PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ev Sigortası Hakkında

eexelanss
21/03/2012, 14:47
Arkadaşlar ev sigortası hakkında bilgisi olan varmı? Yalnız deprem sigortasıyla karıştırılmasın..
Geçenlerde evimi su basmış azcıkk:surfing: Allahtan sadece halılar ıslanmış.. Bu olayın ardından ev sigortası yaptırmaya karar verdim. Nedir ne değildir nelere dikkat etmem lazım bilgili olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

hakandurak
21/03/2012, 15:09
Arkadaşlar ev sigortası hakkında bilgisi olan varmı? Yalnız deprem sigortasıyla karıştırılmasın..
Geçenlerde evimi su basmış azcıkk:surfing: Allahtan sadece halılar ıslanmış.. Bu olayın ardından ev sigortası yaptırmaya karar verdim. Nedir ne değildir nelere dikkat etmem lazım bilgili olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

isterseniz bu konuda yardımcı olabilirim ev sigortalarında ev size ait değilse sadece eşyanızı kapsayan (binayı kapsamayan) sigortalama yapılabilir buna yangın hırsızlık sel su baskını terör vs.. gibi teminatlar eklenebilir. Ayrıca ufak hasarlarda araçlarda olduğu gibi mini onarım da veren poliçeler mevcut.Bilmeniz gereken vereceğiniz eşya değerini ne az nede çok vermek çünkü hasar sonrasında gelen eksper bu evde söylendiğinden az eşya var veya çok eşya var diyebilir. Vereceğiniz eşya bedeline dikkat etmeniz gerekir bunun dışında kıymetli eşya (para ve mücevher gibi ) genelde kilitli olma veya kasa olması gibi durumlar istenir... isterseniz mailim hakan@uzaysigorta.com.tr anadolu sigorta acentesiyim yardımcı olurum

pdr42
21/03/2012, 16:02
Ben 3 senedir evimi sigortalatıyorum.ilki ergo isvicre idi sanırım ikincisi ise adını hatırlayamadım hatırladıgımda yazarım:) ucuncusu axa sigorta. Geçen sene yaptırdıgım sigorta 88 lira tutmuştu.Bedel olarak 20 bin lira esya degeri gösterdim. Bu sene yaptıgım 150 lira axa oyaktan evdeki elektiriklimalzemelr arıza yaparsa kesintiden falan karşılıyorlar. Bu arada 2. sigortadayken kombimin esanjörü patlamıştı 150 lira servis ucret aldı sigorta bunu karşılamıştı. Bence cok cok gerekli

burhankutlu
21/03/2012, 16:16
bize de gerekli Mustafa abi hangi sigorta araçtaki gibi ful filan işi var mı :))

aykut_1914
21/03/2012, 16:44
hasarsızlık falan var mı bundada?:)

hakandurak
21/03/2012, 16:45
hasarsızlık falan var mı bundada?:)

var :) ayrıca full de var :)

eexelanss
21/03/2012, 16:49
Oldum mu full artı full olsun :)
Hakan bey mail atıcam size..

hakandurak
21/03/2012, 16:55
ok ne zaman isterseniz

burhankutlu
21/03/2012, 23:33
tam içerik nedir acaba ayrıntılı olarak bilgi verirmisiniz yaptıralm bizde

pdr42
22/03/2012, 08:06
HAsarsızlık olayı tam olarak bunda aractaki gibi mi? BAna yokk dendi de üzerinde çok durmamıştım. Acaba aynı firmalar kendi icinde mi yapıyor bunu

hakandurak
22/03/2012, 10:11
tam içerik nedir acaba ayrıntılı olarak bilgi verirmisiniz yaptıralm bizde

tam içerik için şöyle diyelim eğer ev sahibiyseniz dask ile beraber ev ve eşyalarınızı, komşularınıza karşı olan sorumluluklarınız, yangın terör hırsızlık ...vb olaylara karşı teminat altına alınıyor. Eğer ev sahibi değilseniz(kiracı) sadece ev eşyalarınızı ve komşularınıza olan sorumluluklarınız teminat altına alınabiliyor.

HAsarsızlık olayı tam olarak bunda aractaki gibi mi? BAna yokk dendi de üzerinde çok durmamıştım. Acaba aynı firmalar kendi icinde mi yapıyor bunu

Firmalar kendi içinde yapıyor diyelim ama her sigorta poliçesinin bir hasarsızlık indirimi vardır ama çok ama az...