07/04/2012, 07:20
Yiğit, kardeşim, hız sınırı 70 dir. trafik akışı ile gidiyorsan o gün o saatte oradaki herkes bu cezayı yemiştir. Karayolları bizim yollarımızda hız ayarlaması ve levha takılması işlerini maalesef güncelleyemiyor ya da yol durumuna göre hız sınırlamasını koyuyorlar ben yollarda hala yapım çalışması levhaları görüyorum ama çalışma bitmiş yıl olmuş levhası kalmış, trafikte karayollarına uyup sınırlamalara dikkat ediyorlar...
geçmiş olsun inşallah bir daha olmaz dikkat etmek lazım...

xarsi
07/04/2012, 08:19
geçmiş olsun. gölbaşı ankara yolunda ki otoban gibi bir yoldur pazar günü sabahın köründe (06.30) 81 km ile 140 tl ceza kesti mobese bana.. isyanım var bu aptal sisteme..

SRDR KRKC
07/04/2012, 15:05
Duble yolda 70 uygulamasi yapilmaz arkadas birakin bos konusmayi eger uygulama yapilan yrr sehir merkezi veya yerlesim alani degilse duble yol hiz limiti 110 kural budur. Tek seritli yol 90 yerlesim alanlari 50 - 70 Arasi yogunluga gore belirlenir uygulama yapilir keyfi uygulamalara bende karsiyim. Yok oyle gunluk kota koyacaksin 20 araca ceza yazip gideceksin sonrakiler basip gececek kural varsa herkes icin var olmali.

ygttt54
07/04/2012, 17:37
herkes şikayetçi bu sistemden, bide merak ettiğim bu uygulamayı haklı bulanlar kameralardan 70 le geçip sonrasında hep 70 le mi gidiyorlar ?! yazık günah ben devlete verdiğim 154 tl yi harcayıp ekonomiye kazandırcaktım şuan devlete gidicek bari cari açık küçülse bi işe yarasa şu cezalar onlar bunlar yine gam yemicem ama boşa harcanan bir para

sehzadeamasya
07/04/2012, 20:56
geçmiş olsun

eskibur
07/04/2012, 23:02
Çok iyi bildiğim ve sürekli dikkat ettiğim bir yer. Orayı bilmeden orayı geçen kişinin eğer sistem çalışıyorsa ceza yememe ihtimali yok. Gerçekten çok ters bir yerde.

celenlee
08/04/2012, 00:16
Duble yolda 70 uygulamasi yapilmaz arkadas birakin bos konusmayi eger uygulama yapilan yrr sehir merkezi veya yerlesim alani degilse duble yol hiz limiti 110 kural budur. Tek seritli yol 90 yerlesim alanlari 50 - 70 Arasi yogunluga gore belirlenir uygulama yapilir keyfi uygulamalara bende karsiyim. Yok oyle gunluk kota koyacaksin 20 araca ceza yazip gideceksin sonrakiler basip gececek kural varsa herkes icin var olmali.

Keyfi kimse birşey yapamaz. 70 Tabelası olmayan yerde 70 radarı da yapılmaz. Demekki o civarda yolun sınırı 70 miş.

Bu arada esas kural budur:
Aksi belirtilmediği yerlerde hız sınır 110'a çıkartıldı. Yani eskiden 70 yazan yerler hala 70. 50 yazan yer hala 50. Sadece 90kmh sınırı olan bölümlerin büyük kısmı 110'a çıkartıldı bu kadar basit.

ygttt54
08/04/2012, 22:35
Çok iyi bildiğim ve sürekli dikkat ettiğim bir yer. Orayı bilmeden orayı geçen kişinin eğer sistem çalışıyorsa ceza yememe ihtimali yok. Gerçekten çok ters bir yerde.
işte demek istediğim bu ben her zaman trafiğe göre akarım trafik ve o bölümde trafik böyle akıyor burdaki amaç canımızı malımızı korumak değil burası bi gelir kapısı benim kızdığım nokta bu. illa canımızı korumak istiyorsan ehliyt almayı zorlaştır binlerce acami yollarda ve yaptığım bir kazaya örnek veriyim 70 80 km arası bir hızla gidiyorum önümde bir araç var takip mesafem normal zaten yol boş ve önümde araç birden yerleri kazımaya başladı durup dururken freni kökledi tabiki ben ne olduğunu anlayana kadar sağlamca patlattım sonradan öğrendim ki acemi bir bayan şöför debriyajla freni karıştırmış onu bırakın arabanın a sından anlamıyor eğer böyle bişeyi otobanda yapsa kurtulmak mucize şimdi buna nasıl ehliyet veriyosun ve bunun gibi binlerce sürücü aramızda önce bunları önlem al sonra 80 90 gibi uygun hızlara ceza kesersin

ilyanos
10/04/2012, 00:22
slm bence bu iş kotayla alakalı degil kamera işi herkes o alanda yavaşlar sonra tekrar hızlanır sen oradan hızlı geçmişsin ve genel bi örnek 3 araba peşpeşe kırmızı ışıktan geçer trafik polisi ya en baştakine ya en sondakine yada üçünede el kaldırır ve durana cezayı kitler adamda isyan eder onlarda gecti neden onlara yazmıyorsun diye bence olayın mantığını kurun cezayı yediysen gık çıkarma ama ceza yememek için her türlü yolu yap. nerde ne hızla gidecegini bil tek şerit olup 120-130 gittin olduğu gibi ankarada istanbul yolunda 4 şeritte 70 bi an düşersin yoksa ceza köser. hoş bunu halk istedi eskiden böle bişey yoktu. en azından bi teselli olsun şimdi direkt yazıldığı için herkes o cezayı yiyebilir ve foto olduğu için meselede yapamıyorsun. bence bi öneri peşin öde ozaman belli bi indirimi varrr.

16BBZ66
10/04/2012, 03:29
aynı cezaYı bende küçüksanayi kavşağında yedim ve burdada konusunu açtım 82 km hızla 154 lira gemicikler kolay alınmıyor senin benim paralarımız nereye gidiyo sanıyosun bir arkadaş yazmış kural varsa uyacaksın diye ben ceza yediğim yerden sürekli geçiyorum bi kez ceza yedimya 50 le geçiyorum ama tek 50 le giden benim millet ralli yapıyor sanki bu kural belli kişilere uygulanıyorsa sorun var yok herkese uygulanıyorsa niye bir tek ben 50 le gidiyorum o yolda neyse GEÇMİŞ OLSUN

SRDR KRKC
10/04/2012, 09:05
Suriyeli multecileri doyuruyoruz o paralarla depremzede varandasimizi cadirlara mahkum ettik suriyelilere konteyner kent kurduk yaziklar olsun bnm hakkim helal degil kardesim...

ygttt54
10/04/2012, 22:51
birileri bu para tuzaklarına dur demesi lazım resmen araba yerine çocuk yapsan yarısı kadar masrafın olur

santana006
10/04/2012, 23:18
aga sen hızdan yenmişsin asıl beni kızdıran mevzu salak salak yerlere park yapılmaz diyip vatandaşı zor durumda bırakan yerler. park yapılmaz levhası memlekette her yerde var, arabayı park etsen bir dert etmesen dert :@ ben park yapılmaz levhasına karşı değilim ama okadar saçma yerlerde park yapılmaz varki insanın trafikte sinirlenip bunalıma girmesi çok normal.. bence asıl para tuzakları bunlar.

dexter
28/04/2012, 01:14
79 hızla 154 tl ceza geldi bugün,üstelik üçer şeritli ve duble yol ve bomboş yerleşim yeri olmayan bir yol... üstelik çektikleri fotoda koca yolda 2 araba var...

aykut_1914
28/04/2012, 01:38
nerde yedin abi cezayı?

dexter
28/04/2012, 02:42
aşti yolu yazıyor...ankaradayım iş için...

Du Hast
28/04/2012, 03:24
79 hızla 154 tl ceza geldi bugün,üstelik üçer şeritli ve duble yol ve bomboş yerleşim yeri olmayan bir yol... üstelik çektikleri fotoda koca yolda 2 araba var...
hocam orası duble yol değil şehir içi yol. ayrımı yapalım önce.

şimdi Allah korusun bir yakınımıza şehir içindeki 3 şeritli yolda 120 ile giden bir araba çarpsa siz mahkemede hız sınırı 70 idi bu adam 120 ile gitti katletti mi diyeceksiniz yoksa koskoca yol adamın suçu yol 120 ile gitti olur böyle şeyler mi diyeceksiniz? yada yayaya çarpmayı geçelim birisi gelip aynı yolda size sol kapıdan 120 ile girse neyle o adamı itham edeceksiniz? eğri oturup doğru konuşalım.

yukarıda amerika geçmiş, bomboş yolda kavşakta "stop" yazan yerde durmayıp dönen arkadaşım mahkemeye çıktı çatır çatır cezasını ödedi. meselenin özü de önce durup sonra geçmek.

tartışmaya gerek yok 1 kere bomboş otobanda 138 ile gezici radardan ceza yedim. bomboş yolda 140 la gidiyordum, yanımdan A6'ler, E220'ler, 520'ler yardırıp geçti deyip itiraz etmedim gittim ödedim...

aykut_1914
28/04/2012, 12:29
aşti yolu yazıyor...ankaradayım iş için...

he abi izmirde sandım bende. Geçmiş olsun

dexter
28/04/2012, 20:08
hocam orası duble yol değil şehir içi yol. ayrımı yapalım önce.

şimdi Allah korusun bir yakınımıza şehir içindeki 3 şeritli yolda 120 ile giden bir araba çarpsa siz mahkemede hız sınırı 70 idi bu adam 120 ile gitti katletti mi diyeceksiniz yoksa koskoca yol adamın suçu yol 120 ile gitti olur böyle şeyler mi diyeceksiniz? yada yayaya çarpmayı geçelim birisi gelip aynı yolda size sol kapıdan 120 ile girse neyle o adamı itham edeceksiniz? eğri oturup doğru konuşalım.

yukarıda amerika geçmiş, bomboş yolda kavşakta "stop" yazan yerde durmayıp dönen arkadaşım mahkemeye çıktı çatır çatır cezasını ödedi. meselenin özü de önce durup sonra geçmek.

tartışmaya gerek yok 1 kere bomboş otobanda 138 ile gezici radardan ceza yedim. bomboş yolda 140 la gidiyordum, yanımdan A6'ler, E220'ler, 520'ler yardırıp geçti deyip itiraz etmedim gittim ödedim...
hocam o yol duble yol üstelik şehiriçi değil,çevre olduğu gibi tarla boş arazi...yani beşevlerden aştiye giden yol falan değil,eryamandan gelirken girmişim... ayrıca türkiyede her yola 100 metrede bir kamera koymak lazım o halde çünkü her yerde kaza aolabiliyor... diyeceğim şu ki ş.içinde 50 olsun belli yerlerde 70 olsun ama inan bu ceza yediğim yolda 90 bile az... cezayı ödeyeceğim elbette kanuna saygımız var ama her kanun doğru değil...ş.içinde ralli yapanlara ceza kesilmezken dediğim yolda öğle saatleri olduğu halde 200 metrelik alanda ben ve bir araba daha toplam 2 araba varsa sorgulamak gerekir(fotoğrafta 200 belki daha fazla mesafeyi görüyorum) saygılar

26muraTY26
03/07/2012, 01:06

aga sen yine iyi yemişsin ben orda medicabilde calısıyorum bursagaza yetisicem derken 70 miş sınır ben 104 le 335 tlcik yedim geçmiş olsun :D

erosistanbul
03/07/2012, 01:27
bak şimdi tatil yolu gözüme büyüdü. iimi? 4 lüleri yakıp, kamyonlara yol vercez anlaşılan. hadi hayırlısı.