PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rötuş boyası nereden temin edilebilir?

peter_tagtgren
12/03/2012, 09:02
Herkese günaydın, hayırlı haftalar...

Aracımdaki ufak tefek taş izleri için rötuş yapmak istiyorum aynı zamanda ileride de olur da lazım olur diye bu boyadan tedarik etmek istiyorum.

Grande Punto (Beyaz) aracım için uygun renkte ve uygun reçine türevindeki boyayı nereden temin edebilirim acaba?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

USTA
12/03/2012, 09:39
Yetkili servisten alabilirsin,fotoğraf filminin kapları olur hani onlardan birini götürürsen aracın boya koduna göre içine doldurup verirler...

makeles
12/03/2012, 10:20
boş bir oje kutusunu yanına al servise git.. :)
ben öyle yapmıştım.. fırçası da işe yarıyor..

M@GIC
12/03/2012, 10:40
boya koduna göre oto boyaları satan dükkanlardan bulabilirsin ya da servislerle aran iyise ağzı tapalı küçük şişe yanında götürürsen verirler.

takres
12/03/2012, 10:51
beyaz olduğu için sorun yaşamazsın :) ama servis en iyisi...

peter_tagtgren
12/03/2012, 11:08
Herkese teşekkürler... Servise danışayım.

BeCkS
12/03/2012, 11:48
gökhan bende var boya ist neresindesin

easozen
12/03/2012, 12:24
Benim aracın boya numarası 296 A Bostancı Sanayiden aldım.Formülüne göre hazırlayıp veriyorlar.İçerisinde siyah renk bile var.Rötuşluk diyorsun 5 tl

celenlee
12/03/2012, 12:41
Peki uygulama sonrası çok belli oluyor mu?
Ben de de bir sürü 1mm max 2mm çapında taş izleri ve kapının kenarında bir sürü dökülme var. Kapı açılıp kapatılırken eski sahipleri hiç dikkat etmemiş muhtemelen. Baştan aşağı bembeyaz kalmış nerdeyse..

Uygulamayı kendimiz yapacak olursak belli olmaması için nelere dikkat etmemiz lazım?

Bir de sadece verniği kalkmış olan yerler var. Oralar da kötü gözüküyor. Oralar için ne yapmamız lazım? Pasta sürdüm ama hiç bir işe yaramadı oralarda.

easozen
12/03/2012, 12:51
Kırtasiyeden en ince uçlu boya fırçası aldım.Onunla boyadım Etrafına dağıtmadan dikkatli boyamak gerekiyor.Biraz belli oluyor ama eski haline nazaran çok çok iyi.Bu arada aracın temiz olması şart.

celenlee
12/03/2012, 15:58
Kırtasiyeden en ince uçlu boya fırçası aldım.Onunla boyadım Etrafına dağıtmadan dikkatli boyamak gerekiyor.Biraz belli oluyor ama eski haline nazaran çok çok iyi.Bu arada aracın temiz olması şart.

Üzerine vernik cila tarzı birşey yapmak gerekir mi acaba? Siz son bir katman işlem yaptınız mı bu uygulamadan soonra??

Aracım siyah olduğu için tedirgin oluyorum, verniğini atan yer bile acayip belli oluyor!! Keşke alırken beyaz bulabilseydim :(

easozen
13/03/2012, 11:55
Vernik degilde bir süre sonra cila yapmayı düşünüyorum.Fazla oynamak doğru değil orjinal boyasına zarar vermek istemiyorum.