PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nedir bu benzinli dizel muhabbeti????

puntor
16/03/2012, 17:09
Arkadaşlar bu forum sitesinde, mahallede, çarşıda pazarda herkes yok dizel şöyle yok benzinli böyle tutturmuş gidiyor.Anlamadığım konu yahu siz araçlarınızı alırken dizel yada benzinlinin avantaj ve dezavantajlarını düşünerek almıyormusunuz ? Ben benzinli araç seçtim hız tutkum yok yıllık 5000 km yaparım yapmam benim arabamı 5 yıl sonra gel gör 25000 km de olacak. Sen dizel araç seçmişsin hızı seviyorsun performansı seviyorsun kırmızı ışıkta ilk benim arabam kalksın benim zevkim bu diyosun, ayrıca sen diyorsun ki ben yılda 20000 km yaparım en az ; kusura bakma dizel kullanan arkadaşım sen benzinli araç alırsan ya paran yerlere akıyo demektir yada beyninde bi sıkıntı var demektir. Kimse bana kalkıpta dizel az yakıyo demesin realiteyi kabullenmek lazım dizel az yakar, motor ömrü daha kısadır bakımları benzinli araca kıyasla daha masraflıdır bir sürü insan bunu kağıda döktü bu forum sitesinde en mantıklı ve objektif sonuç suydu: Aracınızı sıfır km alıyorsanız ancak 77000 küsürat km de dizel ve benzinli kafa kafaya geliyor. Bu km benim için 13 yıl demek eeee yani kim öle kim kala şimdi sorarım size dizelciler ben neden dizel aracı alayım para batmıyo ki bana... O yüzden rica ediyorum bu sitede bari şu saçma sapan DİZEL-BENZİNLİ muhabbetine girmeyelim.Aslına bakarsanız ikiside hemen hemen fiyat olarak aynı olmasada yakın seviyelerde. Mazotun 4 TL olduğu bi ülkede hala bu kadar fanatik dizel taraftarı olmak hiç doğru bir tutum olmaz. Performans arayanlarda şu sözümü hiç unutmasın : AUDİ-MERCEDES-BMW... Türk vatandaşı diğer araçlara küfürü basar valla bide kızar... :D

rockforever
16/03/2012, 17:13
hayırdır dostum bu sinir ne...

puntor
16/03/2012, 17:16
hayırdır dostum bu sinir ne...

yazı açık ve net konuları takip etmiyorsunuz anlaşılan:uhm00000:
ayrıca sinir yok sadece paylaşmak istedim

Ziyaretci037
16/03/2012, 17:26
Bu konuyu bu kadar uzatmanız pek doğru diil bence.Ayrıca herkes bir araçtan ne bekliyorsa ona göre alır,kimse bişey ispat etmek yada açıklamak zorunda değil..

Ayrıca bu şekilde tavırlı konuşmanızıda doğru bulmuyorum..

rockforever
16/03/2012, 17:27
yazı açık ve net konuları takip etmiyorsunuz anlaşılan:uhm00000:
ayrıca sinir yok sadece paylaşmak istedim

ediyorum da bu konular her forumda hep tartışılır ve tartışılmaya devam edecek bu konuyu açarak diğer konuyu buraya taşımış oldun sadece ...sana hak verdiğim yerler var tabii ...sadece biraz agresif gördüm seni ve ayrıca dizelcilerin mantığı değişmez...

GP COSKUN
16/03/2012, 17:52
2006 yılından beri bizim sitemizde dizel benzinli tartışmaları yapılır
ayrıca bütün otomobil fporumların bu tartışmalar yapılır
yadırganacak bir durum yok bence
böyle konular olacakki forumun canlılığı paylaşımcılığı artsın

puntor
16/03/2012, 18:13
2006 yılından beri bizim sitemizde dizel benzinli tartışmaları yapılır
ayrıca bütün otomobil fporumların bu tartışmalar yapılır
yadırganacak bir durum yok bence
böyle konular olacakki forumun canlılığı paylaşımcılığı artsın

bu sitenin amacını vurgulamana seviniyorum çoşkun abi. Bu sitede inan bana gerçekleri değilde yanlı yazıları beğenen o kadar çok insan var sen benden daha iyi biliyosun.

puntor
16/03/2012, 18:21
ediyorum da bu konular her forumda hep tartışılır ve tartışılmaya devam edecek bu konuyu açarak diğer konuyu buraya taşımış oldun sadece ...sana hak verdiğim yerler var tabii ...sadece biraz agresif gördüm seni ve ayrıca dizelcilerin mantığı değişmez...

kesinlikle sende haklısın dizelciler sabit fikirli oluyolar :D Ya sanki benzinli araba kullanan suçlu muamelesi yapılıyo bu dizelciler gerçekleri ve dizel aracın dezavantajlarını çok unutuyorlar bu YAZI hatırlatma olsun istedim birde yok ya ben agresif değilim sadece dizel konusunda agresif yazmak istedim ki yazı dikkat çeksin dizelcilerin ne diyeceklerini de merak ediyorum.Kuraldır!!! bu sonuçta fikir yazısı öne çıkmalı değil mi???

fiery_hunter
16/03/2012, 18:25
bu kadar agresif konusmaya gerek yok. aracım benzinli istersem dizel alırım istersem benzinli. şehir içinde 11 12 litre yakıyorum bunun içinde "beyninde bi sıkıntı var demektir" demeye hakkın yok senin!

reddragon
16/03/2012, 18:33
Tamamen keyif ve imkan meselesi. Kimi benzinliyi savunur masrafsızlığı, sorunsuzluğu vesaire nedenlerle, kimi de dizelcidir ekonomisi sebebiyle... Eskiden dizel almaya iyi gözle bakılmıyordu ama artık gelişen teknolojiyle ikisi de sorunsuz. Bi de LPG var tabi...
Ayrıca bana göre ekonomik olarak sıkıntı yaratmıyorsa benzin akar...

erenemre
16/03/2012, 18:45
Arkadaşlar bu forum sitesinde, mahallede, çarşıda pazarda herkes yok dizel şöyle yok benzinli böyle tutturmuş gidiyor.Anlamadığım konu yahu siz araçlarınızı alırken dizel yada benzinlinin avantaj ve dezavantajlarını düşünerek almıyormusunuz ? Ben benzinli araç seçtim hız tutkum yok yıllık 5000 km yaparım yapmam benim arabamı 5 yıl sonra gel gör 25000 km de olacak. Sen dizel araç seçmişsin hızı seviyorsun performansı seviyorsun kırmızı ışıkta ilk benim arabam kalksın benim zevkim bu diyosun, ayrıca sen diyorsun ki ben yılda 20000 km yaparım en az ; kusura bakma dizel kullanan arkadaşım sen benzinli araç alırsan ya paran yerlere akıyo demektir yada beyninde bi sıkıntı var demektir. Kimse bana kalkıpta dizel az yakıyo demesin realiteyi kabullenmek lazım dizel az yakar, motor ömrü daha kısadır bakımları benzinli araca kıyasla daha masraflıdır bir sürü insan bunu kağıda döktü bu forum sitesinde en mantıklı ve objektif sonuç suydu: Aracınızı sıfır km alıyorsanız ancak 77000 küsürat km de dizel ve benzinli kafa kafaya geliyor. Bu km benim için 13 yıl demek eeee yani kim öle kim kala şimdi sorarım size dizelciler ben neden dizel aracı alayım para batmıyo ki bana... O yüzden rica ediyorum bu sitede bari şu saçma sapan DİZEL-BENZİNLİ muhabbetine girmeyelim.Aslına bakarsanız ikiside hemen hemen fiyat olarak aynı olmasada yakın seviyelerde. Mazotun 4 TL olduğu bi ülkede hala bu kadar fanatik dizel taraftarı olmak hiç doğru bir tutum olmaz. Performans arayanlarda şu sözümü hiç unutmasın : AUDİ-MERCEDES-BMW... Türk vatandaşı diğer araçlara küfürü basar valla bide kızar... :D

tamamda bu asabiyet nedir hayır giren çıkan ne ki kime ne herkes izinlemi konuaşacak

pparazzi
16/03/2012, 18:55
birader sen neye binmek istiyorsan ona bin ister dizel ister benzinli yılda 5000 km de yapsam dizel 50000 kmde yapsam dizel kısaca dizelllll tabi o senin düşüncen saygılar

kubilai
16/03/2012, 19:09
Dizelin motor ömrü neden daha kısa oluyor o kısmı anlamadım tam...

puntor
16/03/2012, 19:12
Bu konuyu bu kadar uzatmanız pek doğru diil bence.Ayrıca herkes bir araçtan ne bekliyorsa ona göre alır,kimse bişey ispat etmek yada açıklamak zorunda değil..

Ayrıca bu şekilde tavırlı konuşmanızıda doğru bulmuyorum..

bi insan arabayla kendini ispat ederse zaten gülerim :DD Ayrıca kimsenin zaten açıklama yapma zorunluluğu yok.Burası ser bi platform fikir alışverişi vs. vs.

puntor
16/03/2012, 19:15
tamamda bu asabiyet nedir hayır giren çıkan ne ki kime ne herkes izinlemi konuaşacak

asabiyet yok bize giren çıkanda yok sana biri dokundurdu heralde....Zoruna gitmiş mesele...

puntor
16/03/2012, 19:16
Dizelin motor ömrü neden daha kısa oluyor o kısmı anlamadım tam...

ustana soracan söyler sana

puntor
16/03/2012, 19:17
birader sen neye binmek istiyorsan ona bin ister dizel ister benzinli yılda 5000 km de yapsam dizel 50000 kmde yapsam dizel kısaca dizelllll tabi o senin düşüncen saygılar

sana sormıcam neye bineceğimi ayrıca biraderin değilim at gözlüğüne devam...

puntor
16/03/2012, 19:20
bazı arkadaşlar bu mesajı dikkatli okusun!!!!!! İşi küfüre dökmeyin.....Fazla söze gerek yok.İşine gelmiyosa öyle '' giren çıkan '' gibi kelimeler yazmayın saygıya saygı gidere gider ama burası yeri değil...

puntor
16/03/2012, 19:23
bu kadar agresif konusmaya gerek yok. aracım benzinli istersem dizel alırım istersem benzinli. şehir içinde 11 12 litre yakıyorum bunun içinde "beyninde bi sıkıntı var demektir" demeye hakkın yok senin!

ben size demedim o kelimeyi üstüne alınan alınsın onada saygılıyız o kelimeyide kullanırım herhangi bir sakıncası yok.... küfür etmedim ancak mesajlara bakın adam giren çıkan gibi kelimeler kullanıyo aynı tepkiyi bu adama neden göstermiyosunuz....

Stalker
16/03/2012, 19:28
topic saçma devamı daha da saçma olmuş.. Bence kimse gereksiz yere başkasını kırmasın isteyen istediğine binsin, isteyen birini savunsun.
Bu dizel-benzinli muhabbeti böyle gider tıpkı fener-cimbom maçları gibi, şimdi sorsan cimbomlular yarın kazancaz der ben de gülerim tabii :)

kubilai
16/03/2012, 19:29
ustana soracan söyler sana

Arkadaşım yaşın kaç bilmiyorum ben sana saygısızlık yapmadım ettiğin bir cümle hakkında kafama takılan bir soru sordum o yüzden böyle bir tarzda cevap vermene gerek yok madem söyledin bir şeyi açıkla istediğim şey bu. Tartışmak efelenmek değil amacım... Yaşın benden büyükse de küçükse de saygım var dinlemesini bilirim yeter ki ağzından çıkanı bilen birisi anlatsın. Açıklamayı bekliyorum bu forumda kimseyle tartışmadım, biliyor veya bilmiyor herkesin konuşmaya ve kendini ifade etmeye hakkı vardır ve tabi ki soru sormaya...

puntor
16/03/2012, 19:31
topic saçma devamı daha da saçma olmuş.. Bence kimse gereksiz yere başkasını kırmasın isteyen istediğine binsin, isteyen birini savunsun.
Bu dizel-benzinli muhabbeti böyle gider tıpkı fener-cimbom maçları gibi, şimdi sorsan cimbomlular yarın kazancaz der ben de gülerim tabii :)

haklısın sonuna kadar yorumları incele bak benzinli aracı olan üyeler ne kadar efendi yazıyo dizellerde bi sıkıntı var çözmek imkansız halbuki ben arayı bulmak içinde yazdım sırf benim araç benzinli diye benim benzinliyi savunduğumu düşünen arkadaşlar var...Çok büyük insafsızlık yahu.

puntor
16/03/2012, 19:37
Arkadaşım yaşın kaç bilmiyorum ben sana saygısızlık yapmadım ettiğin bir cümle hakkında kafama takılan bir soru sordum o yüzden böyle bir tarzda cevap vermene gerek yok madem söyledin bir şeyi açıkla istediğim şey bu. Tartışmak efelenmek değil amacım... Yaşın benden büyükse de küçükse de saygım var dinlemesini bilirim yeter ki ağzından çıkanı bilen birisi anlatsın. Açıklamayı bekliyorum bu forumda kimseyle tartışmadım, biliyor veya bilmiyor herkesin konuşmaya ve kendini ifade etmeye hakkı vardır ve tabi ki soru sormaya...

cevabı yazdım efelenmek nedir?? anlamış değilim.tekrar yazıyorum ustana soracan o sana anlatacak bu kadar basit.uzun uzun sana yazamam bindiğin aracı ehline sor bi bakalım sana nasıl bi cevap verecek. Rakamlar önemli değil benden büyük de olsa bi insan bilgim ön plandadır. Sahibinden 'e gir dizel araçlara bi bak kilometreler genelde kaçta bi dikkat et anlarsın... bizde sana saygısızlık etmedik...

uraaal
16/03/2012, 19:37
açıkçası bu tezin doğruluğunu savunmak için dünyadaki yakıt fiyatlarını incelemek lazım benzini kimler dizeli kimler kullanıyor gerçi sonuç belli ancak malum Türk insanı :D

puntor
16/03/2012, 19:40
açıkçası bu tezin doğruluğunu savunmak için dünyadaki yakıt fiyatlarını incelemek lazım benzini kimler dizeli kimler kullanıyor gerçi sonuç belli ancak malum Türk insanı :D

ural laf anlatamazsın :D bildiklerine okuyorlar zorlarına gidiyor. Ancak biz daha pahalı akaryakıt kullanıyoruz bizim sesimiz çıkmıyor.. Ahhhh şu dizel bakımları anladın sen :siritma:

agabey3838
16/03/2012, 19:42
herkes muhabbetini yapsın, konuşsun, sohbet etsin.
herzaman ciddi, önemli konuları konuşamayız ara sıra iyi oluyor benzinli dizel muhabbeti :d kısıtlamaya gerek yok bence

puntor
16/03/2012, 19:46
herkes muhabbetini yapsın, konuşsun, sohbet etsin.
herzaman ciddi, önemli konuları konuşamayız ara sıra iyi oluyor benzinli dizel muhabbeti :d kısıtlamaya gerek yok bence

konuya ciddi sağduyulu yaklaştığını düşünürsem olumlu yazan tek dizelcisin Bravo:siritma:

takres
16/03/2012, 19:49
dizel bakımlarının hala fahiş olduğunu düşünenler var...

uraaal
16/03/2012, 19:49
ural laf anlatamazsın :D bildiklerine okuyorlar zorlarına gidiyor. Ancak biz daha pahalı akaryakıt kullanıyoruz bizim sesimiz çıkmıyor.. Ahhhh şu dizel bakımları anladın sen :siritma:
anlayan anlasında o bana yeter :D 290 tl karsılıgı istanbulda bakım yaptırdım iyi sayılıyorsa eğer :D

puntor
16/03/2012, 19:57
dizel bakımlarının hala fahiş olduğunu düşünenler var...

yok dizeli bedava yapıyolar yaa dizel olunca öyle hahaha

puntor
16/03/2012, 19:58
anlayan anlasında o bana yeter :D 290 tl karsılıgı istanbulda bakım yaptırdım iyi sayılıyorsa eğer :D

fena değil km bakımıysa

shellcininabisi
16/03/2012, 19:59
ya dedim katılmayım bu tartışmaya ama elimde değil abi yazmazsam şişecek bir tarafım :)

peki yeni konu açmaya gerek yok mini test: (benzinli alan arkadaşlar evet / hayır dan birini kendilerince seçsinler lütfen , cevaba gerek yok içlerinden cevaplasınlar.)

soru 1 : "PERFORMANS İÇİN BENZİNLİ ALDIM AMA ÇOK YAKIYOR ARKADAŞ" (E / H )
soru 2 : "DİZEL Mİ ALSAYDIM ACABA" ( E / H )
soru 3 : "GARANTİSİ BİTSİN SATAYIM DİZEL ALAYIM" ( E / H )
soru 4 : " LPG Mİ TAKTIRSAM ACABA? " ( E / H )

(not : ilk üç soru 10 ar puan , son soru 70 puandır.)

puntor
16/03/2012, 20:03
ya dedim katılmayım bu tartışmaya ama elimde değil abi yazmazsam şişecek bir tarafım :)

peki yeni konu açmaya gerek yok mini test: (benzinli alan arkadaşlar evet / hayır dan birini kendilerince seçsinler lütfen , cevaba gerek yok içlerinden cevaplasınlar.)

sana sonuna kadar katılıyorum puntor

ben senın teste katılamadım çünki ne istediğini bilen tüketici bu teste komle hayır der hatta Kastamonu şivesi HAYURRRR der. enteresan üzgünüm kardeş testin tırt çıktı :D

puntor
16/03/2012, 20:04

benzinli fiyatına traktör kullanamam hahaha :D komiksiniz yaaa

uraaal
16/03/2012, 20:06
fena değil km bakımıysa
18 aydan beri ilk defa servis zorladıgı için bakıma girdi ve 20000 bakımıydı bilmiyorum artık :D

shellcininabisi
16/03/2012, 20:06
ben senın teste katılamadım çünki ne istediğini bilen tüketici bu teste komle hayır der hatta Kastamonu şivesi HAYURRRR der. enteresan üzgünüm kardeş testin tırt çıktı :D

dostum 100 km de kaç lira yakıyorsun? ben son zamdan sonra 4,3 * 4,03 = 17,329 tl yakıyorum. malum dizel le benzinin fiyatları aynı bile olsa dizel ekonomiktir. çünkü her zaman benzinliden az yakar. araçta bir arıza* olmadıktan sonra (* koydum ARIZA OLMADIKTAN SONRA) bakım masrafları bu farkı kapatmaz.

neden o zaman bu LPG mi taktırsam FİRE MOTORA EN UYGUN KİT HANGİSİ muhabbetleri?

puntor
16/03/2012, 20:08
18 aydan beri ilk defa servis zorladıgı için bakıma girdi ve 20000 bakımıydı bilmiyorum artık :D

yoo normal servis biraz şişriyo sanayiye gitsen yarı fiyatı servisin yaptıkları ama araç yeni gerek yok

puntor
16/03/2012, 20:10
dostum 100 km de kaç lira yakıyorsun? ben son zamdan sonra 4,3 * 4,03 = 17,329 tl yakıyorum. malum dizel le benzinin fiyatları aynı bile olsa dizel ekonomiktir. çünkü her zaman benzinliden az yakar. araçta bir arıza* olmadıktan sonra (* koydum ARIZA OLMADIKTAN SONRA) bakım masrafları bu farkı kapatmaz.

neden o zaman bu LPG mi taktırsam FİRE MOTORA EN UYGUN KİT HANGİSİ muhabbetleri?

arıza yapmaz diye garantin olmadığına göre :sweatingbullets: bak oğlan gibi terletirler adamı serviste hahaha komiksin yazma turbolu traktörünle mutlu mesut yaşa :D lpg muabbetini yapan ne istediğini bilmiyo senın gibi TÜRK dostum mecazi olarak....akıllı tüketici değil ....

shellcininabisi
16/03/2012, 20:12

şu anda dizel de 4,54 tl olsa yani benzin fiyatı ben yine 100 km de 4,3 * 4,54 = 19,522 tl yakacağım...

aynı yolu benzinli ile gittiğimde en az ben 5 diyorum ve 5 * 4,54 = 22,7 tl yakacağım. fark burda.

matematik yalan söylemez.

puntor
16/03/2012, 20:14
yoo normal servis biraz şişriyo sanayiye gitsen yarı fiyatı servisin yaptıkları ama araç yeni gerek yok

ya pardon 18 ayı görmedim 18 ay sonra bu fiyat süper dostum süper

puntor
16/03/2012, 20:17
şu anda dizel de 4,54 tl olsa yani benzin fiyatı ben yine 100 km de 4,3 * 4,54 = 19,522 tl yakacağım...

aynı yolu benzinli ile gittiğimde en az ben 5 diyorum ve 5 * 4,54 = 22,7 tl yakacağım. fark burda.

matematik yalan söylemez.

ya farkını seveyim 90000 bakımda turbo indirde gör diyorum... en az 2000 tl değişmeyecek mi en basidinden sen 100000 e kadar hızlı kullanacan kaç kere fren balatası değiştircen ben kaç kere değiştircem standart kullanımı baz al.. Söförü katma daha neler neler dostum zoruna gidiyosa yazma dizelciysen sonuna kadar dizelciyim de çekil yaaaa. Allah yolunu bahtını açık etsin.

shellcininabisi
16/03/2012, 20:18
arıza yapmaz diye garantin olmadığına göre :sweatingbullets: bak oğlan gibi terletirler adamı serviste hahaha komiksin yazma turbolu traktörünle mutlu mesut yaşa :D lpg muabbetini yapan ne istediğini bilmiyo senın gibi TÜRK dostum mecazi olarak....akıllı tüketici değil ....

aracımı 10 sene kullanmayı düşünüyorum ve her bakım faturasını sana maille atacağım dostum merak etme + İZMİR TA YAPTIRACAKLARIMI DA GÖNDERİRİM.. :) hatta geçen 10. 000 faturasını atayım hemen 155 tl ( koç ailem indirimli)

umarım bir gün HANGİ KİTİ TAKTIRAYIM ya da aracınızı satıp DİZEL BİLMEMNE ALDIM diyerek buralar düşmezsiniz deyip kapatıyorum bu konuyu..

puntor
16/03/2012, 20:20
umarım bir gün HANGİ KİTİ TAKTIRAYIM ya da aracınızı satıp DİZEL BİLMEMNE ALDIM diyerek buralar düşmezsiniz deyip kapatıyorum bu konuyu..

(biliyorum ki testteki soruların da hepsine evet dedin. )

zoruna gitmesinde hepsi '' HAYIR ''dı. Allthing ''NO'' anlamadıysan italyanca fransızcada yazarım....Keşke dizelede lpg olsa değil mi.Bak üzüldüm yaaaa şimdiii :D hadi hayırlı günler Allah kaza bela vermesin

shellcininabisi
16/03/2012, 20:22
zoruna gitmesinde hepsi '' HAYIR ''dı. Allthing ''NO'' anlamadıysan italyanca fransızcada yazarım....Keşke dizelede lpg olsa değil mi.Bak üzüldüm yaaaa şimdiii :D hadi hayırlı günler Allah kaza bela vermesin

aracımı 10 sene kullanmayı düşünüyorum ve her bakım faturasını sana maille atacağım dostum merak etme + İZMİR TA YAPTIRACAKLARIMI DA GÖNDERİRİM.. hatta geçen 10. 000 faturasını atayım hemen 155 tl ( koç ailem indirimli)

10 sene sonra görüşmek üzere :)

puntor
16/03/2012, 20:23
aracımı 10 sene kullanmayı düşünüyorum ve her bakım faturasını sana maille atacağım dostum merak etme :) hatta geçen 10. 000 faturasını atayım hemen 155 tl ( koç ailem indirimli)

heeeee sen koçtan torpillisin onu geç normaline gel en basidi yaa sen her 10000 de girersin 250 tl 250 tl en basit bakımlarını yapıp balataya würthün 5 liralık spreyini sıkarlar benzinli girer 20000 dennnnnnnnn 20000 e 100-150 öder çıkar....

yağını antifirizini değiştir devaaaammmmm......
yok turbosu - yok pompası yok orası yok burası uğraş sennn.....Allah işallah vermez en az masrafı yaparsın kimseye kötülük istemem ama objektif ol be kardeş bakımların ağır işte Allah arıza vermesin motoru kucaklıyonuz en basit şeyde yawww... Allah düşmanıma vermesin

shellcininabisi
16/03/2012, 20:31
son söz :

"2011 yılında dizel otomobil satışları geçen yıla oranla %34 oranında artış gösterdi. 2011 yılında 593.519 adet olan toplam otomobil satışının 365.305 (%62) adedini dizel araçlar oluşturdu. 2011 yılı otomobil satış adetleri geçen yıl ile kıyaslandığında, dizel payı %54′den %62′ye yükseldi." (2011 yılında dizel otomobil satışları geçen yıla oranla %34 oranında artış gösterdi. | OTOMOTİV & ULAŞIM İSTATİSTİKLERİ | Oto Güncel - Güncel Otomobil Haberleri (https://www.otoguncel.com/otomobil-haberleri/otomotiv-ulasim-istatistikleri/2011-yilinda-dizel-otomobil-satislari-gecen-yila-oranla-4-oraninda-artis-gosterdi))

365.305 kişi SALAK o zaman sana göre.

srkaradag
16/03/2012, 20:33
Gönül ister audi A8 4.2 FSİ 372HP quattro kullanmak :)))
Herkes kesesine göre ihtiyacına göre alsın güle güle kullansın, ben traktörümle mutluyum bahar gelsede artık yaksak mazotları bolbol.

aykut_1914
16/03/2012, 20:34

birader amacın ne allah aşkına dogru düzgün yazsanıza şu forumda,tamam kral siz benzincilersiniz bu nedir ya yazdıklarına dikkat et.

heeeee sen koçtan torpillisin onu geç normaline gel en basidi yaa sen her 10000 de girersin 250 tl 250 tl en basit bakımlarını yapıp balataya würthün 5 liralık spreyini sıkarlar benzinli girer 20000 dennnnnnnnn 20000 e 100-150 öder çıkar....

10bin bakımım 175 lira tuttu 1 lirada indirim almadım istersen yazayım buraya? senin ne kadar tuttu bakımın,200? 300??
la havle.
Saygılar.

puntor
16/03/2012, 20:35
son söz :

"2011 yılında dizel otomobil satışları geçen yıla oranla %34 oranında artış gösterdi. 2011 yılında 593.519 adet olan toplam otomobil satışının 365.305 (%62) adedini dizel araçlar oluşturdu. 2011 yılı otomobil satış adetleri geçen yıl ile kıyaslandığında, dizel payı %54′den %62′ye yükseldi." (2011 yılında dizel otomobil satışları geçen yıla oranla %34 oranında artış gösterdi. | OTOMOTİV & ULAŞIM İSTATİSTİKLERİ | Oto Güncel - Güncel Otomobil Haberleri (https://www.otoguncel.com/otomobil-haberleri/otomotiv-ulasim-istatistikleri/2011-yilinda-dizel-otomobil-satislari-gecen-yila-oranla-4-oraninda-artis-gosterdi))

365.305 kişi SALAK o zaman sana göre.

estafirullah salak değil ama TÜRK mecazi manada :D Hatta gerçek anlamda da öle çünkü devlet daireleri aldı 2011 yılında kıstıramazsın kandıramazsın.Sen bu konuda yanılmışsın bunu kabul et.Ayrıca diğer mesajıma bak.

puntor
16/03/2012, 20:36
birader amacın ne allah aşkına dogru düzgün yazsanıza şu forumda,tamam kral siz benzincilersiniz bu nedir ya yazdıklarına dikkat et.

10bin bakımım 175 lira tuttu 1 lirada indirim almadım istersen yazayım buraya? senin ne kadar tuttu bakımın,200? 300??
la havle.
Saygılar.

sorması ayıpta ne yaptılar bi baktın mı???? sprey değil mi yawww bana yazma ben gördüklerime inanırım.

takres
16/03/2012, 20:37

ferrari genelde dizel araçlarla dalga geçer...porsche de zamanında böyleydi...birde siz...
2.0 litre üstü turbo veya atmosferik benzinli araç için haklısınız ama fire a göre çok iddialı konuşuyorsunuz...

shellcininabisi
16/03/2012, 20:38
estafirullah salak değil ama TÜRK mecazi manada :D Hatta gerçek anlamda da öle çünkü devlet daireleri aldı 2011 yılında kıstıramazsın kandıramazsın.Sen bu konuda yanılmışsın bunu kabul et.Ayrıca diğer mesajıma bak.

ya bi kay git dünyana ya istersen 2010 , 2009,2008,2007 verilerini de buluruz...

tamam ya kral sizsiniz ya TÜH BEEE KEŞKE BENZİNLİ ALSAYDIM TÜHHH. ABİ AFFET LÜTFEN Bİ HATA YAPTIK DİZEL ALDIK...

aykut_1914
16/03/2012, 20:39
sorması ayıpta ne yaptılar bi baktın mı???? sprey değil mi yawww bana yazma ben gördüklerime inanırım.

baktım.
sprey falanda değil.
kamuran sen misin usta? gerçi sen yakınıyodun baya benzinden sen değilsin muhtemelen.
(Konuşma tarzlarına lütfen dikkat edelim)

puntor
16/03/2012, 20:40
ya bi kay git dünyana ya istersen 2010 , 2009,2008,2007 verilerini de buluruz...

tamam ya kral sizsiniz ya TÜH BEEE KEŞKE BENZİNLİ ALSAYDIM TÜHHH. ABİ AFFET LÜTFEN Bİ HATA YAPTIK DİZEL ALDIK...

yoo sen yine dizel al sardırması ii oluyo :D sorması ayıp km kaçta aman fazla km yapma sürekli bakıma girme yaaaa :D

aykut_1914
16/03/2012, 20:40

emrah abi boşver allah aşkına ya.
kuruşları kapıştırcaz en sonunda o olcak,konuya kilit vurulcak :siritma:

puntor
16/03/2012, 20:41
baktım.
sprey falanda değil.
kamuran sen misin usta? gerçi sen yakınıyodun baya benzinden sen değilsin muhtemelen.
(Konuşma tarzlarına lütfen dikkat edelim)

sende tarzına dikkat et iki kişi konuşurken araya girme.....

puntor
16/03/2012, 20:43

ya neden bu kadar hırs yapıyosunuz. Aklıma sahibinden korkan kuşlar geliyıooo çırpınmadan objektif yazın.... ama objektiff :friendship:

aykut_1914
16/03/2012, 20:44
yoo sen yine dizel al sardırması ii oluyo :D sorması ayıp km kaçta aman fazla km yapma sürekli bakıma girme yaaaa :D

sende tarzına dikkat et iki kişi konuşurken araya girme.....

senin salladıgın konudaki aracı ve motoru bende kullanıyorum. Ve sadece uzun km yapıyorum diye dizel aldım,çevre yolundan yardırıyorum yoldada 16 kuruş yakıyorum neyin kafasını yaşıyosunuz siz allah aşkına?
kapalı garajda arabanız yatıyo muhtemelen bu çok koymuş size ondan böle hoş görmek lazım.

aykut_1914
16/03/2012, 20:44
ya neden bu kadar hırs yapıyosunuz. Aklıma sahibinden korkan kuşlar geliyıooo çırpınmadan objektif yazın.... ama objektiff :friendship:

bu mesajın altında objektif yazdım kal saglıcakla

shellcininabisi
16/03/2012, 20:45

al bakalım objektif olarak yorumlarmısın aşağıdaki haberi? ( devlet falan da almamıştır heralde bu kadar)

"Benzin başta olmak üzere akaryakıt fiyatlarındaki artış, motorlu taşıt seçiminde vatandaşları nispeten daha ucuz yakıt kullanılan araçlara yöneltti.
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Motorlu Kara Taşıtları İstatistikleri verilerine göre, Türkiye'de, 2010 yılı sonu itibariyle trafiğe kayıtlı 15 milyon 95 bin 603 motorlu kara taşıtı bulunuyor.

Türkiye'de motorlu kara taşıtlarında kullanılan yakıt türlerine bakıldığında, yıllara göre yakıt tercihinin benzinliden dizel ve likit petrol gazına (LPG) doğru önemli ölçüde bir yönelme olduğunu gösteriyor.
Araçlarda kullanılan yakıt türüne göre, 2004'te trafiğe kayıtlı 10 milyon 236 bin 357 araçtan yaklaşık yüzde 55'i benzinli araçlardan oluşurken, bu oran 2010'da yüzde 38'e geriledi.

Türkiye'de benzinli araç sayısı 2004-2010 arasında sadece yüzde 3,46 artış gösterirken, bu oran dizel yakıt kullanılan araçlarda yüzde 85,15'e, LPG'li araçlarda ise yüzde 263,10'a ulaştı.
Bu artış oranlarıyla 2004'te 3 milyon 346 bin 355 olan dizel araç sayısı 2010'daa 6 milyon 195 bin 898'e, LPG'li araç sayısı ise aynı dönemde 819 bin 7'den 2 milyon 973 bin 832'ye çıktı.
Buna karşılık en pahalı akaryakıt türü olan benzin kullanılan araç sayısında ise 2007'den itibaren düşüş görüldü. Türkiye'de 2007'de 5 milyon 980 bin 516 adet olan benzinli araç sayısı, 2010'a gelindiğinde yüzde 3,65 azalarak 5 milyon 762 bin 156 oldu."

kaynak : Tasarruflu araçlar gözde oldu - En Son Otomotiv Haberleri - HTEkonomi (https://ekonomi.haberturk.com/otomotiv/haber/667731-tasarruflu-araclar-gozde-oldu)

PARDON ABİ YA ÖZÜR DİLERİM UCUZ SANDIM * DİZEL ALDIM :) PUHAHAHAA :)

daha da cevap yazmıyorum çünkü sanki bana içinde bir TÜH KEŞKE varmış gibi geldi... yazdıkların falan da hep o yönde çünkü sanki ULAN BENZİNLİ ALDIM HATA YAPTIM AMA BEN DİZELLİLERİ EZERİM gibi bir his var.

ÇOCUK GİBİ yoo sen yine dizel al sardırması ii oluyo demenden belli

puntor
16/03/2012, 20:46
Gönül ister audi A8 4.2 FSİ 372HP quattro kullanmak :)))
Herkes kesesine göre ihtiyacına göre alsın güle güle kullansın, ben traktörümle mutluyum bahar gelsede artık yaksak mazotları bolbol.

abicim sonsuz saygılar bizim benzinlilerde traktör yanlış anlamayın amansız taraftarlara hitaben yazdığım bi hitapdı sizin gibi seviyeli insanlara asla sözüm yok.Hedef forumdaki dik başlar ve sabit düşünceliler.

takres
16/03/2012, 20:46
yıl olmuş 2012 hala dizel arabaya traktör ve bakımları pahalı diyenler var....

must
16/03/2012, 20:47

Konuyu bastan beri takip ettim dizelcilere fanatikmis gibi tarafliymis gibi laf edip duruyorsunuz. Ustune bir de hakaret ediyorsunuz. Sonra gelip bir de duzgun konusun, objektif olun diyorsunuz. Asil siz fanatikligi birakip objektif olun. İnsanlara hakaret etmeyi de birakin

puntor
16/03/2012, 20:48
bu mesajın altında objektif yazdım kal saglıcakla

espiri yaptın yaaa!!!!! işte arabayı böyle alıyorsunuz.Ciddi düşünmeden ihtiyaca göre araç belirlemeden sonra..... neyse sonrası malum :D

aykut_1914
16/03/2012, 20:49
yıl olmuş 2012 hala dizel arabaya traktör ve bakımları pahalı diyenler var....

eğitim şart abi..
eğitim şart.

aykut_1914
16/03/2012, 20:50
espiri yaptın yaaa!!!!! işte arabayı böyle alıyorsunuz.Ciddi düşünmeden ihtiyaca göre araç belirlemeden sonra..... neyse sonrası malum :D

allah aşkına sonrası ne??
Sen kimsinde te allahın kastamonusundan benim durumumu bilmeden etmeden "CİDDİ DÜŞÜNMEDEN İHTİYACA GÖRE ARABA" ALMIŞIN gibi saçma bi cümle kullanıyorsun... Ben sana desem şimdi ben 2 ay boyunca gecelerce düşündüm acaba alsam bu benim için dezavantajlı mı olur avantajlı mı,diğer bi yönden çekiceğim krediyi ödüyebilir miyim,işimden kar edebilir miyim?
Niye sölüyorsam ben bunları sana...
2 hafta öncesine forumda deyim yerindeyse "ağlıyordun" arabamı çıkartamıyorum garajda yatıyor vs vs diye ben sana diyor muyum kalkmısın gitmişin araba almısın ama NEDEN almışın diye???

edit: Noldu yakılanı görünce espri sandın değil mi?? git su iç daha iyi sindirirsin hazımsızlık yapmaz sonra yaktıgın yakıt.

shellcininabisi

hocam onu da yaptım anlamadı ki :) dizelle benzinlinin fiyatı eşit te olsa ben yine senden az yakacağım dedim hesabını anlattım ama anlamadı :)

takres
aldığın araçtan pimansın bence....bilinçaltında dizel araç var ama onu bastırmak istiyorsun..bu arada komik olduğunu söylemek zorundayım...

puntor
Konuyu bastan beri takip ettim dizelcilere fanatikmis gibi tarafliymis gibi laf edip duruyorsunuz. Ustune bir de hakaret ediyorsunuz. Sonra gelip bir de duzgun konusun, objektif olun diyorsunuz. Asil siz fanatikligi birakip objektif olun. İnsanlara hakaret etmeyi de birakin

konuyu baştan takip etmediğiniz ayrıca dilediğiniz mesajı istediğiniz biçimde okluduğunuz sözcüklerinizden gayet net anlaşılıyor.Hırslanmak yok... Kaçırmak istediğniz mesajları kaçırdığınız bellii. Örneğin giren çıkan diye bi kelime buldunuz mu ilk sayfada... bi iyice bakın ondan sonra yazın ...

puntor
16/03/2012, 20:51
aldığın araçtan pimansın bence....bilinçaltında dizel araç var ama onu bastırmak istiyorsun..bu arada komik olduğunu söylemek zorundayım...

her bir dizelciye mesaj yazınca öle oluyo (komik) Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar.....Ama doğrudan vazgeçmem.

takres
16/03/2012, 20:52
eğitim şart abi..
eğitim şart.

aslında o da biliyor doğrunun ne olduğunu ama kabul etmek istemiyor...

puntor
16/03/2012, 20:54
hocam onu da yaptım anlamadı ki :) dizelle benzinlinin fiyatı eşit te olsa ben yine senden az yakacağım dedim hesabını anlattım ama anlamadı :)

kardeş bak az yaktığını ben kabullendim ancak biliyorum senden öğrenmeyecem bu durumu benle yarıştırma ancak bakımın ağır birader sen anlamıyosun dinlemiyosun habire yaz.... Yaz dostummmm bakımı ağır dostum. Sabaha kadar da olsa bende yazrım sıkma canını kabul edersin bi gün faturayı alınca eline.harbi lan bu adam doğru dersin...

shellcininabisi

valla sonuna kadar katılıyorum. bana da öyle geldi.. muhtemelen kullanamıyor aracını benzin pahalı diye

çocuk gibi "yoo sen yine dizel al sardırması ii oluyo" diyor. oradan belli:stretche:

puntor
aslında o da biliyor doğrunun ne olduğunu ama kabul etmek istemiyor...

sende biliyorsun da almışsın artık dizeli çıkaramıcanı biliyosun elinden sende yaz

shellcininabisi
16/03/2012, 20:55
sende biliyorsun da almışsın artık dizeli çıkaramıcanı biliyosun elinden sende yaz

oku ve sus..

al bakalım objektif olarak yorumlarmısın aşağıdaki haberi? ( devlet falan da almamıştır heralde bu kadar)

"Benzin başta olmak üzere akaryakıt fiyatlarındaki artış, motorlu taşıt seçiminde vatandaşları nispeten daha ucuz yakıt kullanılan araçlara yöneltti.
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Motorlu Kara Taşıtları İstatistikleri verilerine göre, Türkiye'de, 2010 yılı sonu itibariyle trafiğe kayıtlı 15 milyon 95 bin 603 motorlu kara taşıtı bulunuyor.

Türkiye'de motorlu kara taşıtlarında kullanılan yakıt türlerine bakıldığında, yıllara göre yakıt tercihinin benzinliden dizel ve likit petrol gazına (LPG) doğru önemli ölçüde bir yönelme olduğunu gösteriyor.
Araçlarda kullanılan yakıt türüne göre, 2004'te trafiğe kayıtlı 10 milyon 236 bin 357 araçtan yaklaşık yüzde 55'i benzinli araçlardan oluşurken, bu oran 2010'da yüzde 38'e geriledi.

Türkiye'de benzinli araç sayısı 2004-2010 arasında sadece yüzde 3,46 artış gösterirken, bu oran dizel yakıt kullanılan araçlarda yüzde 85,15'e, LPG'li araçlarda ise yüzde 263,10'a ulaştı.
Bu artış oranlarıyla 2004'te 3 milyon 346 bin 355 olan dizel araç sayısı 2010'daa 6 milyon 195 bin 898'e, LPG'li araç sayısı ise aynı dönemde 819 bin 7'den 2 milyon 973 bin 832'ye çıktı.
Buna karşılık en pahalı akaryakıt türü olan benzin kullanılan araç sayısında ise 2007'den itibaren düşüş görüldü. Türkiye'de 2007'de 5 milyon 980 bin 516 adet olan benzinli araç sayısı, 2010'a gelindiğinde yüzde 3,65 azalarak 5 milyon 762 bin 156 oldu."

kaynak : Tasarruflu araçlar gözde oldu - En Son Otomotiv Haberleri - HTEkonomi

puntor
16/03/2012, 20:56
valla sonuna kadar katılıyorum. bana da öyle geldi.. muhtemelen kullanamıyor aracını benzin pahalı diye

çocuk gibi "yoo sen yine dizel al sardırması ii oluyo" diyor. oradan belli:stretche:
gülüyorum vallahii arabamdan memnunum.yakıtı süper az..

puntor
oku ve sus..

kaynak : Tasarruflu araçlar gözde oldu - En Son Otomotiv Haberleri - HTEkonomi

sende sat kurtulll yoksa elinde patlar.

shellcininabisi

yüreğin yetiyorsa , aracına güveniyorsan gel yarın satışa çıkaralım araçları bakalım hangisi satılacak önce?

puntor
16/03/2012, 20:58

bence siz çok pişmansınız.Ben buna km de yaptırdım acaba ederini veren çıkacak mı Diyorsunuz çooookk eminimm yada km sini fazla yapmadan satıyımın peşindesiniz ooooooo biz bunları gördük geçirdik dostum :D

puntor
16/03/2012, 20:59
yüreğin yetiyorsa , aracına güveniyorsan gel yarın satışa çıkaralım araçları bakalım hangisi satılacak önce?

kaç km de ???

muratx41
isteyen dizel kullanır isteyen benzinli herkes hesabını yapmıştır mutlaka konuyu baglayın uzamasın artık gerek yok

must
konuyu baştan takip etmediğiniz ayrıca dilediğiniz mesajı istediğiniz biçimde okluduğunuz sözcüklerinizden gayet net anlaşılıyor.Hırslanmak yok... Kaçırmak istediğniz mesajları kaçırdığınız bellii. Örneğin giren çıkan diye bi kelime buldunuz mu ilk sayfada... bi iyice bakın ondan sonra yazın ...

Siz benim mesajimi sanirim anlamadiniz, bi ornek veriyim sinifta mesela hoca birini konusuyo diye azarlar, o da ama hocam sadece ben konusmuyorum ki der.
Ben size sadece siz hakaret ediyorsunuz geri kalan herkes duzgun yazmis demedim! Donup bi tekrar okursaniz mesajimi iyi olur. İsteyen arabasina lpg de taktirabilir turk akli vs gibi seyler demenize luzum yok. Herkes arabasini sever. Yaptigi seyler de ona gore guzeldir. Kendi dusuncelerinizle insanlari ayni basmakaliba sokmaya gerek yok. İnsanlar bu kadar tepki veriyorsa size irite edici yazmissinizdir. Donup bi uslubunuza bakin lutfen

aykut_1914
kardeş bak az yaktığını ben kabullendim ancak biliyorum senden öğrenmeyecem bu durumu benle yarıştırma ancak bakımın ağır birader sen anlamıyosun dinlemiyosun habire yaz.... Yaz dostummmm bakımı ağır dostum. Sabaha kadar da olsa bende yazrım sıkma canını kabul edersin bi gün faturayı alınca eline.harbi lan bu adam doğru dersin...

allah aşkına senelik bakımın veya 20bin bakımın yani gireceğin ilk bakımın ne kadar?
al bak yazıyoruz işte burda direk net sayılar var indirimli 155 indirimsiz 175,20bini deviren multijet kardeşimde gelsin yazsın ne kadar verdi,sende bi 2.periyodik bakımın ne kadar onu yaz???

yok bakımı agırmışta,bi masraf çıkarsa şemsiye açılmazmışta,geçicen bunları artık bakımını yaparsan onu üzmezsen o da seni üzmez.

shellcininabisi
16/03/2012, 21:00
kaç km de ???

9,857 11 mart 2011 alım.. foto atayım mı?

+ ben 32 ye satarım sen 27 ye

puntor
satılır ama sen kaç istiyorsun arabanın durumu ne bakmal lazım sen gel ben kastamonu yetkili srvisindeyimm arızası varsa ucuz yollu bakarız :D

effect1903
Kubilay kardeşim çok gereksiz bir tartışma bu. Şimdi bu tartışmanın bize ne faydası ya da getirisi var? Hiç.. İsteyen dizel alır cefasını da kendi çeker sefasını da kendi sürer, yine isteyen benzinli alır aynı şekilde cefası varsa çeker sefası varsa da sürer, isteyen istediğini alır biner, bu tartışmalar çok gereksiz ve yersiz. Önemli olan bindiğin arabadan zevk alıyor olmak eğer severek ve zevk alarak arabana biniyorsan sorun yok işte bir başkası da öyleyse eğer ne sorun var ki bırak isteyen istediğine binsin. Ayrıca aranızdaki saygı sınırlarını da aşmayalım lütfen yoksa forumun tadı kalmıyor keyfimiz kaçmasın.

puntor
16/03/2012, 21:01
satarsın satarsınnnn 24 giden araç var burada

shellcininabisi
16/03/2012, 21:01
satılır ama sen kaç istiyorsun arabanın durumu ne bakmal lazım sen gel ben kastamonu yetkili srvisindeyimm arızası varsa ucuz yollu bakarız :D

9,857 11 mart 2011 alım.. foto atayım mı? dün 10.000 bakımından çıktı ve bir arızaı yok.

+ ben 32 ye satarım sen 27 ye BELKİ

aykut_1914
16/03/2012, 21:02
gülüyorum vallahii arabamdan memnunum.yakıtı süper az..

kaç yakıyo birader?

puntor
16/03/2012, 21:02
Kubilay kardeşim çok gereksiz bir tartışma bu. Şimdi bu tartışmanın bize ne faydası ya da getirisi var? Hiç.. İsteyen dizel alır cefasını da kendi çeker sefasını da kendi sürer, yine isteyen benzinli alır aynı şekilde cefası varsa çeker sefası varsa da sürer, isteyen istediğini alır biner, bu tartışmalar çok gereksiz ve yersiz. Önemli olan bindiğin arabadan zevk alıyor olmak eğer severek ve zevk alarak arabana biniyorsan sorun yok işte bir başkası da öyleyse eğer ne sorun var ki bırak isteyen istediğine binsin. Ayrıca aranızdaki saygı sınırlarını da aşmayalım lütfen yoksa forumun tadı kalmıyor keyfimiz kaçmasın.

abicim haklısın ama bunlar habire yazıyolar lütfen birazda onlara yüklenelim... Sabit fikirli insanları hiç sevmiyorum.

puntor
16/03/2012, 21:04
kaç yakıyo birader?

ikinci puntom bu evo henüz bu kaç yakıyo bakmadım araç 100 kmde diğeride benzinli zam gelmeden önce 27 kuruş yakıyodu..

aykut_1914
16/03/2012, 21:05
Neyse ya..
Emrah abi senden de kişisel olarak rica ediyorum yazma bu başlığa bir daha.
Ne desek anlamaz yani.

Kastamonuda tabi havalar kar kış kıyamet falan filan e benzinde olmuş bi dünya,arkadaşta sinir patlaması yaşıyo dogal olarak.

Yok mu orda dere mere,gidin orda bağrının :)
sağlıcakla kalın.

must
16/03/2012, 21:05
abicim haklısın ama bunlar habire yazıyolar lütfen birazda onlara yüklenelim... Sabit fikirli insanları hiç sevmiyorum.

Yahu su yazdiklariniza bi bakin, bakimi cok pahali cok pahali. 90 bin olsun turboyu indir de gor vs. Acaba kim sabit fikirli, lutfen bi kendinize bakip sorgular misiniz.

puntor
16/03/2012, 21:07
Neyse ya..
Ne desek anlamaz yani.

Kastamonuda tabi havalar kar kış kıyamet falan filan e benzinde olmuş bi dünya,arkadaşta sinir patlaması yaşıyo dogal olarak.

sağlıcakla kalın.

ben derede bağırmamda sizin dizeller gelirse güzel sesler çıkar orada sende sağlıcakla kal .

puntor
16/03/2012, 21:09
Yahu su yazdiklariniza bi bakin, bakimi cok pahali cok pahali. 90 bin olsun turboyu indir de gor vs. Acaba kim sabit fikirli, lutfen bi kendinize bakip sorgular misiniz.

Acaba bakımlara bi bakın ondan sonra bana sabit fikirli deyin isterseniz..hangi kmde hangi bakım var araştırın. sorun tecrübeli insanlara ustalara....

must
16/03/2012, 21:10
Bak herkes yazmis bakimda ne kadar odediklerini siz de yazin da gorelim su asiri farki

puntor
Neyse ya..
Ne desek anlamaz yani.

sağlıcakla kalın.

aracınız kaç km sonra ısınıyo kış vakti demişsinizde oradan aklıma geldi ???? hararet ibresi dansı yaşıyodur bide....

aykut_1914
Acaba bakımlara bi bakın ondan sonra bana sabit fikirli deyin isterseniz..hangi kmde hangi bakım var araştırın. sorun tecrübeli insanlara ustalara....

:D

puntor
16/03/2012, 21:12
Bak herkes yazmis bakimda ne kadar odediklerini siz de yazin da gorelim su asiri farki

valla onlar rutin ve en basit bakımları yazmış bence sizde müdahil olmayın arabanız bi 90000 i görsün konuşuruz hayırlı geceler ben çıktım bye... Bu forum sabit fikirlilerle dolu vallahii :D

aykut_1914
16/03/2012, 21:13
aracınız kaç km sonra ısınıyo kış vakti demişsinizde oradan aklıma geldi ???? hararet ibresi dansı yaşıyodur bide....

4 km sonra o da hemen hemen 6*7 dakika yapıyor. Boyunuzda uzama oldu mu?
Abicim hadi bak allah aşkına tamam kral senin araba,100 km deymiş daha bak toz bile yoktur üstünde daha. Hala bakım makım diyorsun bi gir bakalım senelik bakımına,dersin sonra "ule dizel gibi bakıma girdik" diye,güle güle bin arabana yak 30 kurusunu ..k at sonra 16*17 kuruş yakan adamlara

puntor
:D

:sweatingbullets: yapma bunu yapma bunu ağlamayın yaaa.

must
Katiliyorum sabit fikirli olanin bulunduguna

puntor
16/03/2012, 21:14
4 km sonra o da hemen hemen 6*7 dakika yapıyor. Boyunuzda uzama oldu mu?
Abicim hadi bak allah aşkına tamam kral senin araba,100 km deymiş daha bak toz bile yoktur üstünde daha. Hala bakım makım diyorsun bi gir bakalım senelik bakımına,dersin sonra "ule dizel gibi bakıma girdik" diye,güle güle bin arabana yak 30 kurusunu ..k at sonra 16*17 kuruş yakan adamlara

öyledir inandım yaaa :D abi bırakın başka yalan dolan ne varsa doldurun forumu komilsiniz yaaa :D gülerim hiç burada binmedik dizel :D

shellcininabisi
16/03/2012, 21:15
Neyse ya..
Ne desek anlamaz yani.

sağlıcakla kalın.

katılıyorum dostum bu arkadaşı SABİT FİKİRLERİ , SORUNLARI ve PİŞMANLIKLARIYLA bırakıyorum burada. :bye20000: :siritma:

puntor
Katiliyorum sabit fikirli olanin bulunduguna

bende :D dizelci kardeşlerimiz ama ben doğal karşılıyorum.

puntor
katılıyorum dostum bu arkadaşı SABİT FİKİRLERİ , SORUNLARI ve PİŞMANLIKLARIYLA bırakıyorum burada. :bye20000: :siritma:

bende sizi aynı temennilerle uğurluyorum sıkılınca gelin dertleşiriz dizellerin ne derin sorunlar içerdiğini konuşuruz.

puntor
16/03/2012, 21:17

kış günleri ARABADA sıkı giyinin mazaallah üşürsünüz iş yerinize gidene kadar anca ısınır :D güvenmeyin ....

aykut_1914
16/03/2012, 21:18
öyledir inandım yaaa :D abi bırakın başka yalan dolan ne varsa doldurun forumu komilsiniz yaaa :D gülerim hiç burada binmedik dizel :D

Zaten benimde işim gücüm yok ule nolsada kastamnuda herifin birine yalan söylesem diye evde kara kara düşünüyordum oh valla tam isabet oldu,usta sorunlu musun noluyoz gözünü seveyim ya...

Kusurumuza bakmayın biz sabit fikirliler sizin gibi dinamik beyinleri çözemeyip hata veriyoruz,sonsuz döngüye giriyoruz.

must
16/03/2012, 21:19
Ayni yolu 10 tl ye isinarak gidecegime 5 tl ye battaniyeyle giderim =D

puntor
16/03/2012, 21:21
Ayni yolu 10 tl ye isinarak gidecegime 5 tl ye battaniyeyle giderim =D

elektirikli battaniye olsun -10 larda iyi durur çiçekli böcekli felan :D

shellcininabisi
16/03/2012, 21:24
ya konunun en önemli yeri kaçmış :) aracın 100 km de ise daha muhtemelen 2 gün önce falan aldın...

HADİ İTİRAF ET PARAN YETMEDİ DİMİ DİZEL ALMAYA... ACTİVE SİNE BİLE YETMEDİ DİMİ PARAN... YAPACAK BİR ŞEY OLMADIĞI İÇİN GİTTİN BENZİNLİ ALDIN ŞİMDİ DE B... ATMAYA ÇALIŞIYORSUN DİMİ ULAN NAPALIM ALDIK DİYORSUN DİMİ KENDİ PİŞMANLIĞINI BİZDEN ÇIKARMAYA ÇALIŞIYORSUN DİMİ :)