PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Birlik Otomotiv Şikayet

EmreGebze
19/03/2012, 09:50
Arkadaşlar merhaba,
Yaklaşık 15 gün önce aldığım aracımı ekspertiz için Birlik Otomotiv (Gebze) yönlendirdim.Aracın sağ marşpiyerinde vuruk vardı satan arkadaş yaptırmak için Auto King'den randevu aldı , satıcının söylediği sol ön çamurlukta boya vardı yüzelsel az şekilde olduğunu ifade etti.
Gel gelelim Birlik Otomotivde 2 saat yapılan ekspertiz sonucunda araçta davlumbaz kırık başka birşey yok diye bilgi verdiler. (Ömer Bey servis danışmanı) .Expertiz raporlarını da veremeyecekleri gibi orada görebileceğimizi söylediler.
Bir hafta sonra rapora bakmak üzere gittim.Gittim uydurma bir rapor araç davlumbaz kırık, araç uygundur diye bir cümle yazmışlar.Aracın sağ marşpiyer vuruk, sol ön çamurlukta sahibinin söylediği boya vs hiçbirşey yazmıyor.Boya yoktur değişen yoktur diye bir not almamaları da manidar.
Cumartesi günü aracın 20.000 km bakımı yaptırmak üzere aynı servise gittim.Gitmişken telefonda konuştuğum servis danışmanı Ömer beye haklı olarak durumu anlattım, Birinci savunma biz baktıktan sonra olmuştur.ben yalancıyım yani,İkinci savunma zaten aracı ekspertiz yaptırırken başında değildiniz.başında durmadığım için bedava yaptılar arkadaşlar 100 TL ben havaya attım.O noktadan sonra ben parlayınca haklı olarak bu sefer gözden kaçmış olabilir.
Ben 30.000 TL verip araç alıyorum, yetkili servistir deyip güvenip para verip expertiz yaptırıyorum.Sonuç kaçmış olabilir.
Bir daha asla önünden bile geçmem, ezpertiz için tavsiyem kesinlikle uğramayın.

samoslu
19/03/2012, 10:11
Ya ben ordan birinden 2010 yılı ocak ayında araç satın aldım biliyor musun. 2007 model. Araba çok şükür şu ana kadar sorun çıkarmadı.

GP COSKUN
19/03/2012, 10:40
açıkçası baştan sağma biriş yapılmış
fiat müşteri hizmetlerini arayıp şikayette bulunursanız
gerekenin yapılacağından ve ödediğiniz ücretin tarafınıza iade edileceğinden şüpheniz olmasın

emrahisilti
19/03/2012, 12:13
Fiat servislerde ekpertiz konusu tamamen muamma.Bende göztepe otoda 120tl+kdv ekpertiz yaptırdım.Ücretimi öderken hani bunun belgesi ıvırı zıvırı derken hiçbirşey vermeyeceklerini belirttiler.E kardeşim ozaman ben size niye geldim dışarda 20 tl ye yaptıracağım şey için size bu kadar para veriyorum dedikten sonra "sorun çıkarmayın" isterseniz paranızı geri iade edelim gibi saçmasapan teklifler sundular.Müşteri hizmetlerine şikayetimi ilettim, geri dönen eleman raporun servisin insiyatifinde olduğunu belirtti.2-3 defa daha telefonla konuştuktan sonra göztepe otodan aradılar ve belgenin verileceğini belirttiler.Ama iş işten çoktan geçmişti..

EmreGebze
19/03/2012, 15:18
Rapor dedikleri uydurma kağıt parçasında araç uygundur vs yuvarlak kelimeler yazıp, müşteriye de vermemeleri işin kalitesini ve kendilerine olan güveni göstermesi açısından oldukça önemlidir.
Örnek veriyorum aracın elektrik aksamına mekanik aksamına ya da motor durumuna yapılan kontrollere ait herhangi bir ibare yok.Açıkcası benim araca baktılar ama acaba mı? var kafamda marşpiyerdeki vuruğu göremeyenlerin araca nasıl baktığını hayal edıyorum da...

emrahisilti
19/03/2012, 15:47
Rapor dedikleri uydurma kağıt parçasında araç uygundur vs yuvarlak kelimeler yazıp, müşteriye de vermemeleri işin kalitesini ve kendilerine olan güveni göstermesi açısından oldukça önemlidir.
Örnek veriyorum aracın elektrik aksamına mekanik aksamına ya da motor durumuna yapılan kontrollere ait herhangi bir ibare yok.Açıkcası benim araca baktılar ama acaba mı? var kafamda marşpiyerdeki vuruğu göremeyenlerin araca nasıl baktığını hayal edıyorum da...

işte bu yüzden serviste ekspertiz yerine tanıdık bildik bir kaportacı varsa kaportasına baktırmalı bosch servislerde pc ye bağlatıp kontrol ettirmeli.Bu şekilde çok daha sağlam olacaktır.

görkem koçsan
19/03/2012, 22:27
orası benimde bi zamanlar sinirlerimi bozmuştu tek sağ arka çamurluk 1 ayda değişti ve düzgünde yapılmamıştı.

skystar37
19/03/2012, 22:40
30 bin bakımında ön tekerleri söküp balata değiştirdikten sonra kırdıkları bijondan bahsetmeden beni 3 bijon ile gönderdiler yolda araç saçma sapan titreşimler yapınca arayıp geri döndüm neymiş yolda ben kırmışım bijonu akşam saat 20'ye kadar servis müdürü ve usta ile tamiri bitirene kadar başlarında ayrılmadım sizede bir daha gelmem geleninde yoluna taş koyarım diyip çıktım gittim sözüm ona bakımı hızlı yapsınlar diye sabah 8'de girmiştim servise..

EmreGebze
22/03/2012, 18:21
Özür mahiyetinde servis müdürü detaylı expertiz yaptırdı, keşke yaptırmasaydı.sağ arka çamurlukta hesapta olmayan bir boya çıktı zamanında adam gibi iş yapsalardı satıcı yalan söylediği için almazdım aracı teslim eden arkadaş Allah'dan değişen yok dedi güler misin ağlar mısın?
Soğudum arabasından da servisinden de...(kararım net sanayi de aynı bakıyor ne işim var yetkili serviste.Bu arada 100 TL'lik expertize gözle bakıyorlarmıs boyaya detaylı 450 olan da makına ıle bakıyorlar şaka gibi...

tayfux
22/03/2012, 18:53
Özür mahiyetinde servis müdürü detaylı expertiz yaptırdı, keşke yaptırmasaydı.sağ arka çamurlukta hesapta olmayan bir boya çıktı zamanında adam gibi iş yapsalardı satıcı yalan söylediği için almazdım aracı teslim eden arkadaş Allah'dan değişen yok dedi güler misin ağlar mısın?
Soğudum arabasından da servisinden de...(kararım net sanayi de aynı bakıyor ne işim var yetkili serviste.Bu arada 100 TL'lik expertize gözle bakıyorlarmıs boyaya detaylı 450 olan da makına ıle bakıyorlar şaka gibi...
Emre aracından hiç soğuma kardeşim olabilir boya dediğin nedir ki hele ki büyük şehirlerde boyalı araba çok fazla..arabana gönül rahatlığı ile bin hiçbirşey olmaz..