PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2008 Model Arabalar Ne Zaman Satışa Çıkıyor?

Baracuda
24/06/2007, 19:54
Arkadaşlar Dh forumuna bir konu açmıştım konuyu açtık ama bir dh üyesi güzel bir soru sormuş bende anlam veremedim.
Açtığım konu yazısı şöyle:
Evet dostlar araba alacak gibiyim kampanyalar filan var araba alma zamanı ne zamandır sizce? diye açtım linkide veriyorum fuhrer nickli kişinin yazısını okurmusunuz?
2008 Model Arabalar Ne Zaman Satışa Çıkıyor? (https://forum.donanimhaber.com/m_15287281/tm.htm)

Kendisininde sorusu şöyle:

Bende bir şey sormak istiyorum,
Şuan 2007deyiz mesela bir golf alacağım 2007de üretilmiş arabayı 2008 olarak veriliyormu?Yoksa direkt şasili üretim 2008den sonramı taze taze üretilipmi veriliyor.Örnek puntoda olabilir fabrikası burda yada yabancı ülkede farketmez.
Şimdi temmuzda yada ağustosun 1de araba alalım desek 2007 arabasımı alacağız model olarak yoksa 2008 girilmiş modelmi?

Aslında ben şöyle istiyorum;

Mesela Golf alıyorum ağustosta,ben bu arabanın yeni üretilmiş yani fabrika çıkış tarihini kastederek yakın bir tarihli araba alıp 2008 model olmasını istiyorum.Hem araba fabrikadan yeni çıkmış hemde yeni tarihli olmasını istiyorum.
Yoksa şu fark yaratmaz,araba fabrika çıkışı şubat ama satış tarihi eylül bu araba 2008 olarak satılcak ama ben beklemiş araba istemiyorum!!!
Ben yeni 2008 girişli üretimli araba almak istiyorum.Aradaki farkı anladınızmı?
Yeni tarihe yeni üretilmiş araba.Sorumun cevabını bilen dostlar varmı?

Bu konuda arkadaşın dediği doğru sanırım bende 2008 tarihli fabrika çıkış zamanı yakın bir model araba istiyorum.:)

Baracuda
24/06/2007, 19:57
Oradaki arkadaşın bir yanıtı ise şöyle;
GT şöyle demiş;

ŞİMDİ OPELİ ARADIM ORADAKİ ÇOK İLGİLİ ARKADAŞ BANA AYNEN ŞÖYLE İZAH ETTİ.HER ARACIN ÜRETİLME ÇEYREĞİ VARDIR VE HER MARKADA ,HER MODELDE,ÜRETİLME VE MAKYAJ YEME TARİHİNDEDE BAŞKALAŞIM GÖSTERİR DEDİ..EN SON ÇEYREKTE ÜRETİLEN ARAÇLAR ,MAKYAJ YEMİŞ HALİ İLE BİR ÜST SENENİN TARİHİNİ ALIR .AMA ŞU AN OPEL KLASİK MODELLERİ 2007 DİYE GEÇİYORMUŞ 2008 DEĞİL.BİLGİNİZ OLSUN.ÖZELLİKLE OPELİ ARADIM.BU OLAY YÜZÜNE.
SAĞOLSUN ARKADAŞ BİRDE BANA TÜM OPEL ARAÇLARININ KATALOĞUNU GÖNDERECEK.ADRESİMİ ALDI ÖZELLİKLE OPC(OPEL PERFORMANS CENTRE) MODELİNİN İSTEDİM.DİĞERLERİDE GELECEK.FİYAT LİSTESİDE OLACAK.GELİNCE İSTEDİĞİNİZ BİLGİLER OLURSA BANA ULAŞABİLİRSİNİZ.
YANİ ALACAĞINIZ ARAÇ EN SON ÇEYREKTE ÜRETİLMİŞSE VE MAKYAJ YEMİŞSE O ARAÇ BİR ÜST SENENİN TARİHİNİ YİYOR RUHSATA.BENİ BU ŞEKİLDE BİLGİLENDİRDİ,BENDE İKİLEMDE KALMIŞTIM,SORDUM,ÖĞRENDİM.

ABNEW
24/06/2007, 22:18
Alper, Fiat için GP satışları zaten beklenenin üstündeydi:)Dolayısıyla alacağın araç en fazla teslim tarihinden 2 ay önce üretilmiş olacaktır bence.Tabi özellikle indirimdeki stokta bulunan araçlardan seçmezsen.Siparişle gelen araçlar kesinlikle yeni-özel üretim olacaktır...