PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motordaki ses

motor delisi
12/03/2012, 09:43
Merhaba arkadaşlar

Aracım 2012 evo dualogıc vites tam 950 km de araçla 120 yaptıktan sonra motor bağırıyordu fakat dün bi karlı havada hız yapayım dedim çevre yolunda 85 90 la giderken bağırmaya başladı bi hafta önce 90 dayken sessiz olurdu 8v oluşundan yüksek hızda sesli çalışır fakat son zamanlarda düşük seviyelerde bile sesli çalışmaya başladı sizce bu neden kaynaklanmıştır. Benzini hep opetten alırdım Shelle döndüm bi arada full den koydum şuanda depoda shell ve full benzini var benzinden böyle birşey kaynaklanmış olabilirmi araçta bariz bir performans düşüklüğü var.

Kısa bir not düşeyim; Uyduruk taksi yapılan hyundaı accent bile otomatik vitesi bizim puntişlerden sanırım daha kaliteli kullandım ve buna emin oldum performansı vites geçişleri vs daha iyiymiş kore malı diyip geçiyordum bizimkine bak bide :)

Ziyaretçi034
12/03/2012, 10:07
Kısa bir not düşeyim; Uyduruk taksi yapılan hyundaı accent bile otomatik vitesi bizim puntişlerden sanırım daha kaliteli kullandım ve buna emin oldum performansı vites geçişleri vs daha iyiymiş kore malı diyip geçiyordum bizimkine bak bide :)

problemini bilmiyorum ama hyundainin otomatiği eski kuru tip denilen 4 ileri vites. öküz gibi yakıyor. şirkette var ondan biliyorum :D

motor delisi
12/03/2012, 10:27
problemini bilmiyorum ama hyundainin otomatiği eski kuru tip denilen 4 ileri vites. öküz gibi yakıyor. şirkette var ondan biliyorum :D
Yakıtını bilmemde iyi kaçıyor :D

since1453
12/03/2012, 10:37

berk 50 kuruş ve üzeri yaktıktan sonra yemişim kaçmasını.
düz vites 115 beygir hyundai era otoyolda c4 dizele epey takmişti :)
hemde süren bamadı:)

motor delisi
12/03/2012, 10:38
berk 50 kuruş ve üzeri yaktıktan sonra yemişim kaçmasını.
düz vites 115 beygir hyundai era otoyolda c4 dizele epey takmişti :)
hemde süren bamadı:)
arkadaşımda aveo var clasic kasa tam otomatik araç vitesi bizden iyi ama 60 kuruş yakıyor :)

since1453
12/03/2012, 10:50
arkadaşımda aveo var clasic kasa tam otomatik araç vitesi bizden iyi ama 60 kuruş yakıyor :)

aveonun 2.eli sıfır,servisi sıfır,yedek parça sıfır,sanayide yaptırman çok zor
aveo forma girsene birara servis diye bir olay yok.en ufak sorunda serviste 1-2 hafta yatıyor.ben aveo classic ön sparişi vermiştim.forma girdim sonra satış temsilcisini aradım dedim servis ağiniz çok zayıf.kem küm etti yeni servisler açiyoruz .....

iptal ettim hemen.

Ziyaretçi034
12/03/2012, 10:55

hatırı sayılır bir hız ortalaması ile (tam bilmiyorum yol bilgisayarı yok araçta) ortalama 140 diyelim yarım depo mazot harcadım istanbul - sapanca - istanbul güzergahında. istanbulda şehir içindeki tüketimden bahsetmiyorum bile (şöförün dediğine göre 450 km yapıyor bir depo ile)

since1453
12/03/2012, 11:29
hatırı sayılır bir hız ortalaması ile (tam bilmiyorum yol bilgisayarı yok araçta) ortalama 140 diyelim yarım depo mazot harcadım istanbul - sapanca - istanbul güzergahında. istanbulda şehir içindeki tüketimden bahsetmiyorum bile (şöförün dediğine göre 450 km yapıyor bir depo ile)

kataloğunda bile otomatikleri 100/9,60lt

motor delisi
12/03/2012, 11:33
aveonun 2.eli sıfır,servisi sıfır,yedek parça sıfır,sanayide yaptırman çok zor
aveo forma girsene birara servis diye bir olay yok.en ufak sorunda serviste 1-2 hafta yatıyor.ben aveo classic ön sparişi vermiştim.forma girdim sonra satış temsilcisini aradım dedim servis ağiniz çok zayıf.kem küm etti yeni servisler açiyoruz .....

Iptal ettim hemen.
aveo da araba işciliğide 0 abi :)

Ziyaretçi034
12/03/2012, 12:03
kataloğunda bile otomatikleri 100/9,60lt

o benzinli verisi sanırım dizeli 8 litrenin altındaydı, her halükarda fazla ama bir depoyla şöförün dediği gibi 450 km yapsa yaklaşık 39 kuruş felan yapar. aman aman evlerden uzak :D

bvulgari
12/03/2012, 12:54
Beyler arkadaş konu açmış bi sıkıntısını dile getirmiş siz aveo derdindesiniz..Boşverin aveoyu yahu :)