PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzin mazot derken elektrik çarpacak

shellcininabisi
31/03/2012, 22:07
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), yarından geçerli olmak üzere, kilovatsaat (kWh) bazında, vergi ve fonlar dahil olmak üzere nihai tüketicinin kullandığı elektrik fiyatlarında ağırlı ortalama olarak yüzde 8,1 oranında artış yapıldığını bildirdi.

Aynı kapsamda, tek zamanlı perakende elektrik satış fiyatları, meskende yüzde 9,26 oranında bir değişimle 32,515 kuruşa, orta gerilim seviyesinde dağıtıma gömülü sanayide yüzde 8,71 oranında değişimle 26,672 kuruşa, dağıtıma gömülü ticarethanelerde yüzde 4,33 oranında bir değişimle 33,253 kuruşa yükselmiştir" denildi.

Elektriğe zam geldi CNNTurk.com (https://www.cnnturk.com/2012/ekonomi/genel/03/31/elektrige.zam.geldi/655426.0/index.html)

en içten sevgilerimizi sunuyoruz :)

(bu arada pardon forumun DİĞER kısmına açacaktım konuyu yanlışlıkla GENEL bölümümüze açmışım özür.)
.

Ziyaretci036
31/03/2012, 22:40
hedef 2023 tabi ozamana kadar bu topraklarda yaşabilecek vatandaş bulabilirlerse.

tonymontana
31/03/2012, 22:42
Doğalgaza da %18.7 oranında geldi.

Fırsatını bulursam ülkeden gidicem. 5sene daha böyle gitsin mahvolacağız.

Radiance
31/03/2012, 22:45
Doğalgaza da %18.7 oranında geldi.

Fırsatını bulursam ülkeden gidicem. 5sene daha böyle gitsin mahvolacağız.

:wacko000: daha % 3 lük zam elimize geçmeden gelen zamlara bak !

tonymontana
31/03/2012, 22:46
Sağolsunlar düşünmüşler bizi! Soğuk kış aylarında yapmamışlar zammı. Allah sorsun başka diyecek birşey bulamıyorum.

xvlkn
31/03/2012, 22:52
Kılıçtaroğlu güzel bir sey söyledi "zamlarla memleketi herkes yönetir"aynen katılıyorum

cemal arslan
31/03/2012, 23:20
arkadaşlar...zamları asla ve asla tasvip etmiyorum...desteklemiyorum...hatta ve hatta...şiddetle protesto ediyorum...

ancak sıfır araçlardaki sıralardan haberimiz var...3 ay 5 ay gün atıyorlar...

ya konutlara ne demeli ?? yapılan konutlara bakıyorum...bunları kim alır diyorum...abi 1 aya kalmıyor...hepsi satılıyor...

avm lere bakın...her gün dolu...kuru kalabalık falan da değil...yoksa avm deki metrekaresi bilmem kaç dolar olan o dükkanlar ayakta kalamazlar...arefe günü tıka basa olan avm...bayram süresince de aynı...bayramdan sonrada...

nerdeyse herkeste iphone4 ve eşdeğeri telefonlar var...hatta bir müşterimde kendi şahsi malı olan...iphone4 ve samsung galaxy s2 vardı...valla şaştım kaldım...4-5 bin lira o telefonların değeri...

her evde 3d lcd ler var....2-3 tane tv yada pc var...

yine nerdeyse her evde 2-3 araç var...

kime sorsam..ya ev kredisi ya araç kredisi var yada 2 si de var...bir taraftan üniversiteye giden çocuk okutuyorlar yada dershaneye giden çocukları var...kolay mı okutmak okumak...

eskiden klimalar lükstü...şimdi ihtiyaç....

yani şu bir gerçek...alım gücümüz yüksek...alım gücümüz yükseldi...

elbette bu zamları haklı çıkarmaz...zamlarla bağdaştırılmaz...

zamları protesto edelim...1 hafta araçlara binmeyelim...1 ay binmeyelim...tepki gösterelim....

elektriğe zam geldi...
doğalgaza zam geldi...
benzine lpg ye mazota zam geldi...

esnaf olduğum için sürekli piyasanın içindeyim...piyasayı takip ediyorum

1 senede nerdeyse herşeye %20-30 zam geldi...

yok enflasyon %10 muş...hikaye...

peki değişen neeeeee ?????
koca bir hiç...

herkes şikayetçi...ama diğer taraftan herkes halinden memnun gibi...bir şey yapmadan hayatına devam ediyor...

madem öyle...o zaman lütfen kimsede şikayet etmesin zamları dile getirmesin.... :)

şikayetiniz varsa...tepki göstermek lazım...

lafım burada kimsenin şahsına değil...kızıyorum üzülüyorum sinirleniyorum...

bir şekilde içimi döktüm...

sonercanpunto
31/03/2012, 23:24
onlara zam demeyin alınırlar ...güncelleme deyin ..güncelleme...:dribble0:

SRDR KRKC
31/03/2012, 23:24
"Biz İnsanlara Önce Refah Ortamı Yarattık Sonra Borçlandırdık"- Abdullatif Şener -

Cemal Anlattıklarını Hepsi Doğru Kimsenin Cebinde Para Yok Ama Herkes Borçlu Neyse Siyasete Girmicem Biz Bunu Hak Ettik Arkadaş ...

cemal arslan
31/03/2012, 23:37
"Biz İnsanlara Önce Refah Ortamı Yarattık Sonra Borçlandırdık"- Abdullatif Şener -

Cemal Anlattıklarını Hepsi Doğru Kimsenin Cebinde Para Yok Ama Herkes Borçlu Neyse Siyasete Girmicem Biz Bunu Hak Ettik Arkadaş ...

kısaca bu ....

söyleyecek çok şey var...ama bir şey değişmeyecek...

cemehmetbaran
31/03/2012, 23:38
Evet kesinlikle hakediyoruz. Susmamız ya koyun olmaktan ya da herkes memnun halinden demektir.

Bu arada değişik bir protesto başlattık. İsteyenler destekleyebilir. İlgili forum konusu linki :

https://forum.grandepuntotr.com/genel/35924-bu-araba-cok-az-benzin-ve-65-vergi-ile-calismaktadir.html

gurik
01/04/2012, 00:08
arkadaşlar...zamları asla ve asla tasvip etmiyorum...desteklemiyorum...hatta ve hatta...şiddetle protesto ediyorum...

ya konutlara ne demeli ?? yapılan konutlara bakıyorum...bunları kim alır diyorum...abi 1 aya kalmıyor...hepsi satılıyor...

avm lere bakın...her gün dolu...kuru kalabalık falan da değil...yoksa avm deki metrekaresi bilmem kaç dolar olan o dükkanlar ayakta kalamazlar...arefe günü tıka basa olan avm...bayram süresince de aynı...bayramdan sonrada...

nerdeyse herkeste iphone4 ve eşdeğeri telefonlar var...hatta bir müşterimde kendi şahsi malı olan...iphone4 ve samsung galaxy s2 vardı...valla şaştım kaldım...4-5 bin lira o telefonların değeri...

kime sorsam..ya ev kredisi ya araç kredisi var yada 2 si de var...bir taraftan üniversiteye giden çocuk okutuyorlar yada dershaneye giden çocukları var...kolay mı okutmak okumak...

zamları protesto edelim...1 hafta araçlara binmeyelim...1 ay binmeyelim...tepki gösterelim....

elektriğe zam geldi...
doğalgaza zam geldi...

koca bir hiç...

herkes şikayetçi...ama diğer taraftan herkes halinden memnun gibi...bir şey yapmadan hayatına devam ediyor...

madem öyle...o zaman lütfen kimsede şikayet etmesin zamları dile getirmesin.... :)

PARASI OLAN 10'a 100'e katladı bunların iktidarında.Vergi afları teşvik kredileri, 0 faizler hep sermayedarlara gitti. Borcu olup ödeme yapan orta direk evini arabasını hayrını görmeden sattı. Ev araba sırası bekleyenlerin çoğu bunlar.Diğerleri ise 3 beş kuruşu olup heder olmasın bari diyenlerdir. Yurtdışına akan parayı saymıyorum bile. SARAY EFRADI TÜM YATIRIMINI DUBAİ ye yapmaktadırlar. Biz batınca onlar DUBAİ ye tüyecek.

egzo-evo
01/04/2012, 00:20
cemal abim serdar kardeşim tıpkı fuzulinin bir şiirinde dile getirdiği gibi

"söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil"

ZAK1980
01/04/2012, 00:28
Yuce yaratan habıre zam yapanı bır çarpsa,yamulsa yuzu,suratı soyle seklı semalı kaysa ondan sonra gorurler vatandasın hakkını yemek neymıs ,ozurlu ozurlu acıklama yapmak neymıs artık işimiz Allaha kaldı bu mılletten bır halt olmaz zaten artık bazı ınsanlara aynı ulkede yasamaktan utanıyorum

ibrahim06
01/04/2012, 00:29
az önce de doğal gaza % 18 zam geldi...

egzo-evo
01/04/2012, 00:37
Yuce yaratan habıre zam yapan kelı bır çarpsa,yamulsa yuzu,suratı soyle seklı semalı kaysa ondan sonra gorurler vatandasın hakkını yemek neymıs ,ozurlu ozurlu acıklama yapmak neymıs artık işimiz Allaha kaldı bu mılletten bır halt olmaz zaten artık bazı ınsanlara aynı ulkede yasamaktan utanıyorum

zeynel kardeşim az önce fuzulinin şiirinden bir mısra yazmıştım. ikinci mısrasıda senin yazdıklarınla birebir örtüşüyor

söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil
çektiğim alamı bir ben birde Allah’ım bilir

SRDR KRKC
01/04/2012, 00:42
Canınızı Sıkmayın Bunlarıda Unuturuz :) Rabbim Kayıt Dışı Paraları Bu Ülkeden Eksik Etmesin Yoksa Biz Kökten Hapı Yutarız Onun İçin Bugünümüze Şükür... :) :)

ibrahim06
03/04/2012, 23:52
Bakan Yıldız AB üyesi ülkelerden 27 ülkenin içerisinde 30 Mart'a kadar en ucuz doğalgazın (!) Türkiye'de satıldığını söylese de en pahalı akaryakıt fiyatının Türkiye'de olduğunu ve Türkiye’nin dünya ölçeğinde hem vatandaşına hem sanayicisine en pahalı elektriği sunan ülke konumuna geldiğinden hiç söz etmedi.

Aaa… Bu arada zamdan nasibini alan sadece vatandaş değil!

Dünyanın en ucuz lokantası sayılsa da TBMM lokantasına yüzde 100 zam geldi.

Çorba 1 lira, etli yemek 2 lira!

Yoksulluk sınırının 3 bin 109 TL’ye, açlık sınırının ise 954,40 TL’ye ulaştığı ve asgari ücretin 701,44 TL olduğu düşünülürse, meclis lokantasına yapılan zam için geriye söylenecek pek bir şey kalmıyor.

takres
04/04/2012, 00:08
hep elektrikli fluance yüzünden...umarım suyla çalışan arabalar seri üretime geçmez...içecek suya muhtaç oluruz...

rohan4421
04/04/2012, 00:11
Bakan Yıldız AB üyesi ülkelerden 27 ülkenin içerisinde 30 Mart'a kadar en ucuz doğalgazın (!) Türkiye'de satıldığını söylese de en pahalı akaryakıt fiyatının Türkiye'de olduğunu ve Türkiye’nin dünya ölçeğinde hem vatandaşına hem sanayicisine en pahalı elektriği sunan ülke konumuna geldiğinden hiç söz etmedi.

Aaa… Bu arada zamdan nasibini alan sadece vatandaş değil!

Dünyanın en ucuz lokantası sayılsa da TBMM lokantasına yüzde 100 zam geldi.

Çorba 1 lira, etli yemek 2 lira!

Yoksulluk sınırının 3 bin 109 TL’ye, açlık sınırının ise 954,40 TL’ye ulaştığı ve asgari ücretin 701,44 TL olduğu düşünülürse, meclis lokantasına yapılan zam için geriye söylenecek pek bir şey kalmıyor.

eywah vekillerimiz aç kalacak napmış türkiye:S

01adanali01
04/04/2012, 00:14

elektriğe zam geldi...
doğalgaza zam geldi...

koca bir hiç...

doğru söze diyecek bişe bulamadım ama sonuna kadar katılıyorum aynen sanki içimi okuyup yazmışsınız.