PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ön cam kırıldı..

autocoro
24/06/2007, 16:09
Arkadaşlar;
2 gün önce karşıdan hızla gelen bir kamyonun fırlattığı taş ile ön camım kırıldı.Bereket kırık, camın yolcu bölgesinde.böylece şöförün görüşünü engellemiyor.Benim sormak istediğim; daha önce cam değiştiren var mı? Ne kadar sürüyor? Eskisini aratıyor mu?

shoparr_
24/06/2007, 16:55
geçmiş olsun hocam allahtan bir yaralanmaya veya kazaya sebep olmamış.

autocoro
24/06/2007, 17:03
teşekkür ederim. Ama korkusu bile yetti.Çok müthiş bir ses çıktı çarpma esnasında.Kimsenin başına gelmesini istemem..

CaGRi
24/06/2007, 17:15
bildiğim kadarıyla bazı yerlerde değiştirmeye gerek kalmadan çatlaklar tamir ediliyordu.:S geçmiş olsn

birotteau
24/06/2007, 18:16
Merhaba Baris,

Cok gecmis olsun.
Cok uzun surmeyen bir islem,ancak yine de 2-3 saatini alabilir.kaskodan hallettirebilirsin.Kasko genelde anlasmali cam servislerine yonlendiriyor.Cam servisi kendi ozel macunu ile yapistiriyor.Bir gun bantli geziyorsun,eskisinden farki kalmiyor.
Selamlar
ahmet

Gkhan
24/06/2007, 18:53
Geçmiş olsun

eskisi ile aynı olcağından şüphen olmasın

BGRAYS
24/06/2007, 19:02
servisle bi konuş istersen onlar yönlendirir seni bu konuda ..

geçmiş olsun ..

Baracuda
24/06/2007, 19:27
Eskiden kristal elmas ile çatlağı yuvarlak biçimde çiziyorlardı ilerlemesin diye şimdi ne yapıyorlar bilmiyorum.
Eğer çok büyükse cukka sağlamsa değiştir.Diğer türlü ufaksa dokunmuyorsa idare et yayılıncaya kadar kullan sonra değiştir. ;)

GaladrieL
24/06/2007, 19:44
çok geçmiş olsun.. şimdi film olsaydı bu olur muydu olmaz mıydı diye düşünüyorum işte...

baycep
24/06/2007, 19:53
çook geçmiş olsun..aslında öncama şeffaf filmmi çektirsek diye düşünüyoorum..

Honor COOPER
24/06/2007, 19:53
hocam benim ön cam geçen hafta serviste değişti benim camın değişmesinin sebebi kırık değildi gerçi.ön camın kaportayla birleştiği siyah fitilde deformasyon vardı fitil tek parça değişmiyormuş camla değişiyormuş.
şu an eskiden hiç farkı yok garantiden olduğu için birebir orjinal cam takıldı sabah bıraktım ertesi sabah aldım.
duyduğum kadarıyla 450 + kdv+işçilik yaklaşık 600 ytl civarı tutar.kaskodan anlaşmalı yerde değişirsen orjinalini takmazlar.hangi firmaın servisi ise o markayı takarlar(doraglass-olimpia vb.)gibi.servise taktırırsanda hasarsızlık biter.seçim sizin.

GaladrieL
24/06/2007, 20:09
çook geçmiş olsun..aslında öncama şeffaf filmmi çektirsek diye düşünüyoorum..

+100 :cool:

Blade
24/06/2007, 20:39
kardeş geçmiş olsun sana bir tavsiyem olacak bi kurcala bakalım bişey çıkacak mı senede 1 kez trafik sigortası cam kırılmasını karşılıuyor çok yakın arkadaşımın astrasının ön camı kırıldı tutunak tutuldu kamyondan sıçrayan taş diye ve trafik sigortası ödedi. dolayısı ile kasko delinmemiş oldu.biraz araştır ve ısrarcı ol bu işi trafik sigortasından hallet derim.

canberkkilic
24/06/2007, 20:42
öncelıkle geçmış olsun.allah beterinden saklasın.
Kasko şirketlerinin anlaştığı cam firmaları,arabanın üzerinde gelen orjinal cam markasından farklı.orjinal ön camın toptan satış fıyatı 403.95 YTL dir.gerisi servis karı + işçiliğe kalmış.

NesT
24/06/2007, 21:50
Geçmiş olsun.
Yanlış hatırlamıyorsam öncam kasko tarafından, kaskoyu bozmadan karşılıyor. Bunu bir araştır.

ABNEW
24/06/2007, 22:15
Geçmiş olsun.Fatih e katılıyorum, ön cam kasko tarafından hasarsızlık bozulmadan karşılanabiliyor...

Reddline
24/06/2007, 22:21
ya git servisle konuş orjinal camı takmak zorunda hemde hasarsızlık bozulmadan sadece servise sor senin servisin kaskonla anlaşması warsa gerisini onlar halleder.

Er-NnN
24/06/2007, 22:44
geçmiş olsun...

Linos
24/06/2007, 23:04
Geçmiş olsun Barış... Arkadaşların da söylediği gibi, mini kaskondan halledersin, hasarsızlığın da bozulmaz... ;)

OzzY
25/06/2007, 00:37
Geçmiş olsun.
Yanlış hatırlamıyorsam öncam kasko tarafından, kaskoyu bozmadan karşılıyor. Bunu bir araştır.
bu bazı firmalarda senede 1 kere var.
poliçeye bakmak lazım.

ufuk61
25/06/2007, 08:25
gecmiş olsun arkadaşım önemli olan cana gelmemesi

daha önce babam değişti kasgo senede 2 cam değişiyor yanlız önemli olan aynı marka olması serviste değiştir yani

ben araç alırken coğunlukla araçların camlarına bakarım farklı marka versa o parca üzerinde odaklanırım vede coğunlukla doğru cıkar

Misafir2
25/06/2007, 09:10
geçmış olsun

fox41
25/06/2007, 09:15
geçmiş olsun

Alp
25/06/2007, 13:13
ÇOK GEÇMİŞ OLSUN ARKADAŞIM. Benimde eski arabamın başına gelmişti buna benzer bır durum. Kaskodan haledıldı. Eskisinden hiçbir farkı olmuyor. Endişeye gerek yok

Honor COOPER
25/06/2007, 14:14
Geçmiş olsun.
arkadaşlar ön camda arka camda hasarsızlık bozulmadan karşılanıyor.yalnız kasko şirketlerinin anlaşmalı olduğu cam servislerinde yapılmak kaydı ile.fiestamda başıma geldi arka cam kırılmıştı güneş sigortanın anlaşmalı cam servisinde değiştirdim :gun_band:markası olimpia ydı.yetkili serviste değiştirirsen hasarsızlık bozulur dendi sebebi orjinalin 3 kat pahallı olması.

piankhy
26/06/2007, 13:49
Selam,

Yaklaşık 1 ay önce benim de ön camım kırıldı. Ropörtaja gitiğim basketbol okulunda park ettiğim yerde ön cama basketbol topu geldi sanırım. Aşağı indiğimde ön cam kırılmıştı. Yapabileceğin iki şey var. Ya serviste yaptırırsın ya da anlaşmalı camcı da. Benim kasko Yapı Kredi. Onlar serviste yaptırdığım takdirde hem bir miktar komisyon ödemem gerektiğini, hem de hasarsızlığın bozulacağını söylediler. Ben özellikle serviste yaptırmak istemiştim ki garanti olsun. Ama böyle olunca anlaşmalı servise gitmem gerekti. Ben camı Dore Glass mıydı neydi orada yaptırdım. sabah bıraktım, öğleye doğru aldım. 1 aydır bir problem yaşamadım. sadece camı takdırdıktan sonra 2 gün arabayı yıkatmayın dediler. Bir de benim kaskoda şöyle birşey var (Bilmiyorum belki hepsinde vardır) eğer orjinal cam istersen yılda bir kez değiştiriyorlar hasarsızlığı bozmadan. Ama yan sanayi taktırırsan 2 kez değişim yapabiliyosun kaskodan. Bunun dışımda senin camın durumunu bilmiyorum ama benimki için camcılar böyle 1 yılda kullansan birşey olmaz merak etme dediler. Ben biraz pinpirikli olduğum için hemen değiştirtdim. Kısacası kolay bir işlem ve iyi bir yerde yaptırırsan problem çıkma ihtimali düşük.