PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kim var zamma protestoya?

seysey37
28/03/2012, 22:38
Arkadaşlar selamlar..
uzuuun süre önce yine böyle bi başlıkla bi konu açmıştım 3-5 arkadaş desteklemişti yine herzaman gibi koyun olmuştuk ozaman benzin 3,78 civarıydı..

Büyük şehirlerde ana arterlerde sabah saatlerinde kontak kapatarak afişlerle protesto..

yaklaşık 150-200 araç birden toplu halde ankara izmir istanbul gibi büyük şehirlerde ana yolları kapatarak bir protesto?

kim var bakalım?

yoksa para bolmu bizim millette görelim :)

Solitude
28/03/2012, 23:29
Ahah kimse yok anlaşılan :D büyük bir şehirde olsam kesinlikle katılırdım ancak eskişehirde 1.5 yıldan beri görüşmek için bile organize olamadık maalesef.

Ayberk0616
28/03/2012, 23:30
Hiç bi iş çıkmaz herkes zamlı benzinden yola devam :D

enigmaa37
28/03/2012, 23:33
ben büyükşehirde olsam kesin katılırdım...

seysey37
28/03/2012, 23:34
ben diyorum arkadaşlar :) fos fos bizim millet biliyorum daha öncede yaptım anca lafta ancaaaa...
valla müstahak az bile bu koyun millete..

inşallah 5-6TL olurda iyice bir versin...

SteinGP
28/03/2012, 23:40
şimdi şöyle olacak.zammı protesto için bi yere çıkacağız.sonra polisler gelecek,panzerler bize su sıkacak,polisler coplayacak,samanyolu haberde terör örgütü üyesi olduğumuzdan şüphelenildiğine dair haberler yapılacak,sonrada ileri demokrasinin verdiği gururlar ıslanmış ve dövülmüş şekilde evlerimize döneceğiz....

StrawBeeRy
28/03/2012, 23:45
normal buluşma için araç toplayamıyoruz protesto için kaç kişi gelir ki?

seysey37
28/03/2012, 23:47
şimdi şöyle olacak.zammı protesto için bi yere çıkacağız.sonra polisler gelecek,panzerler bize su sıkacak,polisler coplayacak,samanyolu haberde terör örgütü üyesi olduğumuzdan şüphelenildiğine dair haberler yapılacak,sonrada ileri demokrasinin verdiği gururlar ıslanmış ve dövülmüş şekilde evlerimize döneceğiz....

doğru dayak yemeğe ne gerek var olsun 6-7TL dimi..

dediğim şekilde organize bir protesto gerçekleştirsen 1 saat yapsan yeter zaten ankarada eskisehir yolu,konya yolu,kızılay ve istanbul yolunda sabah 7.30-8.00 civarı yarım saat kontak kapatsan ne olur tahmin edebilen varmı :)

zaten bu dediğimi yapsak emin olun poliste ulaşamaz :)

ZAK1980
28/03/2012, 23:48
Seyhun ben varım derım sana ama kardesım asıl tepkıyı otobusculer,dolmuscular,taxıcıler yaparsa yer yerınden oynar dolmuscular sabah 10:00 da yola cıksın ankaralı ısıne gec gıtsın bak ozaman ne oluyor ama bızım mıllet Azız Nesının tabır ettıgı %60 lık mıllet oldukca bır halt olmaz bakan cıkıp vatandasına ''Memnun degılsenız Bısıklete Bının '' dıyebılecek gucu kendınde buluyorsa,vatandasını bu kadar aptal oldugunu dusunuyorsa o toplum herseye mustehaktır dıyecem ama kurunun yanında yasta yanıyor.Surıyenın haltını karıstıracaklarına oturup her hafta cebınden cıkan paraya tepkı gostersın bu mıllet Kızılayda Surıyeyı protesto eden beyınsızler var ne yazıkkı.

lektonstar17
28/03/2012, 23:50
Yozlaşmışız artık arkadaş koyunuz biz koyun bu bakanlar sürekli zam yapacak cesareti nerden buluyor sanıyosun,herkes mala bağlamışta ondan.Boşuna açmışsın başlığı,ben açtım daha önce azımın payını aldım.Anladımki çok daha fazlası müstehak.İnşallah sene sonuna kadar benzin 7 lira olur.

SteinGP
28/03/2012, 23:51
doğru dayak yemeğe ne gerek var olsun 6-7TL dimi..

dediğim şekilde organize bir protesto gerçekleştirsen 1 saat yapsan yeter zaten ankarada eskisehir yolu,konya yolu,kızılay ve istanbul yolunda sabah 7.30-8.00 civarı yarım saat kontak kapatsan ne olur tahmin edebilen varmı :)

hayır ben dayak yemeye gönüllüyüm.

seysey37
28/03/2012, 23:51
Seyhun ben varım derım sana ama kardesım asıl tepkıyı otobusculer,dolmuscular,taxıcıler yaparsa yer yerınden oynar dolmuscular sabah 10:00 da yola cıksın ankaralı ısıne gec gıtsın bak ozaman ne oluyor ama bızım mıllet Azız Nesının tabır ettıgı %60 lık mıllet oldukca bır halt olmaz bakan cıkıp vatandasına ''Memnun degılsenız Bısıklete Bının '' dıyebılecek gucu kendınde buluyorsa,vatandasını bu kadar aptal oldugunu dusunuyorsa o toplum herseye mustehaktır dıyecem ama kurunun yanında yasta yanıyor.Surıyenın haltını karıstıracaklarına oturup her hafta cebınden cıkan paraya tepkı gostersın bu mıllet Kızılayda Surıyeyı protesto eden beyınsızler var ne yazıkkı.

sen zaten yanımda olup destek olan ender kişilerden birisin kardeşim o konuda yerin ayrı zaten..

mesela bigün bisikletle bi eylem yap madem bakan dedi binlerce bisikleti sok trafiğe nerdeeee..

ama dediğin gibi taksi dolmuş otobüs çok önemli burda..onlar neden ses çıkartmıyo anlayamıyorum zaten..

seysey37
28/03/2012, 23:55
Yozlaşmışız artık arkadaş koyunuz biz koyun bu bakanlar sürekli zam yapacak cesareti nerden buluyor sanıyosun,herkes mala bağlamışta ondan.Boşuna açmışsın başlığı,ben açtım daha önce azımın payını aldım.Anladımki çok daha fazlası müstehak.İnşallah sene sonuna kadar benzin 7 lira olur.

amiiiinn tek duam valla billa..bakalım nezaman ya okadar da değil abarttınız dicek bu %52 lik kesim...

hayır ben dayak yemeye gönüllüyüm.

:) ben takılıyorum arkadaşım tabiki niye dayak yiyelim bu işi doğru bi şekilde çözmek varken..

ama oraya çıkıcan protesto yaparken eyleme katılmayan adamı dövcen arabadan indirip :D

StrawBeeRy
28/03/2012, 23:55
sen zaten yanımda olup destek olan ender kişilerden birisin kardeşim o konuda yerin ayrı zaten..

mesela bigün bisikletle bi eylem yap madem bakan dedi binlerce bisikleti sok trafiğe nerdeeee..

ama dediğin gibi taksi dolmuş otobüs çok önemli burda..onlar neden ses çıkartmıyo anlayamıyorum zaten..

çıkartmıyor değil ÇIKARTAMIYOORRR adamı ertesi gün ekmeğinden ediyorlar

SteinGP
28/03/2012, 23:56
10 kişi olursanız tutuklanırsınız,100 kişi olursanız dayak yersiniz,1000 kişi olursanız televizyona çıkarsınız,10000 kişi olursanız dediğinizi yaptırırsınız.10.000 araba istanbulda aynı anda eylem yaparsa siz düşünün olacakları.yanlış anlaşıldım,bu kadar az kişiyle gidersek dayak yeriz demek istedim,ki yeriz :D

seysey37
28/03/2012, 23:58
çıkartmıyor değil ÇIKARTAMIYOORRR adamı ertesi gün ekmeğinden ediyorlar

taksici yada özel otobüsler dolmuşlar nasıl işinden olcak mert başkan yaa..hadi belediye otobüslerini geçtim...

StrawBeeRy
29/03/2012, 00:05
seçimlerde özel halk otobüslerini,taksileri,minibüsleri hepsini tek tek gördüm hepsi seçimlerde baskıyla mitinglere insan taşıttırıldı gözlerimle gördüm yiyorsa yapmayın demişler

seysey37
29/03/2012, 00:09
koyunuz işte :) ne diyim...

Gokdeniz34
29/03/2012, 00:13
Boş isler bunlar demekki ki
Kimsenin inancı yokki katılımda az oluyor sen akaryakıt arttığı icin eylem yaparsın taksiciler can güvenliği yok diye emekliler maaş az diye küçük esnaf is yok diye
Benim bu hükumete inancım yokki birzaman esnafa kazanamıyorsanız kapatın diyen bir insan var karşınızda akaryakıt zamlarına biz bisey yapamıyoruz Diyen biri var karşınızda bosuna kendinizi yıpratmayın ya bu deveyi gudeceksin yada bu diyardan gideceksin güzelim ülkemde 3. Sınıf insan gibi yasıyoruz zenginsen vergi kaçırıyorsanız 1 numarasiniz

Sent from my iPhone using

ZAK1980
29/03/2012, 00:14
koyunuz işte :) ne diyim...
Koyuna kurban olayım koyunun canını acıtın ya tekme atar ya boynuz

uLTRa GP
29/03/2012, 00:33
toplasan 10 kişi çıkmıyor işte bende varım ama 10 kişi olmaz :) en az 100

sedini
29/03/2012, 03:16
+1

lektonstar17
29/03/2012, 09:53
Varım arkadaş,koyunlara inat varım!

blackhawk
29/03/2012, 10:12
Ben boyutu o kadar yükseltmeden (kontak yol kapama gibi) herkes aracının arkasına sticker yapıştırsın dedim. Şu meşhur pompa tabancası bir taraflara işaret ediyor. Herkes kendi şehrinde aynı gün konvoy yapsın dedim kimse yanaşmadı. O yüzden bizden cacık olmaz. Biz geliriz nette 1-2 kelime yazarız ertesi gün unuturuz. Kendinizi boşuna üzmeyin. Ya bisiklet alın yada yaya devam edin otomobil bizler için lüks artık.

seysey37
29/03/2012, 12:49
Ben boyutu o kadar yükseltmeden (kontak yol kapama gibi) herkes aracının arkasına sticker yapıştırsın dedim. Şu meşhur pompa tabancası bir taraflara işaret ediyor. Herkes kendi şehrinde aynı gün konvoy yapsın dedim kimse yanaşmadı. O yüzden bizden cacık olmaz. Biz geliriz nette 1-2 kelime yazarız ertesi gün unuturuz. Kendinizi boşuna üzmeyin. Ya bisiklet alın yada yaya devam edin otomobil bizler için lüks artık.

Bende yaptim bunu hemde daha 3.68 ken oyle kagitla kalemle olmaz dedigimi yapmali ve indirilmezse tekrarlancak denmeli belki ozaman ise yarar bu ama 3 5kisiyle degil :-)

blackhawk
29/03/2012, 15:57
seyhun sen tek başına yapmışsın ben tüm forum hatta diğer forumlara da duyuralım hep birlikte yapalım diyorum. Trafiği kapatırsan hem yanında destek verebilecek halkı karşına alırsın hemde polisleri...

fiery_hunter
29/03/2012, 16:01
hertürlü..

ibrahim06
29/03/2012, 16:13
Valla ben protestonun, kontak kapatıp otobüse binmenin işe yarayacağını sanmıyorum. Gösteri bile yaptıracaklarına inanmıyorum.Baksanıza dün 3 büyük eğitim sendikasından biri Ankaraya gelip gösteri yapmak istedi. Daha şehirlerinden çıkmadan talzikli su, boyalı su, yetmedi biber gazı yediler. PKKlılara gösterdikleri sevginin müsadenin yarısını göstermediler...

Herkes kontak kapatıp otobüse binse bu sefer otobüs biletlerine zam yaparlar. Bir şekilde soyarlar yani.

Bunun çözümü yok değil ama bizim memlekette zor uygulanır : Bence çözümü Buna sebep olanları itibarsızlaştırmak ve kamplara ayrılmamak. Bir yere bir siyasetçi gitsin hele de iktidardansa olay oluyor. Bir sürü koruma karşılama, şak şak. Geldiklerinde yüzüne bakmayın, yolda selam vermeyin, herkese davrandığımız gibi davranın da bakın böyle oluyor mu? Arkadaş konu başlığını iyi açmış. Bize müstehak. Bunu söylerken İktidar partisine oy veren insanları suçladığım düşünülmesin. Elbette herkes bir partiye verecek oyunu. Benim demek istediğim bizim siyasetçilere gereğnden fazla değer vermemiz. Bugün Akparti olur yarın chp mhp hiç farketmez. Anamızı ağlatan ağlatıyor zaten... Bunlar bu şekilde ağlatıyor. Öncekiler başka şekilde ağlattı. Sonuçta hep biz ağladık..

Tüm bunları yazarken benim de hiçbişey yapmadığımı sanmayın başbakanlığa ve akpye o kdar çok eleştiri maili attım ki artık cevap bile vermiyorlar. Bimerden artık mesajınız ulaşmadı diye direkt message failure geliyor. Kısacası beni mimlemişler. Mail bende gelince otomatikmen reddediliyorum.

seysey37
29/03/2012, 21:20
seyhun sen tek başına yapmışsın ben tüm forum hatta diğer forumlara da duyuralım hep birlikte yapalım diyorum. Trafiği kapatırsan hem yanında destek verebilecek halkı karşına alırsın hemde polisleri...

https://forum.grandepuntotr.com/ser-kursu/22210-akaryakit-protestosu-facebookta.html

https://forum.grandepuntotr.com/ser-kursu/22129-artik-birseyler-yapmali-ve-akaryakit-zamlarina-dur-demenin-zamani.html

pek tek başıma değildi abi görüldüğü gibi uğraştık bi kaç arkadaşla fakat nafile...
ayrıca akaryakıt protestosu için yolu kapatıp,söylenen adamı(acil işi olan varsa o başka)gider döverim orda bildiğin..

Valla ben protestonun, kontak kapatıp otobüse binmenin işe yarayacağını sanmıyorum. Gösteri bile yaptıracaklarına inanmıyorum.Baksanıza dün 3 büyük eğitim sendikasından biri Ankaraya gelip gösteri yapmak istedi. Daha şehirlerinden çıkmadan talzikli su, boyalı su, yetmedi biber gazı yediler. PKKlılara gösterdikleri sevginin müsadenin yarısını göstermediler...

Herkes kontak kapatıp otobüse binse bu sefer otobüs biletlerine zam yaparlar. Bir şekilde soyarlar yani.

Bunun çözümü yok değil ama bizim memlekette zor uygulanır : Bence çözümü Buna sebep olanları itibarsızlaştırmak ve kamplara ayrılmamak. Bir yere bir siyasetçi gitsin hele de iktidardansa olay oluyor. Bir sürü koruma karşılama, şak şak. Geldiklerinde yüzüne bakmayın, yolda selam vermeyin, herkese davrandığımız gibi davranın da bakın böyle oluyor mu? Arkadaş konu başlığını iyi açmış. Bize müstehak. Bunu söylerken İktidar partisine oy veren insanları suçladığım düşünülmesin. Elbette herkes bir partiye verecek oyunu. Benim demek istediğim bizim siyasetçilere gereğnden fazla değer vermemiz. Bugün Akparti olur yarın chp mhp hiç farketmez. Anamızı ağlatan ağlatıyor zaten... Bunlar bu şekilde ağlatıyor. Öncekiler başka şekilde ağlattı. Sonuçta hep biz ağladık..

Tüm bunları yazarken benim de hiçbişey yapmadığımı sanmayın başbakanlığa ve akpye o kdar çok eleştiri maili attım ki artık cevap bile vermiyorlar. Bimerden artık mesajınız ulaşmadı diye direkt message failure geliyor. Kısacası beni mimlemişler. Mail bende gelince otomatikmen reddediliyorum.

yalnız ben otobüs kullanılsın demedim :) 100-200 araç aynı zamanda 4-5 ana arterde yarım saat kontak kapatıp trafiği kapatıp sesini duyurcaksın..

rohan4421
29/03/2012, 22:06
stein gp gülmekten öldüm ya:D türkyenin acı gerçeği hakkı aradınmı teröristsin, dayaklıksın:D

lektonstar17
30/03/2012, 00:17
Arkadaşlar beni yanlış anlamayın savaşımızda sonuna kadar haklıyız ama sürekli polise yükleniyorsunuz,yapmayın lütfen .Onlar verilen emri yerine getirmek zorunda.Toplanıp kafalarına göre hareket etmiyolar.İşiniz polisle değil onlara emri veren üst makamlarla olsun.Lütfen daha geniş açıdan bakmaya çalışalım.

rohan4421
30/03/2012, 00:31
abicim efendi şekilde eylem yaparsak polis ne diebilir bize . ama kalkar insanları bezdirip trafıgı allak bullak edip olay kufur yaparsak polis devreye girer aksi durumda zaten polis karışmaz daha dogrusu karışamaz bile

SKELETER
30/03/2012, 02:45
Ben varım. Konvoy'a da katılırım, protestoya da.

SKELETER
30/03/2012, 02:49
Arkadaşlar beni yanlış anlamayın savaşımızda sonuna kadar haklıyız ama sürekli polise yükleniyorsunuz,yapmayın lütfen .Onlar verilen emri yerine getirmek zorunda.Toplanıp kafalarına göre hareket etmiyolar.İşiniz polisle değil onlara emri veren üst makamlarla olsun.Lütfen daha geniş açıdan bakmaya çalışalım.

Doğru haklısınız. Ancak örnek vermek gerekirse kanunlara TEM de 40 km hızla gidemezsin diye bir kanun yok, 30 punto 3 şeritli temi çok rahat kilitleyebilir. Kanuna uygun mu uygun, ses getirir mi bağimsız basın için haber niteliği taşıması lazım. Anahaber e çıkar mı, çıkartmazlar ayrı.

cemehmetbaran
30/03/2012, 10:28
Arkadaslar bu sekilde gecici bir protesto yapmaktansa giderek buyuyen bir ses oluşturmak daha dogru olmaz mı? Bir soyle birsey dusunduk. Desteklerinizi bekliyoruz.

https://forum.grandepuntotr.com/genel/35924-bu-araba-cok-az-benzin-ve-65-vergi-ile-calismaktadir.html

Av.Efe
30/03/2012, 22:52
İnsallah benzin 7 -8'i bulur ve bunun sorumluları kaddafinin sonunu bulur ;) AMiNN

takres
30/03/2012, 23:07
ben varım :)