PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akşam Akşam Canım Sıkıldı... (Ön Göğüs Kalorifer Havalandırma Izgarası)

CesSpOoL
04/04/2012, 22:42
Merhaba arkadaşlar;
Önceki konumda bahsi geçmişti, cam filmlerinden arta kalan yapışkanları temizletmek için bi yıkamacıya gittim bu gün, kapı camlarında sorun yok ama ön camı temizlerken tiner spreyini konsola da sıktılar, neyse ki göğüse herhangi birşey olmadı fakat havalandırma ızgarası renk attı beyaz oldu büyük bir kısmı :(

FIAT GRANDE PUNTO ÖN GÖĞÜS KALORİFER HAVALANDIRMA IZGARASI Yedek Parça - yedekparcabul.com (https://www.yedekparcabul.com/UrunDetay/19042-fiat-grande-punto-06-08on-gogus-kalorifer-havaland.aspx)

Neyse ki çok pahalı bir parça değil, ama korkum bu parça bir çok punto da ses yapar, değiştiği zaman aynı sorun bende de olur diye korkuyorum.

Yarın resmini çeker koyarım buraya, renginü düzeltmek mümkün müdür ?
Yenisinin montajı çok zahmetli mi ? Yapan oldu mu ?

engincantan33
04/04/2012, 22:43
cok gecmıs olsun can sıkıcı bu durum

tayfux
04/04/2012, 23:37
zımparalayıp tekrar siyaha boyayabilirsin..

kukart
05/04/2012, 00:08
geçmiş olsun
plastik aksaam ın renginin beyazlamasına karşı bi yöntem biliyorum ama bu parça biraz deforme olabilr dikkatli olmak lazım
nasıl bir yöntem: boya koruma yaparken aracın dışındaki plastik parçaları kaparlar beyazlamasın diye veya araç yıllar sonra güneşten dolayı bu parçalar yine beyazlaya bilir bunu eski haline getirmek için youtube ta izlemiştim...
plastik parçalara araca folyo yapıştırırken kullanılan fön makinesine benzeyen ısıtıcılar var onla plastik parçayı bir yere kadar ısıtarak ilk günkü gibi siyah yapıyorlardı..
bence bu yöntemi önce önemsiz bir yerde deneyerek sonuç alabilirsin..

senin zarar gören parçana sıçrayan kimyasalı benzeri bir plastiğe döküp daha sonra dediğim yöntemi bir dene .. sonrası malum..

örnek video:

Using a heat gun to restore automotive plastics - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=Q-dtbBzky-s)

CesSpOoL
05/04/2012, 08:36
geçmiş olsun
plastik aksaam ın renginin beyazlamasına karşı bi yöntem biliyorum ama bu parça biraz deforme olabilr dikkatli olmak lazım
nasıl bir yöntem: boya koruma yaparken aracın dışındaki plastik parçaları kaparlar beyazlamasın diye veya araç yıllar sonra güneşten dolayı bu parçalar yine beyazlaya bilir bunu eski haline getirmek için youtube ta izlemiştim...
plastik parçalara araca folyo yapıştırırken kullanılan fön makinesine benzeyen ısıtıcılar var onla plastik parçayı bir yere kadar ısıtarak ilk günkü gibi siyah yapıyorlardı..
bence bu yöntemi önce önemsiz bir yerde deneyerek sonuç alabilirsin..

senin zarar gören parçana sıçrayan kimyasalı benzeri bir plastiğe döküp daha sonra dediğim yöntemi bir dene .. sonrası malum..

örnek video:

Using a heat gun to restore automotive plastics - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=Q-dtbBzky-s)

Bu videodaki ısı tabancası kimlerde vardır ? Sökmeden bi denemekte fayda var, daha fazla deforma olursa da sorun değil zaten değişimi göze aldım.

muratpunto16
05/04/2012, 08:44
bi foto ekleyebilirmisin ?

M@GIC
05/04/2012, 10:08
geçmiş olsun.

kara kız
05/04/2012, 11:54
bence hiç uğrasma ....zaten cok ölü bir noktada senın harıcınde kımsenın ordakı renk farkını goreceğini düşünmüyorum hiç çıkartıp değiştirme zaten 1-2 yıla kadar kendılığınden sol tırnagı yerınden çıkıp kalkıcak ve değiştirmek zorunda kalıcaksın..o zaman değişirsinn..

egmngnl
05/04/2012, 12:21
geçmiş olsun çok takmazsanız değiştirmeyin derim ama kafama takılır her bindiğimde canım sıkılır diyorsanız değiştirin beklemeden

blackhawk
05/04/2012, 12:40
Okan bencede çok takılma nasıl olsa gözünün önünde değil. Değiştirirsen yeni takılacak parça da ses yapmaz ama boya yapmak istiyorsan çıkarmak zorunda kalacaksın o zaman kesin tırnakları kırılır.

fotobelit
05/04/2012, 20:08
Geçmiş olsun..Montajı kim yapıcak..siz yaparsanız resimli bilgi verirseniz sevinirim..Benimde sol tarafı kışın sıcak üflediğinde kalkıyor..Değiştirmeyi düşünüyorum..çok zor değilse bende değişirim..Ucuzmuş parça fiyatı..

CesSpOoL
11/04/2012, 09:29
Geçmiş olsun..Montajı kim yapıcak..siz yaparsanız resimli bilgi verirseniz sevinirim..Benimde sol tarafı kışın sıcak üflediğinde kalkıyor..Değiştirmeyi düşünüyorum..çok zor değilse bende değişirim..Ucuzmuş parça fiyatı..

yok abi benim elim pek yatkın değildir lastik değişemem ben : ) servisinde yaptırırım. ama önce bi otokinge gidicem belki yapacak bişeyleri vardır. plastik torpido boyası felan diye bişe yok mu : ) ? benim korkum gp lerde bu parça çok ses yapıyor, benimkinin maşalahı var ses mes yok, değişince sıkıntı olur mu diye..

CesSpOoL
11/04/2012, 09:30
Okan bencede çok takılma nasıl olsa gözünün önünde değil. Değiştirirsen yeni takılacak parça da ses yapmaz ama boya yapmak istiyorsan çıkarmak zorunda kalacaksın o zaman kesin tırnakları kırılır.
haklısın ama oranın durumunu bilmek yüreğimi sızlatıyor üstadım.. çok kötü bir huy ama en küçük şeyde arabama binmekten soğuyorum : (

CesSpOoL
13/04/2012, 00:10
az evvel yedekparcabul sitesinden sipariş ettim ama 06/08 yazıyordu.. başka bulamadım 2008 den sonrakilerde farklı mı bu parça ?