PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GP ya sunroof taktırdım...

puntolam
26/06/2007, 01:20
Merhaba arkadaşlar.uzun süredir aklımda olan,fakat bir niyetlenip bir vazgeçtiğim düşüncemi bugün sonunda bir cesaret gerçekleştirdim.GP ma sunroof taktırdım..Çok tereddütlüydüm(orjinalliği bozulacak,dönüşü yok vs)ama çok harika oldu ve iyiki yaptırmışım.İstanbul Maslakta(bu işi en iyi orda yapıyorlarmış)Sunroof center diye bir yer.700 ytl ye mal oldu ama değer doğrusu.Eğer becerebilirsem cuma gününe kadar foto çekip sizinle paylaşıcam.Neden cuma derseniz o gün memlekete(Elazığa yola çıkıcam)
saygılar.

BGRAYS
26/06/2007, 01:23
pek önerilmiyordu ama yapmışın bize de hayırlı ugurlu olsun demek düşer yanlız bi fotyla merakımı giderirsen çok sevinirim

iyi akşamlar ..

fox41
26/06/2007, 01:43
hayırlı olsun iyi günlerde kullan.görelım sonradan takılma sunroof fotolarını beklerız

puntolam
26/06/2007, 02:14
Kendimce bu konuyu çok düşündüm ve forum sitelerinde ilgili tartışmaları bayağı bir gözden geçirdim.Tavsiye edilmemesinin başlıca sebepleri kısaca şunlardı.
1-Aracın orjinalliği bozulur...Bence araca görsel bir hava katıyor ve spor görünümü kesinlikle zenginleştiriyor.Bir lastik ebadı değişimide orjinal değildir ona bakılırsa.Önceden Camlara çektirmiş olduğum filmle zaten orjinalliği bozmuşum bir kere.Bu orjinallik kavramı çok göreceli bir mesele bence.
2-Su kaçırma riskinin olduğu söylendi....Sağlam bir ustaya yaptırıldığı taktirde bir risk olmayacağını düşünüyorum(zaten 3 yıl garanti verdiler)Kaldıki diğer birçok markaya bu yapılabiliniyorsa neden olmasınki(internette daha önce yaptırmış olanlardan kaydadeğer bir şikayette aramama rağmen bulamadım)
3-Aracın tavan kirişlerini kestikleri için takla esnasında güvenlik minimuma iner...Sunroof un çerçevesi bence bu alandaki güvenlik zaafiyetinibüyük oranda giderir.
İLK İZLENİMİME GÖRE ARTILARI:
1-Bizim araçlarımız küçük hacimli
motora sahip olduğu için klima önemli ölçüde bir güç kaybı yaratıyor.Özellikle uzun yolda klimanın daha az kullanılması için bence bir alternatif olabilir.
2-Camları açtığımızda lastik ve motor sesi içeri birhayli gelmekte.Sunroof açıldığında bu ses 3/1 oranında düşüyor(ilk günkü denememle sabitlendi) ve bence özellikle saadde 40 km nin üstündeki süratte yeterli hava sirkülasyonu oluyor.
3-Sigara içildiğinde dumanı çektiği bariz bellioluyor.Bir tiryaki olarak en büyük endişem aracıma sigara kokusunun sinmesiydi.Sunroof bence bu açıdanda avantajlı olacak.

Yanlış anlaşılmasın arkadaşlar biraz monolog şeklindeki bu anlatımımda size''illede tavsiye ediyorum''gibi bir anlamda söylemiyorum.Zevk meselesi ben yaptırdım ve memnunum.Saygılar.

ufuk61
26/06/2007, 08:09
brova iyi cesaret valla güzel günlerde kullan fotoları sabırsızlıkla beklyoruz

Lordrivendel
26/06/2007, 08:40
Bende fiat stillo gibi sunroof istiyorum aslinda cift katli parca parca acilabilen sunroof ama o biraz tuzlu olur :)

unik06
26/06/2007, 08:41
güle güle kullanın...

hayırlı ve uğurlu olsun :)

baycep
26/06/2007, 08:43
Merhaba arkadaşlar.uzun süredir aklımda olan,fakat bir niyetlenip bir vazgeçtiğim düşüncemi bugün sonunda bir cesaret gerçekleştirdim.GP ma sunroof taktırdım..Çok tereddütlüydüm(orjinalliği bozulacak,dönüşü yok vs)ama çok harika oldu ve iyiki yaptırmışım.İstanbul Maslakta(bu işi en iyi orda yapıyorlarmış)Sunroof center diye bir yer.700 ytl ye mal oldu ama değer doğrusu.Eğer becerebilirsem cuma gününe kadar foto çekip sizinle paylaşıcam.Neden cuma derseniz o gün memlekete(Elazığa yola çıkıcam)
saygılar.

kardeş eğer müsait olursan seni ve arabanı görmek isterim küçük bir toplantı yapmış oluruz ....

femoli
26/06/2007, 08:46
çok güzel bir şey valla ben araca biner binmez ilk yaptığım parkları yakmak ve skydom u açmak oluyor bir de alışınca inanınki vazgeçilmez oluyor..

Orj harici pek tasvip etmiyorum ama yine de hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan ...

civcivx
26/06/2007, 09:40
Hayırlı olsun. Sonuçta bu işe yıllarını vermiş ve hala ayakta olan markalar var. (Webasto gibi) Sorunlar çok olsa idi, bu günlere gelemezlerdi.

Kaldı ki, orijinal GP skydome'unda da sorun var. Sebebi de, cam tavan motoru ufacık birşey olduğu için (serviste benimki değişince gördüm, kapı camı motoru kadar bişey) bazen zorlanıyor ve sıkışma algılayıp geri gidiyor. (Yarım açıkken)

Ayrıca servisin Tofaş'a sorması neticesinde, çok sıcak havalarda cam tavan motoru ısındığı için sıkışma algılayıp geri atabilir, bu normaldir dediklerini de öğrenmiş oldum. Benim cam tavan motoru sökülüp, yenisi takıldığı halde problemim arada sırada devam ediyor mesela. Eski üyelerden birisinin de komple cam tavanı değişmişti, benzer bir sorundan dolayı. Şu an ne durumdadır bilmiyorum.

ufukbzk84
26/06/2007, 09:56
galiba hemşehriyiz... tebrik ederim ve hayırlı olsun... fotolarınıda biran önce gönderde bizim için iyi bi model olsun

BGRAYS
26/06/2007, 10:02
evet arkadasım bı resim bekliyorum istanbulda nerdeysen buluşalım görelim konuşalım arkadas ..

femoli
26/06/2007, 10:13
Hayırlı olsun. Sonuçta bu işe yıllarını vermiş ve hala ayakta olan markalar var. (Webasto gibi) Sorunlar çok olsa idi, bu günlere gelemezlerdi.

Kaldı ki, orijinal GP skydome'unda da sorun var. Sebebi de, cam tavan motoru ufacık birşey olduğu için (serviste benimki değişince gördüm, kapı camı motoru kadar bişey) bazen zorlanıyor ve sıkışma algılayıp geri gidiyor. (Yarım açıkken)

Ayrıca servisin Tofaş'a sorması neticesinde, çok sıcak havalarda cam tavan motoru ısındığı için sıkışma algılayıp geri atabilir, bu normaldir dediklerini de öğrenmiş oldum. Benim cam tavan motoru sökülüp, yenisi takıldığı halde problemim arada sırada devam ediyor mesela. Eski üyelerden birisinin de komple cam tavanı değişmişti, benzer bir sorundan dolayı. Şu an ne durumdadır bilmiyorum.

Anlattığın sorunların hepsi bendede var ben servise gitmedim ama sıcaklarda tam kapanacakken geri açılma yapıyor ben ona sprey temizleyici vede sprey ince gres sıktım hiç bir sıkıtı kalmadı aşırı sıcakta dahi pamuk gibi kapanıyr sürekli açtığımız için kir pislik doluşuyor arada bir temizlemek gerekiyor.....

uzman
26/06/2007, 10:38
:lamo0000:
Kendimce bu konuyu çok düşündüm ve forum sitelerinde ilgili tartışmaları bayağı bir gözden geçirdim.Tavsiye edilmemesinin başlıca sebepleri kısaca şunlardı.
1-Aracın orjinalliği bozulur...Bence araca görsel bir hava katıyor ve spor görünümü kesinlikle zenginleştiriyor.Bir lastik ebadı değişimide orjinal değildir ona bakılırsa.Önceden Camlara çektirmiş olduğum filmle zaten orjinalliği bozmuşum bir kere.Bu orjinallik kavramı çok göreceli bir mesele bence.
2-Su kaçırma riskinin olduğu söylendi....Sağlam bir ustaya yaptırıldığı taktirde bir risk olmayacağını düşünüyorum(zaten 3 yıl garanti verdiler)Kaldıki diğer birçok markaya bu yapılabiliniyorsa neden olmasınki(internette daha önce yaptırmış olanlardan kaydadeğer bir şikayette aramama rağmen bulamadım)
3-Aracın tavan kirişlerini kestikleri için takla esnasında güvenlik minimuma iner...Sunroof un çerçevesi bence bu alandaki güvenlik zaafiyetinibüyük oranda giderir.
İLK İZLENİMİME GÖRE ARTILARI:
1-Bizim araçlarımız küçük hacimli
motora sahip olduğu için klima önemli ölçüde bir güç kaybı yaratıyor.Özellikle uzun yolda klimanın daha az kullanılması için bence bir alternatif olabilir.
2-Camları açtığımızda lastik ve motor sesi içeri birhayli gelmekte.Sunroof açıldığında bu ses 3/1 oranında düşüyor(ilk günkü denememle sabitlendi) ve bence özellikle saadde 40 km nin üstündeki süratte yeterli hava sirkülasyonu oluyor.
3-Sigara içildiğinde dumanı çektiği bariz bellioluyor.Bir tiryaki olarak en büyük endişem aracıma sigara kokusunun sinmesiydi.Sunroof bence bu açıdanda avantajlı olacak.

Yanlış anlaşılmasın arkadaşlar biraz monolog şeklindeki bu anlatımımda size''illede tavsiye ediyorum''gibi bir anlamda söylemiyorum.Zevk meselesi ben yaptırdım ve memnunum.Saygılar.

hepsi bir yana ''3.'' madde en önemlisidir,özellikle ''B'' sütünlarını birleştiren ve araıcın rijitliğini artıran kuşağın kesilmesi son derece sakıncalı,takladaki handikapını söylemişsin ki bu çok önemli sunroof çerçevesinin bu anlamda olumlu katkısının olduğu düşünülemez,ayrıca virajlarda ve bozuk yollarda aracın esnemesi artar ve ilerleyen dönemlerde aracın içindeki seslerde artış olur.Bunu orijinallerle karıştırmamak gerekir,çünkü orijinallerde bu kuşak yine var sadece sunroof a yer açmak için ''U'' biçiminde olup,sunroof un arkasından dolaşmakta ve ''B'' sütunlarına yine bağlanıp destek vermektedir,yani kısaca orijinal sunroof lu araçlar bu amaçla farklı üretilmektedir.Tavsiye etmezdim ama yaptırmışsın,bize bu saatten sonra hayırlı olsun demekten başka birşey düşmez,bu arada yukarıda yazdıklarımı da başka düşünen arkadaşlara yardımcı olur düşüncesi ile yazdım.:innocent:

BGRAYS
26/06/2007, 10:57
uzman abi sen nerdeydin yaww .. aylardır yoktun ..

Gkhan
26/06/2007, 11:06
fotoları bekliyoruz..

Benimde böyle bi düşüncem var ilerde bende yaptırmayı düşünüyorum.

civcivx
26/06/2007, 11:57
@femoli, bu sprey temizleyici ve sprey gresi nereden bulabilirim? Markası falan nedir? Bir de tam olarak nerelere sıkmak gerekiyor, cam tavanın gittiği yolun tamamına mı?

Honor COOPER
26/06/2007, 14:16
bu takla olayını düşünecek olursak üstü açık arabalara hiç binmemek gerekir kaldıki sunroofun etkileyeceği büyüklükteki kazalarada o kuşaklarında bir işe yarayacağını pek zanetmiyorum.

CaGRi
26/06/2007, 14:56
hayırlı olsun güle güle kullan.kesinlikle çok güzel olmştur. fotoları bekliyoruz

akin78
26/06/2007, 15:24
Hayırlı olsun.Foto istiyoruz :)

femoli
26/06/2007, 15:39
@femoli, bu sprey temizleyici ve sprey gresi nereden bulabilirim? Markası falan nedir? Bir de tam olarak nerelere sıkmak gerekiyor, cam tavanın gittiği yolun tamamına mı?

Evet hareket halindeki bütün yerlere sadece vd 40 sıksan oda yetiyor serviste yağlıyor toz kapıyor diyrlar ama inanma kardeş ben kullanıcı oarak söylüyorum hiç sıkmasan da oztutuyor sıksanda toz tutma oranı sıkmamayla eşit hiç değilse çok rahat çalışıyor

Er-NnN
26/06/2007, 15:39
hayırlı olsun... :)

civcivx
26/06/2007, 15:50
Sağol femoli. Dediğin gibi, daha birkaç hafta önce cam tavan yolları tertemiz yapıldı, gres ile yağlandı ama şimdi her yeri toz içinde. Evde WD40 vardı, deneyelim bakalım.

ABNEW
26/06/2007, 20:27
Mete hayırlı olsun.Umarım bir problem çıkarmaz...

puntolam
27/06/2007, 00:43
Teşekkür ederim arkadaşlar,sağolun.Yarın ilk işim foto eklemek olacak.Bugün tüm günümü serviste geçirdiğim için fırsat bulamadım.Servistekilerde beğendi ve işçiliği gayet iyi buldu.(bu arada servise gidiş sebebim klima çalışırken ıslığa benzeyen bir sesin oluşuydu ama henüz sorun çözülmedi)
Uzman arkadaşımın söyledikleri kısmen doğru olabilir tabi ancak emniyet kemerini bile doğru dürüst takmadığımız düşünülürse(kendi adıma konuşuyorum) taklaya göre hesap kitap yapmak biraz uç geliyor bana.Kaldıki yaptırmadan önce servisime danıştım,yaptırdıktan sonrada 2 servise gösterdim hepside olumlu baktılar.İşçilik çok önemli bu işte, uzmanı yaparsa ses olmaz.Aracın dengesini bozabileceği düşüncesine ise hiç katılmıyorum.Bizim araçlarımız öyle 800 kg lık araç değilki hemen dengesi bozulsun.Bende daha önce clio hb vardı uzun yolda camları açmak bile arabayı sarsıyordu.Bu ööle diil.Saygılar..

fox41
27/06/2007, 01:16
servıstekıler begendı, senınde içine yattımı arkadaşim işçilıkte temız yapılmışsa tamam hayrını gör boş ver fızık kurallarını ona bakarsan takılan ek body kıtlerde ve vs.vs modıfler aracların ayrodınamıgını bozar bence

ufuk61
27/06/2007, 08:09
abi artık su fotoları koybe merak ettim nasıl birşey

azizdost
27/06/2007, 11:44
Hayırlı olsun arkadasım.Benim düşünceme gore tabii teknik detayları cok fazla bilemem ama sonradan takılan sunroof skydome dan cok daha guvenli cam tavan takla esnasında sunroof tan cok daha buyuk problem yaratır bence.Bu da benim düşüncem tabiiki...Gule gule kullan allah kaza bela vermesin.

puntolam
27/06/2007, 14:19
İşte fotolar:

anvil
27/06/2007, 14:40
güzel olmuş. ben de aslında sunroofu skydomedan daha güzel buluyorum

kadoku
27/06/2007, 15:16
çok güzel olmuş güle güle kullan gerçekten sunrof arabaya ayrı bir hava katmış özellikle yazın uzun yolculuklarda çok faydalı, bende takdırıp takdırmamak konusunda kararsızım aslında, bu fiyat peşin fiyat mı taksit vs.varmı birde garanti konusunda servise danıştınmı?

ABNEW
27/06/2007, 16:12
Hayırlı olsun arkadasım.Benim düşünceme gore tabii teknik detayları cok fazla bilemem ama sonradan takılan sunroof skydome dan cok daha guvenli cam tavan takla esnasında sunroof tan cok daha buyuk problem yaratır bence.Bu da benim düşüncem tabiiki...Gule gule kullan allah kaza bela vermesin.

Levent skydome kaza anında önemli bir problem yaratmaz kesinlikle.Ancak fabrika dışı uygulamalar yaratabilir...

Mete resimler güzel görünüyor gerçekten, güle güle kullan.Bu arada sunroofun yeri biraz arkada mı yoksa normal mi? Sen mi belirlemiştin yerini?

grande06
27/06/2007, 16:25
Walla Ben Cok Tebrik Ederim Helal Bende Yaptiricam Siralamada Tesisattan Sonra O Gelio Bide Arada Sis War:d Ama Iyi Biyer Bulmak Lazim Ankarada Evet Orjinal Sanruflarda Gplerde Cğunda Sorun War Ama Yinede çok Iyi Bi Iş çikarmişsi Güüle Güle Ese Ese:d Kullan ;)

puntolam
27/06/2007, 22:35
Levent skydome kaza anında önemli bir problem yaratmaz kesinlikle.Ancak fabrika dışı uygulamalar yaratabilir...

Mete resimler güzel görünüyor gerçekten, güle güle kullan.Bu arada sunroofun yeri biraz arkada mı yoksa normal mi? Sen mi belirlemiştin yerini?

birkaç cm daha önde olabilirdi ama olmamasının sebepleri başında iç aydınlatmanın bulunduğu tümsek kısmının engel oluşturabileceği ve ayrıca biraz daha ön kısmın bombeli bir yüzeye sahip olduğu(sunroof zamanla çerçevelerin oynamasıyla ses yapamilirmiş önde olursa böyle bir riski varmış o yüzden ustalar şu anki yeri önerdiler.)Bence yeri gayet iyi çünkü güneş tepede olduğu zaman ve sunroof açıkken gözümü almıyor.

BGRAYS
27/06/2007, 23:04
hayırlı olsun güzel olmuş bence skydome'a alıştığımız için sunroof ilginç durmuş ..

güle güle kullanın mete bey ..

ABNEW
27/06/2007, 23:16
Anladım Mete, tahmin etmiştim:)Tekrar hayırlı olsun...

OzzY
27/06/2007, 23:20
Çok güzel bambaşka olmuş güle güle kullanın. hayırlı olsun.

puntolam
27/06/2007, 23:22
Teşekkürler.Eğer herhangi bir olumsuzluk görürsem sizlerle paylaşacağımdan emin olabilirsiniz.Saygılar..

Gkhan
27/06/2007, 23:25
bence gayet iyi ;)

İlerde bende istiyorum bakalım inş. yaptırırız

ORACLE
28/06/2007, 00:12
Hayırlı olsun güle güle kullan. Ama ben yinede aracıma böyle bir şey yapmaya kıyamam.

baycep
28/06/2007, 00:30
çok güzel olmuş Elazığa gelince haber verirsen çook sevinirim aracını yakından incelemiş olurum..

Misafir2
28/06/2007, 00:30
gerçekten çok guzel olmuş hayırlı olsun tekrar

ufuk61
28/06/2007, 08:15
güzel günlerde kullan cok hoş olmuş araca başka bir hava vermiş

ufukbzk84
28/06/2007, 10:30
evet beklediğimden çok daha güzel durmuş... skydome alıştığımız için sunroofa pek sıcak bakmıyordum ama bu düşümcemi değiştirdi...başarılı ve kaliteli bir çalışma... hayılı olsun püfür püfür kullan...

grande06
28/06/2007, 16:01
ankarada bu işi çok iyi yapan bilen warmı

baycep
04/07/2007, 21:29
yarın mete hocamla Elazığda buluşacağız kısmetse sunroofa da yakından bakma fırsatım olacak....

Cnyt01
25/09/2007, 01:30
bızım araclara sonradan sky dome yapma sansımız var mı ? yanı su gırer fln olayı dııl. o bolgede orgınal skydome olan araclarda extra celık barlar vs. fln war mı ? tavan mukavvemetını dusurur mu yaptırsak? ve yaptırmaya kalksak servis yapar mı bunu? :hmm:

anvil
25/09/2007, 08:54
skydome yaptıramazsın, özellikle de servislere. ama sunroof açtıran olmuştu forumda.

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/3569-gp-ya-sunroof-taktirdim.html?highlight=sunroof

hatta adanada da bayisi var

Webasto Türkiye (https://www.webasto.com.tr/home/tr/homepage.html)

LaDyBiRd_
25/09/2007, 09:03
eee aradan zaman geçmiş yağmurlarda başladı.. nasıl varmı bi sıkıntı

ufuk61
25/09/2007, 11:24
benim bir arkadaşımda izmitte yaptırdı puntosuna ve cokta yakıştı gecen akşam bir araya gelip kayhe içtiğimde aynı soruyu bende sordum

ee yağmurlar başladı varmı bir problem diye ama verdiği cevap taşşş gibi ne akarı var ne kokarı dedi heheheheeeee

vala cesaret etsem bende yaptırcam ama o cesareti hala kendimde bulamıyorum

memat
25/09/2007, 11:48
gzel dumuş ama ben arabama kıyamam:)

grandédrivér
25/09/2007, 12:30
hayırlı olsun... güzel olmuştur... en kısa zamanda foto yollarsan seviniriz... :)

bahcelili_ali
25/09/2007, 12:34
walla ben yeni fark ettim konu baya eskiymiş su almıosa eğer bence çok güzel olmuş

anvil
25/09/2007, 12:50
hayırlı olsun... güzel olmuştur... en kısa zamanda foto yollarsan seviniriz... :)
en kısa zamanda foto yollandı zaten. konuyu tam okuyun

https://forum.grandepuntotr.com/91563-post29.html

Cnyt01
25/09/2007, 13:27
şimdi sunroof dııl ben skydome soruyorum. yapılabılse cabrio yıne yaparımda .) skydome yapmam lazımmmm sımdı burası cok yagmur alıor, herkes gece yıldızları ızler ben yagan yagmurun gokyuzunden suzulusunu ızlemek ıstıorm .) buda albenı bahanesı gıbı oldu bıras .)

Qubee
25/09/2007, 21:49
ii cesaret valla :) güle güle kullan :)

misafir3
25/09/2007, 21:57
bende yenı farkettım konuyu ınceledımde gercekten guzel olmus bende ıstıyorum en kısa zamanda yaptıracam servısımlede konusmustum bu konuyoo bakalım neler yapabılıyoruzzz..

aayhan36
25/09/2007, 22:44
benimde aklımdan geçmedi değil sunroof taktırmak, ama cesaret edemedim, kutlarım seni,hayırlı olsun, arabanın sunrooflu halini görmek isterim.

misafir3
25/09/2007, 22:47
benimde aklımdan geçmedi değil sunroof taktırmak, ama cesaret edemedim, kutlarım seni,hayırlı olsun, arabanın sunrooflu halini görmek isterim.

kardes topici bi incele derim topice eklemıs arkadasımız resimler varr ..yane cokta guzel olmuss ..bı bakın derım

pdr42
26/09/2007, 00:38
yaptoranlar arabanın yanında olmasın için acır sonra

şekerlioğlu
26/09/2007, 01:26
şimdi sunroof dııl ben skydome soruyorum. yapılabılse cabrio yıne yaparımda .) skydome yapmam lazımmmm sımdı burası cok yagmur alıor, herkes gece yıldızları ızler ben yagan yagmurun gokyuzunden suzulusunu ızlemek ıstıorm .) buda albenı bahanesı gıbı oldu bıras .)

yağmur suyunun birikmesinden izleyebileceğini pek sanmıyorum ama,icabında silecek taktırırsın.(mesala yani)

hakan7901
29/09/2007, 20:14
güzel olmuş kardeş güle güle kullan

BB
30/09/2007, 01:59
Mete arkadaşımız konuyu açtıktan sonra yani aylardan beri bu konuya bir yorum yazmadı. Acaba içinizden kendisini tanıyan yada gören varsa sunroof taktırdıktan sonra herhangi olumsuz bir durum olup olmadığını kullanıcı görüşüne göre bizlere aktarabilir mi?

misli1
30/09/2007, 12:44
Sonradan takılan açılır tavan'a karşı değilim ama geçen gün arabamın tavan döşemesi değişirken gördümüm beni şok etti. Açılıt tavanın denk geldiği bölgede kalın bir tavan destek kolonu var, ön cama gelen böşluğada sığmaz çünkü aydınlatma aparatları var. Kolonu kesmeden açılır tavan takmak için arka koltuğun tam üzerine denk gekmesi gerekiyor ki buda görsel olarak tufaf olur. Ben şahsen o kolonu kestirmeyi göze alamam. Araba(m) zaten nazlı bir gül gibi ;)

byraistlin
30/09/2007, 14:06
abdullah abıye katılıyorum dedığı gıbı arkakoltuğun uzerıne denk gelıyo ve goruntu olarak hıc de hos durmuyo ben orjınal fabrıkadan cıkartıp taktırmak ıstedım servıs sahıbı arkadasıma kesınlıkle tavsıye etmedı bende sımdılık sunroof sevdasından vaz gectım..

FoR_ReaL
20/06/2008, 21:59
Bende konuyu hortlatıyım bari :) varmı akma kokma acaba ?

geylanicevik
21/06/2008, 19:21
hocam gpnin sıfır alındığında kendiliğinden herhangi bir versionunda cam tavan bulunabiliomu?

ABNEW
21/06/2008, 20:28
hocam gpnin sıfır alındığında kendiliğinden herhangi bir versionunda cam tavan bulunabiliomu?

Standart olarak hiçbir donanımda yok, isteğe bağlı olarak skydome tercih edilebiliyor...

puntolam
03/03/2009, 02:14
Merak eden arkadaşlara;En ufak bir sorun yaşamadım. 1.5 yıl olmasına rağmen.Selamlar..

Ogulcan.Öğüt
03/03/2009, 08:32
Ben kademeli sunroof yaptırmayı düşünmüştüm seninki epey bi cesaret oldu stilo sunroof undan bahsediyorum

femoli
03/03/2009, 08:49
Oğulcan bildiğim kadarı ile (skywindow) onu sonradan yapmıyorlar:)

sait onur
06/03/2009, 23:50
hayırlı olsun kardesım gule gule kullan.

StrawBeeRy
30/09/2009, 00:11
hortlatalım bakalım.2 sene geçti varmı bişeyler.bu arada biz böyle diyoruzda nazar değicek arabaya :).Allah korusun diyelimde bir şey olmasın.

berkeraaa
30/09/2009, 01:10
Sonradan skydome serviste takılabiliyormu acaba ?? benim çok net bir bilgiye ihtiyacım var bu konuda arkadaşlar...Garantiyi bozmadan sıkıntı çıkartırsa servise götürüp garantiden yaptırabileceğim şekilde....

kara kız
30/09/2009, 01:18
eskiler bu sunrooflar sipidak derdii..bildiğmiz sipidak bu yaaa..çook ortada olmuşş bence...hoşş durmuyoo

ABNEW
30/09/2009, 16:57
Sonradan skydome serviste takılabiliyormu acaba ?? benim çok net bir bilgiye ihtiyacım var bu konuda arkadaşlar...Garantiyi bozmadan sıkıntı çıkartırsa servise götürüp garantiden yaptırabileceğim şekilde....

Kesinlikle takılamıyor Berker.Sadece sunroof uygulaması yapılabilir.Bunu da yapan servis bildiğim kadarıyla yok.Dışarıda bu konuda uzmanlaşmış firmalara taktırmak gerekmekte.Ancak kişisel görüşüm sonradan yapılmaması gerektiği yönünde...

berkeraaa
01/10/2009, 00:02
Arda bir dönem 1.700 liraya yapıldığı gibi birşey okumuştum ve çok heveslenmiştim....bakalım zaten servise uğramam gerekiyor bir ara tekrar tekrar ısrarcı şekilde sorucam belki yaparlar :D :D

ABNEW
01/10/2009, 00:09
Arda bir dönem 1.700 liraya yapıldığı gibi birşey okumuştum ve çok heveslenmiştim....bakalım zaten servise uğramam gerekiyor bir ara tekrar tekrar ısrarcı şekilde sorucam belki yaparlar :D :D

Berker, bence sunroof u kastetmişlerdir.Cam tavan çok daha kapsamlı bir uygulama gerektiriyor, sonucu belirtirsin burada :)

berkeraaa
01/10/2009, 11:53
elbette :) aracımın gözümdeki tek eksiği diyebilirim...:)

lyazarkan
04/12/2010, 23:19
arkadaşlar herkese selamlar,
bugün 1.3 multijet gp aracıma webasto marka sunroof takdırdım. uzun bir süre düşündüm. ancak fiat'ın orijinal skydome da mekanik arıza çok yüksek. tamiri de oldukça maliyetli. ben hollandia 300 large olanını takdırdımç çok şık. sürücüye de büyük keyif.

Honor COOPER
05/12/2010, 00:37
Maliyet nedir arkadaşım bu sanrufun?

izoci
05/12/2010, 12:31
Hayırlı olsun güle güle kullan

atalayx
05/12/2010, 16:43
hayırlı olsun. fotoğraflarını görebilirmiyiz.

ayhan1
06/12/2010, 01:09
arkafaşlar konu tarihine bakarmısınız hortlamış konu

16 CSE 79
06/12/2010, 02:26
Bencede hortlamış:)

Zaten artık su almaya başlamıştır :)

clax22
06/12/2010, 09:49
yeni taktıran bi arkadas yazmıs 4üncü sayfada o yuzden hortlamış konu

güle güle kullanın ne kadara maloldu acaba

GünahsizSeytan
06/12/2010, 11:44
On numaraaa :) spor görünüme artı katmş emeğinize sağlık . Güle güle kullanın

Scottie
06/12/2010, 11:47
arkadaşlar herkese selamlar,
bugün 1.3 multijet gp aracıma webasto marka sunroof takdırdım. uzun bir süre düşündüm. ancak fiat'ın orijinal skydome da mekanik arıza çok yüksek. tamiri de oldukça maliyetli. ben hollandia 300 large olanını takdırdımç çok şık. sürücüye de büyük keyif.

hayırlı olsun...
fotolarıda yüklersen çok iyi olur...

lyazarkan
06/12/2010, 15:34
grande punto'ma webasto marka Hollandia large 300 modelini takdırdım. ankara şaşmaz ankaotomtiv'de. işin ehli kişiler. 3 yıl garanti. elektrikli, tek tuş özelliği, 2 adet hafıza, sıkışma önleyici, perdeli, çok şık. maliyeti 1200 lira. sonradan yapılan sunroofların su tahliyesinin olmaması nedeniyle, uzun bir süre konuyu araştırdım. dikkatli kullanım olursa, kaliteli malzeme, iyi işçilik olursa hiç bir sorunun çıkmayacağını öğrendim. iyi ki yaptırmışım. sürücü açısından süper bir keyif. fotoğrafları da yayınlayacağım. herkese selamlar.

lyazarkan
13/12/2010, 16:09
1 haftadır ankara'da yağmur ve kar yağışı var. aracımı dışarıda bıraktım. su sızıntısı yok. 16 cse 79 sevgili kardeşim. konu hakkında bilgin yoksa lütfen mide bulandırma.

atalayx
13/12/2010, 21:51
rüzgar sesi geliyormu tavandan birde arabanın esneme zamanlarında gıcırtı geliyormu sunrooftan dolayı.bu sorunlarında yoksa çok iyi derim.güle güle kullanın.

sabanci
13/12/2010, 23:14
atalay sunroof yakıt ekonomisi sağlamıyor biliyosun dimi :D

atalayx
14/12/2010, 01:58
yazın klimayı açacağına tavana sunroof açtır :D . işin şakası sunroof gerçekten yazın ekonomi korunumu sağlayan ayrıca konfor ve keyif verecek potansiyele sahip kitlerden.
bana sorarsan hakan abi ekonomiklik aynen devam eder sadece biraz daha kilosu artacak arabanın o kadar.

lyazarkan
20/12/2010, 09:53
fotoğrafları çok iyi çekemedim.

onn.off
20/12/2010, 10:39
süper olmuş güle güle kullan

serkankucuk
20/12/2010, 10:42
ben de baya beğendim özellikle beyaz arabada daha güzel duruyor. ama epey masraf etmişsiniz umarım karşılığını fazlasıyla alırsınız...

USTA
20/12/2010, 11:59
Güzel duruyor,güle güle kullanın...

tacan
08/01/2011, 23:29
gayet guzel olmuş işciliğide iyi gözüküyor hayırlı olsun

hilmiusta
09/01/2011, 18:21
fotografları araba pazarında mı cektın :-) hayırlı olsun dıyelımmı arabanı satıyormusun _?

kaptan_ahab
09/01/2011, 20:30
Ayrı bir hava katmış, hayırlı olsun.

smartmavi
09/01/2011, 22:07
bence de çok güzel olmuş....

bülentcanbolat
09/01/2011, 23:13
Ayrı bir hava katmış bencede hayırlı olsun güle güle kullanın.

cakalsari
10/01/2011, 15:27
arakdaslar bence ayrı bır hava katmıs kabulumde orjınal skydowe yerını kesınlıkle tutmaz dıye dusunuyorum

tiner
15/02/2012, 14:09
Orjinalinin yerini tutmaz ama bu da güzel bence. Evo'ya yaptıran, yaptırmaya cesaret eden var mı:)

Du Hast
15/02/2012, 14:50
Ankara'da beyaz puntoda gördüm sonradan yapılmış sunroof
beyaza mükemmel gitmiş diyebilirim

Budweiser
15/02/2012, 19:12
Hort u kess :D :D Çok güzel olmuş vallahi ama :)

krm1983
15/02/2012, 20:02
Sağlam hort :)

tiner
15/02/2012, 22:11
Evet acayip hortlattim:)

uurknkc
16/03/2013, 03:05
bir hortlatmada benden... :) güzel olmuş bencede... yakışmış...

rafetyildiz
16/03/2013, 22:49
bunu ruhsata isletmek gerekmezmi aceba

barismert
18/12/2013, 20:10
gerekmez hort :D

tiner
22/05/2015, 10:07
Punto Evo için sunroof centerla görüşüyorum. açılacak alanda tavanın iki kısmını birleştiren kuşak/bar var mı ona bakıyorlar. Yoksa sadece tavan sacının kesilmesi güvenlik anlamında hiçbir sıkıntı yaratmaz diye düşünüyorum. Ancak kuşak/bar varsa açılacak yerde yaptırmayacağım zira o barlar tavanın rijitliğinden tutun da çökme vb. güvenliği etkileyecek hususlarına kadar çok önemli. haber gelsin, sizlerle paylaşacağım. Yaptırırsam da resimleri eklerim inşallah.

tiner
24/05/2015, 21:37
Sunroof tavan barının olduğu yere geliyor arkadaşlar. Grande ve evolarda sonradan sunroffu unutun.