PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plakama Gözüken Trafik Cezası

ykaya1983
09/03/2012, 12:07
Arkadaşlar anlaşılan gene yanlış kesilen bir trafik cezası ile karşı karşıyayım.Duruma bakıldığında kimin işgüzarlığıysa artık lanet okumamak elde değil.Bugün ziraat bankası internet şubesinde plakamı sorgulayım dedim de şok oldum.Araç plakama 300.80 tl trafik para cezası gözüküyor.Ceza 2009 da kesilmiş ve aracımın eski sahibinin adı yazıyor.Oysa ben aracı 2010 eylülde alım ve noterden herhangi bir borcu yoktu.Daha iki ay öncesine kadar plakamda herhangi bir borç gözükmezsken şak diye 2009 yılındaki tarfik cezası nasıl birden ortaya çıktı doğrusu anlamadım.Üstelik gelirler idaresinin sitesinde borç gözükmüyor.Bir iş yapıyorlar ama yüzlerine gözlerine bulaştırıyorlar.Zaten bu borcu hayatta ödemem de bir sorayım bakayım size neden böyle bir borç gözüküyor.

M@GIC
09/03/2012, 12:33
sorun teşkil etmiyor siz aracınızı 2010 yılında almışsınız ve cezayı 2009 yılnda kesilmiş. sizden önce ki sahibine ait. sistem kayıtlarında araç devir işlemleri gözükecektir. sistem plaka üzerinden sorgulama yapıyor bu yüzden çıkıyor yani korkulacak bi şey yok

yıllar önce abime araba aldık. fiyatı gayet uygundu. pazartesi hemen satışı aldık ve kullanmaya başladık. sonra abim internetten plaka sorgulama girmiş ve bide bakmış ki arabada hacizli dir yazıyor. araç kadiköy trafiğe kayıtlıydı. hemen trafik tescilden aracın dosyasını çıkartık. biz arabanın satışını aldıktan 10 gün sonra kartal icra eski sahibinin borcu yüzünden haciz kararı çıkartırmış. ama satış yapıldığı için haciz işlemi geçersiz kaldı. internette hacizlidir yazısı biz arabayı satana kadar durdu.

OzzY
09/03/2012, 18:16
Arkadaşlar anlaşılan gene yanlış kesilen bir trafik cezası ile karşı karşıyayım.Duruma bakıldığında kimin işgüzarlığıysa artık lanet okumamak elde değil.Bugün ziraat bankası internet şubesinde plakamı sorgulayım dedim de şok oldum.Araç plakama 300.80 tl trafik para cezası gözüküyor.Ceza 2009 da kesilmiş ve aracımın eski sahibinin adı yazıyor.Oysa ben aracı 2010 eylülde alım ve noterden herhangi bir borcu yoktu.Daha iki ay öncesine kadar plakamda herhangi bir borç gözükmezsken şak diye 2009 yılındaki tarfik cezası nasıl birden ortaya çıktı doğrusu anlamadım.Üstelik gelirler idaresinin sitesinde borç gözükmüyor.Bir iş yapıyorlar ama yüzlerine gözlerine bulaştırıyorlar.Zaten bu borcu hayatta ödemem de bir sorayım bakayım size neden böyle bir borç gözüküyor.

sadece plaka ile sorguladığınız için görüyorsunuz. plaka + tc kimlikle sorgulayınca çıkmaz. dediğiniz gibi borç size değil plakanın/aracın eski sahibine ait. hiç birşey yapmanıza gerek yok.

Ziyaretci037
09/03/2012, 23:12
Bende aracı sıfır aldım hatta alalı 10 gün falan olmuştu öylesine bi ceza falan varmı diye bakiyim dedim ve ogsden kaçak geçiş cezası görünüyodu plakada ama ben arabayı almadan bikaç ay öncesinin tarihindeydi.Sonra düzelttirmeye gittim köprüdeki ogs bürosuna plaka eskiden başka bi araca aitmiş ceza onunmuş eğer eve ceza kağıdı gelmezse bi sıkıntı olmaz,gelirsede tekrar ruhsatınızla buraya gelirsiniz demişlerdi..

pdr42
10/03/2012, 23:52
Sizin durum biraz farklı ama ödediğiniz bir ceza hala gözüküyorsa nette, ilgili vergi dairenizi arayarak bağsız tahsilat kısmını baglatın orada durumu izah edin