PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Etikette Pirelli yazıyor, aracta Dunlop var..

İbrahimKC
10/01/2007, 17:26
SElamlar,
Dun aracla ilgili belgeleri incelerken etiketin birinde lastik markası olarak pirelli yazdığımı gördüm. Araç tanıtım kartı birseydi bu.

Ama benim aracın üzerinde dunlop marka lastik var.

1. bu bir çelişkimidir..
2. lastik bayide değiştirilmiş olabilirmi?
3. dunlop mu daha iyidir pirelli mi?

bu üçünü istiyorum sizeden :)

Şaka bir yana, arkadaslar bu nasıl oluyorda oluyor. Açama dunlopla pirelli aynı markamı oluyor..

maviş
10/01/2007, 17:33
SElamlar,
Dun aracla ilgili belgeleri incelerken etiketin birinde lastik markası olarak pirelli yazdığımı gördüm. Araç tanıtım kartı birseydi bu.

Ama benim aracın üzerinde dunlop marka lastik var.

1. bu bir çelişkimidir..
2. lastik bayide değiştirilmiş olabilirmi?
3. dunlop mu daha iyidir pirelli mi?

bu üçünü istiyorum sizeden :)

Şaka bir yana, arkadaslar bu nasıl oluyorda oluyor. Açama dunlopla pirelli aynı markamı oluyor..

Yanlış hatırlamıyorsam aramızda bir arkadas arabasını teslim aldıgında nasıl olmuşsa arabasının lastiklerine bakma ihtiyacı duymuş. Sol taraftaki lastiklerin markasıyla sağ taraftaki lastik markalarının farklı olduğunu görmüş tabii :B . Daha sonra sanırım olay tatlıya bağlanmış ama böyle şeyler olabiliyor
tabii gelecek yorumları bende merakla bekliyorum

nasrettinhoca
10/01/2007, 20:47
Merak edip bende baktım...Etikettede araçtada aynı lastik ismi var..Pirelli cinturato P4 yaziyor...

Farklı olan var mı acaba...

Korhan
10/01/2007, 23:18
Her motor ve ve kapı seçeneği için ayrı lastik kullanılıyor. Olabilir benimkiler de Continental mesela...

SZK
10/01/2007, 23:26
Benim araç bilgilerinde de Pirelli yazıyordu ama otomobilde Continental vardı.

pdr42
11/01/2007, 00:08
bridgestone benimki ama 4 tekeri kontrol edecem tek tek bakalım bi

speedy
11/01/2007, 00:11
size bi tavsiye garanti kitapçığının ilk sayfasına bakarsanız fabrikanın sizin araca ne marka lastik takdığı yazar......

Mısafır
11/01/2007, 00:26
her katalogda yazar haber verılmeksızın detaylar degıstırılebılırdıye
benım trafık tescıl belgesınde brıdgestone yazıyor ama contınantel vardı ustunde...

dejavu
11/01/2007, 06:25
ewet aynı durum benimkinde de var
katalogunda pirelli yazıyor
ama
aracın üzerinde dunlop lastikler var......

İbrahimKC
11/01/2007, 09:25
Her motor ve ve kapı seçeneği için ayrı lastik kullanılıyor. Olabilir benimkiler de Continental mesela...

Peki herkesin kitapçığının ilk sayfasında Pirelli diyemi yazıyor.

Yani merak ettiğim, fabrika standart olarak pirelli takacam diye soyluyor ama o an ne varsa onu takıp gönderiyor şeklinde mi, yoksa aldığımız bayiler mi değişiklik yapıyor.

size bi tavsiye garanti kitapçığının ilk sayfasına bakarsanız fabrikanın sizin araca ne marka lastik takdığı yazar......

Bu durumda kitapçıkta yazan lastiğin aynısının araçtada olması gerekiyor yani öyle mi?

Misafir2
11/01/2007, 11:09
prellı yazıyor ancak arabanın üstünde bridgestone var ??????????

Muhendis06
11/01/2007, 19:45
Ise bak, bayiler orijinal lastiklerimizi de mi yurutmus?

İbrahimKC
12/01/2007, 11:35
Biraz önce fiat müşteri ilişkilerini aradım bu konuyla ilgili. Bana bir dosya açtılar. sorunu ilgili yerlere iletip bana bilgi vereceklermiş.

Ama sorunun ne olduğunu anlatana kadar epey uğraştım. Yani bu konu hakkında bilgileri yok.

Bakalım ne sonuç çıkacak.

İbrahimKC
15/01/2007, 14:22
Biraz Öce Fiat Müşteri hizmetlerinden aradılar.

Fiat olarak bir çok lastik firmasıyla çalışmaktayız, buradaki farklılığın sebebi garanti belgesinde ki etiketin yanlış işlenmesinden kaynaklanmıştır dediler.

Müşteri temsilcisi kanalıyla garanti belgesini bize ulaştırırsanız, etiketi düzeltip size gönderebiliriz dediler.

Yani bayiler aklandı. Fiatın bastığı etikede bakmadan araçlara rasgele buldukları lastikleri takmalarından oluşan bir farklılık..

Garanti belgesini teslim edip düzelteceğim...

grande41
24/01/2007, 11:20
Benimkinde de Dunlop var ama belgede pirelli yazıyo

mTk
24/01/2007, 11:24
Benimkinde ne yazıyor bilmiyorum ama benim gp de pirelli var çok memnunum sanırım çok uzun ömürlü bir lastik olacak.

Muhendis06
27/01/2007, 09:44
Müşteri hizmetleri yine yapacagi cakalligi yapmis, etiketleri yanlis bastik demis. EE oyle ya, yanlis lastik taktik, kaliteli lastiklerinizi yuruttuk diyecek halleri yoktu ya? Heyyy gidi FIAT heyy... 8D

otoritec
27/01/2007, 10:04
Müşteri hizmetleri yine yapacagi cakalligi yapmis, etiketleri yanlis bastik demis. EE oyle ya, yanlis lastik taktik, kaliteli lastiklerinizi yuruttuk diyecek halleri yoktu ya? Heyyy gidi FIAT heyy... 8D

sana %1200 katılıyorum ama ben suçu fiat a değil bayiye atıyorum. thanksler

ümit yanardağ
28/01/2007, 22:04
Her motor ve ve kapı seçeneği için ayrı lastik kullanılıyor. benimkiler continental

Linos
29/01/2007, 09:55
Her motor ve ve kapı seçeneği için ayrı lastik kullanılıyor. benimkiler continental

Motor ve kapı sayımız aynı! Ama bende Bridgestone var! ;)

Muhendis06
16/02/2007, 20:58
Benimkinde etiket Bridgestone, ama aracta dunlop var... beniml lastikleri de yurutmusler...