PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hız sabitleme yada gaz sabitleme

fatihhhh
16/03/2012, 17:02
Control de velocidad crucero. Cruise control. Acelerador. Equipamiento del auto. - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=uyk2Q-UGuLM&feature=player_embedded)

bu ürün bana kullanışlıymış gibime geldi.
güvenlikte sıkıntı yaratırmı ondan emin değilim.
sizin düşünceleriniz nelerdir?
bunu yaptırabileceğimiz bir yer varmı acaba?
yada videoyu göstersek bunu burda yapacak bir mucit yada takacak bir usta bulabiliremiyiz?
kavaklıdere fiat el atarmı?
yada oto?...vs?

tayfux
16/03/2012, 17:04
bütün bunlar yerine hız sabitleyicili bir araç bakmak daha iyi değil mi :)

fatihhhh
16/03/2012, 17:07
e zamanıdna aldık aracı artık.
sadece bunun için araç değiştirmekte anlamsız.
güvenliği çok olumsuz etkilemeyecekse,
linkteki gibi bir ürün çok kullanışlı olabilir.

gurik
16/03/2012, 17:12
Güvensiz

puntor
16/03/2012, 17:15
Güvensiz

bencede güvensiz

takres
16/03/2012, 17:37
sonradan cruise controle bile güvenmiyorum buna hiç güvenmem...

tayfux
16/03/2012, 17:47
kendi gp mi satmamda önemli faktörlerden birtanesiydi cc.. uzun yolda mükemmel rahatlık ve mükemmel tasarruf bence cc mekanik birşey değil mekanik birşey haline gelirse senin ayağınla basman ile yakıtı aynı olacaktır elektronik olduğu için daha farklı bir sistem.. cc ile bu mekanik olay karşılaştırılamaz bile...cc gerektiğinde gaz veriyor gerektiğinde kesiyor ama sürekli sabit tutuyor.. fakat benim için yakıt önemli değil yeterki ayağımı kurtarsın diyorsan düşünülebilir ama yokuş aşşağı ve yokuş yukarı bozmak zorunda kalırsın..

Ziyaretci037
16/03/2012, 17:49
Güvensiz ve bir okadarda gereksiz bence..

x-ray
16/03/2012, 18:20

çok haklı ::)

M@GIC
16/03/2012, 19:04
güvensiz ve tehkeli sadece mekanik güvenlik önlemi var.

puntor
16/03/2012, 19:27
Güvensiz ve bir okadarda gereksiz bence..

gereksiz olduğunu sanmıyorum keşke orjinali yapılsa uzun yol yapanlara ilaç gibi bi keşif tabi orjinali.....

ervatan
16/03/2012, 20:32
evo dinamiklere takılabiliyormu acaba sonradan

halils2
16/03/2012, 20:58
kendi gp mi satmamda önemli faktörlerden birtanesiydi cc.. uzun yolda mükemmel rahatlık ve mükemmel tasarruf bence cc mekanik birşey değil mekanik birşey haline gelirse senin ayağınla basman ile yakıtı aynı olacaktır elektronik olduğu için daha farklı bir sistem.. cc ile bu mekanik olay karşılaştırılamaz bile...cc gerektiğinde gaz veriyor gerektiğinde kesiyor ama sürekli sabit tutuyor.. fakat benim için yakıt önemli değil yeterki ayağımı kurtarsın diyorsan düşünülebilir ama yokuş aşşağı ve yokuş yukarı bozmak zorunda kalırsın..

kesinlikle katılıyorum. ayrıca merak ettim cc nin ne gibi bbir sorunu oldu da sattın aracını??? hani bilelim de ona göre araç alırken tercih yapalım

ilyanos
16/03/2012, 21:07
hayret bunu biz niye düşünemedik cruise modeller varken bunu biz yapardık.

tayfux
16/03/2012, 21:09
kesinlikle katılıyorum. ayrıca merak ettim cc nin ne gibi bbir sorunu oldu da sattın aracını??? hani bilelim de ona göre araç alırken tercih yapalım
sorunu olmadı aracımda cc yoktu ve kesinlikle cc istiyordum..ailem aydında oturuyor ve ben istanbuldayım malum senede 3-4 kere gidip geliyorum ayrıca eşim kocaelili olduğu için 2-3 haftada bir oraya gidiyorum ve hız sabitleyiciye gereksinim duyuyorum..yakıtın da daha az yaktığını samimi bir arkadaşım ile test ettik ve gördüm...kendi kendime demiştim bunu satınca alacağım araç mutlaka cc li olacak diye çok şükü Allah nasip etti..

puntor
16/03/2012, 21:50
evo dinamiklere takılabiliyormu acaba sonradan

maalesef takılamıyor hocam.

fatihhhh
22/03/2012, 14:53
Gaz Telli araca Hiz Sabitleyici Takilmasi-Resimli Anlatim [Ar_iv] - VWTURK Forum (https://www.vwturk.com/forum/archive/index.php/t-29646.html)
bakın bu da başka bir sistem.

engincantan33
22/03/2012, 15:30
bencede gerkesız bu yorumu yaparken tabııı herseyın olursa orjınalı olsun yoksa hıc olmasın dıye dusunuyor oldugum ıcın yapıyorum

fatihhhh
23/03/2012, 14:24
elazığda bir ustaya gösterdim,
ustanın kardeşi, bu arabayı kullanmak zorundamısın? bunu satp cruise controllü alsna daha iyi olmaz mı ya getirdi lafı. :)
ustanın kendisini bugün aradım.
"--biz öyle uzun işleri yapamayız hocam, senin istediğin yeni icad gibi birşey" dedi. :D
el oğlu düşünmüş,taşınmış, faydalı birşey yapmış. biz kopyalamaktan aciziz.
bakalım, geriye 1 adam kaldı. o ne diyecek?
bu da olmazsa el gazı gibi bir zımbırtı düşünücem artık.

makeles
23/03/2012, 23:07
tam benlikmiş yalnız yanlışlıkla yamulur gaza basılı kalır freni sıkıştırır vs.
pek güvenli gelmedi ama neticede zekice düşünülmüş tebrik etmek gerek..

maddogjr75
24/03/2012, 17:20
sanırım bu hızı sabitlemez ,sadece gazı sabitler.
Yanılıyormuyum.