PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Oto eksper beni gülme krizine soktu.

gurik
08/03/2012, 23:17
2009 1.4 Fire Dynamic benzinli. Manuel vites Egzotik Kırmızı. 61.000 km de.

Tüm dynamic özelliklerinin yanısıra,

Seri 2 opsiyonları,
1- Orjininal karbon kaplama gögüs
2- Yeni tip krom göstergeler.
3- Orjinal kol dayama.
4- Orjinal 4 cam otomatik.
5- Geliştirilmiş ses izolasyonu.
6- Siyah zemin sis farları.
7- Yanmaya,aşınmaya dayanıklı parlak tip orjinal kumaş koltuklar.
8- Orjinal Alüminyum boyalı ızgaralar.
9- Orjinal Alüminyum görünümlü iç kollar.

Benim tarafımdan eklenmiş aksesuarlar,
1- Fiat Park sensörü.
2- Orjinal Fiat bagaj çıtası.
3- Orjinal port bagaj çıtaları.
4- ARJES 350 lt. port bagaj.
5- KM 455 çelik jant.
6- 4 adet Goodyear UltraGrip 7+ kış lastikleri.

Aracın orjinal sac jantlarına kışlıklar takılmış yazlık bridgestone b 250 ler çelik jantlarda kullanılmaktadır.Lastikler değişim görmemiştir.Jantlar ufak çizik harici temizdir.Her iki lastik grubu da 7mm diş derinliğine sahiptirler.

Aracın bakım ve onarım geçmişi,

Araç Üstün Fiat dan sıfır km olarak tarafımdan alınmış sadece periyodik baımlar için servise gidilmiştir.Son olarak 58.000 de bakım yapılmış polen filtre kapağı ve darbe takozları garantiden değiştirilmiş ve hiç bir ses, yürür aksam sorunu yoktur.İlk muayenesi 20 Aralık 2011 günü yapılmış kusursuz olarak geçmiştir.

Aracımın uzatılmış gold plan garantisi 2013 yılı 23 ocak gününe kadar devam etmektedir.

Araç her yıl mart ayında boya koruma (Meguiars) görmekte olup herhangi bir boya ve değişen parçası yoktur.Ayrıca tarafımdan da özenle sonax ürünleri ile bakım görmektedir.

Şimdi dostlar sizce bu aracı tüm bu özelikleriyle satacak olsam ki düşünüyorum Bravo için aslında.
KAÇ TL FİYAT İSTEMELİYİM?

Geçmiş yıllarda ve en son bugün bir olaya şahit oldum yorumların sonrasında paylaşacağım sizlerle.

ARACIN ŞU ANKİ HALİ DE AYNEN GEÇEN YIL OLDUĞU GİBİ BÖYLEDİR TARİHE BAKMAYIN MAKİNA AYARSIZ.https://forum.grandepuntotr.com/arac-bakimi-ve-temizlik/13657-kisa-girmeden-cila-ve-koruma-uygulamasi.html

BU DA 3 HAFTA ÖNCESİ HALİ.https://forum.grandepuntotr.com/genel/34068-karda-gp-manzaralari.html

Honor COOPER
08/03/2012, 23:53
sizi niye gülme kirizine soktu otoexper onu anlayamdım bu yazıdan.

yavuzselim
08/03/2012, 23:57

bende onu anlamak için hepsini okudum ama çözemedim :)

effect1903
08/03/2012, 23:57
Sanırım oto eksper den çok düşük bir fiyat alınmış.

gurik
09/03/2012, 00:05

ilk örneğim 3 yıl öncesinden.
2006 1.4 fire dynamic 53.000 km aracımı 2009da bu aracımı alırken 17000 'e takasta alıp 23000 e satan da bunlardı. Ama bugün beni tanıyamadı ve yine fiyat verdiler.

celenlee
09/03/2012, 00:20
ilk örneğim 3 yıl öncesinden.
2006 1.4 fire 53.000 km aracımı 2009da bu aracımı alırken 17000 'e takasta alıp 23000 e satan da bunlardı. Ama bugün beni tanıyamadı ve yine fiyat verdiler.

Sahibinden'de bir ilan açsanız 22000'den beklemeden verirsiniz aracınızı.
Biraz bekleme şansınız varsa da 23000'e kadar yolu olur gibi geliyor bana, ille birisi çıkar port bagaj da alcam zaten diyerek,jantlarını da beğenerek.

Bayi yine 20'nin altında fiyat vermiş olmalı ki sizi gülme krizlerine sokmuş :)

emrahisilti
09/03/2012, 09:02
ben hala gülme krizine sokacak hal tavır davranış göremedim :) Konunun subjecti bile yanlış.Admin ya da moderatörler buna bir dur demeli.Böyle saçmasapan konular yüzünden insanlar aradığı bilgileri bulamıyor.Sizin tarafınızdan eklenmiş çıtalar yüzünden fiyatıda yukarı çekmek istiyorsanız bu imkansız.Hiçkimse çıtalara para vermez.

tayfux
09/03/2012, 09:29
açık açık yazarsanız bizde anlayacağız ne olduğunu :)

reddragon
09/03/2012, 09:45
Anladığım kadarıyla 17 bin teklif etmiş yine size o yüzden gülme krizine girmişsiniz:)
Aracın güncel ederi 24 bine kadar yolu var... Aciliyet varsa 22 bine akar. Orta yolu 23 k TL dir.

eexelanss
09/03/2012, 10:43
Bayiler malesef aracın değerini alırken öldürüyorlar.. Bende aracımı satarken kartaşa gittim. Dedim bir fiyat alayım iyi fiyat verirlerse üçe beşe bakmam bırakırım orda arabayı dedim.. Ozamanlar starjetim vardı. Ozamanlar dediğim geçen sene araç 2007 model ve 35 bin km de idi..
Duyduklarıma inanamadım :S 18 binlira fiyat verdiler.. :-) Tabi 18 e alacak 23-24 e satacak. Nerden biliyorum. çünkü orda ikinci el kırmızı 2008 model 45 binde punto vardı ve üstüne 25 lira yazmışlardı..
Ben naptım 22 ye sattım. Daha vaktim olsaydı 23 e bile giderdi..
eğer çok sıkışık değilseniz. Bayilere bırakmayın araçlarınızı..Haksız yere kar ettirmeyin şu adamlara..

rbcn
09/03/2012, 11:15
arkadaş mesajları karıştırmış bu mesaj aracını satmak için açtığı konunun mesajıdır :D

since1453
09/03/2012, 11:34
Reklam kokan hareketler bunlar :)

fotobelit
09/03/2012, 11:40
arkadaş mesajları karıştırmış bu mesaj aracını satmak için açtığı konunun mesajıdır :D
Banada öyle geldi :)

takres
09/03/2012, 11:56
23 bine rahat satılır...

gurik
09/03/2012, 19:43
Anladığım kadarıyla 17 bin teklif etmiş yine size o yüzden gülme krizine girmişsiniz:)
Aracın güncel ederi 24 bine kadar yolu var... Aciliyet varsa 22 bine akar. Orta yolu 23 k TL dir.

aynen öyle kardeşim adamlar standarta bağlamışlar işi.

Reklam kokan hareketler bunlar :)

neyin reklamı acaba açıklar mısın?

ben bir durum tespiti yaptım,aracı da açık açık belirtmek istedim ki benim gözümden görünsün diye.
yoksa aracıma fiyat isteyecek olsam kimseye sormam herhalde. Yanlış yorumlamışsın olayı.

önce oraya açmıştım ama satılık ilanı değildir o.Satmayı bravo için düşünürüm demiştim orada. AMA FİYAT BELİRTMEDİM.

Bayiler malesef aracın değerini alırken öldürüyorlar.. Bende aracımı satarken kartaşa gittim. Dedim bir fiyat alayım iyi fiyat verirlerse üçe beşe bakmam bırakırım orda arabayı dedim.. Ozamanlar starjetim vardı. Ozamanlar dediğim geçen sene araç 2007 model ve 35 bin km de idi..
Duyduklarıma inanamadım :S 18 binlira fiyat verdiler.. :-) Tabi 18 e alacak 23-24 e satacak. Nerden biliyorum. çünkü orda ikinci el kırmızı 2008 model 45 binde punto vardı ve üstüne 25 lira yazmışlardı..
Ben naptım 22 ye sattım. Daha vaktim olsaydı 23 e bile giderdi..
eğer çok sıkışık değilseniz. Bayilere bırakmayın araçlarınızı..Haksız yere kar ettirmeyin şu adamlara..

KONUYU ANLAMIŞ VE YERİNDE BİR YORUM YAPMIŞSINIZ TEBRİK ve Teşekkür ederim.
Bu konuyu açmamın tek sebebi buydu ama forumun IQ su gittikçe düşüyor maalesef.

açık açık yazarsanız bizde anlayacağız ne olduğunu :)

Aynı kişi 4 yıl sonra bu aracıma da 17000 tl dedi.Şimdi gülebilirsiniz sizde. :siritma:

bvulgari
09/03/2012, 20:01
KONUYU ANLAMIŞ VE YERİNDE BİR YORUM YAPMIŞSINIZ TEBRİK ve Teşekkür ederim.
Bu konuyu açmamın tek sebebi buydu ama forumun IQ su gittikçe düşüyor maalesef.
Forumun iq su niye düşsün sizin sitem etme katsayınız yükselmiş sanırsam..Zaten arkadaşlar kaç lira edecegini gayet güzel söylemişler..İkinci elcilerin çok ekstra bir durum söz konusu olmadığı taktirde ölü fiyatına aldığını herkes biliyor zaten. Sizin bu tespiti yapmanız biraz geç olmuş sanırım hepsi bu.

gurik
09/03/2012, 20:02
ben hala gülme krizine sokacak hal tavır davranış göremedim :) Konunun subjecti bile yanlış.Admin ya da moderatörler buna bir dur demeli.Böyle saçmasapan konular yüzünden insanlar aradığı bilgileri bulamıyor.Sizin tarafınızdan eklenmiş çıtalar yüzünden fiyatıda yukarı çekmek istiyorsanız bu imkansız.Hiçkimse çıtalara para vermez.

KONUYU SAÇMA SAPAN BULMUŞSUNUZ AMA OKUMAYI VE YORUM YAZMAYI GEREK GÖRMÜŞSÜNÜZ. ÖYLEYSE CEVABINIZI VEREYİM BEN SİZE;

Bakın ben bu sitede kurulduğu günden hatta Donanımhaberde temeli atılırken vardım, bugüne kadar bilgi kirliliğine ve saçma sapanlığa en çok tepki veren katılımcı oldum. Bu konunun açılma sebebi TİMSAH tabir edilen ölücü fırsat avcılarına yem olmayın anlamında bir uyarıda bulunmaktı. Konu vurucu etki yapsın diyerek başlık böyle seçildi. Ben kişi ve bayii adı zikretmedim o kadar da saygılıyım.Bizim araçlarımıza 4 yılda 8-9 bin değer kaybı yaşatılıyorsa bunu bu siteye girdiğini, üye olduğunu bildiğim FİAT yetkilileri de okusun bilsin mağduriyetimizden utansınlar istedim. Zira bu sitenin kuruluş felsefelerinden birisi de budur.
Ayrıca çıtaları eklemek ve sökmek benim insiyatifimde,bunun için değer eklemek ve eklememek te benim insiyatifimde. Bunun için sizden görüş almam. PİYASA DEYİMİYLE - PARA SENİN MAL BENİM DERLER ADAMA.
Eğer konunun gidişatını takip etseydiniz espriyi anlardınız.Ama sabırsızlık ve önyargı toplumun genel problemi zaten suçlamıyorum sizi.
Beni istediğiniz moderatöre şikayet ediniz,onlar beni size anlatır.

Bütün bunların yanında aracımı satmak niyetinde olsam bile arabadan anlayan biri değilse 30000 e de satmam. Bırakırım eşşeğe binsin.

emrahisilti
09/03/2012, 20:04
inşallah sizde türkçe konuşmayı ve yazmayı öğrenirsiniz.

emrahisilti
09/03/2012, 20:04
Forumun iq su niye düşsün sizin sitem etme katsayınız yükselmiş sanırsam..Zaten arkadaşlar kaç lira edecegini gayet güzel söylemişler..İkinci elcilerin çok ekstra bir durum söz konusu olmadığı taktirde ölü fiyatına aldığını herkes biliyor zaten. Sizin bu tespiti yapmanız biraz geç olmuş sanırım hepsi bu.

forumun admini yada moderatörü bu mesajı görüyorsa bu arkadaşa ceza verilmeli.Şikayet et buttonu sanırım yok.milletin iqsunu tartışmak kimseye kalmadı

gurik
09/03/2012, 20:09

yorumlar çok önyargılı Emre, ben aracımın reklamını yapıyor değilim,karalama da yapmıyorum.Kendi aracımı da gözümde büyütüp bir fiyat belirtmiyorum, bagaj çıtası en az 100 tl demiyorum, yorumlar saçma sapan olmuş konu kapatılsına gidiyor. Oto eksperciler varsa alınmasın ama onlara daha yanaşmam.Bir kazık iki kere yenmez.
Benim amacım forumdaşları uyarmaktı. Ölücülere yem olmasınlar araçlarını kendileri satsınlar demekti. Ben alıngan bir insan değilim azizim. Senin yorumun gayet güzeldi bak anlam kattı konuya.

Konuyu terkedebilirsin Emrah'cığım saçma bulduğun bir yerde işin ne senin?
Halen uzatıyorsun mevzuyu.Ben cevabımı verdim uzatmıyorum. Ben kendimden küçükleri severim, ama saygı da beklerim. Başka yerlere takıl sen.

bu şekilde bir cevaba cevap verecek kalitesizlikte değilim.Ben zihinsel engellilere okuma yazma öğretiyorum, sınıfımda da boş yer var.Sokakta Arkadaşınla konuşmuyorsun terbiyeli ol.

shams
09/03/2012, 21:32

de ayrı yazılır diye saldırırmışım:D

şaka yapıyorum ama ben ortam gerilmiş gerek yok. Serhat abi güzel bir başlık açmış öyle veya böyle konuya açıklık getirmiş iyice anlaşılır bir hale sokmuş. Başlangıçtaki belirsizlikleri yok etmiş.

Şurada ne güzel bilgi ve tecrübelerimizi paylaşıyoruz ikili gergin dialoglara ne gerek var ki?

Serhat abi siz de cümlelerinizi tek bir mesajda toplamaya özen gösterirseniz sanırım biraz daha açık ve net olacak her şey zira bulamıyorum bazen yazdıklarınızı mesajların arasında. Nacizane görüşümdür yanlış anlaşılma olmasın.

gurik
09/03/2012, 22:33
de ayrı yazılır diye saldırırmışım:D

şaka yapıyorum ama ben ortam gerilmiş gerek yok. Serhat abi güzel bir başlık açmış öyle veya böyle konuya açıklık getirmiş iyice anlaşılır bir hale sokmuş. Başlangıçtaki belirsizlikleri yok etmiş.

Şurada ne güzel bilgi ve tecrübelerimizi paylaşıyoruz ikili gergin dialoglara ne gerek var ki?

Serhat abi siz de cümlelerinizi tek bir mesajda toplamaya özen gösterirseniz sanırım biraz daha açık ve net olacak her şey zira bulamıyorum bazen yazdıklarınızı mesajların arasında. Nacizane görüşümdür yanlış anlaşılma olmasın.

rica ederim sağolun.dikkat ederim.

BİRAZ FARKLI BİR KONU AÇILIŞI YAPAYIM DEDİM MERAK UYANDIRSIN İSTEDİM ANLAŞILMADIM ONA TEPKİ GÖSTERDİM.

kuday.
09/03/2012, 23:14
rica ederim sağolun.dikkat ederim.

BİRAZ FARKLI BİR KONU AÇILIŞI YAPAYIM DEDİM MERAK UYANDIRSIN İSTEDİM ANLAŞILMADIM ONA TEPKİ GÖSTERDİM.

valla mesajı bşlığını okuduğumda anladım ne demek istediğini sen kendine sıkıntı etme :)

emrahisilti
09/03/2012, 23:24
bu şekilde bir cevaba cevap verecek kalitesizlikte değilim.Ben zihinsel engellilere okuma yazma öğretiyorum, sınıfımda da boş yer var.Sokakta Arkadaşınla konuşmuyorsun terbiyeli ol.
buna verecek çok net cevabım varda lüzum görmüyorum.Ben gerekli kişilere saygı gösteririm.SEN HİÇ BÖYLE ŞEYLERE TAKILMA.

pdr42
10/03/2012, 23:48
Nedense bu tarz konularda hemen tartışma ortamına giriyoruz. ondan sonra forumda birbirimizin açığını nasıl ararız diye uğraşıp yazımızdan vurmaya başlıyoruz.Düşünüyorum da acaba birbirimizi tanısaydık acaba hangi kusurlarımızı görecektik. Hiç güzel ifade etmiyoruz(bu sözlerim bu yazılanların altına olsa da bu kişiler için değil genel olarak söylenen sözlerdir.) Bu arada şahsi fikrim aracını satacak birisi aracının reklamını yapması kadar dogal birşey yapmayacaktır. Aracının özelliklerini belirtsin ki alıcıyı hem yönlendirmiş hem de bilgilendirmiş olsun.

fireman
21/02/2013, 09:34
serhat bey sadece tavan barları ve port bagajı satıyormusunuz ?

Ziyaretçi033
21/02/2013, 10:01
Konu hortlatmak moda mı oldu :)

Bende ilk konuyu okuyorum :) aracın garantisi 2013 ocak ayına kadar diyor :) Galiba yanlış yazmış diyorum :D

fotobelit
21/02/2013, 11:04
Konu hortlatmak moda mı oldu :)

Bende ilk konuyu okuyorum :) aracın garantisi 2013 ocak ayına kadar diyor :) Galiba yanlış yazmış diyorum :D
Yeni üyelerin alışma döneminde olağan şeyler..Malesef bu tartışma 2 üyemizin forumdan uzaklaşmasına sebep olmuş.(Ben 2 üyeyide forumda göremiyor.Yanlışım olabilir).Yani kimseye birşey kazandırmamış..Yazık olmuş..

byspayn
21/02/2013, 14:07
Google da arıyor insanlar sonra da konunun tarihine bakmadan çat diye cevap yaz diyor bence sebebi o :) HORT!! :D

biancoangelo
21/02/2013, 19:20
Konuyu geçtimde yorumlar arasında emrah ışıltı nickli arkadaşın atıldığını gördüm ya bugünüm çok güzel geçeçek. Konuları baltalayan bi arkadaşdı.